Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   241 / 607
(#) Bassmester válasza bobz hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Jó az is, végül is ugyanaz, csak 80V-os fesz tűréssel, de az itt 12V-ról tökmindegy.
(#) bobz válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Megneztem az iment mellekelt Lay file-t.
ha jol latom a tirisztor drotokon keresztul kapcsolodik a nyakba? (mert fel kel fogatni a hutobordara)
Szerinted eleg lesz a 2 db 5cmx5cm-s ventillatror es ez a borda a stereos megoldashoz?
(#) Bassmester válasza bobz hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Az 5 centis venti nem elég egy hídhoz. A minimum egy jó nagy processzorhűtő 8 cm-es ventivel. A TIP-et dróttal kell a bordáról a nyákra vezetni.
(#) bobz válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Igy oldottam meg a dolgot.
Ha keves lenne felfer meg 2 db venti. Remelem az mar eleg lesz. egyebkent meg nagyon ritkan menne az erosito teljes hangon. Alacsonyabb hangeronel is magas a diszipacio?
(#) Bassmester válasza bobz hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Így dobozon kívül, függőleges bordákkal jó lesz. Kisebb terhelésnél nem disszipál annyira.
Az ennél is fontosabb, hogy az ícék közvetlenül legyenek hűtötönkre csavarozva és a tönk legyen elszigetelve a bordától.
(#) bobz válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
koszi
Azert kel a fordulatszabalyzo, mert 12V-on nagyon hallani a ventiket, de 6-nal mar teljesen hangtalanok. Es ha meg keves lesz a 2 db, akkor meg 2-ot felrakok. A TIC126-os 6A-ert bir, biztos megbirkozik a ventikkel
Eddig csak a kondik hianya gatol abban hogy befelyezzem. Nem tudok talani megfelelo meretut, mert amint latni a kepen is , vekonyra csinalom az egesz erositot.
(#) Bassmester válasza bobz hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
A TIC 126 az egy tirisztor, tehát nem jó erre a célra. Neked TIP 127 kell. Vegyél néhányat, hogy legyen. Nem drága
A tápkondikat fektetve is be lehet építeni, több gyártó 1U magas végfokában is úgy van megoldva, pl Ágota DS 300.
(#) bobz válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Hoppa. Elneztem.
Tudom hogy tirisztor, csak tudod nalunk Ukrajnaban nem annyira szoktuk hasznalni ezeket az alkatreszeket. ezert kevertem ossze a nevuket. De jo lesz helyebe barmilyen tranzisztor ilyen felfogatassal es ezekkel a nyitoaramokkal.
(#) Bassmester válasza bobz hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Darlington kell bele. Én csak TIP 127-tel próbáltam, egyéb tipussal nincs tapasztalatom.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Ezt ismerem.Kössz.
MÁs.Szerintetek 16cm2es trafó 2x10.000µF pufferral bírni fogla a hidaltat?
A trafónak gyári 85ohmos primetrje van és 145 menetes szekunderje.5,2 menetre jut 1 V
(#) Bassmester válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Az egy kb 250VA-es trafó lehet. Zenével bírni fogja, szinuszos teszthez már karcsú lenne.
(#) peter1995 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Hát nekem zenéhez kell
(#) szinten hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
Érdeklődnék, hogy nincs-e véletlenül valami ajzat 7294-hez amivel egyszerűbben lehet kivenni-betenni az IC-t, mert elég macerás a kiforrasztás és amennyit én bénázok...
(#) Gyozo92 válasza szinten hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Erre való az ónszívó. Vagy, ha biztosan rossz, akkor vágd el a lábait, és egyenként már könnyű. Én nem találkoztam ilyen foglalattal. De legyen elég egyszer beforrasztani
(#) Gyozo92 válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Elsőre én is egy kb 250 wattos trafóval próbáltam a hidat. +,- 42 volttal hajtotta, elég jól szólt. De az a híd 36 volton adja le a 200 wattot, és amikor megpróbáltam kihajtani, ez alá esett a trafón a fesz. Kb 160-180 wattot lehetett kivenni, mert a fesz esése miatt torzítani kezdett. Viszont a feszvissazesésmentes 400 wattos rezonáns táppal bőven 200 watt felett adott úgy, hogy nem torzított. Persze 42 volton. De nagyon fűtött akkor már.
(#) peter1995 válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Nekem a 160-180W is elég.Aztán lehet hogy idővel kap egy komolyabb tápot.NEkem pont 36,2V szimmetrikusom van
(#) reloop válasza szinten hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Helló! Told meg a lábakat vezetékkel, a forrasztási pontokra húzzál szigetelő csövet.
(#) Zosi hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
Sziasztok! Meg volt tegnap a hidamnak az első komolyabb tesztje elég jól produkált kb. 8-tól hajnali 3-ig ment maxon. A venti szabályzó szépen szabályozta a ventiket langyos levegőt fújt ki bordát nézve elég meleg volt de birta végig hőkorlát nem lépett közbe végig maxon ment és nem tortyogott. 600VA trafó is jól birta egyáltalán nem volt meleg bár annak nem is szabadna azért .Hidam
(#) ptesza válasza szinten hozzászólására (») Márc 13, 2011 / 1
 
Ez a foglalat kérdés ilyen teljesítménynél ... A meghosszabbítás sem jó ötlet.

Ha nincs ónszívód , akkor kend be kevés folyósító szerrel a forrasztásokat . Melegítsél egy meg ,és a nyák sarkát gyorsan koppantsd oda az asztalhoz. Így sikerülhet.
(#) Bassmester válasza Zosi hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Akkor az hangos buli lehetett
Milyen hangfalakat gyilkoltál vele? Ha csumán nyomod neki, akkor jó ha van valami védelme a magas sugázrónak.
(#) Alkotó válasza szinten hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Én ilyennel szedtem ki. Ez egy nagyon hasznos "betét", bontásnál szinte nélkülözhetetlen.Itt látod.
(#) Gyozo92 hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
Senki nem gondolt még arra, hogy hogyan lehetne párhuzamosítani őket? Úgy, mint a feteket. Jó sokat bele. Jó, hülye ötlet csak úgy eszembe jutott. Mivel most már jóval 300 - 400 watt felett kísérletezgetek tranyóval és fettel.
(#) peter1995 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Viszont a szekunder csak 0,9es.Így is bírni fogla a hidat?VAgy legyen csak sima.
(#) Gyozo92 hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
Kicseréltem a 4148 diódát, és láss csodát, nem indult el...
Hallgat, áramfelvétele sincs, nem búg, egyszerűen semmi. Mintha némításon lenne. De nem értem, hogy miért. Ráadásul már szólt, ez az idegesítő. Kicseréltem már az IC-t is.
Esetleg beléphet a némítás azért, mer nincs elszigetelve az IC a bordától? Eddig sose szigeteltem el, de nincs jobb ötletem. A táp jó, rendes pufferelés, hidegítés. +,-27 voltról próbáltam, ennyiről már vígan el kellett volna indulnia.
Nincsen valami ötletetek, hogy mi lehet a gond? Valaki találkozott már hasonlóval?
Már rámértem a kábeleimre, még a hangszóróra is, hogy nincs-e valami szakadás.
(#) reloop válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Gondoltak rá, gyártják is, úgy hívják TDA7293. Van is ilyen fórum.
Mit mérsz a 9 és 10 lábakon?
(#) Zosi válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Ő nem tudom milyen márkájú nem az én hangfalam volt de ilyen rendezvény hangfalak 8 ohm 400/600w-osak. 3x jött át a szomszéd néni hogy hívja a rendőröket csendháborítás miatt Keverő is volt az meg még jobban dobott a hangszínen is meg az erőn is jó kis buli volt
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Örülök, hogy jól vizsgázott az erősítőd
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Örülök hogy örülsz hogy örülök
(#) szinten válasza ptesza hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Kicsit "barbár" megoldás, de elég szépen működik Köszi
(#) szinten válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Nem rossz ötlet ez se
Következő: »»   241 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem