Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF3 - 6 végerősítő
 
Témaindító: isamisa, idő: Nov 20, 2006
Lapozás: OK   36 / 70
(#) PiperR válasza big-D hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Hali

Én csináltam hozzá egy kapcsolási rajzot (illetve kiegészítettem, az alapkapcsolás, mert vf3 az egész, az nem az én érdemem). A trimmer miatt nehézkes volt, de megoldottam. Nem lett kipróbálva, fogalmam sincs hogy működőképes, vagy nem-e gerjed!

VF6.3GP
    
(#) big-D válasza PiperR hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Szia !
Köszi a választ ,de sajna nem tudom megnyitni a csatolmányt.Azon gondolkodom , hogy nyitni kéne egy új témát Vf6 nak.
(#) PiperR válasza big-D hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Csatoltam jpg-be. Így már megtudod nézni.

VF6.jpg
    
(#) Kovidivi válasza PiperR hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Hiányoznak belőle pl az 1N4148-ak, és a 270ohmok. VF6 És az átkötések sem látszanak...
(#) PiperR válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Hali
A dióda meg a hozzátartozó ellenállás a FET-en van, mint ahogy a vf3-nál is! Az átkötés meg látszik, csak a progi így adja ki, de szerintem nem zavaró.
(#) Kovidivi válasza PiperR hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Akkor jónak tűnik, csak az átkötéseket kell rendesen megnézni, én először nem is vettem észre őket. Azért még némi eltérés van, a becsatoló kondi után nincs 1k, meg a visszacsatolásban is más értékű ellenállás van (22k->33k). Ezek javításával simán megépíthető.
(#) PiperR válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Igazad van. A bemeneti rész szerintem jó, de a visszacsatolás az tényleg 33K-os, elnéztem .
(#) CIROKL hozzászólása Okt 3, 2010 /
 
Ahogy nézegetem a megoldás jó ez a VF6 tehát gyakorlatilag a VF3 csak a lehetőség az a kimeneti teljesítmény többszörözésére irányult . Ezért nem kell neki külön topik hisz a két erősítő gyakorlatilag dettó egyforma mindösszesen a VF6-ba került az ÍC táp ellátására egy-egy korlátozó zener dióda !
Így most aVF3 -as erősítőnk alkalmas nagyobb kimenő teljesítményre is nagyobb táp alkalmazásával .

VF6
(#) mark.budai válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Szerintem nagyon jó ötlet volt ez a VF6, és ha valaki VF3-ra adná a fejét, a többség szerintem a 6-ost építi, mert ha nagyobb a táp, a teljesítmény is sokkal nagyobb lehet.
[OFF](Szerintem a témát is át lehetne nevezni VF3, VF6 végerőstő névre.)
(#) szucsip hozzászólása Okt 3, 2010 /
 
Kérdés, hogy minőségben megközelíti-e a VF6 az elődjét!

Ugyebár... Erre nagyon kíváncsi vagyok
Sajnos én feladtam a VF3-mal való próbálkozást, mert Isa nyáktervét elkészítettem, és az alapján egy majdnem ugyan olyant, csak invertálóban, és így hidaltam őket. A műhelyben még tök jól ment 6ohm terheléssel. Bevittem a házba, rákötöttem egy 4ohmos mélynyomót (gondolom lehűlt egy picit, a nyugalmi áram pedig ettől lejebb csökkent), és szépen elszállt a 2 pár FET.

Már élesztésnél is gyanúsan viselkedett, tehát nem vagyok benne biztos, hogy a nyugalmi áram hiánya vitte dögrovásra a cuccot. Talán ennyire érzékeny lett volna arra, hogy 2 modul volt 1 közös tápon? Valakinek van rá okos tézise..?
(#) CIROKL válasza szucsip hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
A kérdésed jogos de mitől változna itt ebben az esetben a minőség ?
A VF3 annyira egyszerű mint a zsíros kenyér , én is épitettem egy példányt és semmi gondom nincs vele , nem is volt sem az élesztésnél sem a használatakor eléggé stabil , bár a gerjedésre hajlamosságot mutatott de ezt rövid úton lezártam .
Bővebben: Link
Kifogom probálni nagyobb táppal is most már igy a VF6 -ra keresztelt példányt is .
(#) szucsip válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Igen, te egy példányt építettél, mint ahogy mondtad is.

Én viszont kettőt, és közös tápjuk volt. Gyanítom, hogy ezért halhatott meg. (régebben, amikor még csak 1 modul volt, és hosszú hangfalkábel hevert az erősítő mellett, akkor kikapcosláskor még rádiózni is lehetett vele, amíg ki nem sültek a pufferek)
(#) szamóca válasza szucsip hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Nekem van némi fenntartásom a soros zénertag hangra gyakorolt hatását illetőleg. Én más vonalon indultam el a teljesítménynövelés céljából.
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
A te meg közelítésed is nagyon tuti , az az irány még szimpatikusabb mint ez a zeneres dolog . Viszont ez nem + anyag költség , ha valaki a teljesítményre hajt akkor tök mindegy mit befolyásol a zener a hangban !
egyet tudok mondani még nem próbáltuk és a saját fülünkkel nem hallottuk az esetleges különbségeket ha van ,addig sokat nem lehet mondani róla .
Próba és minden ki derül !
(#) scooby_ hozzászólása Okt 3, 2010 /
 
Ejjha az****
Múlthét Kedden Gyakorlaton néztünk utána a tanárral hogy van-e már VF6? Rá egy héttel meg is jelenik?
Na majd tájékoztatom...

De megeresztetted !
(#) baskiria hozzászólása Okt 20, 2010 /
 
Sikerült valakinek a VF6-ot meghallgatnia már?
(#) CIROKL válasza baskiria hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Idézet:
„Sikerült valakinek a VF6-ot meghallgatnia már?”

Folyamatban a kisérlet talán a hétvégére tudok mondani valamit !
(#) szamóca válasza baskiria hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Ezek a VF6-ok inkább VF3/2-ők. Igen zsenge az eltérés közöttük.
(#) Günther hozzászólása Okt 20, 2010 /
 
Tiszteletem a hobbistáknak!
Én is meg építettem a vf3-at!
Az eredeti nyákot használtam eredeti alkatrészek semmi változtatás a panelon!
Mégis problémába ütköztem! Problémám: Éleszteni Próbálom az erőlködőt fettek bordán rá ragasztva a dolgok! Mégis pillanatok alatt felforrósodik a borda pedig el lég nagy van rajta és a feszültség le esik 17V- ról 0,8-ra!
Ebben a problémában kérném segítségeteket!
Ha Már elhangzott e kérdés bocsánat csak nem vagyok elégé internet közelbe így nem tudok elolvasni ennyi hozzászólást!
Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) szamóca válasza Günther hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Ez bíz a vég FET-ek zárlatára utal. Hogy ez mi okból történt, az a kérdés a továbbiakban.
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Szerintem is dettó egyforma lesz ez a kettő hisz semmi változás csak csupán a tápot emeljük meg !
A hétvégén ha minden igaz kiprobálom , összeütök gyorsan két panelt .
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Láttam a pikászádban hogy munkálódsz. :yes:
(#) baskiria válasza szamóca hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Igen, ezzel tisztában vagyok. Valaki az aggályának adott hangot a soros zener miatt, erre lennék kíváncsi én is. Mivel nekem a trafóim adottak otthon, így mindenképp nagyobb tápfeszről járatnám, és ez tűnik a legegyszerűbb megoldásnak.
(#) baskiria válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Nagyon várom!
(#) frissadam hozzászólása Okt 25, 2010 /
 
Hi!

Vf6 kapcsolást meghallgatta már valaki? Van bármi tapasztal kapcsolást illetően?
(#) baskiria válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Na mostmár péntek van, és még mindig senki sem válaszolt...
(#) kifflee hozzászólása Nov 6, 2010 /
 
Sziasztok!
Én is gondolkodom a VF6 megépítésén, csak nem tudom, hogy milyen tápegységet kéne hozzá rittyenteni.
Van itthon egy új 2x115V/2x18V 80VA-s trafóm (toroid) Ezt gondoltam beépíteni valahogy.
(#) szamóca válasza kifflee hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Az a 80VA még 8Ohm-ra is keveske. A normál VF3-hoz elég a teljesítménye.
(#) kifflee válasza szamóca hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
A VF6 hoz mekkora kellene?
(#) szucsip válasza kifflee hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Szerintem meg az éppen jó lesz 8ohm hangfalakhoz.
Teljesítményben kijönnél vele, ha 2 modul menne a trafóról!

Mivel nem állandó szinuszt, hanem zenét hallgatsz rajta, ezért biztos, hogy elég lesz. Kb. 2×35-40W teljesítményre számíthatsz.
Következő: »»   36 / 70
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem