Fórum témák
» Több friss téma |
WinAVR / GCC alapszabályok: 1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile" 2. Soha ne érjen véget a main() függvény 3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van 4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron 5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás 6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et Bővebben: AVR-libc FAQ
A csati jó. A kábel tény, hogy 9 erű, de a 10. van csak kihagyva. A cél uC egy ATMega8, ami 16Mhz-en ketyeg. de próbáltam már az előzőekben leírtak szerint ATMega16-ost is, ami belső RC tagos...
Amúgy a mellékelt képen látható 10 eres szalagkábeleket szoktam használni... Mással megy, mint a cél uC, mint a programozása, a kábelek is... Topi. Tényleg invertálnom kellene a közvetlen kábeles esetnél a RESET és a MISO jeleket?
Valamit nem nagyon értek. Az ISP és a reset a proci két átellenes oldalán van (Bővebben: Link). A fotódon meg mindent egymás melletti lábra kötöttél!
Azaz eszerint a MOSI az RXD-n van, MISO a TXD-n, az SCK meg INT0-n. Reset egyes láb, SCK-MISO-MOSI meg az IC másik oldalán van. GND is középen. Valahogy nem jó így a bekötés. A megfelelő lábakat kösd össze! Ami a programozó kimenetén MOSI, az a cél processzoron is MOSI. És így tovább... Te most a programozó SPI-jét a cél processzor sorosportjába kötötted be. Ez így értelmetlen.
Ez a programozó hátoldala! http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/files/196/avr_isp_sch.jpg szerint forrasztottam, mely szerint a target ISP a C PORTon található... nem?
Jaah! Hogy ez a programozó.
A RESET és a MISO igen, invertálásra szorul. Ezt jól mondják a többiek. Ha megnézed a kapcsolást, a buffer van inverterként használva, mert a bemenetén GND van. Dobd ki kérlek belőle a puffer IC-t, és használd azt amire az áramkör tervezve lett! Vagy legvégsőbb esetben cseréld kisebbre a kimeneti ellenállásokat (10k helyett 1K).
Ja, és a kérdésemet még mindig fenntartom. A cél processzor kap tápfeszültséget?
MŰKÖDIK!!!
Kicseréltem a 74126PC-t 74HC126-ra és működik!!! Köszönöm neked Topi és mindenki másnak is aki segített, válaszolt!
Isten vagy! Nagyon úgy néz ki ez volt a gond. Én meg az eeprom-ot szidtam napok óta. Nagyon köszi.
Topi! És erre van valami magyarázatod? Az egyik PrintScreen az egyik programozómmal a másik a másikkal készült...
Nincs mit igazan.
Good2: Ahányszor fogod a read-et megnyomni, annyiszor fogsz más értéket kapni... Ez lehet hogy még puffer gond... Azon az egyen.
Mindegy! Nekem így már jóóó!!! Köszönöm mégegyszer!
Siasztok!
Lenne egy egyszerű kérdésem. Nem tudom ,hogy kel egy mikrokontroller tartalmát programozó segítségével olvasni,vagy kitörölni ( és újraírni) avr studio4-gyel. Előre is köszi!
Ha lehetséges egyáltalán, akkor ki lehet szedni, de miért is? Ha ugyanazt akarod bele visszaírni, akkor miért kiszedni? Ha valami gyári eszköz, akkor tuti le van védve a tartalom, tehát kiolvasni nem lehet.
Szerk.: Egyébként meg AVR Studio-val csatlakozol a programozóhoz és ott a Program fülön a "flash" résznél rákattintasz a "Read" gombra és kiolvassa.
A mikrokontrollerbe( jelenleg Attiny45 ) egy másfajta programot szeretnék írni, egy maszek programozóval.
Köszi!
Szerintem neked nem ártana elolvasni Topi cikkét az alapokról. Bővebben: Link
Itt megtalálod a programozás menetét is és pár alap programot is.
Nagyon egyszerű
csatlakozz az avr-hez youtubon van róla videó, de könnyű meg találni egy ilyen szürke ikonban van, h.: con és ott kitudod választani, h. read flash és kiválasztod a .hex fájl helyét és kész is. writw hasonlóképpen
Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni, hogy mi a megoldás arra, hogy a programot Pascal-ban tudjam megírni? Találtam progit, MikroPascal Pro for AVR, de ezzel valahogy nem sikerül a programozómmal kommunikálni. (Hobbielektronikás) Forítást meg hex-be nem találok benne. Nem tudtok olyan progit, ami Pascalos, és tudja kezelni az égetőm? Vagy fordító esetleg? Ja, és ebben az AVR.ben igen kezdő vagyok, kb. 1 hetes. Programozni meg csak pascalban tudok valamilyen szinten.... Köszi a segítséget előre is!!!
Helló!
Kapok egy error-t egy olyan részre, amit adatlapból szedtem ki. Ez lenne a hiba: "../vfdclock.c:288: error: called object '0' is not a function"És itt a kód, amiben hibát talál.
Itt a hiba az EEAR = ucAddress; sorra vonatkozik. Ebben mi a rossz? Jah és Attiny24-ről van szó.
Az a rossz benne, hogy az elozo programsor nincs lezarva.
Lehet hogy erre gondolt:
Bővebben: Link
Hopp tényleg. Akkor az adatlapban is hibásan van.
Igazan jo megoldas nincsen, ITT kitargyaltak, de a legjobb ha idovel elhajlasz a C vagy assembly fele.
Ha irsz egy mailt atmelnek, akkor javitjak.
Sziasztok,
Előre szólok, hogy irgalmatlanul egyszerű lesz a válasz, de két napja nem jövök rá mi a gond. Valszeg valami szintaktikai hiba, de a hajam jön ki tőle. ...és ezért a kevésért már igazán kár lenne... Szóval a lényeg, csak ennyit akarok beírni,
a válasz a AVR Stúdiótól: Idézet: „ ../data_logger_tth.c:129: error: expected expression before '=' token ../data_logger_tth.c:130: error: expected expression before '=' token ” A szemem kiesik mi lehet a baj. Már mindent átneveztem, (hátha valami foglalja a nevet), minden hova tettem szóközt, tab-ot, bármit. ATMEGA8ról van szó.
A második sorba PINB helyett szerintem PORTB kellene.
gr98 köszi a válszt, de az nem csak a felhúzó ellenállás bekapcsolásához kell? (Azt első körben nem akartam használni.)
Amúgy mondtam, hogy egyszerű lesz. Kitöröltem az összes szóközt... és jó lett! Aztán persze vissza játszottam bele mindenhová, és csodák csodája csak a _|_ és a = jel közé rakva sértődik meg. Köszi az együttgondolkodást!
http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/files/196/stk500_mode.wmv
Nézd meg ezt a videót! ez pöpecül bemutatja! ebben a cikkben található: http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/avr-doper_usb-s_isp_prog...o.html
A felhúzó ellenállást csak akkor lehet bekapcsolni, ha az adott láb bemenetre van állítva. Itt kimenetre állítottad és ezzel az értékét tudod változtatni.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |