Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1023 / 3965
(#) blackdog válasza (») Okt 21, 2010 /
 
Kedves tjoci!

Eszem ágában sem volt megsérteni sem téged sem mást.
Másra akartam utalni azon mondataimmal.

Elnézést mindazoktól akik esetleg zokon vették szavaim.
(#) dudzsi hozzászólása Okt 21, 2010 /
 
Sziaszok!
Van egy 12V 50Hz levegöztetöm. Ami olyan belülröl, hogy van egy tekercs és 2db mágnes. Ez a két mágnes mozog. Csináltam egy 555 icvel egy 50Hz négyszöget. Jó ez hozzá? Mert nem igazán akar müködni. Hogyan tudom kimérni osciloscop nélkül hogy jó e?
Köszi
(#) dudzsi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
igen azt elfelejtettem irni, hogy egy 47ohmos ellenállás és egy BUZ10 van ott. Az megy a tekercsre. A tekercsnek mindegy melyik drot megy a pozitivra ill a fetre?
(#) dudzsi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Oké holnap majd megnézem.
Köszi
(#) dudzsi válasza dudzsi hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Még egy kérdés. Ha ezt a 50Hz négyszögjelet multiméterrel mérem egyenfeszültség állásba akkor fél táp áramot kellene kapnom kb. ?
(#) djgaby hozzászólása Okt 21, 2010 /
 
Sziasztok!
Adott egy Creative Inspire T3030 2.1 hangfalszett.
A mélynyomóban lévő panelt mikor vettem ki ügyesen lejött vele együtt egy fólia kondi is ami közvetlen a tápcsatlakozónál van.
Sajna az érték nem tudom, ezt áthidalhatom vagy milyen fóliakondit rakjak be helyette ?
Ugyanis ez közvetlenül 2db diódához vezet (gondolom egyeniránytó diódák)
Előre is köszönöm a segítséget!
12VAC-ról működik
Üdv.
(#) djgaby válasza djgaby hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Kerámia kondi volt nem fólia!
Bocsi!
(#) storm válasza djgaby hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Szerintem 47nF és 100nF között rakhatsz be akármilyet de át is hidalhatod mondjuk jobb ha ottvan az
(#) djgaby válasza storm hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
köszi!!
(#) dtocy válasza storm hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Nem szabad áthidalni!
Az olyan mintha rövidre zárná!
(#) (Felhasználó 54221) hozzászólása Okt 21, 2010 /
 
Több helyen is találkoztam ezzel az oldalon:

"A KETTŐS SZIGETELÉSŰ BERENDEZÉSEKET SZIGORÚAN TILOS FÖLDELNI!!!"

Ez miért van? Miért baj a földelés, kíváncsi vagyok rá
(#) kadarist válasza (Felhasználó 54221) hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Szia!
Itt már tárgyaltuk a témát.
(#) sromi hozzászólása Okt 21, 2010 /
 
Sziasztok ismét! Megvettem a hozzá valókat a képen látható kapcsoláshoz. Az "elhagyható" 0,02 Ohm ellenállást elhagyom, de a 10 Ohmos helyett nem 2 W-ost vettem, hanem 5 W. Ez baj? (logikusan véve a dolgot nem hinném, de ha baj, akkor még időben veszek másikat, mert hétvégén szeretném megépíteni a kapcsolást...)

kapcs.jpg
    
(#) qvasz2 válasza sromi hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
2w-os helyett jó az 5 w-os is, csak drágább és nagyobb méretű.
(#) storm válasza sromi hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Ha nagyobb az nem baj csak feleslegesen foglal nagyobb helyet
(#) sromi válasza storm hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Köszönöm a válaszokat! Azért kérdem egyébként mert a nagyobb teljesítményű már meg van.
(#) Dániel X hozzászólása Okt 21, 2010 /
 
Hali!

Mi a különbség a Wu metér és a fényorgona között?
(#) kadarist válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
A WU-méter egy kivezérlésjelző, a fényorgona pedig a mély, közép és magas hangokra más-más színű lámpákat kapcsol be.Fényorgona
(#) nikolatesla válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
A VU méter azt mutatja,hogy épp hogyan van kivezérelve az erősítő.
A fényorgona meg inkább látványosság.
Az meg a mély,közép,magas hangokat mutatja.
(#) Dániel X válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Akkor ez most Az erősítőre menjen rá vagy ha input helyére mikrofont rakok és megépítem akkor a hangerejét mutatja ki leddekel?

Bővebben: Link
(#) fadam hozzászólása Okt 21, 2010 /
 
Sziasztok!
Ma jött meg a lomexből a rendelésem, és mivel még múlt héten állítottam össze a kosárt, mire megrendeltem (tegnap előtt), LM 3916 elfogyott nekik. Szóval azt nem tudtak adni. Egyedül a HQ videónál találtam még, de ott kétszeres áron van, illetve nem akarnék megint 1300 forintot postára kiadni. Szóval valaki tudna segíteni 2 db LM 3916 vásárlásában?
(#) kadarist válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
A leírásban benne van, hogy "audio line" vonalra kell kötni, és max. 1,3 V mehet rá.
(#) fari14 hozzászólása Okt 21, 2010 /
 
Üdv. Kerékpár generátorral (6V~) szeretnék két darab egymással sorbakötött egyenként 2,8V-os 20mA áramfelvételű ledet világítani. Éléjük egy 5,6V-os zenert kötnék. Tudom hogy kicsit villódzna és ez a lényeg (na jó nem mint egy gyári villogó), de a ledek nem fognak hamar tönkremenni..stb?
(#) Abukodonozo válasza fari14 hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Szia!

Szerintem a tiéd is járható út, nem mennek azok a ledek tönkre. Persze a rajtuk átfólyó áramot azért még illene szabályozni - természetesen ellenállással - , hogy "csúcsokban" se adják fel a harcot a ledek. Nézz szét ITT!
(#) tojci válasza blackdog hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Helo blackdog!

semmi gond, most olvastam el amit tegnap irtam és tényleg olyan sértődős nem vagyok sértődős tipus szoval fátylat rá, amugy viszont igazad van... tényleg szomoru, hogy a fősulin csak elméletet tanulunk. És mivel gimibe jártam középsuliba nem volt alkalmam megtanulni a nyákkészitést és az áramkör tervezését.

De örömmel jelentem, hogy ma megvettem az első elektronikai alkatrészeimet ill. egy próbapanelt és egy egyszerű időzitőt fogok épiteni 555ös IC segitségével, ami egy relét huz meg és kapcsolja a lámpát
(#) fari14 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Az ajánlott oldalt elolvastam. A led nem annyi áramot vesz csak fel amennyi neki szükséges? Hogy szabályozhatom le (mármint írtad ellenállással, és az ellenállással nem a feszültséget tudjuk "beállítani" ? r= {U-Uled} /I? Helyhiány miatt elvetettem az egyenirányítós, kondenzátoros lehetőséget, pláne a 7806-ossal való megvalósítást.
(#) dudzsi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Még egy kérdés. Ha ezt a 50Hz négyszögjelet multiméterrel mérem egyenfeszültség állásba akkor fél táp áramot kellene kapnom kb. ?
(#) fari14 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Az az igazság, hogy van 2-2db sorbakötött led amegyek meg párhuzamosan vannak kötve (az ágakban és 2db ág van =4db led összesen.), hogy a kerékpárgenerátoron 14V-ot is mértem. Milyen tápfeszültséggel számoljak? A zener elhagyható, ha ellenállás lesz az áramkörben?
(#) vizor válasza Zotya75 hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Az inkább egy hőbiztosíték a tekercs mellett. Ha szerencséd van, holnap estére meg tudom nézni a számát. A piros foszlányok a számozás volt.
(#) süni hozzászólása Okt 21, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek!

Új vagyok itt, nem nagyon szóltam még hozzá itt témákhoz, még csak most tanulom az elektronikát.
A dilemmám a következő:
Van egy aktív házimozi mélyem, aminek egyetlen RCA bemenete van. Ez a jelet a PC hangkártyájáról kapja és a stereo jelnek csak az egyik felét tudom a mély erősítőjére kapcsolni, ez pedig sejtésem szerint hangerőcsökkenéssel jár.
A kérdésem tehát az, hogy hogyan lehet egy olyan kapcsolást építeni, ami összekeveri a két csatornát egy mono jellé, és így adni az erősítőnek.
Úgy gondolom, hogy egy ilyen kapcsolást nem bonyolult megépíteni, de mivel még kezdő vagyok, így itt Ti hátha tudtok segíteni. Ezért is tettem fel ezt a kérdést ebbe a topikba.

Aki válaszolt, vagy akik válaszolnának, azoknak előre is köszönöm!
Következő: »»   1023 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem