Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   637 / 2506
(#) lapose hozzászólása Nov 6, 2010 /
 
Szép ez a Bryston vita, csak előtte érdemes volna megnézni a kapcsolási rajzokat, sokszor csodákat rejt..

Először is 4 pár végtranzisztor ilyen teljesítményre nagyon szűk, főleg 4 ohmra. Ha megnézem a tápfeszültséget(+-65V), akkor könnyen kiszámítható, hogy 8 ohm-ra az elméleti maximum kb. 260W. Nocsak-nocsak!?

Gondoltam előbb utóbb feltűnik valakinek, hogy a belinkelt 4 kapcsolásból 3 hídkapcsolású!!
Így a 4 pár végtranzisztor tulajdonképpen 8 pár..
Mi a vita tárgya!?
(#) ethosz2 hozzászólása Nov 6, 2010 /
 
Énnekem is feltűnt a lehetőség, de nem találtam a másik oldalt. 7B-SST rajzán csak az egyik fél volt ábrázolva. Így már logikus, a többi monoblokk is híd kapcsolású.
(#) ethosz2 válasza lapose hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
A a tárgy valami olyasmi volt, hogy XY 5000Ft-ot nem adna értük, mer annyira alul vannak méretezve [600W-ra a négy pár végtranzisztor...]
(#) lapose válasza ethosz2 hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
A kérdés csak költői volt!
Valóban elég nehezen olvasható a rajz, de pont a 7B rajzán a hangszóró kimenetre oda van írva: To inverted output.
Mindenesetre a tápfeszültségből egyből kiderül, hogy valami szőr van a köszörűben, mert +-65V-ból élég nehéz 600W-ot csinálni..
(#) petemazi hozzászólása Nov 7, 2010 /
 
Egyik napról a másikra elkezdett a conductorom jobb oldala( a bal csöndes) tisztán hallható rádióadást venni. Senki se nyúlt hozzá, csak bekapcsoltam reggel és azóta receiverem lett.. A bemeneti kábeleket lehúzva, illetve rövidzárral helyettesítve sem szűnik meg a jelenség. A kábelezés igaz hogy nem árnyékolt, de sodort UTP szálakból van kivitelezve. Ezt mi a fene okozhatja?
(#) Mayan válasza petemazi hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Nem gerjed egy picit véletlenül ? Lehet szupreg vevő lett belőle...
(#) tahi hozzászólása Nov 7, 2010 /
 
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, a Giantsound 300wattos moduljából valaki épített már erősítőt?
Ha igen mi a véleménye a modulról.
A válaszokat előre is köszönöm!
üdv.
(#) petemazi válasza Mayan hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Eddig nem gerjedt, volt valami alapzaja, de elhanyagolhatónak vettem. A táp sem izzad, és a borda sem melegebb a szokásosnál.. Szkópom nincs.
(#) Mayan válasza petemazi hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Szkóp nélkül pedig nehéz lesz... mondjuk nekem sincs még, pedig sokszor jó lenne.
(#) petemazi válasza Mayan hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Én csak azt nem értem, hogy mi a fittyfene változott meg éjszaka. A szomszéd indított egy rádiódaót, vagy mi a franc?
(#) Mayan válasza petemazi hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Nem lehet esetleg a hangfalkábel az antennád ? Próbáld meg igazgatni, vagy megcserélni a két oldalt. Több ötletem nincs...
(#) petemazi válasza Mayan hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Visszapofázna a bemenetre? Végül is, elég közel vannak egymáshoz. De szerintem majd túrok valami árnyékolt kábelt..
szerk: Kihúztam a bal csatornát, és megszűnt.. Visszadugom, és rádiózik tovább.. Van árnyékolt hangfalkábelem, kössem rá azt?
(#) Mayan válasza petemazi hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Hát ja, próbálj valamit... ezek szerint itt kell keresni a megoldást.
(#) neptunes4you hozzászólása Nov 7, 2010 /
 
Üdv!
Szeretnék építeni egy 5.1-es erősítőt. Az elülső jobb és bal csatorna TDA7265-tel készülne, a hátsó kettő pedig TDA2003-mal. A mély és a közép csatornára kellene valami javaslat, hogy mivel lenne érdemes megcsinálni. Én a mélyet elsőre TDA2050-re vagy TDA2030-ra tippelném, mert van itthon, a középsőre pedig szintén a TDA2003-ast gondoltam. Tudom elég fura kompozíció, de szeretnék véleményt kérni, ha esetleg valamelyikőtök ezen IC-k valamelyikével épített erősítőt, akkor az hogy szólt, milyen volt, könnyen gerjed-e?
Köszönet minden válaszért.
(#) neptunes4you hozzászólása Nov 7, 2010 /
 
Update: a két hátsó TDA2005-tel lesz megoldva. Ilyenből épített már valaki erőlködőt?
(#) Mayan válasza neptunes4you hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
tda2003-mat használtam, szépen szól, jó a basszusa, szép a középtartomány, és nagyon érzékeny. Kb. ennyi...
(#) hangszoros válasza Mayan hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Szét szivtam Tavaly.
Agyig tuningolt CDjátszó _pótolhatalan_ irja "Nodisc". Elő kap egy másik az is. Szétszed, pucolgat. Tető nélkül magában müködik mind a kettő. Vissza helyére Nodisc
Szentségelés.
A hangfalkábel okozta . Akkor is ha az erősitő nem volt bedugva. Nem kevés idő a miértre.
Valami franc volt a környéken, mert P 4-es gépeket be selehetett kapcsolni. P3-asok mentek. NHH ( Nemzeti Hirközlő Hatóság), meg túdos barátaim se találták az okát.
Az egyik hozott egy olyan cucot, hogy 4 méterről mutatta a monitor sorvégének a jelalakját ( NASA-nak beszálitó)
Nem derült ki mi volt hetekig a gubanc
(#) drhati válasza neptunes4you hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
tda2030-ból már építettem mélyládát szobába. Véleményem szerint tökéletes erre a célra. És már gyári aktív mélyládát is láttam ezzel az ic-vel felépítve. Persze ebben az esetben ne felejts ki előle az alul áteresztő szűrőt.
(#) kowi válasza tahi hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
A giant sound termékeit csak ajánlani tudom a 100 Wattossal már találkoztam 4000Ft/modul és 2dbmj15024 a végtranyó már önmagába 2000Ft tehát ár érték arányba nagyon jó és minőségi alkatrészeket használnak.
(#) petemazi válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Hát én most megnézem mennyi maradt abból az összvér hangfalkábelemből.. Ideig-óráig jó lesz az, de amúgy sajnos csak 0.75-ös
(#) petemazi válasza petemazi hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Berakva ezt az árnyékolt kábelt, (az árnyékolás nincs bekötve, csak úgy van) már alig hallani valamit. Érdekes jelenség, midnenesetre.
(#) neptunes4you válasza drhati hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Igen, az aluláteresztő szűrő. Nem tudsz valami jó kapcsolást erre? (A sima RC tagot kivéve)
(#) neptunes4you hozzászólása Nov 7, 2010 /
 
Megvan, találtam egyet egy könyvben, TL071-essel van megépítve.
(#) Krisztian1031 válasza neptunes4you hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Én egyszer próbálkoztam 2003-mal. Nem jött be Nagyon kis teljesítményre képes (kb 8 w ténylegesen), és hamar torzít.
2005-öt nem ismerem, de az adatlapját nézve nem túl erős az sem.
Gondolom kis térben fogod használni.
Próbálkozni lehet, veszíteni nem veszíthetsz semmit.
Érdemes kísérletezni, én szubjektíven inkább a a TDA 1554-est ajánlanám a háttérsugárzókhoz
(#) bbatka válasza neptunes4you hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Én építettem TDA2005 . Hallhatóan torzít. Én inkább a TDA2030-at ajánlom, bár én az NDK-s A2030 megfelelőjéből építettem jó néhány példányt 20 éve. Az NDK-s IC-nek nagyon kellemes hangja volt.
(#) macera2 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Hi Köbzoli!
Szűrőtervezésről lévén szó, beugrott egy szűrőtervező Burr Brown anyag. Legyen közkincs! Hajdanában ingyen kaptam kaptam a cégtől. Akkoriba sikk volt -reklám ként- a Béketáborba ilyeneket küldözgetni. Ugyanis a BB. kifejlesztett egy IC-t amibe 4 op. amp. volt. Na ez mire használható? Hát pl. a melléklet szerint aktív RC szűrőket lehet vele építeni. Alul/felül/sávzáró sáváteresztő, max. lapos, cauer, csebisev, inverz csebisev, stb. Kirajzolja az amplitúdó és fáziskarakterisztikát. A tervezés indirekt, ami alatt az értendő, hogy pl. megadod a perem feltételeket, típus, átviteli sáv, csillapítás ingadozás, stb. és hogy legyen pl. 6-od fokú. Kirajzolja az amplitúdó/fázis karakterisztikát, megadja a kívánt elemeket, -ha kell 1% os valódi értékekkel- és ez alapján eldöntheted, hogy megfelelő-e a fokszám v. változtatni kell rajta. Elég gyorsan számol, úgyhogy az indirektség nem zavaró. Az összes fájlt nem tudtam csatolni, az a következő üzenettel megy.
Egy technikai probléma: Üzenet küldés / Fájlmelléklet /Tallózás / kijelöltem 3 fájlt / Küldés, de az üzenetbe nem jelenik meg. Hol lehet a gond?
(#) drhati válasza neptunes4you hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Bocsi, de csak most kerültem net közelbe. De úgy látom megoldódott a szűrő kérdés.
(#) semetka hozzászólása Nov 8, 2010 /
 
Szerintetek lehet olyat csinálni egy hifiben, hogy a CD lejátszó amit jelet küld az erősítenek azt valahogy megnövelni, hogy nagyobbat bemeneti jel legyen. Esetleg van benne ilyen poti ami ezt állítja?
(#) petemazi válasza semetka hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Persze, egy dupla műveleti erősítővel megoldható.
Az erősítés az R1-R2 ellenállások hányadosa.
(#) macera2 válasza (») Nov 8, 2010 /
 
Drahti, meg neptunes4you érdeklődött alul áteresztő szűrő után. A csatolt anyag valóban nem kapcsolódik általánosan és szorosan erősítő tervezés témakörébe. Persze azért van ellenpélda. Te jobban ismered a futó témákat, jó volna ha a generál radír helyet betennéd egy aktuális fórumba. Hátha valaki hasznát veszi annak a 200 kB.-nak.
Következő: »»   637 / 2506
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem