Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Hibrid erősítő
Témaindító: (Felhasználó 1542), idő: Ápr 10, 2006
Témakörök:
Bár már tegnap össze lett rakva még a hiányzó alkatelemek a helyükre kerültek , de a beüzemelés már mára maradt ! Nos szóval a kezdeti nehézségektől eltekintve beindult a gépezet , némi finomítgatás , álítgatás után több órát teszteltem a szörnyet . Hangerőben nincs hiány , minőségileg megdöbbentően szépen szól , gyakorlatilag egy csöves erősítővel felveheti a versenyt ezt bátran kimerem jelenteni . Még soha nem épitetem FET -es véget , ráádásul ez még csöves meghajtással kombinálva egy Hibridet alkot .
A végeredmény tetszik egyáltalán nem volt kár az elvesztegetet időért és a fáradságért ami erre rálett fordítva, bátran merem ajánlani bárki figyelmébe . Ja és senki ne izguljon a cső mellett lévő elkóért , valóban jó közel van de ennél a kivitelnél szerintem soha sem lessz gondja az elkónak hiába a közelség ! Sok -sok órai teszt üzem után sem melegedett az elkó a csötől át .
Gratula még egyszer.
Szereztem egy ecc808-at. A hiragának szerintem pont jó lesz. Csak sajnos nincs hozzá rajzom. Egy csővel szeretném megépíteni sztereóba. Kiváncsi lennék mi a véleményed? Idézet: „A cső járjon 30 V-ról,vagy tranyók 250 V ról?Mert egyik se járható út!” Ezzel a hozzászólással nem értek teljesen egyet. Vannak alacsony anódfeszültségre tervezett csövek, és vannak nagyfeszültségű tranzisztorok. Utóbbival már kísérleteztem. Egy PC tápból bontott tranyóval és egy régi TV kimenőtrafójával 300V tápfeszültség, és 12 mA nyugalmi áram mellett tűrhető hangminőséget sikerült elérnem. Egy pontosan méretezett kimenőtrafóval, szerintem a hangminőség sokat javulna. Én műveleti erősítőt használtam meghajtó fokozatnak, ami egy külön 2x12V os tápegységről múködött. De ha adott a pár száz volt, akár elektroncsöves meghajtás is szóba jöhet.
HTA 30 , vagy a hibrid hangja tetszik jobban ?
Viszed a talira?
A HTA-30 az korrektebb , a hibriddel is kibékültem de az teljesen más karakter . a találkozóra ugy néz ki viszem és addig talán még elkészül még egy
csöves hibrid is az végülis íc-és véggel STK6153 -mal megy .
A két hibrid összehasonlítása is érdekes lehet .
Kíváncsian várom a véleményed .
Akkor ide is beteszem a linket - csöves meghajtás a Power MosFet-es végnél témakörben....
Miller Voltage Amplifier Üdv: TJ.
Tegyél tegyél.Én is építenék.
Szervusz!
Igen, várom a képeket és mindent, ami hibrid! Üdv.
ITT találsz képeket és mérést róla. Ezúton is köszönet érte CHZ Zolinak, tényleg nagyon jó erősítő. Az biztos, hogy teljesen más hangzása van, mint eddig bármelyik erősítőmnek. Az eleje ECC85 és E88CC, a vége pedig IRF540/9540 páros. RAJZ Ez ugyan a 40v-os változat, nekem a 70v-os van megépítve. Mondjuk, az igazsághoz hozzátartozik, hogy még mái napig nincs kész a dobozolása, mert ahogy hallgatható formába került, behoztam, betettem a helyére, mondom, kipróbálom, na azóta nem vettem onnan ki.
Köszi, nagyon meggyőző!
Én annyit szeretnék hozzászólni a témához, hogy nem muszály ragaszkodni a csőhöz. Lehet hibridet építeni modern, műveleti erősítős meghajtással is, mint az én erősítőm a cikkemben. A lényeg ugyanaz, különálló feszültségerősítő és árambuffer, a kettő közt csak egyirányú kommunikáció, vagyis visszacsatolás nélkül. Tapasztalataim szerint ez a titka ennek a különleges hangzásnak. Egy jobb fajta műveleti erősítő sokkal jobb paraméterekkel rendelkezik mint egy csöves előfok.
Így már nem nevezném hibridnek!
Visszacsatolás nélküli mondatod sem állja meg a helyét, OPA ugyanis visszacsatolt lesz, nem is kis mértékben. Idézet: „Egy jobb fajta műveleti erősítő sokkal jobb paraméterekkel rendelkezik mint egy csöves előfok.” Ezt gyakorlati tapasztalataidra alapozod? Próbáld ki, egy jó csöves meghajtás jobb hangot eredményez és valóban visszacsatolás mentes lehet.
Megnéztem a kapcsolásokat, érdekesek és tényleg spártaian egyszerűek, de a műv. erősítőn van visszacsatolás, mivel, ha jól gondolom, a nyílthurkú erősítésük a műv. erősítő mivoltuk miatt nagy, tehát csökkenteni kell. Továbbá, ha nincs átfogó visszacsatolás, akkor úgy tudom, érdemes nagyon jó végtranyókat használni a végeken... Minazonáltal nem kétlem, hogy a mérési adatok tényleg jók lehetnek, de úgy gondolom, hogy a csöves előfok a műv. erősítőssel szemben azért egy picit jobb.......
A feszültségerősítő és a buffer közt nincs, ill. ne legyen visszacsatolás. Ez a lényeg. És most kivételesen nem hangról beszéltem, hanem paraméterekről, mint írtam is...
A csöves hang az, amit sokan jobbnak ítélnek, nem a mérési eredmények. Ez szubjektív, de biztosíthatlak hogy az én ic-s meghajtású hibridem simán felveszi a versenyt egy csöves erősítővel a kellemes, meleg, és meglepően élő hangzás tekintetében. Mindenki, aki eddig hallotta, elcsodálkozott a hangján.
Én nagyon benne lennék egy szeánszban, mert tényleg kíváncsi vagyok, a meghallgatás lenne a perdöntő... Még egyelőre egy félkész JLH-m van (2 állás mellett nem könnyű építgetni, de majd megoldom, a hódmezővásárhelyi talira már vinni szeretném, ha egyáltalán megtartják....) A Tieid azért tetszenek, mert tényleg néhány alkatrész és megvan... Majd összedobok egyet és kipróbálom. Ha valami gondom lenne, akkor úgyis kérdezek majd....
Szeánszozhatnánk, csak én debreceni vagyok. Megépítésre ezt az opa + különálló szimpla tápos buffert ajánlom, vagy az a-osztályú, opa+2 tranyó egyben, dupla táppal cuccot.
Még mindig nem tudom mi alapján nevezed ezt hibridnek.
Kérlek segíts ebben, hogy én is értsem! Nem kötözködés, valóban nem értem. Idézet: „És most kivételesen nem hangról beszéltem, hanem paraméterekről, mint írtam is..” Ez számomra az jelenti, hogy a paramétereit is csak feltételezed, nem mérted, annyira valós mint az elnevezése.
Én sem akarok vitatkozni, de a kérdésemre válaszolhattál volna. Mitől hibrid (egy IC +két tranyó)? Szerintem erre Te tudnál válaszolni, mert Te nevezed így.
Idézet: „A csöves hang az, amit sokan jobbnak ítélnek, nem a mérési eredmények. Ez szubjektív, de biztosíthatlak hogy az én ic-s meghajtású hibridem simán felveszi a versenyt egy csöves erősítővel” Mayan mester. Ne haragudj meg, de most nincs igazad. Tudod, én nem szoktam a levegőbe beszélni, ha véleményt mondok, akkor azt úgy, ha előtte megépítem, megmérem és meghallgatom. Emlékszel a te erősítőiddel sem volt ez másképpen. Jó kis erősítők, ezt írtam is neked, de a csöves erősítőkkel nem veszi fel a versenyt, Zoli hibridjével pláne nem egy kategória. Ne érts félre, nem akarom megszólni a tiédet, nem erről van szó, de Zoli hybridje és a tiéd között akkora különbség van, hogy hajajj. A tiéd nagyon hajaz a VF sorozatra. Zolié teljesen más kategória, az inkább komolyzenei hangzás, instrumentális nagyon fekszik rajta de a vokál is szőrállító. Igazad van, a csöves, nem a mérési eredmények miatt jobb erősítő, hanem mert a fülnek kellemesedd, nade a fülednek, nem a leg tökéletesebbnek mért erősítő a legjobb, ezt mindenki tudja. Szóval a mérés egy dolog. Ez épp olyan, mintha a feleségem mindenben tökéletes lenne, na akkor nem is szeretném, nem egy hibátlan robotra vagyok kiváncsi.. érted nem? Egyébként a te erősítődből akkor lett hibrid, amikor elé tettem az E88CC-t. Na úgy már hibrid.
Jé, tényleg! Gyönyörű! A JLH után csinálok én is egy ilyet.
Készül a másik hibrid.
A doboz az isteni szép , de mi lesz benne ? az már jobban érdekelne .
Dobozolás mesterétől nem kis elismerés.
Köszönöm. Ez lesz a csöves rész. Nyákról már valahol tettem fel képet, most nem találom, de majd készítek fotókat az elkészült belső felépítéséről is. |
Bejelentkezés
Hirdetés |