Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Crystal radio - detektoros rádió
Lapozás: OK   48 / 153
(#) sz_ferko válasza Gőzgépész hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Kedves Gőzgépész!
Én meg adom még ami hiányzik, rajzot leírást, fotókat, stb. üdv.szf
(#) Abukodonozo válasza Gőzgépész hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Köszönöm a válaszod!
(#) Gafly válasza Gőzgépész hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Neked nem adok el csövet és ennyi.
De ha privátban adsz elérhetőséget akkor küldöm ajándékként
(#) Gőzgépész válasza Gafly hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Kedves Gafly...
Mindenek előtt köszönöm a gáláns ajándékot.
A törzslapodon közölt email címeden nem tudlak elérni,valamilyen okból nem fogadja el a citromail.

Kérlek ezen keresztül vegyük fel a kapcsolatot.
(#) Gőzgépész válasza sz_ferko hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Tisztelt sz_ferko...
Nagyon köszönöm a segítő készségedet.Kérlek közölj egy e-mail címet, amin elérlek, a továbbiak megbeszélése végett.Az én címem a törzslapon vagy egy hozzászólással feljebb található.
Üdv: M.T.
(#) Gafly válasza Gőzgépész hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Erre nem nem könnyű görcsöt kötni mert élő cím van megadva és privátban is mindíg megkaptam még minden üzenetet...
Gáláns ajándékképpen két 1T4T azért túlzás
(#) hatvanasjocó hozzászólása Okt 25, 2010 / 1
 
Sziasztok!

Holnap reggel 8 órától 16 óráig a Solti Nagyadó karbantartása miatt a középhullámon a Kossuth Rádió műsorát a Lakihegyi Adó sugározza. Aki a "Szivarantennát" meg akarja hallgatni, holnap megteheti. Ízelítőt kaphat a híres régi Lakihegyi Nagyadó tulajdonságaiból, térerő, terjedés, moduláció, zajok, stb.

Forrás:Kóger László
(#) Abukodonozo válasza hatvanasjocó hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Köszönjük!
(#) Vales válasza hatvanasjocó hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Üdv!

Akkor ezek szerint már az megy.
De kár, hogy melózom, otthon detektorossal is meghallgathattam volna...
Itt bent is direkt középhullámon hallgatom.
(#) Gőzgépész válasza Gafly hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Tisztelt Gafly...
Sajnos nem tudlak elérni, mert a megadott e-mail címedet se a citromail se a freemail nem fogadta el.
(#) Gafly válasza Gőzgépész hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Küldtem privát üzenetet, remélem az még működik.
Vagy amit szóköznek néztél (szóközt soha nem teszünk email címbe, mellesleg...) az aláhúzás karakter
(#) Gőzgépész hozzászólása Nov 4, 2010 /
 
Ismét elkészült egy detektor.Az előbbinek a változata.A régi készülékeken nem villás csatlakozó volt, hanem külön állvány.Ez azért ilyen.Az előzőn látható tengelyen elhelyezett rugós megoldás, bár szabályozható, csak a kocka alakú
kristálynál vált be, aminek a felülete sima.A dimbes-dombos kristálynál nehezen követhető a távolsági különbözet, ezért vissza tértem a hasított szorító hüvelyhez és a tengely végén elhelyezett rugóhoz.A vas korong csak ideiglenes, később a készülék lapjára lesz rögzítve.
Mivel eredeti forgató gombot nem kaptam, csináltam egyet, bár az eredeti jobb volna.
(#) Gafly válasza Gőzgépész hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Gőzgépész, becsomagoltam Neked 2 db 1T4T-t, holnap fel is adom ha minden jól megy. Várjuk a híreket az audionról...

Azt viszont nem értem hogy ha minden rézből van a detektorban, akkor hogyan működik? Van benne egy szigetelő betét?
(#) sz_ferko válasza Gőzgépész hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Kedves Gőzgépész (Tibi bácsi)!
Többször megnézegettem a detektor fotóit. Gondolom a szigetelés baloldali részen van, a kristálytartó felöl csak nem látszik. Tetszik, szépen kidolgozott akárcsak egy "gyári". Egy hasonlóban gondolkodom én is csak nekem az esztergálás miatt, mivel nincs gépem erre várnom kell egykicsit. Üdv. sz_f
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Feladtam. Szerintem csütörtökön meg is kapod őket (remélem egyben, próbáltam okosan csomagolni).
Jó audion épitést
Fűtésre tessék odafigyelni, erősen javasolt a "góliát" ("A") akku...
(#) Gőzgépész válasza Gafly hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Az első képen baloldalon az anya alatt látható a barna színű szigetelő karika ami belül egy csőként folytatódik és így szigetel.A vezeték a kristálytartó csészéhez van forrasztva.
A csövek útnak indítását köszönöm, ha megérkezik értesítlek.
(#) Gafly válasza Gőzgépész hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Látom és értem mostmár.
A sok fém nem okoz nagy "parazita" kapacitást/veszteséget?
(#) Gőzgépész válasza Gafly hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Lehet, hogy okoz, ezt én nem tudom. Minden esetre jól működik.Az ötletet egy 1915-ben épített vevőről vettem.Az interneten találtam egy angol nyelvű rovatban.
(#) Marczilla hozzászólása Nov 10, 2010 /
 
Sziasztok! egy Detektoros rádiót szeretnék építeni! antennához az ilyen típusú drót jó? kel e még valamit csinálni vele?

http://www.kephost.com/view3.php?filename=ftwj76xor5w5b6yx69r3.jpg[img=http://www.kephost.com/images3/ftwj76xor5w5b6yx69r3_tn.jpg][/url]
(#) Marczilla válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Köszönöm hogy gyorsan reagáltál!
Tehát a Drót az jó, akkor ketté bontom,
esetleg leégetni a műanyagot róla nem kel?meg ezen nincs ilyen szigetelő réteg?
(#) gg630504 válasza Marczilla hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
http://users.atw.hu/hg9ieg/szoveg.htm első szöveg.
Itt a műanyag a szigetelés. Zománcszigetelés nincs rajta.
Csak a végén kell ezt és csak ezt eltávolítani, akkor ott forrasztható.
Nem leégetni kell, hanem levágni. Keveset, mert forrasztáskor úgyis visszahúzódik.
(#) Marczilla hozzászólása Nov 10, 2010 /
 
aha, még egy kérdés, az antennának mindenféle képpen kint kel lennie ugye? 20métert ha kihúzok az elég lesz?
(#) Marczilla hozzászólása Nov 10, 2010 /
 
http://www.kephost.com/view3.php?filename=wd2421a2twm27mxh359m.jpg


Még egy kérdés: ezt a tekercset, feltudom használni a rádióhoz?
(#) sz_ferko válasza Marczilla hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Mennyire komoly az elhatározásod, hogy detektoros rádiót építesz? Üdv. sz_f
(#) Marczilla hozzászólása Nov 10, 2010 /
 
hát most eléggé, de még maradt egy csomó kérdés..
megkérdezem hátha szerencsém lesz, tud valaki olyan helyet, ahol lehet kapni detektoros rádió össze szerelős készletet? vagy ilyen nincs már?
(#) Marczilla hozzászólása Nov 10, 2010 /
 
Egy másik fórumon kaptam egy ilyen választ valakitől:

Idézet:
„Sziasztok! Nekem "sikerült" egy tárcsás telefon fülhallgatójából készíteni hasonló "detektoros rádiót". A középső érintkező a földelés, a szélső érintkező az "ujjunk". A két érintkező közé ""két kis tranzisztort""" kötöttem... Fogalmam sincs, hogy bázist, vagy.... A legerősebb középhullámú adó műsorát hallani lehet..”


Akkor ez is egy egyszerű lehetőség a rádió megépítéséhez? tranzisztort miből lehet kiszedni? :eek2:
(#) hatvanasjocó válasza Marczilla hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Kedves Marczilla! Az olvasható, hogy még nagyon kezdő vagy a témában,ami nem baj de mindent az elején kell kezdeni, ezt is. Tanácsolom, hogy szánj időt rá és e fórum első bejegyzésétől a mostig bezárólag olvass át mindent, sok kérdésedre benne van az oldalakban a válasz. Ha ezután is van kérdésed akkor tedd fel újra, biztos, hogy másképp látod a detektoros rádiót majd és talán érteni is fogod.
(#) Marczilla hozzászólása Nov 10, 2010 /
 
Köszönöm hogy írtál! Igen még sajnos totálisan kezdő vagyok e dologban, de érdekel, és szeretnék építeni egy ilyen rádiót én is. Igaz olvasgatom a fórumot, és ha lesz még kérdésem megírom, pl lehet hogy most buta kérdést teszek fel, e miatt ne kövezzetek meg
ilyen féle rádióval lehetne halgatni a neo fm-et?
(#) hatvanasjocó válasza Marczilla hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Nem. Alapból detektoros rádiókat középhullámra szokták készíteni. E sávon a Kossuth, Katholikus rádió, Rádió 4 és esetlegesen jó antennával a környező országok erősebb középhullámú adói hallhatóak. Más hullámsávokra is lehet detektorost készíteni kedvező vételi viszonyok mellett és a hullámsávnak megfelelő jó antennával, de az első próbálkozáshoz mindenképpen a középhullámú detektoros ajánlott. E fórum régebbi hozzászólásaiban kapcsolási rajzokat, a szükséges alkatrészeket és kivitelezési tippeket is megismerhetsz.
(#) Marczilla hozzászólása Nov 11, 2010 /
 
ok, szerintetek ez működhet? krumplival működő rádió leírása

krumpli rádió!

A krumplirádió eredetileg annak a demonstrálására készült, hogy mennyire nem kell semmi egy detektoros rádióhoz. A recept a következő:

1. Végy egy méretes krumplit, és vágd felébe!
2. Az egyik felébe szúrd bele a dióda (vagy békeidőben a detektor) egyik kivezetését!
3. A másik kivezetést szúrd a krumpli másik felébe!
4. Hasonlóan járj el a hallgató két kivezetésével!
5. Az egyik félbe szúrd bele a földelést (vízcsap)!
6. A másik félbe szúrd bele az antennát (néhány méter huzal a szoba magasabb részein kiterítve, szekrények tetején, stb)!

Ezek után ennek szólnia kell, amíg a krumpli ki nem szárad (és ezáltal megszűnik vezető lenni). Általában a Kossuth jön rajta, de este ez is lehet “világvevő” a hangolatlanság miatt.

“b” verzió: egy egytranzisztoros (germániumtranzisztoros!) vevő tápfeszültségét elő lehet állítani egy krumpliba/almába élével beleállított régi 1Ft-os (aluminium) és régi kétforintos (alpakka) segítségével. Már nem emlékszem, melyik a pozitív pólus, mindíg gyenge voltam kémiából, (valószínűleg az aluminium) de olyan kis áramot tud leadni az egész, hogy még a legkényesebb tranzisztort sem teszi tönkre a fordított polaritás. A germánium tranyó azért lényeges, mert sokkal kisebb feszűltség kell a működtetéséhez (már 100-150 mV körül egész szépen megy némelyik).
Következő: »»   48 / 153
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem