Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   103 / 254
(#) sooty válasza Gery78 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Igazad van, az adatlap szerint nem lehet 12mA-felé menni, ez azt jelentené, hogy ennél a multiplex meghajtásnál nem lehet kihasználni a csövenként átlagosan 2,5mA -es meghajtást, hanem le kell menni 2mA-re az általam javasolt 5k-ohm-os ellenállással, vagy, hogy a 200V-nál kisebb tápfeszültségnél is már az elérhető maximális fénnyel fog menni az óra. Arra is kell vigyázni, hogy a minimum 1,5 mA-es érték alá ne kerüljön a cső, mert akkor már nem szép kijelzés és az élettartamra is rossz hatással van.
(#) frecsko válasza sooty hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Hali.
2mA-es áramot számítva a csöveknek 5k Ra jött ki.
Végiggörgettem az adatlapot és a 6-dik oldalt áttanulmányoztam. Ott is kb ez az érték olvasható le.
Tehát megpróbálom az 5k-t.
(#) sooty válasza frecsko hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Mivel a csövek égési feszültségében lehet eltérés, ha kicsinek bizonyulna az 5k, esetleg látni fogod, hogy a működő szám mellett a csőben ködszerű derengés van, akkor vissza kell venni a tápot vagy növelni az ellenállás értékét.
(#) frecsko válasza sooty hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Megpróbálom a számolt 200V-os táppal. Állítható a táp tehát tudok még rajta növelni és csökkenteni is.
(#) frecsko hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
Na összeraktam az órát.
Az 1.03-as verziót égettem be a pick-be ( a 628A-s pickemet valahova elraktam és ezért nem a HP41C által adott 1.04-et égettem be). 200V-os tápfesz és 5k6 az anód ellenállatka, csak 4 csővel próbáltamki. Teljesen szellemképes az egész, egy karaktert sem lehet kiolvasni belőle. Fesz változtatásra sem javult a helyzet. Délután kicserélem az ellenállatokat potikra és megpróbálom ismét begerjeszteni.
Pedig abban reménykedtem, hogy első indításra pöpecen fog működni
(#) janocsi válasza frecsko hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szia!
Elsőre 18-22K/2W-os ellenállásokkal próbáld különösen akkor, ha csak négy darab csővel éleszted. Itt már két ilyen ”hatcsöves” Mule verzió megy nálam, mindegyikben 22K a munkaellenállások értéke, és szép a kijelzés 176V-os tápról járatva. Kisebb értékekkel nálam is jön a szellemképes ronda kijelzés, túlvezérlés történik, hiába jók a "multiplexhez" számított értékek.
(#) frecsko válasza janocsi hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szia.
22K potikat fogok belerakni és addig fogom csavargatni amíg nem lesz szép.
Milyen csöveket használsz?
(#) janocsi válasza frecsko hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szia!
Z570M van mindegyikben. 2.5mA az anódáram mind a hat csőnél sorosan mérve. Ez az LDR teljes megvilágításánál lesz érvényes, mig sötétben 1.5mA a folyó áram csövenként. Elsőre 8.2K Ohm munkaellenállásokkal 6-7mA-ert mértem csövenként sorosan, de ekkor nagyon életlen, homályos foltként jelent meg a kijelzett szám. Biztos van erre is valamilyen magyarázat, remélem meg is kapjuk hamarosan.
(#) sooty válasza frecsko hozzászólására (») Feb 13, 2011 / 1
 
De hát azzal az nem megy! Teljesen más a két óra, más hardwer más szoftver !!! Tudtomal te a v2.0-át építetted meg. Milyen pic-et használsz hozzá?
(#) sooty válasza sooty hozzászólására (») Feb 13, 2011 / 1
 
A távirányítós az csak az 1.14-es szoftverrel megy és 20 MHz-es a kvarc benne. A régebbi változatokon nincs infa, rtc, máshol vannak a be/kimenetek. Végül is melyiket építetted meg?
(#) janocsi válasza sooty hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szia!
Már nekem is úgy tűnik, azzal a Mule 1.03 verzióval valamilyen PIC-be égetve, biztosan nem lesz jó a megépített RTC/DCF/Infra órához. (Ezek szerint a Te régebbi szofvered lett alkalmazva ebben?) Vagy egy négycsöves más típusú Nixie készült volna mégis, de hát ahhoz sem jó ez az 1.03 (publikus) szoftver.
(#) frecsko válasza sooty hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Batta+....nem is ennek az órának a hex-ét égettem be a picbe....ez van amikor siet az ember fia Köszi sooty a felvilágosítást
(#) frecsko hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
Na meglett a mulasztásom oka. 628-as picet raktam véletlenül be a tasakba, és ez rögzült bennem, hogy a 628-as picbe való progit kell beégetni. 628A-ra van írva az 1.14-es...valaki átírná nekem sima 628-asra??
(#) sooty válasza janocsi hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Frecsko áttervezte a mule v2-őt eagle-ben, és ha jól sejtem azt építette meg. Azért próbálja 4 csővel, mert a másodpercekhez kisebb csöveket akar használni, gondolom nem akart vele bekeverni. De a szoftverrel sikerült. Amúgy mindegyik szoftverváltozat 16f628A-on megy (kivéve ami kisgerinek készült).
(#) janocsi válasza frecsko hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szia!
Szerintem nem szükséges átírni 628(A)-ról, hanem égetésnél az f628-at válaszd ki és mehet.
(#) frecsko válasza janocsi hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szia.
Már kipróbáltam, az MPlab reklamál érte, hogy nem az a pic-típus van kiválasztva a device-ben.
(#) janocsi válasza frecsko hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szia!
Nem PicKit2-vel írod, azzal megy gond nélkül, és nem kell az MPLAB egy egyszerű hex állomány kiírásához. Úgy túl bonyolult lehet az egész procedúra...
(#) frecsko válasza janocsi hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
ICD2 -m van...nem pickitezek
(#) janocsi válasza frecsko hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szia!
Akkor meg kell várnod, amig Hp41C átírja a program elején f628-ra a forrásban. (A forrás nem publikus, ezért ebben csak Ő tud segíteni.)
(#) sooty válasza frecsko hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
A készülő cikk anyagában Hp41C jóvoltából szerencsére van megoldás a problémádra, pü. ment teszteld le, sajnos én nem tudom kipróbálni, nekem csak 16f628A-im vannak most keresgéltem, hátha ki tudom én is próbálni.
(#) frecsko válasza sooty hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Kiszedtem az LCF mérőmből a 628A-t
Bekapcsolatam, kis köd még van de kivehetőek szépen a karakterek. Az egyik gombbal végignyomkodtam a számokat, mindegyik szépen látszik
(#) sooty válasza frecsko hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Most mekkora anódellenállásokkal megy? Nem kellett volna kiszedned ha olvasod a fórumot (is)
(#) frecsko válasza sooty hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
5k-ra vannak a potik beállítva. Olvasom azt is azért szedtem inkább ki
(#) sooty válasza frecsko hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Kíváncsi leszek, hol áll be az érték. Tehetnél fel képet az elkészült panelről...
(#) frecsko válasza sooty hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Még csak RTC-ről üzemel, se DCF se IR nincs beültetve.
Megcsinálom hozzá a nagyobb tápot mert a mostani nem bírta el...elhasalt a kiképzésben Ha működik az új táppal mindenféleképpen rakok fel képet róla.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Sziasztok!

A kért hex -ek...
(#) ganzuniv3 válasza sgt hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Helo
Megtudnád mondani a bolt
címét
telefonszámát
honlap címét
esetleg a vevőszolgálat e-mail címét
Előre is megköszönném
(#) Hp41C válasza ganzuniv3 hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Szia!
Idézet:
„Szept 21, 2007”

Több, mint 3 éves ajánlat. Már elfogyhatott...
(#) sooty válasza ganzuniv3 hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
74141 volt a vaterán is (most vettem) szerintem a maradékot újra fel fogják tenni és az orosz helyettesítője is van (280 / 200 Ft) A nixie csövek (kivéve az orosz in-8, in-12,in-17) már kevésbé elérhetőek, azt ki kell fogni
(#) Kicsa válasza sooty hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Sziasztok!
Ismét én,elkészítettem az áttervezett nyákomat. Próbából összeállt annyira hogy tesztelni tudjam,elsőre pöccre indult.Mondjuk még nem kötöttem be a gombokat,illetve az anódellenállással is kísérletezem még,de úgy tűnik hogy mostmár rendben lesz a dolog.
Szeretném mégegyszer mindenkinek megköszönni a segítséget,ha készen leszek a nyákkal,jövök néhány képpel,köszönetképp!
Kicsa
Következő: »»   103 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem