Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   288 / 1159
(#) kojano válasza galaxy07 hozzászólására (») Jan 5, 2011 / 1
 
Halihóó!

Ha semmilyen más jelölés (színes pötty) nincs rajta, akkor leginkább egy KT315G orosz - enyhén elavult - nagyfrekis tranzisztorra hasonlít, így a kép alapján.
(#) galaxy07 válasza kojano hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
nagyon szépen köszönöm sokat segítettél
(#) Lacika válasza galaxy07 hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Itt az adatlapja.

T-KT315G.pdf
    
(#) cs_gabor hozzászólása Jan 6, 2011 /
 
Sziasztok

Szeretném megkérdezni az alábbi DC/DC konverterről volna-e valamiféle információ: Power Technics PTDC5-5S2000

Úgy emlékszem régebben mintha találtam volna róla, de most sehol semmi, ez egy kb 5cm*5cm-es kis koceka, egy RLL (Matávos) berendezés tápjából származik, gondolom valami 5V körüli de sajnos semmi egyéb info.

Köszönöm előre is.
(#) geordie hozzászólása Jan 6, 2011 /
 
Helló mindenkinek!
Segítség kellene!
Keresek 800V 25A-es triakot.
Két típust találtam "BTA 140-180 TO220AB" és "BTA 24"
Megmondaná valaki, hogy mi a kettő között a különbség, mert az árban nagy eltérést látok. Köszönet előre.
(#) kadarist válasza geordie hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Esetleg nem BTA140-800? S különbség a gyártóban van és hogy a BTA24-nek szigetelt hűtőfüle van, tehát nincs kapcsolatban a középső lábbal.
(#) proli007 válasza jdani hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Hello! Mi a neve? Talált süllyedt.. üdv! proli007
(#) rockersrac válasza kadarist hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Sőt! Mondok jobbat! A bta sorozat összes tagja szigetelt füles kivitelű tudtommal!
(#) vilmosd válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Nem. Csak a szigetelt fules kivitelu szigetelt fules. Vannak egyes sorozatok, amiket gyartanak szigetelt tokban is, de leteznek ugyanabban a sorozatban sima fem alapu tokok is. Ld adatlap.
(#) rockersrac válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Érdekes... Én a BTA/BTB sorozatot egybe vevő pdf-ben azt olvastam, hogy az A végűek szigetelt fülűek! Mindenesetre, én amiket használok, a bta16-ok, az mind szigetelt füles volt! És mind bontott
(#) nolex hozzászólása Jan 7, 2011 /
 
Ezek milyen kapacitásúak?
Sehol nem találtam róluk leírást, viszont ezek biztos h kondik.

DSCF4988.JPG
    
(#) Ricsi89 válasza nolex hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Bővebben: Link
Beírod a számokat és kiszámolja.
(#) geordie válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Ma kérdeztem meg egy híradástechnikai alkatrészeket árusító boltban, ahol azt mondták, hogy a BTA140-800 nem szigetelt fülű, viszont a BTA24 szigetelt fülű, az ára viszont háromszoros. Lehetséges ez?
(#) qvasz2 válasza geordie hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Sajnos a szigeteltet valamiért jóval drágábban mérik (aránytalanul).
(#) nikolatesla hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Hali!
Ami a képen van az mi? A képen alapból egy T-amp E-800-van.
(#) Doncso válasza nikolatesla hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Relének hívják.
(#) nikolatesla válasza Doncso hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
De ha relé lenne lenne neki behúz tekercs is. De az egyik része rá megy egy IC-re a másik meg egy ledre. A nyákon DR1 és DR2-nek nevezi. A kapcsolásban viszont ugyan ott egy led van meg pár alkatrész.
A típusa:lcr0202 elvileg valami leválasztó de...
(#) Baxi hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Hi Mesterek!
Egy TDA4605-3 IC és a TDA4605 IC között van különbség? Én nem nagyon tudok kiigazodni az adatlapján
Segítséget előre is köszönöm.
(#) Doncso válasza nikolatesla hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
DR = Dc Relay. Apropó, hágy lába van az alján?
(#) nikolatesla válasza Doncso hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
4lába van de a rajzon csak egy led van a helyén. Először egy optocsatolónak gondoltam de nem találtam a végét.
(#) Doncso válasza nikolatesla hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Akkor meg lehet, valami galvanilus leválasztó tekercs. Dióda mérésbe mérj rá minden lábról minden lábra, ha 2-2 kivezetés között zárlatot, vagy 10-100 ohmot mérsz, akkor tekercs.
(#) sound.man válasza Doncso hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Az egy LCR0202 ami egy Analog Linear Coupling. A rajzon egyik felén egy led a másik meg a bemeneti kondi elött két ellenállásnak van jelölve és oda van írva hozzá a jelölés, hogy az egybe tartozik. Ha jól tudom valamiféle galvanikus leválasztás, mint egy optocsatoló.
(#) vilmosd válasza nikolatesla hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Hali
Mar irtam tegnap is, de a macerator urak kitoroltek. Le kellene irni ide, hogy milyen iras van rajta az alkatreszen. Lehet hogy ez alapjan sokkal egyszerubb lenne az azonositas.
(#) nikolatesla válasza sound.man hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Rá mértem de semmit sem mutatott. Az egyik lábon a dióda taszter 450-et mért a másikon meg semmit.
(#) nikolatesla válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Le van írva,hogy LCR0202 ennyi van rajta.
(#) kadarist válasza nikolatesla hozzászólására (») Jan 8, 2011 / 1
 
Ez egy speckó optocsatoló. Keresés: Bővebben: Link
(#) nikolatesla válasza kadarist hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Köszönöm ezzel sokat segítettél. Esetleg ilyet hol lehet beszerezni?
(#) kadarist válasza nikolatesla hozzászólására (») Jan 8, 2011 / 1
 
Az oroszok szerint ez egy LED-fényellenállás kombináció. Analóg optocstoló néven kellene keresni.
(#) vilmosd válasza nikolatesla hozzászólására (») Jan 8, 2011 / 1
 
Hali
Ez egy sima Led es egy LDR variacioja. A LED nyitoiranyu aramaval aranyosan valtozik az LDR ellenallasa. "0" bemenoaramnal 1 Mohm feletti az ellenallas, es 20 mA bemenoaramnal 1 kohm alatti az ellenallas. Gondolom hangero szabalyzasra hasznaljak az erositoben. Lehet ilyet csinalni, ha egy kis csobe fenyzaroan beragasztasz egy LED LDR parost. Regi radiotechnikakban talasz ilyen kapcsolasokat.
(#) nikolatesla válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Köszi!
De inkább veszek egyet valahol mert úgy csak szebb.
Következő: »»   288 / 1159
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem