Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Magyarokamarson
 
Témaindító: borvendeg, idő: Okt 4, 2010
Lapozás: OK   6 / 9
(#) puli122 válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Ja értem. Hát mindenesetre a tervel én sem találkoztam. Lehet direkt nincs fönt...
(#) Peter65 hozzászólása Dec 28, 2010 / 1
 
Üdvözlet mindenkinek!
Egyik versenyző, egy másik fórumon érdeklődött egyszerűbb szinuszgenerátor után, feltételezem, hogy a robotjának teszteléséhez van rá szüksége. Azt gondoltam, hogy tudok egyszerűbbet építeni, mint a versenykiírásban lévő, de végül is nem lett sokkal egyszerűbb. Mivel megígértem neki, a végeredményt megosztom, hátha valaki használni tudja.
(#) puli122 hozzászólása Ápr 2, 2011 /
 
Sziasztok!

Így valamivel több mint egy hónappal a verseny előtt érdeklődnék - puszta kíváncsiságból - hogy ki hogy áll. Esetleg van-e valaki aki már biztos hogy nem tud indulni.

Hogy elindítsam a titkok kiszivárogtatását : mi úgy jó 80% körül vagyunk. A kaszni és a hardver 99%-ig összeállt, a feladatok java része az Avr program finomítása ( kicsit be is kavart ez az új fekete keret ). Sok időnk elment a legmegfelelőbb hajtás + alváz kombináció kikísérletezésén, annak ellenére is, hogy idén nincs extra terep. Amivel még sokat foglalkoztunk az a szinusz jelek tesztelése, és kísérletezgetés, és a pálya szimulálása "fény" szempontból. A kezdeti tervekhez képest kb megháromszoroztuk a "szekéren" lévő különféle érzékelőket, és vagy négyszer átépítettük a kasznit, hogy minden szempontból jó legyen.

Itt is szeretném megköszönni azoknak a cégeknek akik önzetlen felajánlásikkal segítették csapatunkat. Őszintén szólva először nem is hittem hogy ma Magyarországon ilyen könnyű lesz segítséget találni, de szerencsére tévedtem, és nagyon sok igazán rendes emberrel ( cégvezetővel ) hozott össze a sors.

V. Peti - Bolyai csapat
(#) borvendeg válasza puli122 hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Hello!
Mi biztosan ott leszünk majdnem kész vagyunk...
(#) Takikaa válasza puli122 hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Üdv!

Mi is majdnem kész vagyunk. Nem tudom többen is panaszkodtak hogy nem működik azon a talajon a szenzoruk nekünk tökéletesen megy semmi gond vele és minket hála égnek nem érint a fekete csík mert azon az elven megy hogy az neki nem tesz különbséget az eddigiekhez képest. Még a szinusz jel bekalibrálása és mérése van vissza. Kb olyan 80 90 % körül vagyunk a géppel.
(#) Braf hozzászólása Ápr 5, 2011 /
 
Üdv!

Én hw-el 95% ban készen vagyok. SW-es oldal vagy 0% vagy 99%. Ez azt jelenti, hogy a tavalyi sw-em úgy van megírva hogy bármit elvezet azaz tudom azt használni ha nem sikerül befejezni az ideit.Képek

(Oldalamon vannak még egyéb dolgok)

Üdv,
Viktor
(#) Fizikus hozzászólása Máj 6, 2011 /
 
Mar csak egy het van hatra a versenyig!
Ki hogy all? En sajnos nem tudok ott lenni, de innen a Fold tulso felerol is kovetem majd az esemenyeket a neten keresztul. Sok sikert mindenkinek aki ott lesz es jo versenyzest!
(#) borvendeg válasza Fizikus hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Én készen vagyok. Még néhány utolsó simítás van hátra főleg ilyenek mint a CPU panel végleges kábelezése stb.
(#) Fizikus válasza borvendeg hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Na akkor WALL-E kicsinalja a Goauld-okat! Erre Hollywood-ban biztosan nem gondoltak volna...
(#) borvendeg válasza Fizikus hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Ki... Az ötletet meg eladom Hollywood-nak
(#) Fizikus válasza borvendeg hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Vegul milyen rendszereket tettel a robotra (vonalkovetes, csillagkapu/piramis infrajelenek erzekelese, iranyak meghatarozasa stb...)?
(#) borvendeg válasza Fizikus hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Sajnos semmit. A suli miatt nem volt időm fejleszteni. Pontosabban egy ütközésgátló rendszer azért került a robotra véletlen sem szeretnék kárt tenni az ellenfélben...
(#) Lucifer válasza Fizikus hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
(#) borvendeg válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Szép munka! Grat! Találkozunk a versenyen. Már nagyon várom... (Kalapemelős smile...)
(#) Fizikus válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Nagyon ugyes!
A szoftvert te irtad? (Bar csak en is ilyen szinten tudnek programozni.) Majd a verseny utan megkereslek emailben es kifaggatlak a reszletekrol...
(#) DOGMAN hozzászólása Máj 11, 2011 /
 
Nekem ez a csillagkapus dolog nem tetszett, ezért a robot hardvert el sem kezdtem (még jó hogy időben kiderült az idei versenyleírás)
A vezérlőszoftverrel (kb. 2 hét alatt) idáig jutottam:
Bővebben: Link
Ha jövőre sem olyan lesz a feladat típusa mint a régebbiek (1 robot egyedül terepen...) akkor lehet hogy a forráskódot (C#) bedobom a közösbe.
(#) Lucifer válasza Fizikus hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
A szoftver saját gyártmány, C++-ban írtam, Qt4 frameworkkel. Természetesen mint mindig az utolsó napon derül ki, hogy leakeli valami a memóriát.
(#) sirály12 válasza DOGMAN hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Na ez király, nagyon tetszik. Nekem is valami ilyet kell majd kreálnom a robotfűnyírómhoz, és akkor mindíg tudni fogom merre is járkál.
(#) borvendeg hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
És eljött a nagy nap! Indulok is Halasra...
(#) sirály12 válasza DOGMAN hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
A képanalizáló programrészedhez nincs a neten valami anyag? Vagy merre induljak el? Ilyenfajta képfeldolgozós progit még nem írtam.
(#) DOGMAN válasza sirály12 hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Egy free (talán gpl) libraryt használok, nem vagyok otthon, de a hétvégén beírom ide, melyik az.
(#) sirály12 válasza DOGMAN hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Előre is köszönöm.
(#) Fizikus válasza sirály12 hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Ha nem te akarod mindenaron megirni a kepelemzo progit, akkor hasznalhatod a Roborealm-ot is.
Az alabbi linkeken van 1-2 peldafeladat:
Targyelkerules pelda
Utvonalkovetes pelda
(#) Lucifer hozzászólása Máj 14, 2011 /
 
Apró helyzetjelentés:

Már holnap van, és mindenki gányol.

http://www.magyarokamarson.hu/index_elemei/teremwebcam2011.html
(#) Kera_Will hozzászólása Máj 14, 2011 /
 
Sziasztok !

Elindult az élő WEB video közvetítés !!!


itt tudsz csatlakozni 2011.05.14. napján a rendezvény ideje alatt 1...óráig

Jó sávszéllességet !

Jelenleg 20-25 nézőnk van !
(#) Kera_Will hozzászólása Máj 14, 2011 /
 
Galileowebcast oldala :


főoldal
(#) bodgabo válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Nagyon tetszik! Jobban leköt, mint egy forma1-es futam. Sajnálom, hogy nem tudtam elmenni, és élőben megnézni...
(#) Kera_Will hozzászólása Máj 14, 2011 /
 
Köszönjük a figyelmeteket már 32 fő néz minket
(#) Kera_Will hozzászólása Máj 14, 2011 /
 
Jelenleg 50-55 nézőnk van !

12:35
(#) Kera_Will hozzászólása Máj 14, 2011 /
 
65-75 fő a nézetségünk !

13:10


Köszönjük az érdeklődést !
Következő: »»   6 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem