Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   71 / 282
(#) norbeat válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Akkor viszont a szirénában a trigger jumpert negítívra legyen téve és a "Bell+"-t kösd inkább "Bell-"ra. Az ellenállás maradjon ott esetleg nagyobbra kell cserélni ha még nem indulna!
(#) increduluszoltan hozzászólása Nov 19, 2010 /
 
Üdv Urak!
Dsc riasztónk van,kamerákkal.ezt szeretnénk ingyenes internetes oldalon keresztül használni..nézni,ha van nézni való!
Oldal cime:http://www.dyndns.com/
segítséget szeretnék,hogy mit is kellene hozzá csinálni..
szép napot!
(#) Krisz03 válasza norbeat hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Köszi! Próbálkozom majd, csak most közbejött egy másik, fontosabb dolog.
(#) TAKLACO válasza svarc hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
A riasztoban az akumulatort kell kicserelni ujra vagy a biztosittekot az alaplapon,ha szakadt.A feltoltott akumulator a kapocsfeszultsege 13,8 V kell,hogy legyen.
(#) norbeat válasza increduluszoltan hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Milyen kamerád van (IP/analóg), a központhoz van IP-Bridge? Mindenképpen fontos hogy a riasztóval legyen összekötve?
(#) kutyus hozzászólása Nov 22, 2010 /
 
Dc1616 készüléken- a 6 tos kimenet vandál érzékelésre van kötve így állandó üzemben megy. Szeretném ha a kimenet csak elmenet élesítésnél működne, mert érzékelőre szeretném kötni. Kérném ha valaki tudja írja le program menetét
(#) dkarcsi73 válasza kutyus hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Szia!
*8 -install kód- 001 -

-1 zóna definicoó pl: 01
-2 zóna definició pl: 05
...
...

....
-6 os zóna definició 03 (ha azonnali)

#
(#) tomat5 válasza svarc hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Szia

Ha minden áramszünet esetén megszólal, akkor a központban meg van halva az akku. Javaslom cserélni.

Üdv.
(#) kutyus válasza dkarcsi73 hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
T.Karcsi73 köszi a gyors segítséget holnap kipróbálom
(#) csibai hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
Tisztelt hozzáértő fórumozó társaim!

Kaptam egy DSC 2525 típusú riasztót, amit egy darab érzékelővel szeretnék felszerelni a garázsba. Azt szeretném kérdezni, hogy a többi érzékelő bemenettel mit kell csinálnom, hogy ne dobjon ki hibát? (Ellenállással lezárni, vagy csak simán rövidzárat kell tenni, ill. kell egyáltalán oda valami? Ja és hogyan tudom resetelni az egész alaplapot, mert nem tudom a programozott kódokat és így nem tudok vele mit kezdeni. Válaszaitokat előre is köszönöm.
(#) frecsko válasza csibai hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Szia.
Ellenállással rövidre zárod a zónákat. Az a legstabilab.
Reset meg ha minden igaz a pgm1 és a zóna 1 közé kell kötni rövidzárat. De nem 100%.
(#) Krisz03 válasza frecsko hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Plusz még AC tápról kell indítani, mert akkuról nem resetel. Egyébként nekem valamiért nem működött ez a hardveres reset. A szoftveres viszont igen.

Az meg már más téma, hogy még működésre sem tudtam bírni a rendszert, és most sem időm, sem energiám. De ezt már írtam fentebb. Jó volna valami olyan részletes leírás, ami onnan indul, hogy kibontom a csomagból. Nem azért mert béna vagyok hozzá, hanem mert az üzembe helyezői könyvből semmi olyan nem derül ki, mint amit valaki a 67-ik oldalon leírt (időalap, idő, dátum, telefonvonal figyelés tiltás, stb).
(#) csibai válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Köszönöm mindkettőtök javaslatát, mostmár csak azt kellene tudnom milyen ellenállással zárjam le, és hogy a szoftveres resethez mit kell beírni.
Egyébkén Krisz03-nak teljesen igaza van, a leírás az őrületbe kergeti az embert, lapozz ide, lapozz oda, ahelyett, hogy leírná egy átlagos gyakori telepítés teljes menetét.
Egyébként ez a 2525-ös gondolom nem a legfrissebb rendszer, de nagyon jó lenne ha a garázst meg tudnám vele védeni, mert a településünkön sajna elég sok a betörés. (Mátreverebély)
Javaslataitokat köszönöm.
(#) Krisz03 válasza csibai hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
5.6k Ohm-mal kell lezárni. A szoftveres resethez pedig üzembehelyezői kód kell.
(#) csibai válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Hát épp ez az! Egy kis boltból kaptam, ahol komolyabbat szereltek fel. Ők csak a beriasztás kódját tudják sajna, ezért kellene a hardver reset.
Még a régi szerelést sem tudom, mert egyszerűen csak elcsipkedték a vezetékeket és kész.
Egyébként köszönöm a gyors választ.
(#) frecsko válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Akkoról is reteszelhető

Nem akarlak kiábrándítani, de ezért vannak a riasztószerelők, hogy megcsinálják. Nem fogsz találni olyan részletes leírást, hogy : "hogy kell a falba befórni a tiplit". Általánosan tanult dolgokat nem írnak le.
(#) frecsko válasza csibai hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Szia. Ha nem megy hardveres reszettel és nem ismered a mester kódot ( üzembe helyezői) akkor dobhatod is ki a kukába.
(#) atiman hozzászólása Nov 30, 2010 /
 
Sziasztok!


Mennyit ér egy használt DSC 585H riasztó? Eladható?
Esetleg érdekelne vkit?

Köszi előre is!
(#) Krisz03 válasza frecsko hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Akkor az én 585-öm leírása félrevezető...

Félreértesz (úgy is mondhatnám, hogy ne nézz ennyire h******)! Nem az alapvető dolgokra lennék kíváncsi, hanem arra, hogy miként lehet működésre bírni egy vadonat új csomagból kibontott rendszert. 30eFt-ért vettem a teljes rendszert netről. Itt nálunk 37eFt-ért kínáltak egy központot dobozzal, és egy kezelőt. Ez utóbbihoz sem kaptam volna több instrukciót...

Ez a hozzászólás sokat segített, de vagy azért, mert nem teljesen ehhez a típushoz való, vagy nem tudom miért, de még egy riasztást sem sikerült kicsikarnom. A szirénát a rendszerhez mellékelt leírás szerint kötöttem be, szabotázs esetén mégsem kezd riasztani.
(#) Krisz03 válasza atiman hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Értesz a programozásához? Nekem is ilyen van, de mint az előző hozzászólásomból kiderül, nem akar megfelelően működni.
(#) sunyeb válasza csibai hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Amikor beüzemeled, akkor a dialer reléje 10-et "kattog", ha tiltva van a hardware reset. Ebben az esetben csak a jó sok türelem segít (10000 lehetőség), illetve DSC visszaállítja, de árban az nem éri meg imho. Amennyiben ezt a kattogást nem hallod, akkor az alábbi leírás 24. oldalán megtalálod a hw reset módját. Ekkor minden alapértékre áll vissza (A mester kód is 2525 lesz).

http://digisec.hu/letoltesek/telepitesi-leirasok/dsc/257-dsc-pc2525...wnload

Ez a programozásban és a bekötésben is segít.
(#) sunyeb válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Valószínűleg a szirénád részleges élesítési módban maradt. Élesztéskor különböző hang és fényjeleket ad a sziréna. Ezt itt elolvashatod:

http://www.ps-128.hu/main/technikai_leirasok/Muszaki_leiras_PS-128.pdf

PS128-at már rég kötöttem, de első körben így próbálnám:

Bell- és + közül ki az 1K. Bell- a -12V-ra, Aux+ a +12V-ra Bell+ a START-ra. A COM az egyik TAMPER-re, A Zx (esetedben 4 ) egy 5.6K ellenálláson a másik TAMPER-re.

A szirénána SPEAKER kimeneteibe be van kötve a hangszóró?

A 4-es zónát 24h-ra kell programozni.

Az 1K-t lehet majd vissza kell tenni, ha szirénahibát jelez.
Egyes szirénák képesek a DSC BELL kimenetén lévő min. nyugalmi feszültségre is beindulni. Ekkor egy relé a megoldás a BELL+ és BELL- közé. Azt hiszem a PS nem ilyen, de nem vagyok benne biztos...
(#) csibai válasza frecsko hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Tisztelt Frecsko társunk!

Köszönöm a "bőséges tájékoztatást" a problémámra.
Abban igazad van, hogy azért vannak a riasztószerelők, hogy ezeket megcsinálják! De!
1. Ha ahhoz az egy nyomorult érzékelő felszereléséhez szakembert hívnék, többet kérne a szerelésért mint amennyibe egy rendszer kerül.
2. Annyira azért talán mi sem vagyunk bénák, hogy egy tiplit ne tudjunk befúrni.
3. Ezen a fórumon segítséget kérnek egymástól az emberek, nem pedig arcoskodnak.
4. Egyik ismerősömnél "szakemberek" szerelték a rendszert, és legalább, nem hazudok, 10 alkalommal kellett őket visszahívni a folyamatos hibák kijavítására, arról nem is beszélve, hogy a furkálásokkal csináltak egy csomó kárt. (Elfúrták a falban lévő vezetéket, szemetet hagytak, stb. a kábelcsatorna olyan ferdén van hogy rossz nézni.) Ennyit a "mesterekről.
Legközelebb inkább maradj csendben.
Ha megbántottalak volna, elnézést, nem állt szándékomban.
(#) csibai válasza sunyeb hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Köszönöm a segítségedet, remélem sikerül összehangolnom a cuccost.
Mégegyszer kösz, és további szép napot!
(#) herpa hozzászólása Nov 30, 2010 /
 
Sziasztok!
Pár napja olvasgatom a fórumot és egyéb honlapokat. Hamarosan megpróbálok összerakni egy rendszer PC1616-os központtal.
Lesz benne 4 mozgásérzékelő egy kapunyitó-érzékelő és 3 ablaknyitás-érzékelő. A hozzászólásokban mindenhol DEOL bekötést javasoltok, viszont az ablaknyitásérzékelőket egy zónába akarom rakni, így kijön a 6 zóna. DEOL-nál viszont csak egy érzékelő lehet egy zónában. Vagy csak akkor ha sorba vannak kötve? Köthetem őket a párhuzamosan a központban?
Azt jól értelmeztem, hogy egy központ egyszerre csak az egyik fajta bekötést tudja kezelni (alap vagy EOL vagy DEOL) az össze érzékelőre?
(#) sunyeb válasza herpa hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
A kezelőn is van egy zóna (kivéve 1555RK). Tehát össz 7 zónád lesz, ebből az egyiket feltétlen javasolnám szabotázs zónának (sziréna tamper, központ tamper), így is marad 6 zónád. A DEOL bekötés egyik előnye, hogy csak 4 eres vezetékezést igényel és így is van szabotázs jelzés, valamint nem kell az érzékelőkben forrasztgatni. A nyitásérzékelőket _sorba_ kösd mivel nagy valószínűséggel NC-sek. A kertkapura, ha fémből van, akkor oda való nyitásérzékelőt szerelj.
A 1616-os központok a 4.2-es verziótól szabadon programozhatók az 1-8 zónáig külön-külön, hogy NC, EOL, vagy DEOL legyen. Ezt a 101-108 szekció 14,15,16 opciójának be-ki kapcsolásával teheted meg. A panel verziószámát a 997-es szekcióban nézheted meg, ha LCD kezelőd van, de a központ panelján is rajta van.
(#) herpa válasza sunyeb hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Köszönöm, hogy ilyen világosan kifejtetted a lényeget.
És tényleg 4.2-es verzió, valamint a mellékelt angol leírásban benne is van, hogyan lehet zónánként változtatni az alapértelmezett beállításokat. A neten talált magyarból hiányzik.
(#) kovacslajcsi hozzászólása Dec 3, 2010 /
 
Sziasztok!

Vettünk egy házikót, egy DSC PC1585 központ van felszerelve. Van nekem egy PC585 itthon, használatlanul, LCD kezelővel. A 1585-höz jó a sima 585-höz való LCD kezelő?

Miben tud többet egy PC1585, mint egy 585?

A ház két szintes, alsó szint van csak "beriasztózva", a felső szinten nincs semmi érzékelő. Viszont szeretném itt is megoldani a riasztó kérdést, mert az asszony sokat van egyedül, és fél. Hogy a legcélszerűbb ezt megtenni? Kezelő van itthon több is.

Tudom, legcélszerűbb egy particionálható központ lenne, de ha jól tudom, a sima 585 az nem az. Ti hogy oldanátok meg, hogy ha fent az asszony bekapcsolja a riasztót, ne óbégasson a hálóra/nappalira? Gondoltam rá, hogy egy sima kódkapcsolóval egyszerűen a fenti érzékelőket kiiktatom, de ha ez "ígyfelejtődik" akkor az nem túl előnyös, ha nincs otthon senki.

Vagyis a cél az, ha elfele menet nyomok egy *0-t akkor az egész ház éles legyen.

Ti hogy oldanátok meg legcélszerűbben?

Köszönöm!
(#) sunyeb válasza kovacslajcsi hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
1585? Hmmm. Arról még nem hallottam. Attól még lehet... Véletlenül nem 1565, vagy 2585?
A 1565-höz használható a 1555RK(Z) kezelő, a 2585-höz nem (tudtommal csak a 2550RK-val megy).
Nem kell ide partíció. Van egy úgynevezett otthon maradó élesítés funkciója a központnak. Programból meg lehet mondani neki, hogy ha otthonmaradóra van élesítve, akkor melyik zónákat ne vegye figyelembe.
(#) toan válasza csibai hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Szia Csibai!
Látom még nem kaptál igazi segítséget.
Először meg kellene győződnöd arról, hogy sikerült-e leresetelni a központot. Tehát teljesen táptalan állapotban kösd össze a PGM1 és Zóna1 kapcsokat. Ezután kapcsold rá csak az AC tápot, amíg el nem indul (kb 15mp). Ezután táp le, rövidzár ki, majd újraindítás. Először akku, majd AC táp. Ha a reset sikerült, akkor a kódoknak vissza kellett állni alapra. Próbáld ki a *8 2525 parancsot, majd a *5 1234 parancsot. Ezekre reagálni kell a központnak. Ha bármelyik után nem rövid csipogást, hanem egy hosszút hallasz, akkor nem állt vissza a kód. A gyári teleepítői kód a 2525, a gyári mester kód az 1234 (ellentétben azzal amit valaki írt). Ha nem sikerült a reset, akkor próbáld újra, de a tápráadáskor hallgasd meg, hogy kattog-e benne a telefonhívó reléje. HA igen, akkor tényleg tiltott a reset. Akkor csak a DSC-ben tudják visszaállítani, ami pár ezer forint. A 2525 tényleg régi, de arra tök jó, hogy a garázst védd vele. A leírásától meg kérjünk bocsánatot, mert nem olyan rossz az, csak Te kezdő vagy a szakmában. A huszadik központod után Te is tők jól használod, és érted majd
Ha a reset megvan, írj, kérdezz, és válaszolok. Egy 2525 pár perc alatt beprogramozható.
Következő: »»   71 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem