Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   150 / 375
(#) Rumcájsz válasza andorattack hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Évekkel ezelőtt tömve voltak a kinai boltok ehhez hasonló eszközökkel. Fütyülős kulcstartó volt a neve ára is volt vagy 500-1000Ft. Ezekben az áramkörökben már olyan cél áramkörök vannak amelyet házilag reprodukálni igen nehéz lenne pláne a méreteket tartva.
(#) otto54 válasza andorattack hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Hello!

Ennek egy egyszerű változata az alábbi linken megtalálható Bővebben: Link
Esetleg ötletadónak fel tudod használni.
A "kínai méretet" biztosan nem tudod elérni!

Üdv. Ottó
(#) pappati hozzászólása Dec 3, 2010 /
 
Üdv!

Senki nem tud nekem segíteni a fent említett kapcsolási rajzban? Siemens rv606-os erősítőről van szó. ha csak tud róla valamit nekem az is jó!

Köszönöm!
(#) Damian666 hozzászólása Dec 4, 2010 /
 
Sürgős lenne kérplek segítsetek!


rajzot keresek a szóbanforgó Pinto Tower Smart ups 3000 típusú szünetmentes tápegységhez, gugliba szenvedtem 1 sort, de sajnos semmit nem találtam :S

PCB 4G 3KVA Pinto Tower 640-0800E_REV05 APC


Elszállt 1 sömdö ic annyira hogy típusszám nem látható.

úgy vélem hogy köze van a túlterhelés védelméhez, mert azóta erre hivatkozna nem indul.

Nagyon megköszönném a segítséget!
(#) hege21 hozzászólása Dec 4, 2010 /
 
Sziasztok

Hőfokszabályzó nem működik mi lehet a baj?
Max hőfokon üzemel nem szabályoz vissza....

Segítségeteket előre is köszönöm....
(#) frank tibor válasza hege21 hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Hello
Szerencsés esetben a triak bezárlatosodott igy szabályozás ellenére max. teljesítménnyel fűt.
(#) Rober hozzászólása Dec 6, 2010 /
 
Sziasztok! Kellene a PIONEER XC-410T Receiver, és a PIONEER CT-P410WR Tape Deck kapcsolási rajz!
- A Reciever CD-je kuka, ezért CD bemenetet akarok kialakítani a kész.en (külső CD nek), nem tudom hová csatlakozzak, mert nem tudom milyen megoldással választja ki az üzemmódokat (tuner, tape..stb)!
- A kétkazettás Deck egymás között nem vesz föl , de rádióról, az egyik irányba fölvesz !
Van benne egy PD3177A cmos ucpu Ic, esetleg ennek a lábkiosztásáról adatlap jó lenne!
(#) elektro777 hozzászólása Dec 6, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy olyan rajzra lenne szükségem ami egyolyan hőkapcsoló hogy egy bizonyos hőmérségleten meghúz egy relét, és ha elér egy nagyobb hőmérsékletet akkor a relé kienged, és ha a hőmérséklet újra eléri az első értéket akkor újra meghúz a relé és folytatódik
(pl 30 °C-on meghúz majd 40°C-n kienged, lehűl 30°C-ra és újra meghúz)
tudtok ilyenben segíteni?
köszi szépen előre is!
(#) Mazsika hozzászólása Dec 6, 2010 /
 
Sziasztok,

Kapcsolási rajzot, service manualt vadászok, AIWA CX-60 kazettás receiverhez. Kérem, aki tud, segítsen.
(#) proli007 válasza elektro777 hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Hello!
Vicsys már itt megválaszolta a kérdésedet. De ha keresőben hőfokkapcsoló-hőfokszabályzó-termosztát néven keresel, számtalan darabot fogsz találni. (Remélem nem úgy értelmezted ahogy írtad, tehát nem 30°C-on, hanem alatt, és 40°C felett..)
üdv! proli007
(#) otto54 hozzászólása Dec 7, 2010 /
 
Sziasztok!

Egyszerű RS232- TTY konverter rajzot keresek.
Az sem baj,ha a TTL a bemenete.

Üdv.
Ottó
(#) kadarist válasza otto54 hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Szia!
A weboldaladat nézted már?
(#) otto54 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Hello!

Azzal a kapcsolással szívtam órákon keresztül,de közben meg lett a hiba.
Gerjedt a 7824 és torzította az átvitelt. (Korábban nem volt ilyen gondom!) A 100nF-os kerámia mellé kellett még 10µF-os tantál is.
Ily módon megoldódott a problémám!
Problémás esetben igyekszem több megoldást is megnézni,és ezekből levonni a következtetést,hogy miért nem jó az általam alkalmazott áramkör.

Üdv.
Ottó
(#) tomics76 hozzászólása Dec 7, 2010 /
 
Sziasztok, tudna valaki segíteni ?Olyan Rgb vezérlőt szeretnék csinálni ami 3db. 3w-os rgb ledet(közös anód) működtet. Olyat amit kézzel is lehet állítani ill. ami megy automatikusan is. Köszönettel.
(#) csaben válasza Mazsika hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
HALI!

nézd meg az elektrotanya.com-on.
Én eddig minden service manualt onnan szedtem le.
(#) örökagyaló válasza elektro777 hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
A CONRAD 19 57 15 rend.számú óra/hőmérő modulja tudja amit akarsz. - 10 +110 fok között.
Nálam a konyhában már több éve ketyeg ugyanez kicsit kibővítve.

hőmérő.jpg
    
(#) 9666 hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
Adott egy kávéfőző.
Amikor ezt bekapcsolom és miután a kávé lefőtt akkor ugye kiold a hőkioldó.
Aztán amikor a cucc újra kihűlt akkor a hőkioldó visszazár,
és ezt kellene valahogy megakadályozni csak nem tudom hogyan
(#) MaTe193 válasza 9666 hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Ezt hívják védelemnek.Ha nem lenne,megolvadna,kigyulladhatna a kávéfőző.Ezért nem tanácsos kiiktatni a hőkapcsolót.
Máté.
(#) 9666 válasza MaTe193 hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Ezt tudom de én azt akarom megoldani,hogy amikor a hőkapcsoló újra visszazárna,akkor ne tegye és maradjon nyitva az áramkör!
(#) huba válasza 9666 hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Milyen kávéfőző? Ilyen fortyogós? Én úgy tudom abból nem illik kifőzni az egész vizet.
Ha valami komolyabb, akkor az is lehet hogy vízköves a tartály, és ez akadályozza meg a víz fele a hőközlést.
(#) 9666 válasza huba hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Hááát azt nem tudom milyen kávéfőző
(#) huba válasza 9666 hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Értem. Árulnak resetelhető hőérzékelőket. A hátán van egy gomb, vagy lyuk és gombnyomásra, vagy egy hegyes tárgyal lehet újra éleszteni.
(#) 9666 válasza huba hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
De egyébként a kávé lejövetele után nem rögtön kapcsol vissza csak miután rendesen lehűlt
(#) lapose válasza 9666 hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Tessék!

A tekercset úgy kell méretezni, hogy a kávéfőző fűtésének áramára behúzzon a reed relé, ha kikapcsol a fűtés, akkor engedjen el.
Ha találsz olyan reed relét, ami elbírja a fűtőszál áramát, a relé el is hagyható.
(#) lacusska válasza lapose hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Kedves 9666! az az áramérzékelős dolog valóban jó LENNE DE! a reed relé csak egyenárammal kapcsol, vagyis a reed relére tekercselt tekercsbe csak egyenáram juthat, tehát egy min 230V ot eltürő graetz kapcsolásu egyenirányitó kellene a reed tekercse elé. Célszerüen egy OMRON tip 230V os relé lenne alkalmazható aminek a kapcsolható árama kb 6-8 A és a kávéfőző pedig nem fogyaszt ennyit. Üdv: lacusska
(#) lapose válasza lacusska hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Hali!

Jogos a két pont! De szerintem a graetz nem biztos, hogy a legjobb megoldás, mert akkor a fűtőszál is egyenáramról megy, és a relének is egyenáramot kellene kapcsolnia.
(#) proli007 válasza lapose hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Hello!
"graetz nem biztos, hogy a legjobb megoldás, mert akkor a fűtőszál is egyenáramról megy"
Biztos? Hiszen akkor is csak a Reed tekercs áramát egyenirányítod, mint ezen a rajzon, csak nem kell két tekercs.
üdv! proli007
(#) lapose válasza proli007 hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Igen, de akkor nem a reed tekercse elé kell a diódahíd, hanem a diódahíd átlójába kell rakni a tekercset.

Szerk.: Ekkora áramra majdnem mindegy, a tekercsek érzékeny reed relére pár menet.
(#) huba válasza lapose hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Ha már úgyis megbontja a kávéfőzőt, akkor a relé vezérlésére a feszültséget le lehetne venni a hőkapcsoló után is. Ekkor megnyomjuk a gombot, a relé öntartó módba bekapcsol, amíg leold a hőkapcsoló. Persze a gomb terhelhetőségére figyelni kell!

PC080384.JPG
    
(#) jdani hozzászólása Dec 9, 2010 /
 
Helló. Egy Epson CX3200as nyomtató tápjának a kapcsolási rajzát keresem már régóta. Régebben megtaláltam egy komplett PDF-et amiben benne volt komplett kapcsolási rajz a nyomtatónak, de mostanra nem találom. A táp belsejébe ez van írva. Model: EPS-75E
Következő: »»   150 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem