Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alacsony költségű digitális oszcilloszkóp
Lapozás: OK   52 / 118
(#) MaSTeRFoXX válasza bbatka hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
A chipcad árlistában hol lehet megtalálni az FT232-es iC-t? Nem találom sehol se...
Megnéztem, RET-ben most lehet RL-es IC-t kapni. Megnéztem az adatlapját, tényleg csak tápot kell neki adni Nagyon tetszik, ráadásul 1400Ft. Ilyet veszek hamarosan.

A sok apróságot nem nehéz beforrasztani Majdnem azt mondom hogy gyorsabban lehet vele haladni. Meg rengeteg előny származik még az SMD technológiából.

A bemeneti osztót úgy gondoltam ki, hogy valami testesebb SMD ellenállásokat forrasztok a fokozatkapcsoló kivezetéseire direktben.(ezekre párhuzamosan a kompenzáló kondikat/trimmer kondikat) De hogy lehet-e 1206-nál nagyobb SMD ellenállásokat kapni RET-ben azt most nem tudom.
(#) dpeti válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
keresgéltem, de nem találtam én sem, pedig mintha a múltkor láttam vlna ott vhol, ellenben felfedeztem egy hasznos cuccot:

http://online.chipcad.hu/www/arak.aspx?group=0210
http://www.schmartboard.com/index.asp?page=products

szerintetek ez jó TQFP-100-hoz? konkrétan: AD9446-hoz kellene...
(#) Gory válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
MSC Budapest-et esetleg nézd meg.
(#) MaSTeRFoXX válasza dpeti hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
AD9446? Te jó ég miat akarsz 16 bittel ?
(#) feki00 hozzászólása Jún 5, 2007 /
 
Bocs hogy bele makogok. Ebbe bolottam az imént: TV-s szkóp
Hátha segít valakin... :lookaround:
(#) dpeti válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
gondolok a gyerekeimre is
8 bit az csak nekem lesz elég...
---
amúgy fpga-hoz csatolom, és igyekszem a segítségével értelmes dolgot csinálni...
bár abban biztos vagyok, hogy egy ilyen próba panelon nagyon sok zavaró tényező fel fog lépni, de 8-bittől egyrészt akkor is több, meg gyors is... így legalább tudok próbálkozni az LVDS kimenettel is..., úgy fest a dolog hogy sikerült találni egy kisebb átgyúrás után használható ddr-sdram controllert, ráadásul verilogban, a vga core-al lassan de haladok, de most egyelőre van még két vizsga, majd azután nekiesek, mint...
(#) Norberto válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
Idézet:
„A chipcad árlistában hol lehet megtalálni az FT232-es iC-t? Nem találom sehol se...”


Termékek >>> Modulok >>> Parallax

(#) MaSTeRFoXX válasza Norberto hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
Hűű de ésszerű

Amúgy nézegettem a parallax USB szkópjának tulajdonságait. 8bit, 2catorna 1MIPS. 30eFt. Ezt símán le lehet körözni, gyakorlatilag le is van, és még sokkal nem is drágábban jö ki a házi gyártmány...
(#) MaSTeRFoXX válasza feki00 hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
Hát eléggé kezdetleges konstrukció. 50 minta, 7bites felbontás néhány kHz, overclockolt PIC
(#) Gory válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Nekem van ilyan parallax szkópom. Mondjuk sokat még nem használtam, de szerintem nem rossz szerkentyű.
(#) dpeti válasza dpeti hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
beszereztem egy ilyen SchmartBoardEz-t itt van róla egy kép (a tré minőségért előre is elnézést, mobil csak ilyet tud )

Kép(1).jpg
    
(#) dpeti válasza dpeti hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
+ azon gondolkozok, hogy mivel léteznek belőle 144 meg 240 tűs változatok is, ráadásul BGA-s is, lehet hogy össze kellene egy ilyennel hozni vmi instant fpga modult, amit bárhová be tudok tenni, és nem kell starter kitekkel szórakozni..., a tetejére egy jtag + táp bemenet (egy fix fesz, és feszültésgszabályzók rá), egy dil8 foglalat az oszcillátornak, esetleg egy beépített 50 - 200 Mhz-es rá defaultból...
pl ezt két darabból kb meg lehetne csinálni
egyiken az fpga + kivezetése, az alatta v felette lévőn meg a fennt említett dolgok, erős jóindulattal rá kellene hogy férjen, legrosszabb esetben 3 szint lesz
(#) pokot válasza dpeti hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
a VGA magot hogy képzelted? az alternascope is vga-val dolgozik,azt nem nézted?
(#) dpeti válasza pokot hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
néztem, de az sima spartan 3- sk-t használ nem 3E-t, itt pár dolgon még kellene változtatni, pl memóriakezelésen, hogy ezzel működjön, de ahhoz át kellene bogarászni az egészet, akkor már inkább kezdem az elejéről
+szeretném egyedül valahogy összehozni, maximum lesek onnan 1-2 ötletet, ha nagyon elakadok...
(#) bbatka válasza dpeti hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
MaSTerFoXX ! Látom közben megtaláltátok az RS232RL-t. Bocs , zűrős napom volt a munkahelyen, nemértem rá keresgélni.

dpeti! Hát csúcs ez az AD9446. Lehet ezt MO-n kapni?


(#) dpeti válasza bbatka hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
nem tudom sajnos...
én még mintaként kértem annak idején...
de vigyázni kell vele, mert erősen pára és esd érzékeny, nem árt kiszárítni felhasználás előtt

+ lenne egy olyan kérdésem, hogy ahhoz a bizonyos Hirose fx2 100 tűs csatlakozóhoz nincs véletlenül valakinek eagle könyvtára?
vagyha adnék hozzá doksit, akkor vki meg tudná csinálni, mert ehhez nagyon nem értek...
Köszi szépen előre is!

---
az eagle-nek van olyan könyvtára, hogy con-hirose, de azokban csak alacsony lábszámúak vannak...
kb úgy néz ki mint pl FH21-6S-1DSA, csak ebben 4 sorban vannak a nyákon az érintkezők, mindegyikben 25 láb, de kb ugyanilyen elrendezésben
(#) MaSTeRFoXX válasza dpeti hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Idézet:
„erősen pára és esd érzékeny”

Az ESD-t értem, de a páraérzékenység? Ezt hogy kell értelmezni?
(#) dpeti válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Moisture sensitive...
125 fokon kell sütni 24 órán át, mielőtt beforrasztanád újraömlesztéssel (ugye így van magyarul a reflow?)
(#) dpeti válasza dpeti hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
(#) vega55 hozzászólása Jún 6, 2007 /
 
Az FTDI IC-kkel kapcsolatban nem art tudni, hogy nem egy tul kiforrott technologia!! Bar egyszeru hasznalni, de sok problema van(lehet) vele. Foleg az ujabbakkal...
(#) MaSTeRFoXX válasza dpeti hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Szóval akkor csak a beforrasztásnál ott maradt pára maradvány neheziti meg a tökéletes terülését az ónnak.
Ez engem nem érint
(#) MaSTeRFoXX válasza vega55 hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Pl milyen pobléma?

Sajnos igazából más megoldás nincs mint az FTDI-t használni. Nem lenne idegzetem hozzá hogy kitanuljam az USB protokollt meg lekódoljam a mikrovezérlőbe ...
(#) dpeti válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
nem egészen...
a mikroszkopikus üregekben rekedt pára a hőtágulás következtében megrepeszthet kötéseket, és sérüléseket okozhat az ic belsejében, durvább esetekben akár a külsején is láthatod az eredményét, bár ez sztem ritka...
(#) MaSTeRFoXX válasza dpeti hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Ez azért durva, Hogy mik vannak
(#) dpeti válasza dpeti hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
közben megvan a csatlakozó pontos típusa:
FX2-100P-1.27DS
nekiugrottam megtervezni eagle-ben, de nem lesz könnyű falat... nekünk nincs műszaki rajz + dokumentáció óránk...
meg gépészmérnök vénám sincs
(#) dpeti válasza dpeti hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
amikor voltam gyárlátogatáson megnemnevezett cégnél, akkor ott láttam hatalmas "szekrényeket", amiben az ilyen érzékeny smd alkatrészeket tárolták...
abban szárították, hogy ilyenek ne történjenek, mert sorozatgyártásban a fejükre koppintanak ha sok a selejt...
(#) MaSTeRFoXX válasza dpeti hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Amúgy ma jöttem arra rá hogy eagleben nem csak 90-180-270 fokos forgatás van, hanem tetszőleges értéket is be lehet írni Tehát ha van egy körbelábú SMD IC akkor azt dizájnosan el lehet forgatni 45fokban is. Ezt akartam megcsinálni a szkóp alaplapján, de azt hittem hogy az eagle ezt nem tudja
(#) dpeti válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
nem terveztél már esetleg alkatrészt?
amikor csinálod hozzá a Package-et, akkor meg lehet azt csinálni valahogy, hogy 1.27 mm-enként helyezzen el 25 db-ot vízszintesen, majd lépjen egy sort ami 1.905 mm-re van az előzőtől, plussz a kezdete el van tolva X mm-el, és kezdje előlről?

vagyha már mindenképpen kézzel kell csinálni, akkor hogyan érdemes?
(#) bbatka válasza dpeti hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Hát ezt az AD9446-ot nem lesz könnyű beforrasztanod. 0,5mm-re vannak a lábai egymástól.
Egyébként eltudsz igazodni a bekötésén. Én padlót fogtam a próbapanelja kapcsolásától.

"nekünk nincs műszaki rajz óránk"
Na nemá hogy erre legyen szükség. Egyébként én gépész vagyok.

(#) MaSTeRFoXX válasza dpeti hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Én darabonként pakolgatom le a padokat, szerintem nincs hozzá ilyen funkció. (De lehetséges hogy létezik ilyen ULP hozzá..) Én lepakolnám az összeset egy sorba, majd beállítanám 1.905-re a rácsot, és ami a következő sorba kerül azt oda húzgálnám
Következő: »»   52 / 118
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem