Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tapskapcsoló
 
Témaindító: deniel, idő: Jan 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 30
(#) PCB válasza m.joco hozzászólására (») Ápr 28, 2007 /
 
Szia !

LM324 jó, a lábai nem passzolnak bekötésre arra figyelj.

Üdv!
(#) m.joco hozzászólása Ápr 28, 2007 /
 
Lehet hogy hülye lesz a kérdés, de még csak amatőr vagyok. Megnéztem az LM3900 adatlapját. Ott a 2-es láb a nem invertáló bemenet, 3-as pedig az invertáló. A kapcsolási rajzon a 2-es láb az invertáló, 3-as pedig a nem invertáló. Ez miért van? Most akkor én hogy kössem be az LM324?
(#) PCB válasza m.joco hozzászólására (») Ápr 28, 2007 /
 
Szia !

Nem vettem észre ezt a malőrt

Schematikus rajz jó, csak a + - jelzés van felcsrélve
lábak bekötése helyes !

Lm3900 2 -es lába = LM324 3-as lába

Üdv!
(#) m.joco hozzászólása Ápr 30, 2007 /
 
Nézegettem relét, de nem értem, hogy is van ez pontosan:
Relé 12V - 8A/250V~ 40.52
Itt mi mit jelent? Egy 12voltos 500mA-es falba szúrható trafó elég lenne a relének és kapcsolásnak is?
ndavid87 által belinkelt kapcsrajzban stabilizált 12v kell vagy elég simán lüktető? És akkor úgy műxik, hogy 1 taps-bekapcsol, 1 taps-kikapcsol? És mehet ez több órán keresztül is? És meg lehetne úgy csinálni, hogy ha 2-t tapsolok, akkor mást kapcsolna be?
(#) PCB válasza m.joco hozzászólására (») Ápr 30, 2007 /
 
Szia !

Idézet:
„Relé 12V - 8A/250V~ 40.52”


12V feszültségről működő relé aminek az érintkezői
250V -on 8A-t tud átereszteni.
Nem megszakítani !

A többi kérdésed egyáltalán nem értem

Üdv!
(#) m.joco hozzászólása Máj 1, 2007 /
 
Szóval a kapcsolásra egy 12V-os, max 500mA-es falfa szúrható trafó megfelelne(olyasféle mint amilyen a mobiloké)? Mekkora áramot kell tudnia adni a trafónak minimum, ha nem tudnák szerezni ilyen trafót (vagyis mennyi áramot eszik maximum bekapcsoplt állapotban)? A kapcsolásnak stabilizált 12 Volt kell?
(#) PCB válasza m.joco hozzászólására (») Máj 1, 2007 /
 
Szia !

Idézet:
„falfa szúrható”


Kapcsolás működtetéséhez jó a 12V-os dugótáp !

Üdv!
(#) m.joco hozzászólása Máj 1, 2007 /
 
És a miki, találtam valami nyákra szerelhető elektret mikit. Az milyen?
Az a dugótáp asszem szatelit erősítőjéhez való, 12Voltos. Múltkor vett a haverom, akkor olyan jó volna nekem is?
(#) vicsys válasza m.joco hozzászólására (») Máj 1, 2007 /
 
pl ez:
KÉP
(#) patexati válasza m.joco hozzászólására (») Máj 1, 2007 /
 
Leht variálni a taps (impuzus számmal) csak olvasgass vissza!
(#) m.joco hozzászólása Máj 2, 2007 /
 
És valamelyik ellenállás helyére ha trimmert tennék, nem lehetne átállítani a cuccot, hogy füttyre kapcsoljon?
És találtam itthon egy 24V-os kis trafót. Az nem felelne meg a célra valamilyen stabilizátorral. Esetleg valaki tudna mondani egy 12V-os stab ic-t + kondikat, ami megfelelne? És azzal nagyon melegedne az ic? Kössz
(#) PCB válasza m.joco hozzászólására (») Máj 2, 2007 /
 
Szia !

Mindegy, hogy tapsolsz vagy fütyülsz, bármilyen zajt kelthetsz.
Mikrofon minden zajt elektromos feszültségnek alakít át, és ennek változása kapcsolja az áramkört.

LM7812 stabkocka jó, de nem ideális.

Üdv!
(#) m.joco hozzászólása Máj 3, 2007 /
 
Akkor ha akár hangosabban meg is szólalok, akkor is kapcsol? Akkor nem ér semmit szerintem(pl. tv, zene...). És tudnál adni valamilyen kapcsolást a stab ic-vel(milyen kondik kellenek), hogy hogy kössem rá?
(#) m.joco hozzászólása Máj 3, 2007 /
 
És ha valamilyen szűrő volna betéve, ami kiszűri a csak magas hangokat? Vagy a visszamenőleg írt hobbyelektronikás kapcsolás az ilyen?
(#) PCB válasza m.joco hozzászólására (») Máj 3, 2007 /
 
Szia !

Az, hogy milyen erősségű hang hatására kapcsoljon be, az beállítás kérdése.
Nem véletlenül tapsra állítják, ez egy nagy amplitudójú tüske ha jelalakban nézzük, beszéd...zene nem az.

Üdv!
(#) spenyo hozzászólása Máj 4, 2007 /
 
Ha valakinek a segítségére tudok lenni az nyugodtan keressen fel a winkler.laszlo1@chello.hu címen. Még főiskolás koromban én terveztem ezt a kapcsolást - lusták voltunk felkelni este lámpát kapcsolni. Nekem évekig működött még a későbbi lakásomban is, de van már egy áttervezett kapcsolásom rá amihez néhány elfekvő panelem is van amit megosztok bárkivel - a"készlet erjéig".
(#) spenyo hozzászólása Máj 4, 2007 /
 
Bocsi, azt kifelejtettem, hogy a Hobbielektronikában megjelent kapcsolásról van szó.....
(#) m.joco hozzászólása Máj 4, 2007 /
 
Szóval akkor ha jól értem, nem a frekvencia a lényeg, hanem a hangerő? Szóval tapsolhatnak a tévében, de a cucc csak akkor kapcsol, ha eléggé hangos?

spenyo - 100mA elég a kapcsolásnak hogy megfelelően működjön(természetesen 12V-os dugasztáp mellett), mert max ennyi áramot tud adni? 12V-os relé használatával?
(#) spenyo hozzászólása Máj 5, 2007 /
 
Az erősítő második fokozatának csatolásában van egy 150+470pF-ből összerakott csatoló kondenzátor. Ez biztosítja, hogy csak a meredek felfutású jelek -nagy felharmónikus tartalom- kerüljenek a második fokozatra. Ezek változtatásával lehet játszani, hogy mekkora "zajra" kapcsoljon a rendszer.
A 100mA elvileg elég a"kapcsolásnak", főleg ha a TTL-ek LS típusúak - ezek a kisebb fogyasztású csapat- , de attól függ a dolog, hogy akimeneten lévő kapcsoló elem -relé, szilárdtestrelé, stb.- mennyit eszik és még kell egy 5V-os (pl.:7805) stabilizátor a TTL áramkör felé. Bár meg lehet próbálni az egész kapcsolást összerakni C-MOS áramkörökből - van a TTL-eknek C-MOS kiváltója!!- és akkor az egész rendszer mehet 12V-ról mindössze 2-5mA! fogyasztással.
(#) PCB válasza m.joco hozzászólására (») Máj 5, 2007 /
 
Szia !

Elvileg elég 100mA

Egy kisrelé kb: 50mA -t fogyaszt, a kapcsolás a másik 50mA-t valszeg nem fogja megenni.

Ha valami oknál fogva mégis ez történne, akkor szerezz a piacon egy 12V 150mA -es dugótápot.

Rakd össze végre a kapcsolást és próbáld ki

Üdv!
(#) PCB válasza spenyo hozzászólására (») Máj 5, 2007 /
 
Szia !

Szerintem nem egy kapcsolásról beszéltek.
(#) m.joco hozzászólása Máj 5, 2007 /
 
Én erre a kapcsolásra gondolok:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/52c7681bcdac36f97b00ad17...62.gif

Lehet hogy nem veszek olyan dugótápot, mert van itthon pár darab 24V-os trafó. Ahhoz kellene valamilyen stabilizátoros kapcsolás, és akkor megcsinálnám azzal. Tudnátok küldeni valamilyen kapcsolást hozzá(szóval milyen pufferkondikat,...)?
(#) PCB válasza m.joco hozzászólására (») Máj 5, 2007 /
 
Szia !

Elég lenne a 100mA -es táp is.

De itt a rajz 24V - 12V
Trafó után egyenirányitás + a képen látható

Rajzról lemaradt, de LM7812 a stab neve

Üdv!

7812.png
    
(#) m.joco hozzászólása Máj 5, 2007 /
 
És még annyit hadd kérdezzek, hogy nagyon fog melegedni a 7812-es? Mekkora hűtőborda kell rá? Kell rá egyáltalán?

Van itthon olyanom, hogy:

TSL
7812CV


Ez is megfelelne vagy ez ugyanaz?
(#) PCB válasza m.joco hozzászólására (») Máj 5, 2007 /
 
Szia !

Ez is jó, csak L7812CV-nek 19V inputja van.

Az LM7812-nek 27V inputja van.

Neked meg 24V -os trafód van, ezért az LM7812 kellene
vagy egy LM317.

Üdv!
(#) m.joco hozzászólása Máj 6, 2007 /
 
Szóval magyarán mondva az enyémnek a 24V túl sok?
Az LM7812 ugyanaz mint a L7812? Mert ilyen is van?
(#) PCB válasza m.joco hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
Szia !

Sok! Neked LM7812 kell.

Működésük megegyezik, csak

L7812 : Vin =19V Out Ic= 500mA

LM7812 Vin = 14.5...27V -ig Out Ic = 1.5A

ennyi az eltérés.

Üdv!

(#) m.joco hozzászólása Máj 6, 2007 /
 
Csak az a gond, ahonnan én rendelnék, ott nincs LM7812, csak L7812

És mi volna, ha mielőtt ráadnám az IC-re a tápot, beiktatnék még sorba pl. 8V-os zenert, vagy 6V-osat? így kevesebb jutna az IC-re. Ez megoldható?

És akkor mien hűtés kell?
(#) m.joco hozzászólása Máj 6, 2007 /
 
Ha veszek 12V-os trafót, azt egyenirányítom graetz-el, az úgy megfelel, vagy muszály a kapcsolásnak stabilizált 12V?
(#) PCB válasza m.joco hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
Szia !

Vagy veszel egy dugótápot, vagy veszel trafót, szinte mindegy.
Ebben a szerencsétlen 12V előállításában már többet nem tudok segíteni.

Üdv!

12v.png
    
Következő: »»   4 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem