Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CD-ROM-ból, MP3 lejátszó
 
Témaindító: damatic, idő: Júl 19, 2005
Lapozás: OK   3 / 5
(#) damatic válasza sagal hozzászólására (») Szept 23, 2005 /
 
Tyű-ha!

Nem 1cerű! Csak én vagyok vaksi, vagy tényleg nem lehet kitben rendelni?
(#) sagal válasza damatic hozzászólására (») Szept 23, 2005 /
 
Mit értesz KIT alatt?

Semmi probléma a nyákot, ha legalább 3-an összállunk , akkor legyártatom, a többit meg a RET árulja....
(#) damatic válasza sagal hozzászólására (») Szept 25, 2005 /
 
Akkor nem is olyan vészes.

Bár mégis, mivel nekem csak pillanatpákám van, tehát nem kéne erőltetnem az SMD-t

No meg mennyiből jön ki?

És ki fogja a PIC-et felprogramozni, mert ahhoz szintén sültnyúl vagyok, és nincs is hozzá eszközöm.
(#) sagal válasza damatic hozzászólására (») Szept 26, 2005 /
 
Egyszerű érthetőség kedvéért:

Ismer valaki olyan mp3 playert, aminek a megépítése publikálva is van: kapcsolási rajz, dokumentáció, forráskód,
továbbá LCD kijelzőt kezel és PIC-es?
(#) sagal válasza sagal hozzászólására (») Szept 26, 2005 /
 
Amit kihagytam és talán a legfontosabb a fentiekhez, hogy IDE felületen egy winchaster legyen az adattároló eszköz.
Ez azért fontos kritérium számomra, mert a CF kártyák komplatibilása, nem feltétlenül hordozza magában a FAT32 támogatást...
Javítsatok ki nyugodtan, ha tévednék, de amiket olvasok, azok külön kezelik a témát....
(#) Travolta válasza sagal hozzászólására (») Szept 27, 2005 /
 
Hi All!

Én ezeket találtam a témával kapcsolatban.
Remélem segít vmenyire.

http://www.techdesign.be/projects/009/009.htm

http://www.techdesign.be/projects/020/020.htm

http://elm-chan.org/works/mp3/report_e.html

http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=16809&postdays=0&postorder...tart=0

Üdv. Travolta
(#) mspike válasza sagal hozzászólására (») Szept 27, 2005 /
 
nos igen, az IDE eszközök kezelése egy dolog, egymásik a FATxx kezelése... ez mind-mind több és több software . Igazából az IDE amit csatolsz hardware ügyileg... a fat ahogy tárolod a wincsin az adatokat... Példa, ha valaki csinál egy egyszerű "justplay" mp3 lejátszót STA013-as mp3 dekóderrel, annak csak az IDE részt kell megcsinálni, a dekóder IC kiválogatja a szemetet és a valós adatot... Csakhogy, így semmi se derül ki az mp3-akról amik épp mennek, a másik szépséghiba, hogy se tekerés, se léptetést, se könyvtárak, és előfordulhat, hogy még csak nem is jó... mert pl. egyik szám közepén kezdődik a másik vagy ilyesmi...
(#) kaninjo válasza damatic hozzászólására (») Szept 30, 2005 /
 
Damatic!

A kijelző egy PC alapú MP3 lejátszó része... Autóban történő felhasználásra készül (volt MP3 lejátszós autórádióm, de nem igazán voltam elragadtatva tőle).
Ha érdekel téged, vagy bárki mást, szívesen írok róla! Nem egy nagy ördöngősség, és viszonylag olcsón kivitelezhető .

Üdv.:Kaninjo
(#) damatic válasza kaninjo hozzászólására (») Szept 30, 2005 /
 
Üdv, ez a topik arról szól.

Legyen az PIC-es PC-s, vagy célcsipes - a lényeg, hogy minél egyszerűbb legyen (megépíteni is) minél olcsóbb legyen, és minél kisebb legyen.

Végülis nekem lehet, hogy a PC-s is jó lenne, csak tudjam vezérelni a kenwoodommal, mintha CDtár lenne.
(#) kaninjo válasza damatic hozzászólására (») Szept 30, 2005 /
 
Akkor leírom .
Egy barátom hozott néhány kiszuperált P I-es alaplapot, procival, RAM-mal stb... Találtam itthon egy ősi 40MB-os vinyót, feltelepítettem rá egy "csonka" 6.22-es DOS-t, és letöltöttem az MPXPLAY nevű kis lejátszó progit (DOS-os programhoz képest igen nagy tudású lejátszó!) A progi honlapja: mpxplay
Hangkártyának pedig egy CMI chip-es PCI-os kártyát választottam (500-800Ft körül hozzá lehet jutni).
Kapott egy DVD olvasót is, a merevlemezt pedig szeretném kiváltani majd egy CF kártyával (gyorsabb boot, kisebb telj. igény). De természetesen winnyogóról is mehet a cuccos...
Az általam eddíg tesztelt, két különböző alaplap mindegyike elindult VGA kártya és bill. nélkül. A kijelző a másik témában (háttérvilágítás) látható, beviteli eszközként pedig használható akár egy átalakított billentyűzet, vagy vezérelhető soros porton keresztül (akár infrán, akár egy PIC-et illesztve).
A program remekül "tanítható", szinte bármilyen LCD illeszthető, magunk adhatjuk meg a soros porti parancsokat, és magyar fejlesztésű .
A "legkényesebb" pont talán a tápegység. Én egy step-down step-up konverter kombinációra gondoltam, ami talán elegendő áramot képes szolgáltatni az alaplapnak, DVD-ROM-nak, és a CF-kártyának (ha nem sikerül CF-ről indítani a rendszert nem lesz elég a táp teljesítménye), de ennek még utánna kell járnom (ill. mérnem ). A -5V és a -12V előállítására elegendő egyetlen IC, a -12V-ból előállítható akár a -5V is...
Ha nagyon sokat számít a méret, esetleg ajánlom pl. a VIA Epia alaplapot.
Nem tudom, hogy fejegységhez hogyan, miként lehetne illeszteni, mint CD-tárt, de PIC-el talán ez is megoldható...
A progit viszont mindenképpen ajánlom! Sok formátumot ismer, DOS alól működik (ami gondolom belátható, hogy valamivel stabilabb, és gyorsabban betöltődik, mint egy Win-es rendszer), és sok hangkártyát ismer (PCI-os kártyák esetén nincs szükség DOS-os driverre sem). A kijelzőn megjelenő adatokat pedig saját ízlésünk szerint alakíthatjuk...
Röviden ennyi. Ha bárkinek bármi kérdése van, szívesen válaszolok rá, ha tudok !

Üdv.:Kaninjo
(#) damatic válasza kaninjo hozzászólására (») Okt 1, 2005 /
 
Ha van komlett leírásod, képekkel, azt javaslom oszd meg Topival, és kiteszi a friss áramkörök közé!

Most nincs időm a meló miatt, de majd jobban megnézem....
(#) kaninjo válasza damatic hozzászólására (») Okt 2, 2005 /
 
OK!

Amint sikerül előbbre jutnom a táppal, készítek leírást és képeket is a cuccosról !
(#) kaninjo válasza kaninjo hozzászólására (») Okt 8, 2005 /
 
Üdv!

Jelentem elindult a táp ! Elvetettem a Step-down, Step-up konverteres ötletet, a "trafós kivitel" mellett döntöttem (főleg miután megnéztem a stab. IC-k árát ).
Élesben még nem tudtam kipróbálni (kb. 10 perce, hogy feléledt). Semmilyen beállítást nem igényelt, a kimenetein stabilan beálltak a +5V, +12V és -12V-os tápfeszek (a -5V-nak még nem tettem be a stabilizátort).
Készítettem néhány képet is:
táp1
táp2
Picit rendetlennek tűnik, de számomra ez jobban áttekinthető, mintha próbapanelen építeném meg...
Holnap remélem sikerül elkészítenem a kapcs. rajzot is, majd belinkelem ide.
A trafótól pedig nem szabad "megilyedni" , nem bonyolult. A vasmag egy kapcs. tápból bontott toroid mag, egyszerű tekercseléssel... Természetesen ennek az elkészítését is leírom.
Egyelőre ennyi...

Üdv.:Kaninjo
(#) damatic válasza kaninjo hozzászólására (») Okt 10, 2005 /
 
Jó! Erre mondom, hogy pókháló. Csináltam már így én is saját fejlesztésű auto shut down kapcsolást.

Ez most milyen elven műxik és mennyire terhelhető? Pl. vinyót is bír? Mert lehet, hogy én is egy PI mellett döntök, mert 3e-ért hozzám vágnának egyet. Mégsem huszonezer, és még processzort sem kell hozzá forrasztani meg programozni égetővel...
(#) kaninjo válasza damatic hozzászólására (») Okt 10, 2005 /
 
Hello!

Köszi!
Ez lényegében egy Flyback konverter. A vez. IC egy SG3524-es, kapcsoló FET-nek pedig IRF540-et használok. Hogy mennyit bír, az még kérdés (a 12V-os táp, amiről járatom csak 2.5A-t tud szolgáltatni), de egy SCSI winyó minden probléma nélkül elindult róla (ez egy Seagate ST32155N típ. winnyogó, az indulási áramok pedig: 12V : 1.8A , 5V-ról pedig 1A-t vesz fel).
Remélem a táp teljesítménye megközelití (vagy akár meg is haladja) majd a 100W-ot.
Készül hozzá a NYÁK-terv is, nemsokára azt is feltöltöm (a kapcs. rajzzal együtt).
Idézet:
„Mégsem huszonezer, és még processzort sem kell hozzá forrasztani meg programozni égetővel...”

Ezért döntöttem én is emellett a megoldás mellett ...
(#) kaninjo válasza kaninjo hozzászólására (») Okt 11, 2005 /
 
Elkészült a kapcs. rajz:
PC táp
A C3 jelölés kétszer szerepel a rajzon, de mindkét kondi 100nF-os. Egy-két alkatrésznél még nem szerepel konkrét érték, ezeket még meg kell határoznom. A táp az 5V-os kimenetről szabályoz.
A 19T és a 43T felirat a tekercsek mellett a menetszámot, a kis pötty pedig a tekercs elejét jelöli.
A "Power On" bemenetre 12V-ot adva a táp elindul. Az "OSC OUT" és "EMIT 1" lábak nincsenek bekötve.
A NYÁK-terv pedig csúszik egy picit .
(#) damatic válasza kaninjo hozzászólására (») Okt 11, 2005 /
 
Biztos tuti, csak agyon van nyomorítva a jpg, és nem olvasható rajt semmi.

de kecsegtető.

szerinted találok integrált hangkaris p-I-et?
(#) damatic válasza kaninjo hozzászólására (») Okt 11, 2005 /
 
szóval azt mondod, hogy az 5 voltos kimenetet hasonlítja össze a referencia fesszel, a +12 és a - 12 meg ahhoz megy arányban?
(#) kaninjo válasza damatic hozzászólására (») Okt 11, 2005 /
 
Hi!

A kép formátuma EMF (MetaFile), az explorer "nyomja" össze (a kép felbontása 3933x2496 pixel). Mentsd el, és nyisd meg képnézegetővel (vagy vidd ki az egeret a képről, húzd vissza, majd tartsd egyhelyben addíg, amíg a jobb alsó sarokban megjelenik egy kis ikon, amire rákattintva eredeti méretében láthatod a rajzot). Vagy ha gondolod feltöltöm BMP-ként...
A táp kialakításából adódóan (flyback)elegendő egyetlen tápfeszt szabályozni. Ha terheled pl. az 5V-ot, (közel) arányos fesz. csökkenés lép fel a +12V és -12V-os tápfeszeken is...
(#) damatic válasza kaninjo hozzászólására (») Okt 12, 2005 /
 
Közben megnéztem irfan-nal.

Fingom nincs mi az az ic, amit használtál, de ha tényleg azt csinálja, amit kell, akkor tuti.

Valahol 1szer megtaláltam, hogy a kenwood fejegység cd-tárvezézlő portján mi micsoda. Asszem még arra is képes lehet, hogy nemcsak vezérli a pc-t (külső eszközt), hanem scrollozza is az id3-at. Azt ki lehet küldeni sorosporton ezzel a dosos progival?

Csak ezek a rohadékok többezer huf-t kérnek egy ilyen csatlakozóért. Pontosabban azt nem adnak, csak ilyen-olyan adaptarkábelt vagy hosszabbítót. Ld. kenwood.com
(#) kaninjo válasza damatic hozzászólására (») Okt 17, 2005 /
 
Üdv!

Úgy látom működhet a dolog... 2 winnyogót és egy P1-es 166MHz-es alaplapot minden gond nélkül ellát energiával .
Az az IC egy SG3524-es tápvez. IC, nagyban hasonlít a TL494-es vezérlőre. Eléggé elterjedt típus, a legtöbb elektronikai üzletben beszerezhető.
Találtam egy megfelelőnek tűnő ferritmagot is a DSPSystem-nél: ferrit
A NYÁK-terv egy picit csúszik , van még egy-két apróság, amin nagy valószínűséggel változtatni kell.

Üdv.:Kaninjo
(#) kaninjo válasza kaninjo hozzászólására (») Okt 17, 2005 /
 
Elrontottam a linket :
www.dspsystem.hu
Ha megint nem sikerülne:
link
(#) damatic válasza kaninjo hozzászólására (») Nov 29, 2005 /
 
Na mizu? Van valami fejlemény az occsó nagy háttértárú mp3 lejátszóval kapcsolatban?
(#) rwtop hozzászólása Aug 3, 2006 /
 
Sziasztok!NE azt írjátok hogy már van ilyen topic!CSak annyi segítség kellene hogy van 1 darab 20GB-s merevlemezem és úgy szeretném megoldani hogy nem kell kijelző csak kapcsolók a következőreLAY,STOP,kövtekező szám,előző szám az-az 4 darab kapcsoló kllene!Meg lehet ezt oldani 1szerűen?Táp megvan hozzá!Csak mit hová kössek???

Előre Köszike!!
(#) szabi83 válasza rwtop hozzászólására (») Aug 3, 2006 /
 
Idézet:
„NE azt írjátok hogy már van ilyen topic!”

peddig van!

üdv
(#) Slope válasza Gory hozzászólására (») Dec 4, 2006 /
 
Hello Gory!

Tudom már rég volt... de megkaptad a Cirrustól a CS4334-es DAC-et?
(#) Ictboy hozzászólása Dec 12, 2006 /
 
Ha valakit érdekel itt egy design...

w3.enternet.hu/boncsi/mp3.htm
Mp3 player
(#) Slope válasza Ictboy hozzászólására (») Dec 12, 2006 /
 
Igen ismerős... nincs kedvem még az ARM-okkal is vacakolni

Azért THX!
(#) huhuu hozzászólása Dec 12, 2006 /
 
van egy mp3-as gagyi cd-lejátszóm, nem lehetne kiegészíteni egy vinyóval? vagy túl bonyolúlt....
csak anyi kellene, hogy egymás után menjenek a számok, semmi kijelző és semmi extra akármi...
(#) Slope válasza huhuu hozzászólására (») Dec 12, 2006 /
 
attól függ mi van benne... a philipséknél motorola dsp-t használnak, program módosításal esetleg megoldható...
A gond csak az, hogy a DSP procik programozása nekem legalábbis még túl bonyolult.

Amúgy pedig felesleges, mert ezzel az erővel építhetsz is egyet akár STA, akár VLSI csipekkel, esetleg az Atmel csipjével (amit nagyon lehúztak, több fórumon).
Következő: »»   3 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem