Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   242 / 607
(#) ptesza válasza szinten hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
De legalább így nem ég el a nyákod ,és az ic-t sem hevíted túl. Egy ónszippantóra azért be kellene ruházni egy ilyen hobbihoz.

Amikor kijött az alkatrész akkor , a megmelegített forrpontba egy fogpiszkálót dugsz ,és az kitágítja annyira amennyire kell.
(#) kistotti01 válasza ptesza hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Így van egy ónszippantóra mindenképp ruházz be, vagy ónszívó harisnya is megteszi. Lényeg valami legyen, mert nélkülük szétégeted csak a panelt, esetleg a vezetősáv is elvállhat, ami elég kellemetlen dolog lehet, és magadnak csinálsz csak plussz munkát... Gyakorlatilag egy hobbista számára megfelelő ónszíppantó egy TDA 7294 árából megközelítőleg megvásárolható.
(#) david91 hozzászólása Márc 14, 2011 /
 
Az ónszippantó nekem személyesen nem vált be, úgy gondolom sokkal hasznosabb lehet egy olyan betét amilyet Alkotó mutatott pár hozzászólással feljebb.
Főleg az olcsóbbak vége műanyagból van, ami nem túl szerencsés (szerintem).
Szerintetek, egy ilyen borda, hozzávaló ventilátorral megfelelő lenne 2 hidalt 7293-hoz? Tehát két IC egy ilyen bordán.

üdv.

DSC01879.JPG
    
(#) norbika78 hozzászólása Márc 14, 2011 /
 
Üdv Mindenki
Olyan kéréssel fordulnék hozzátok hogy szeretném megépíteni a 100 és 200w-os verziót is és nyáktervet szeretnék kérni.Ha lehet akkor a Bolthelyes verziók érdekelnének sprintes tervezéssel.
De minden használható bevált dolog érdekel.
Köszönöm a segítséget.
Norbi
(#) szinten válasza ptesza hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Működik a dolog, ki is cseréltem az ic-t és szól, (csak ugyebár maratásnál az a fránya tükrözés)
Most már szól, úgyhogy nincs vele gond... Tanulópénznek jó volt, legalább a maradék 3-at már tükrözve nyomtattam
(#) takarító válasza david91 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Kevés az a borda. Az egy Slot1-es P2-es cpu-borda, ha jól látom. Egy 7293-ast talán elvinne, de két hidaltat már nem, még ventilátorral sem, de az csak az én véleményem.

Az ónszippantó vége nem műanyag, hanem teflon. Nem olvad meg a pákától.
(#) peter1995 hozzászólása Márc 14, 2011 /
 
HEllo.A mellékelt nyák a felvasalandó vagy ezt még tükrözni kell?

7294nyák.jpg
    
(#) szinten válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Nem kell tükrözni... Ez így jó...
Nézd meg a pdf-et és ott látod

TDA7294b.pdf
    
(#) david91 válasza takarító hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Igen olyan, egy P2-esről szedtem le. Viszont rosszul írtam, nem hidalt IC-kről van szó, hanem párhuzamosított. Így is kevés a borda?
Köszi a választ!
(#) lacek29 válasza szinten hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Szerintem meg ez a forrasztási oldal,ugyhogy tükrözni kell
(#) szinten válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Megiszok még1 kávét és megnézem még egyszer... Én kérek elnézést
(#) lacek29 válasza szinten hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Épp te írtad pár hsz-el feljebb,hogy tanulópénznek jóvolt
(#) takarító válasza david91 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Szerintem kevés. Régen nekem teljesítmény tranyókkal megfejelt TDA2030A IC-k voltak ilyen bordán, dual-mono rendszerben, és egy oldal egy ilyen bordára volt szerelve, vagyis kettő ilyen borda volt a végfokban. Az csak 40wattos volt oldalanként, és azért fűtötte rendesen. Ebből kiindulva írtam, hogy egy TDA7293-hoz kevés.
(#) david91 válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Igen tükrözni kell ha vasalni akarod, mert vasalásnál a beültetési oldal szerinti vezető sávokat nyomtatod ki a műnyomó papírra ugye, és az vasaláskor tükröződik. De ha vasalni szoktál akkor szerintem ezt te is tudod. A kép amit a pdf-ből mutattál az pedig tükrözve van, látod ha megnézed a mellette lévő beültetési rajzot. Gondolom azért, hogy megmutassák így fog kinézni a nyák alja, vagy aki fotózza annak azt kell kinyomtatni (a tükrözöttet).
(#) Gyozo92 válasza reloop hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
). és 10. lábak között 3,6 volt van. Ha zárom a Mute kivezetéseket, akkor ez eltűnik, de akkor se szól. Eddig nyitott állásban szólt. Mond ez valamit valakinek?
(#) david91 válasza takarító hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Igen, értem. :yes: Hát sejtettem, hogy éppenséggel nem túlméretezettek hozzá, csak ilyet olcsón tudtam szerezni forintokért, és gondoltam hátha...
(#) ptesza válasza szinten hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Mondok egy egyszerübbet. Ha nyákot készítek akkor a forrasztási oldalra mindig teszek feliratot , vagy legalább egy dátumot. Amikor felvasalom akkor kell olvashatónak lennie.

Ez esetben tükrözni kell biztosan, mivel a felirat szépen olvasható.
(#) peter1995 válasza ptesza hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Akkor ezt kell rá vasalni.
(#) lacek29 válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Igen,ezt!
(#) peter1995 válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Szuper.
Ez már nem egészen ide tartozik de ha sima papírra nyomtatom ki lézernyomtatóval akkor is fel lehet vasalni vagy minden képp műnyomó kell.
(#) Bassmester válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Sima papírról nem lehet felvasalni. Fényes fotópapír, vagy műnyomó kell hozzá. A múltkor próbaképpen vettem vékony két oldalon fényes Pátria papírt, olcsó volt 10 Ft/ív és nagyon jó. Alig kell áztatni.
(#) lacek29 válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Bassmester megelőzőtt
(#) lacek29 hozzászólása Márc 14, 2011 /
 
Végre nekem is kész a 2. híd is
(#) peter1995 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Aha.Ilyen pátria papírt hol lehet venni?


Más.A képen mellékelt hűtőfelület a hidalthoz elég lesz?Plusz felülről fújja egy venti teljes gázon.
A kondi egy 10000µF kondi csak hogy legyen valami méretbeli összehaszonlítás.

IMG0255A.jpg
    
(#) Bassmester válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Ha Szekszárdon jársz, bármelyik pátria boltban megkapod.
Ott nálatok Bonyhádon is biztosan van papírbolt, érdeklődd meg.

Az az alu "L" idom, édeskevés egy hídhoz.
Rendes borda kell hozzá és hűtőtönk.
(#) peter1995 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Oké köszi.
Off vége.
ON.
A hűtőfelület elég lesz?Nem lesz mindeg csumán hajtva.
(#) Gyozo92 hozzászólása Márc 14, 2011 /
 
Jó hír, életre keltettem az erősítőt.
(#) Bassmester válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
IC cserével?
(#) bobz hozzászólása Márc 14, 2011 /
 
Mar egy ideje figyelem ezt a topikot, es lattam hogy sokan hasznaltok hutotonkot. En is rakenyszerulok. (muszaj galvanikusan elszigetelni a ket IC-t, + a nyak miatt is)
Az a kerdesem hogy mennyire befolyasolja a hoatadast az a folia amit koze kel tenni?
Es meg egy kerdes a termopasztaval kapcsolatban: elengedhetetlen a hasznalata? Mennyivel javitja a hoatadast?
holnap megyek bevasarlokorutra, es lehet hogy vennek azt is.
(#) kistotti01 válasza bobz hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Hello!
Ha szigetelelést (csillámot) helyezel el, és megfelelően bekened mindkét oldalát hővezető pasztával, tökéletes lesz a hőátadás. Használj mindenképp hővezető pasztát ezzel, is javítva a hőátadást. Ne feletkezz meg szigetelő gyürűt tenni a IC-t felfogató csavar és az IC közé. 15.én mész bevásárolni?? Szerintem ne menj... zárva lesz minden bolt.
Következő: »»   242 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem