Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   642 / 1682
(#) vicsys válasza sooty hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Nagyon szép kivitelezés, gratula!
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Okt 12, 2010 / 1
 
Köszönöm, de sajnos még meg se közelíti az ötletadó munka színvonalát, ez csak egy gyors utánépítés volt bosszúból, mert nem tette fel a honlapjára se a kapcsolást, se a nyákot, se a szoftverét...
(#) Topi válasza sooty hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Akkor a szélét, ahol a papír vágva lett, egy kicsit fesd be fekete filccel. Mert nagyon rontja az amúgy jópofa összképet, hogy a papír szöszök kilógnak oldalt az íves részen!
(#) sooty válasza Topi hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Jogos, a végleges laminált lesz, remélem az már nem fog szöszölni vágáskor, mert abban vékonyabb lesz a papír.
(#) nikolatesla hozzászólása Okt 12, 2010 /
 
Hali!
Elkészült életem első PRÓBA NYÁKRA épített csöves erősítője. Elég jó a hangja kb 0,5W jelenleg mert nem találtam itthon nyákba ültethető sima novál foglalatot az előerősítőnek de hamarosan rá kerül az üresen hagyott részre. 150v-os anód feszültségről járatom és 25,69v fűtéssel. A végcső egy PL504 az elő fok meg ECC85 lesz.
UI.: A hangja gyönyörű szép dinamikus mélyet visz át.
(#) interferi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
12V on 135mA eszik (1,62W) de szerintem kiváltja a 20W os halogán lámpát és sokkal kisebb.
(#) slogan válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Meg szabad kérdezni mit hallgatsz rajta ?
(#) nikolatesla válasza slogan hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Most Rock(Karthago)
(#) zolee1209 válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
A panel aljáról is láthatnánk képet?!
(#) nikolatesla válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Nem szívesen de ha muszáj elég csúnya lett. Nem sok látszik belőle sajna. De egyébként miért kel neked az alja?
(#) zolee1209 válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Mert az előbbi képeken a panel annyira felfeküdt az alatta lévő cumóra, hogy úgy tűnt, nincsenek is lábak a túloldalon, amik be lennének forrasztva!
(#) nikolatesla válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Ja mert más szögből lett fotózva.
(#) MrBrown válasza sooty hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Nahát, pont a napokban találtam rá böngészés közben a legszebb órára amit valaha láttam és fogok
Ráadásul nem is nixie hanem az a pana-izé mint a tied.
Persze tényleg szép a tied is de most ennek a lázában égek.
üdv.Bővebben: Link
(#) MolnarG válasza MrBrown hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Röpke 300 dolcsiért a tiéd lehet egy. Bővebben: Link
(#) icserny válasza MrBrown hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Azért ez a "ledes mű-napóra" se kutyafüle! Van róla videó is.
(#) Pulyka válasza MrBrown hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
Üdv.

Még nem tudok PIC-et programozni, de hogy ezt az órát meg tudjam építeni,azért biztos,hogy megtanulnék.
Nekem ez az óra tetszett meg nagyon.

...és az a "legjobb" az egészben, hogy nincs meg a kapcsolási rajza, stefupeti-t pedig még nem zargattam, és nem is fogom, de ha egyszer megtanulnék pic-et programozni, akkorsem tudnám megcsinálni

UI: A látszat csal, nézzétek meg a linkelt youtube-os videót .
(#) StefuPeti válasza Pulyka hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
Szia. Mint már írtam az ötlet nem az enyém volt, én "csak" utánépítettem. Megkérdezem a szerzőjét hogy kiadhatom a dokumentációját. Ha Ő rábólint akkor nagyon szívesen segítek neked hogy az álmod valóra váljon. Üdv: stefupeti
(#) Pulyka válasza StefuPeti hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
Szia

Igen, olvastam ezt a hozzászólásodat is.
Ebből a hozzászólásodból kiindulva írtam,hogy nem zargattalak, és nem is foglak,mert MPc-i kolléga engedélye nélkül nem adod ki a rajzokat,ha írok Neked, akkor sem
Köszönöm szépen, de nem is az,hogy az álmom, csak jobban örülnék neki, mint egy prop. clock-nak, vagy egy nixie csöves órának .
(és mindent megtennék, hogy megépítsem, még 0 PIC programozási tudással is,mert nagyon tetszik)
...főleg a szegmens nélküli kijelzés tetszik a legjobban.
(a combino villamosok kijelzőjét is mindig megsasolom,és nem azért,hogy tudjam mennyi az idő,vagy hogy hol vagyok )


Tomi
(#) HG7SZD hozzászólása Okt 14, 2010 /
 
hali mindenkinek
én most fejeztem be egy sony ericsson fülhallgató összeszerelését. volt egy HPM-77 es amiből hiányzott a jobb oldali hangszóró. Vettem egy HPM-70est. Azt mondták ua a hangszóró benne. (hát nem egészen, de hangra majdnem). Szóval szétkaptam a 70est ki a hangszóró, bele a 77esbe és kész is. Minimális hangzás béli különbség!
(#) Action2K válasza HG7SZD hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
Hmm. Ha már hallható a különbség, akkor az már gond egy kicsit. Legalábbis nekem.
(#) Zoli_bácsi válasza Action2K hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Nem is kicsit gond szerintem. Ha már hallható a különbség, akkor az már régen rossz. Egyszóval teljesen igazad van, "gond egy kicsit"
(#) badogos11 hozzászólása Okt 15, 2010 /
 
Egy etetőhajót is sikerült összehoznom, ötödéért...

hajó.jpg
    
(#) enree válasza badogos11 hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Ötletes!

A távot is te csináltad, vagy kisautóból bontottad?
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Okt 15, 2010 /
 
Helló.

Világítást korszerűsítvén, építettem egy bistabil áramkört. "n" darab nyomógombbal kapcsolható a világítás.

Íme:
(#) badogos11 válasza enree hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Nem, az gyári, próbáltam kisautóból de 50m-nél nem birtam többet kihozni belőle.
(#) interferi hozzászólása Okt 15, 2010 /
 
A mai termés egy avr tesztpanel és néhány nokia telefon lcd csati átalakitó.
(#) interferi válasza interferi hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Beültetve , a kis panel egy 5Ft oson van.
(#) nagy hoho válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Nekem a ManGroove jobban tetszett, meg azt már megszoktuk.
(#) erdgab válasza interferi hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Kalapot emelve fejezem ki minden tiszteletemet és elismerésemet,szép munka. :kalap:
(#) interferi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Igen. Szereztem egy jó kétszemest aminek 11cm a fokusztávja, ez is az alatt készült és vanhozzá egy jo Oki-Metca nagyfrekis páka is.
Következő: »»   642 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem