Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   280 / 1162
(#) tibistor válasza kadarist hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Köszi a linket.
Pontosan erről a lámpáról van szó, csak nekem a konnektorba dugandó egyik láb tört ki a lámpa testéből, a többi alkatrész okésnak látszik.
Arra gondoltam, tudnám-e a maradékot 3V-on, leddel kombinálva dőlőbólyához(horgászat) felhasználni?
(#) kadarist válasza tibistor hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Ennek a konstrukciónak mindenképpen váltakozófeszültségű táplálás kell, úgyhogy bójához nem lesz jó.
(#) kadarist válasza alex199303 hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Akkor ez nem lehet más, mint egy varázslatos levegőirányító központi készülék, amit a német ETR GmbH készített. Biztosan valami klímához volt.
(#) Hurkafej1 hozzászólása Dec 12, 2010 /
 
Van 4 tranzisztorom bontásból. 2-2db. 2SA1406 és 2SA2026.
Ezek mi célt szolgálhattak az egykori erősitőben? Mellettük volt még két nagy erősitő IC is.
(#) kadarist válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Tényleg, egy nagyfeszültségű videotranzisztor meg egy SMD-tranzisztor mire is szolgálhatott abban az erősítőben? Fogas kérdés.
(#) alex89434 hozzászólása Dec 13, 2010 /
 
Sziasztok nemtudjátok véletlen, hogy ezt az alkatrészt Bővebben: Link
hol tudnám megvenni, mert nemigazán találtam csak a soselectronicnál és ott minima 50dbos kiszerelésben, 7415ös és 7414es is kellene, 4 lábas verzióban illetve valami ami helyettesíthetné? Köszönöm előre is a segítséget.
(#) kadarist válasza alex89434 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Ennek 5, 6 vagy 8 lábas verziója van az adatlap szerint. Itt kapható: Bővebben: Link
(#) alex89434 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Bocsi, kicsit fáradt voltam reggel igen 8 lábas, nekem valahogy az ugrott be hogy 4 lb van rajta, végülis 4 oldalanként Nagyon szépen köszönöm a segítséget, elsem tudod képzelni mekkora segítség.Még 2 kérdésem lenne az, hogy RoHs az mitjelent?Másik, hogy itt bedob többet is, melyik a 8 lábas pontosan a 7415ből és a 7414ből?
(#) Frankye válasza alex89434 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
RoHs: Környezetkímélő gyártás-, és csomagolástechnológiával készült (nagyon leegyszerűsítve, persze). A gyakorlati alkalmazásban nincs igazán jelentőssége.
(#) kadarist válasza alex89434 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Ahogy Frankye mondja. Mostanában az ólommentes alkatrészeket reklámozzák így.
(#) doomkiller hozzászólása Dec 13, 2010 /
 
Sziasztok! Találtam itthon egy nyákot. Tudom, hogy nem alkatrész de nem találtam "Milyen nyák ez?" című topikot úgyhogy innen szeretnék egy kis segítséget kérni. Milyen nyák ez? Nyák eleje, Nyák hátulja
(#) Frankye válasza doomkiller hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Nekem elsőre valamiféle tápegységnek tűnik, de ezt így megmondani elég nehéz.
Hadd kérdezzek vissza: Mi szükséged rá, ha nem tudod, mire való, és még az alkatrészek sincsenek benne? (Még ha legalább be lenne ültetve, akkor érteném, mert akkor esetleg használható valamire, de így?! )
(#) nikolatesla válasza doomkiller hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Ez szerintem is egy tápnak a nyákja. Mivel ott van rajta 2db greatz hídnak a hely illetve a stabilizátor kockának na meg a kimenetnek is... De ezzel így nem lehet semmit sem kezdeni. Valami gyártó vagy valami nincs rajta a sorszámon kívül?
(#) doomkiller válasza Frankye hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Csak kíváncsi voltam rá, hogy mi lehet ez. A padláson találtam. Nincs semmi rajta.
(#) alex89434 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Köszönöm a válaszokat,Az oldalon amit ajánlottál bedob többet is ezekből az alkatrészekből amit kérdeztem annyi a kérdésem, hogy melyik a 8 lábas pontosan a 7415ből és a 7414ből?
(#) vilmosd válasza doomkiller hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Hali
Probald meg visszarajzolni, es akkor tobbet lehet rola mondani.
(#) marker hozzászólása Dec 13, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni egy 5lábú SMD alkatrésszel kapcsolatban. Egy modellszabályzón van belőle jó néhány darab.Az SMD kód ami rajta van nekem nem sokat segített , pontosabban nem jutottam vele előrébb. Az alkatrészeken lévő kódok Y1 és G8
Amire gondolok az két tranzisztor egy tokba.
a tok típusa ha jól gondolom SOT23/5.
(#) alex199303 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
hali!
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) kadarist válasza alex89434 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Az oldalon az összes 7414 6 lábas (SOT26-6) és a 7415-ök pedig 5 lábasak (SOT23-5).
(#) Jonny86 hozzászólása Dec 13, 2010 /
 
Hali! Nem tudom hogy itt jó helyen teszem e fel a kérdésem, de ha igen akkor megkérdezném, hogy a mellékelt pdf 29 oldalától kezdődően található áramkörből van nekem 2 db lehet e valami hasznos dologra használni őket?
(#) lapose válasza Jonny86 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Szia!
Az eredeti funkción kívül nem sok mindenre.
(#) alex89434 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Ilyenkor mivan?Énvagyok a hülye, vagy nemis létezik 8 lábas?Esetleg máshonnan beszerezhető?
(#) kadarist válasza alex89434 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Adatlap szerint van 8 lábas, de úgy látszik az áramkörtervezők nem szeretik a sok lábat, ezért nincs rá kereslet, r-go nem is forgalmazzák kiskerben.
(#) liderces hozzászólása Dec 13, 2010 /
 
megtudnátok e mondani a képen bejelölt kondikat hogy hivják nem elektrolit talán tantál vagy mi? menyire polaritásfüggőek? A kép a Belinea monitor topikból való elnézést a felhasználásáért! Köszönettel!

kondi.jpg
    
(#) alex89434 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Értelek, akkor zsákutca?Dobhatom ki az erősítőt?
(#) kadarist válasza liderces hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Szia!
Poliészer (polyester) fóliakondenzátor és nem polaritásfüggő.
(#) kadarist válasza alex89434 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Ez erősítőben van? Biztosan rossz? Egy 6 lábast azért nem nehéz egy 8 lábas helyére beapplikálni.
(#) alex89434 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Harman/Kardon DPR 2005 7.1es házimozi erősítőben van ez a csoda, végfokonként kettő, egy 14es és egy 15ös, tuti rosszak, mert megolvadtak valami oknál fogva, a 6ost mégis hogy applikáljam bele?A 8 lábas nem véletlen 8 lábas, más funkcioi vannak mint a 6 lábasnak ahogy én néztem az adatlapon. bár ha jolemléxem mintha csak az egyik felére mentek volna "kábelek" a 4ből is jobbrol az első aztán egy kihagyva és mégegyre aztán utolsó megint kihagyva.Igazságszerint multhéten volt kiszedve, de tuti 8 lábas. Ha nem 14órázok ma is akkor szétszedem, bár kétlem, hogy mázlim legyen.
(#) kadarist válasza alex89434 hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
A 8 lábas 1-es és 8-as lábai NC-k (üres), úgyhogy simán felcserélhető a kétfajta tokozású.
(#) alex89434 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Megnéztem az adatlapját, efektive ugyanaz, csak pont a tükörképe, tehát lábakat elhajtva az aljárol a tetejére pont azt adná mint a 8as.Igazam van?
Következő: »»   280 / 1162
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem