Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Keltető hőfokszabályozó
 
Témaindító: Bfg10k, idő: Máj 21, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 41
(#) lapose válasza fegyluis hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
Ha holnap este megfelel, akkor igen.
(#) fegyluis válasza Iszkakof István hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
Bocs, de csak most kapcsolódtam be a fórumba. Ha lehetséges esetleg megoldható lenne, hogy egy másolatot a könyvedből kérjek?
(#) fegyluis válasza lapose hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
Nekem nagyon megfelel, és előre is köszönöm segítségedet. Még ma kezdtem olvasni a fórumot, amit ma "kivégzek" (csak két évi hozzászólást kell bepótolnom), aztán jöhetnek a tervek, és elkészítés, ill. tavasszal bele vágok ezerrel a keltetésbe!
(#) JoSi225 válasza Roky hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Kedves uram ! Ne feledkezzünk meg a terhelés bekötéséröl! Én is megfeledkeztem.
Ugyanezt építettem meg és estem ebbe a hibába.
Tegyél rá terhelést mert a TRiak csak nulla átmenetre zár le!
Légy kedves írd meg a tapasztalataidat az áramkörrel kapcsolatban! Kösz Jos.
(#) grumimaci válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Szeretnék egy kicsit bővebb leírást kapni a felrakott szabályzó egységedről, mert én nem értek az elektronikához,így annak aki összerakja nekem nem nagyon tudok segíteni abban hogy ha készen van mit hova kell kötni.A segítségedet előre is megköszönöm.
(#) szaszaa01 válasza lovas-sandor hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Érdeklődni szeretnék, hogy hogy sikerült a 2008-ban készített keltetőd? Én is szeretnék készíteni egyet, de kíváncsi vagyok a tapasztalataidra.
Köszi a segítséget.
(#) zolika60 válasza szaszaa01 hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Tavaly nyár óta nem volt az oldalon. inkább írj neki.
(#) Szpidi hozzászólása Ápr 5, 2011 /
 
Sziasztok,
Látom, hogy nem nagyon pörög már a téma, de hátha kapok válaszokat. Én egy 70-80 db-os keltetőt szeretnék építeni.
1, Milyen olcsó tálcaforgatást (tojásforgatót) javasoltok?
2, Milyen fűtést javasoltok? Izzó nem tetszik, mert "nagy" a hőtehetetlensége, és talán a PWM szabályozást sem biztos, hogy szeretné. Gondolkodtam ellenálláshuzalra, de nem szeretnék trafót bele (legalábbis nem 60W-osat)., de abból meg nem találtam olyat, ami néhány méteren 800 ohm fölé kerülne. Más javaslat?
Esetleg a csatolt képen levő kapcsolás működhet? Több rajzból variáltam össze, így lehet hibás... Hogyan kell méretezni a "trimmert"? Meddig vágható vele a feszkó? akár 24V-on is stabilan működne és PWM-el vezérelhető lenne?
3, Keltetőben PID-et hogy definiálnátok? (Valószínű PIC-el csinálnám)
4, Ventillátor elhelyezésével javaslatok? Méretezése? Min-max légsebességek? 1 kb-45x50-es tálca.
5,A szenzort diodákból gondoltam megoldani. Elegendő-e egy jól méretezett ellenállás (mondjuk 1%-os) áramhatárolónak egy 7805 után, vagy kell kifejezetten áramgenerátor?
6, Tojásforgatás. Mindenki +-45°-ot ír. Mi van ha én csak +- 22,5°-ot forgatom? Elég az? Ki tudja?
Előre is köszi a válaszokat!

DSC04140.JPG
    
(#) Iszkakof István válasza Szpidi hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
6, Tojásforgatás. Mindenki +-45°-ot ír. Mi van ha én csak +- 22,5°-ot forgatom? Elég az? Ki tudja?
Előre is köszi a válaszokat!
A könyv szerint kevesebb csirke fog kelni, vagy nemkívánatos összenövések lesznek. Már jártam úgy, hogy a csibe köldöke összenőtt a koponyájával.
Igaz, hogy nagyon régen volt, de olyan borzasztó látvány volt, hogy még mindig emlékszem rá.
(#) Szpidi válasza Iszkakof István hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Kevesebb csirke kel ki? Mi a határ? 30°? 40? Nem csak az a lényeg, hogy elmozduljon, ne legyen egy-helyben sokáig?
Te kevesebbet forgattál rajta, mint 45° vagy ritkán forgattad? Vagy egyáltalán nem?
Milyen könyvben találtad? Be tudnád szúrni azt az oldalt , bekezdést vagy bármit, ami a tojásforgatásra vonatkozik?
(#) Szpidi válasza Szpidi hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Akkor tanulságul mindenkinek, egy a tyúkkal foglalkozó könyv alapján, a 17. napig napi 3-4 alkalommal 1/3-1/4-et kell forgatni a tojást. A több sem jó és a kevesebb sem. Tehát 6-8 óránként +-45-60° (90-120°-os fordulatok) között kell forgatni.

6. pont kipipálva!
Az első 5 pontban is tudtok segíteni?
(#) pete válasza Szpidi hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Üdv!
Nem vitaindítónak,de melyik könyv írta ezt?
Az elmúlt években nagyon sokat olvastam ,és informálódtam ebben a témában,de a legtöbb infó szerint a legjobb kelési arányt a két óránkénti 45-45-fokos forgatással lehet elérni! Bár véleményem szerint ezek az okosságok ,maga a keltetés összetettsége miatt nem bizonyíthatóak,hiszen sem két egyforma tyúk,kakas,tojás nincs!
1.- Tojásforgatásra nagyon sok módszer létezik,a görgőkön fekvő tojásoktól a keretet egy nagyobb keretben mozgatásig,de talán a két legelterjedtebb :
Az egyik az egész tojástálca billeg előre hátra egy középső tengely mentén,hátránya a nagy helyigény!
A másik a gyári gépeknél is alkalmazott tojásbölcső,ahol soronként fordulnak 45-45-fokot ,ez egy kicsit pepecsebb munka összeállítani!
2.- Szerintem az égőnek nem túl nagy a hőtehetetlensége, egy sima mezei ki-be hőfokszabályzóval nincs 0.1-0.2 tized hiszterézisem a gépben! De ha nem tetszik,többen használnak hajszárító,ill hősugárzó fűtőszálat, a hősugárzóban lévő két külön fűtőszálat sorba szokták kötni...
Üdv: Peti
(#) pisti150 hozzászólása Ápr 16, 2011 /
 
Sziasztok
Olyan problémám van,hogy a tárnoki sk 75 compackt fötöegységet 38.5 C -ig felemelem igy a belsö hömérséklet 36 C -fok körül van ami kevés ,hogyan oldható meg a probléma.Olvastam,hogy fütöegységnek hajszáritot is alkalmaznak azt,hogy épithetö be,úgy hogy ki-és be kapcsolgasson. vagy a vasalónak a hőfokálitóját.hogy tudom rákötni a fütöszálra,hogy azt tudjam szabályozni a fütőszál 75w-os
(#) Iszkakof István válasza pisti150 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Stabil 36 fokon tartja, vagy nem bírja jobban felmelegíteni, annak ellenére, hogy állandóan be van kapcsolva a melegítés?
(#) otto54 válasza pisti150 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Helló!

A gyártó mit mondott a problémádra?

Üdv. Ottó
(#) pisti150 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
stabilan tart ,de 38,5-nél a fütés automatikusan kikapcsol és ha lejjebb megy akkor füt megint.
(#) pisti150 válasza otto54 hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
azt,hogy nem javitható
(#) otto54 válasza pisti150 hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Helló!

Nagyon sok olyan elektronikát megjavítottam,amelyikre már mások azt mondták,hogy nem javítható.
Természetesen azért van olyan is,pl. speciális IC romlott el,amelyiket már nem gyártanak és nem is szerezhető be.
Küldenél a készülékről néhány képet?

Üdv. Ottó
(#) pisti150 válasza otto54 hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
helló
ez a részét küldöm mert a trafos tápegység az müködik.összekapcsoltam másik vezérlövel. szerintem valahol itt lehet a gond!?
(#) otto54 válasza pisti150 hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Hello!
Azért ennél élesebb kép kellene,mert ebből számomra csak az derül ki,hogy valamilyen mikrokontrollerrel dolgozik.
Az érzékelőről is kellene kép,persze éles.
Egyébként a hibát 90%-os valószínűséggel az érzékelő okozza.
Fontos kérdések: hány éves a készülék?

Üdv. Ottó
(#) pisti150 válasza otto54 hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
hali
a höfokérzékelöre gondolsz ami a kaltetötérbe ér be.
(#) otto54 válasza pisti150 hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Igen!

Jó lenne tudni,hogy milyen érzékelőt használ a készülék.
Lehet NTC, Pt, dióda,spec IC stb.
Ez általában a fejlesztő ötletességétől és a konstrukcióra szánt pénztől függ.
Többféle megoldással találkoztam már.
Általában NTC-t használnak,hogy olcsó legyen.

Üdv. Ottó
(#) pisti150 válasza otto54 hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
helló
most küldök még képet nem valami fényesek,ami a dobozbam van kék trafos azt használom most a 12v-0s ventilátor kezelésére.
(#) pisti150 válasza otto54 hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
helló
2000 év gyártásu
(#) otto54 válasza pisti150 hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Helló!
Ezt a típust még nem javítottam,ezért a távjavítás problémás.
Kérdéseim:
A fűtőbetét milyen kialakítású?
Az érzékelőről mit tudsz?
A fűtőbetétet milyen eszköz kapcsolja?

Üdv. Ottó
(#) pisti150 válasza otto54 hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
helló
a fütőbetét 8x8-as kocka alakú. Az érzékelő félgömg alakú,de probáltam vastagon szigetelni és ugy is leállitotta a fütést 38.5-nél, a fütöbetét ugy kapcsolodik,hogy van a képek között 20110424179 számú kép és alsó kettö csati az 230v utánna a fütüeggység a legfelsö csati az elsö valami gömbölyü érzékelö ami a fütöszál alá van vezetve,és a piros fekete vezeték az a ventilátor.A további egybecsatlakozás a 20110424181 képen látható van az a 4db kis villa arra kell csatlakoztatni a mellette lévö dugvillát .
(#) hendrix hozzászólása Ápr 26, 2011 /
 
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mi a különbség a LM35CZ és a LM35DZ között, árban mondjuk 572Ft de nem erre lennék kíváncsi...
(#) vicsys válasza hendrix hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Az adatlapból kiderül, hogy az egyik tud mérni negatív irányba is...
(#) hendrix válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Köszi csak a fától nem láttam az erdőt
(#) mazsy hozzászólása Máj 10, 2011 /
 
Sziasztok!

Én megépítettem a kapcsolás KTY81-210-el. Innen rendelhető: Bővebben: Link
Hibátlanul működik. Egy kicsi gondom volt. Annyira érzékeny, hogy amikor bekapcsolja a fűtést a relé 1000L ki be kapcsolt kb 2mp-ig. Dobtam be egy 1000ľF-os kondit a reléhez és hiba kiküszöbölve. Tökéletesen kapcsol.

Egy kérdésem volna. 10k 10 fordulatos potit raktam be állításnak. ha én ezzel sorba kötök egy 1k sima potit azzal én tudom állítani egy bizonyos kicsi tartományba?

Pl: ha az 1k-s potit középállásba rakom a 10k-s potival beállítom a kívánt értéket, és ha kicsi eltérés van az 1k-s potival finomhangolom. Ez lehetséges?

A 10k potival az a gondom, hogy csak pici csavarhúzóval tudom állítani és kicsit macerás, azért kellene ez a megoldás.

Válaszokat előre is köszi.
Következő: »»   17 / 41
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem