Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   146 / 375
(#) Csupasz válasza Doncso hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Szia Doncso!
Nem tudom az milyen, nekem egy kb. 1Hz vonalszintű kimenetes kellene
Üdv
(#) golem hozzászólása Nov 8, 2010 /
 
Sziasztok!
kellene nekem ennek a philips kazetás deck nek a kapcsolási rajza vagy a kézi könyv be másolva.
Mert a googlén nem leltem rólla semmit
(#) donder hozzászólása Nov 8, 2010 /
 
Sziasztok! Szeretném ha valaki megosztaná velem ennek a készüléknek a kapcsolási rajzát (már ha megvan valakinek)
Nagyon megköszönném!
(#) dizi hozzászólása Nov 9, 2010 /
 
Hello mindenkinek.
Én ennek az átkozott BOSCH LW12/20E akkumulátor töltőnek a rajzát keresném, ha valaki tud róla valami okosat annak meg köszönöm.
Üdv
(#) nikolatesla hozzászólása Nov 10, 2010 /
 
Hali!
Keresek Orion 313B kapcsolási rajzát aki tudja ossza már meg velem
(#) nikolatesla válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Én ezt találtam csak a csövek nem egyeznek meg a kimenőn nem volt kondi....
(#) jandu hozzászólása Nov 12, 2010 /
 
Hibás a USB kulcs. A benne levő TCXO egység tápfeszültsége "csak" 0,7 Volt, holott a datascheet szerint 3,3 V lenne a táplálása.
Meg van valakinek legalább a vázlat rajza ezeknek a kulcsoknak?
(#) (Felhasználó 1947) válasza jandu hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Szia !

USB kulcs alatt mit értesz pontosan:
"pendrive", vagy hardverkulcs?
Pendrive esetén gyakori hiba a +5V-os ág soros védőellenállásának a szakadása(pár ohmos smd)
Itt szóba jöhet még a TCXO stabilizátorkörének hibája.
Egy fotó sokat segitene...
Rajzra nincs sok esély...
(#) jandu válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Igen, pendrive-re gondoltam. A TXCO stabiláltköre alatt mit értessz? A alkatrészen belul-i körre? Az nem valószínű, mert a kulcs árramfelvételén meglátható lenne, ellenálás szakadása sem jöhet szóba - max ha meg"nyúlna" az értéke. Pont e-miatt jönne jél a vázlatkapcsolás.
(#) (Felhasználó 1947) válasza jandu hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Az ellenállás megnyúlhat,és szakadt is lehet.
De itt más lehet a probléma.Általában egy SOT tokos smd stab. van a TCXO-nak, de nem ritka a közvetlen 5V-os táplálás sem.
Mint említettem, egy fotó sokat segitene a panelról.
(#) jandu válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Értem én, hogy mit mondol. De itt nincs külon smd stab., /helyszűke, leegyszerűsítés, s.t.b./, csak max. árramkorlátozós ellenálás. Próbáltan szakadásmérővel a táplálás útját követni, de nem találtam semmi hibás pontot.
Képet d.után felteszek!
(#) (Felhasználó 1947) hozzászólása Nov 12, 2010 /
 
Lehet hogy simán kapta az 5V-ot a TCXO, elvileg ki lehet mérni.Vagy maga a TCXO a hibás.Ha kiforrasztod megvan a fesz a tápláb pad-jén?
Várom a fotót.
(#) jandu válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Méresgetek, a USBest UT163 mikrovezérlő 12. lábról kapja a oszcillátor a tápot. Másik hbás /másképen hibás/ kulcsot is felbontva és összemérve ennek talán így is kell. lenni. A kijövö jel szinuszos, freq. megvan. Akkor lennék igazán meggyőződve, ha a vezérlőnek a adatlapját megtalálnám.
(#) jandu válasza jandu hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
képek
(#) moele válasza Kallai Csaba hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Szia !
Itt találtam egyet, lehet, hogy ez az, a 399-es számú.
http://www.muszeroldal.hu/download/Engard_dokuk.pdf
Üdv.: moele
(#) (Felhasználó 1947) válasza jandu hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Akkor az oszci megy, de mint irtad a táp 0,7V, igy elképzelhető hogy nem okés a jelszint.
Mi az eredeti hiba? Nem ismeri fel a PC?
Első körben mindent átforrasztanák a panelen ami gyanús.
Ha van mikroszkópod, nézd át a uC,és a flash forrasztásait.
(#) jandu válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Az egyiket felismeri, láthatóak rajta a fájlok, de úgy viselkedik, mintha le lenne csukva, jelszózva. Róla le tölthetők bizonyosmértékig az adatok, de nem törölhető, nem formázható. Ez a kissebik fiam-é, és azt állítja, hogy senkinél nem volt, le se csukta.

A másikat a Totallcommander csatlakozáskor felismeri, de ha rákattintol, azt írja, hogy az adott egység nincs, kapcsoj át másikra.

Az a érzésem, mindkettő külön nyákon, az említett smd-s stabival mint freq. referencia lesz hasznosítva. Csak gondoltam a fiamét meg lehetne menteni.
(#) (Felhasználó 1947) válasza jandu hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Értem.Nem okvetlen hardveres hiba, belefutottam már olyanba is ami szoftveresen butult meg, ezeket nem tudtam javitani.
(#) vargaf válasza Dániel X hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Szia!

Természetesen létezik. A kezemben van egy TMS3450NL típusú óra-IC és a hozzá való speciális kijelző is. A régebben kapható olcsó rádiós órákban ezeket használták fel.

Az IC adatlapját mellékelem. Üdv.: Feri

tms3450nl.pdf
    
(#) Dániel X válasza vargaf hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Köszi! Lehet még valahol kapni ilyen IC t és kijelzőt hozzá? Létezik e más óra ic?
(#) vargaf válasza Dániel X hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Szia!

Kapni már valószínűleg nem lehet, ezek a 80-as években voltak forgalomban. Sok fajta létezett, de ez volt talán a legegyszerűbb. Nekem a TMS3450NL IC-ből van még 6 darab beforrasztatlan darab, a kijelzőből 1 beforrasztatlan és 1 bontott darab. De van egy kész órám is. Ezek még abból az időből maradtak meg és valószínűleg meg is maradnak.

Üdv.: Feri
(#) Dániel X válasza vargaf hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Köszi!
(#) Dániel X válasza Dániel X hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
LM8560 ic megfelel e célnak?
(#) vargaf válasza Dániel X hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Szia!

Ha ilyen IC-vel szeretnél órát építeni tudok hozzá alkatrészt adni, mert nekem már nem kell. Küldj privát üzenetet ha érdekel.

Üdv.: Feri
(#) vargaf válasza Dániel X hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Szia!

Igen, az LM8560 IC is megfelel a célnak.

Üdv.: Feri
(#) Dániel X válasza vargaf hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Köszi!
(#) bezzo hozzászólása Nov 12, 2010 /
 
Sziasztok!
Szeretném , ha segítenétek egy olyan kapcsolási rajz megtalálásában, ami képes érzékelni azt ha odaülök a munkaasztalhoz és amivel aztán a világítást lehetne vezérelni. A célom az , hogy ha odaülök dolgozni, bekapcsolja, ha elmegyek, akkor némi késleltetéssel lekapcsolja a helyi világítást és mondjuk, ha elsétálok mellette, arra azért nem kapcsolgat ki-be. Tehát tulajdonképpen egy testérzékelőre lenne szükségem. Esetleg irányítsatok oda, ahol ilyesmit találok.
Üdv.
(#) Sebi válasza bezzo hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
"képes érzékelni azt ha odaülök a munkaasztalhoz"
Súlykapcsoló a székbe (egyszerű), vagy reflektív infrás érzékelő, mint a vizeldében (bonyolultabb).
(#) bezzo válasza Sebi hozzászólására (») Nov 13, 2010 /
 
Nem ilyenre gondoltam, ha a székbe építek valamit, akkor valahogy össze kell kábelezni az asztallal, az nem jó megoldás. A másik megoldás jobbnak tűnik, de az a talán tárgyat is érzékel, tehát a szék háttámlája is megzavarhatja, nem? Gondolom az infrasugár visszaverődésén alapul a működése.
(#) Doncso válasza bezzo hozzászólására (») Nov 13, 2010 /
 
Miért nem jó egy kapcsoló, némi késleltetéssel amikor kikapcsolod? Egyszerűen fogsz egy reflektor mozgásérzékelőjét, és egy kapcsolóval rövidre zárod, amikor végeztél , lkapcsolod, és a beállított késleltetéssel lekapcsolja a lámpát. Mikor jössz akkor meg felkapcsolja neked mozgásra.
Következő: »»   146 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem