Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mozgásérzékelő
 
Témaindító: jana, idő: Jan 8, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 30
(#) BK27 hozzászólása Nov 16, 2010 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy ami a reflektorból jön ki két fehér kábel közül melyik milyen színű. Bekötöttem az érzékelőt és még mindig nem akar működni. Folyamatosan világít és a mozgás érzékelő nem reagál semmire. Ha valaki tud segítsen. Előre is köszönöm.
(#) potyka válasza BK27 hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Szia !
Pár válasszal fentebb van egy rajz szerintem érthető és a színek is raja vannak.
(#) BK27 válasza potyka hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Szia sikerült megcsinálni de az érzékelő még mindig nem működik. A rajz ami feljebb van a szerint csináltam és még mindig semmi. Már másik érzékelőt is megprobáltam ami 100%-ban tudom hogy jó. bekötöttem és vártam vele 5 percet és nem aludt el a refi.
(#) proba válasza BK27 hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Először ha egy képet mellékelnél talán könnyebb lenne.A mozgásérzékelők egy része nem szereti ha nem "határozottan" kap tápot.Tehát összevezetékezés után dugd be a konnektorba,semmiképp sem áram alatt csatlakoztasd.A mozgásérzékelőből hallatszik halk kattanás néha-néha?
(#) potyka válasza proba hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Talán ha feljebb néznél! (#821562) hozzászólásra
(#) proba válasza potyka hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Miért ott van a kép? Ki mondta hogy neki olyan van?
(#) potyka válasza proba hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
szerintem van! Joel30 kérdésére pedig egyszerű a válasz nem kell két kapcsoló csak 1 egyszer kell egy állandó fázis ami akkor kapcsol ha a mozgásérzékelő érzékel elvileg ahogyan be is kell kötni .Utána a kapcsolt fázis kell amit úgy kötsz be mint egy sima lámpát.A sorkapocsban egyszerűen csak be kell kötni.
Nálam 4 lámpám is így van bekötve.
(#) Mave77 hozzászólása Nov 22, 2010 /
 
Sziasztok!
Nekem lenne egy kérdésem, van egy 3 vezetékes mozgásérzékelőm. (barna, kék piros). A fázist meg a nullát már bekötöttem, viszont a falból ahova kötöttem a fázis meg a nullát kapcsolószál nincs kihúzva, kérdésem az lenne, hogy a piros vezetékhez mit húzzak kapcsolószál hiányában, illetve így fog-e működöni.
Válaszotokat előre is köszi.
(#) proba válasza Mave77 hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
A kapcsolószál meg a nulla közé kell kötni a lámpát. Ha a kapcsolószál nincs behúzva a falba akkor az érzékelő mellé kell tenni a lámpát,vagy valamilyen módon odahuzalozni.
(#) polgiy hozzászólása Jan 19, 2011 /
 
Sziasztok.
OFF.
Bocsi hogy ide de sürgős lenne és ezt a topikot azért nézegetitek.
Vettem egy 220v-os moszgásérzékelőt.
De úgy látom hogy 24V-os relé van benne. Gondolom ez azt jelenti hogy 24V rol működik vagy akár kevesebbről is.
Az lenne a kérdésem hogy mit kell benne kihagyni vagy a nyákon hová forrasszak kábelt hogy 24 voltrol tudjam üzemeltetni. csatolok pár képet is.
És tényleg bocsi hogy ide írom de itt már segítettek is a többi topikban meg nincs válasz.
(#) poros válasza polgiy hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Két foton is nyák trafó látszik amin 220/ 24 V felirat szerepel. Ehhez nem kell 24 volt hiszen maga a nyáktrafó látja el a működéshez szükséges feszültséggel szerintem. Ott a diódahíd és az elektrolit kondenzátor is.
(#) polgiy válasza poros hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Ha a feketére gondolsz akkor az egy relé.24V-os tekercsel ami 220 at kapcsol.Az eggyenirányitást én is megtaláltam de hova kössek 24V-ot vagy kevesebbet.
(#) mindenes válasza polgiy hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Szia.
Nem kell plusz táp a relének, a 24 voltos táplálása már gyárilag meg van oldva a nyákon. Csak be kell kötni a kábelek színeinek megfelelően a mozgásérzékelőt és már működik is. Kék-nulla, Barna-fázis, Piros-kapcsolt fázis.
(#) polgiy válasza mindenes hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
én ezzel tisztában vagyok.
De én 24V rol vagy mégkevesebbröl akarom üzemeltetni nem 220 rol.
Értitek?
A 220 at felejtsük el.
(#) mindenes válasza polgiy hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Ja szóval 24 voltos rendszerbe kell Ebben az esetben ki kell forrasztani a 24 v zénert és a pufferkondi lábaira rá kell kötni a 24 voltot.
(#) polgiy válasza mindenes hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
12Vrol esetleg nem menne szerinted?
(#) poros válasza mindenes hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Fotózd le a mozgás érzékelő panelját felülről Arról talán meglehetne mondani ,hogy használható e 12 voltról.
(#) mindenes válasza polgiy hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Valószínűleg működne, ha ki cseréled a relét ehhez viszont tudni kéne még azt is , hogy az elektronika hány voltról működik.
(#) qari hozzászólása Feb 14, 2011 /
 
Sziasztok!

Lehet kettő mozgás érzékelővel egy darab meleg-víz keringető szivattyút vezérelni, két fürdőből? Mi van, ha mindkettő helyiségben egyszerre kapcsol?

mozg érz.png
    
(#) proba válasza qari hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Működik a szivattyú.Igazából az a kérdés ,mi van ha az egyik kapcsol csak,de szerintem akkor is működik.( az egyik érzékelő a kimenetén kap áramot.)
(#) qari válasza proba hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Igen, gyakorlatilag ezt rajzoltam le. Az alsó mozgásérzékelő kimenete áram alatt van. A kérdés az ha kapcsol az áram alatt lévő kimenetre füstöl-e valami? Szerintem nem kéne, egyszerűen lesz egy áram alatt lévő párhuzamos vezeték.
(#) proba válasza qari hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
A régebbiekben relé volt annak szerintem mindegy.Bekötésnél ha elnézed akkor is előállhat ez a helyzet , ekkor sem szokott tönkre menni.
(#) hackerfish hozzászólása Feb 16, 2011 /
 
Hali!
Most vettem ezt a két mozgásérzékelőt piros1-től.
Javítani / kísérletezgetni, és mert olcsó volt.
Fotó
A 180°-os két részből áll. Az egyik áramkörön a relé, egyenirányító diódák, és a szokásos piros, kék, barna kábelek. A másik áramkör felé megy 4 vékonyabb kábel: fekete, barna, piros, kék. Ez az áramkör a gömb alakú műanyagtokban van, érzékelő, vezérlő IC, stb.
Át lehet alakítani hogy valami kisebb egyenáramról menjen? (5-12V)
Csinált már ilyet valaki?
Arra gondoltam, hogy az első áramkör biztos nagyáramú, és a másik meg kisáramú (de nem értek hozzá). Szóval mi van ha csak a második áramkört használom? Működhet a dolog? Ha igen, akkor mekkora feszültséget lehet rá kötni?
(Elég ha egy tranyót tud kapcsolni.)
(#) proba válasza hackerfish hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Az "erősáramú" panel kialakításától függ.Ezen általában egy 12-24V jelfogó van.Ekkora egyenáramról szinte biztosan működik.Van rajta egy kondi a 230V-al sorba.Ez után ha kötsz a jelfogó feszültségének megfelelő egyenfeszültséget akkor elvileg működni fog.
(#) piros1 válasza hackerfish hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Én már alakítottam át 230V-ról üzemelő panelt 3V-osra. Egy kapcsolóóra volt léptető motorral. Lekövettem a panelen a 230V-os betáp útját, az egyik ág direktben ment az óra áramkörig, a másik pedig egy ellenálláson, diódán és kondin keresztül. Mivel az óra csak léptetéskor fogyaszt, a szünetekben pedig csak mikroamperek folynak, ezért párhuzamosan egy ellenálláson keresztül egy LED-et kötöttek, hogy ne menjen fel 300 voltra a szünetekben a feszültség.

Valami hasonló elven megtalálod az áramkörödön a fesz csökkentő alkatrészeket. 24V-os a relé a 360fokos érzékelőben, de érzésem szerint nem tudsz nagyon alámenni. Ha 12 voltról elindul, már szerencséd lesz, bár ki tudja. Lehet hogy az érzékelő rész 5 voltról is feléled.
(#) hackerfish válasza piros1 hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
"Lehet hogy az érzékelő rész 5 voltról is feléled."
Hogyan tudom csak az érzékelőt bekötni?
(Relé egyenlőre nem kell, most az is elég lenne ha egy ledet bekapcsolna.)
Van ugyebár 4 vezeték: Fekete, piros, barna, kék.
Ez a rész már egyenről megy, ezért gondolom a piros meg a fekete lesz a táp.
A kékkel és a barnával mit csináljak? Mérjem meg a polaritását, és simán kössek rá valami fogyasztót?
(Megvárom amíg válaszoltok, mert nem szeretném tönkretenni egy rossz bekötéssel.)
(#) mindenes válasza hackerfish hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Heló!
Legegyszerübb ha megméred hogy milyen feszültségek vannak az egyes szálakon.Kösd össze a két panelt, kettő érpáron a tápfesz. kell hogy legyen (5-24V) ,egy szálon pedig a kapcsoló jel ami vezérli a relét.
(#) mindenes válasza mindenes hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Ha LM324 van benne akkor tehetsz rá ledet is, a kimenete el fogja bírni.
(#) mindenes válasza mindenes hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Persze a ledet csak néhány 100 ohmon keresztül.
(#) hackerfish hozzászólása Feb 18, 2011 /
 
Megnéztem az érzékelőt:
Az IC: TCE549H A621K1221
Van egy 78L05 is a panelon, szóval 5V-ról megy.
A pozitív a kék, a negatív a piros.
A barna nincs bekötve egyik panelon sem (nem csatlakozik semmihez).
Ezek szerint a feketnének kellene lennie a jelnek.
Ez az IC egyik lábából jön, egy ellenálláson keresztül.

Kipróbáltam egy olyan bekötést, hogy táp + led 270 Ohm ellenállással földra, a másik lába a feketére.
Így folyamatosan világít, kikapcsoláskor fokozatosan alszik el.
Ezek alapján hogyan tovább?

[A 360 fokosat sikerült beindítanom a diódahíd után kötött 18V-al, a relét persze így nem tudja kapcsolni. Majd megnézem a relé adatlapját, és azalapján kitalálok helyette valamit.]
Következő: »»   3 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem