Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1330 / 3972
(#) blackdog válasza proli007 hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Tudom, hogy erősen uC felé tartok, de én makacsul távol akarok maradni egyenlőre.
Közben összeraktam diódákkal és az szépen megy. A visszakódolás még bajos, de már elég fáradt vagyok.
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
És a PIC lábkiosztásokkal sem vagyok tisztában. Melyek a PGC RB6, PGD RB7 ?
(#) storm hozzászólása Máj 14, 2011 /
 
Sziasztok!
Ha egy 555-ös IC-nek astabil módban nem 5V-ot adok, hanem +/-5V-ot akkor a 'T1' pozitív 5V lesz a 'T2' pedig negatív 5V?
(#) proli007 válasza storm hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Hello!
Úgy néz ki, mert messziről, minden olyan távolinak tűnik.. (Avagy csak nézőpont kérdése a dolog.)
üdv! proli007
(#) Dániel X válasza janikukac hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Adatlapjában benne van. Amúgy piccel inkább pices topicot válasz mert lehet hogy itt nem kapsz kérdéseidre választ.
(#) storm válasza proli007 hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Szóval akkor úgy van ahogy írtam?Ahogy vannak lányok akik szintén csak messziről szépek
(#) janikukac válasza Dániel X hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
De én nem értem, nem találom... Ott kerestem !!!
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Inkább a kapcsrajzot nézd!
Bővebben: Link Láthatod, hogy a csatlakozód melyik lábait, hova kell kötni a panelodon.
(Pl.: a 2-es lábat az égetőn lévő 7407-es IC, 3-as lábára kell kötni. És így tovább...)

A pic bekötése, a PIC adatlapjából derül ki. Beírod a google-ba a PIC pontos nevét és az első pdf-es fájl már jó is lesz neked. Pl.: Bővebben: Link (4. oldal)
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Aha, értem, tényleg, köszi !!

PIC-nél meg az RGD meg a PGC láb nincs meg.. (
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Újra megismétlem amit már írtam a honlapomon... (Állítólag olvastad)
Mostanában így jelölik: ICSPDAT (PGD) és ICSPCLK (PGC)
ICSPDAT=az ICSP data vezetéke=PGD=Programing Data
ICSPCLK= az ICSP clock vezetéke=PGC=Programing Clock
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Ezer hála Viktor ! :law:
(#) PPetya válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Igen tudom, kérdés, hogy mennyivel terheljem? 12V/20W -os izzó elég neki, igaz a feszültség kisebb de a terhelés 4A.
(#) qvasz2 válasza PPetya hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Hogy lett 4A?? Amúgy kb elég lesz, szerintem.
(#) Hurkafej1 hozzászólása Máj 15, 2011 /
 
Hello!
Ilyen vissza számoló program van valahol? Tudom a led feszültségét, és az áramkorlátozó ellenállás méretét, és arra vagyok kiváncsi, hogy mennyi áűram folyik át?
(#) gg630504 válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Bővebben: Link csak C-nek R-r, L-nek U-t kell megadni.
(#) qvasz2 válasza gg630504 hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Mi van??
Emberünk ohm törvényét kérdezte, te amit linkeltél, az hogy jön ide?

Hurkafej1 :
R = U / I Ebből: I = U / R
Általános iskolai anyag
(#) gg630504 válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Nem figyeltél. Ismer egy ellenállék értékét és egy diódékon eső feszültséget. Ebből akar áramerősséget számolni. Amit írtál csak abban az esetben jó, ha az ellenállákon is ugyanannyi feszültség esik, mint a diódékon. De ezt nem írta.
(#) qvasz2 válasza gg630504 hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Vagy a tápot ismerem (megmérem), vagy megmérem az ellenálláson a feszültséget.
De a frekvencia, amit linkeltél, az hogy jön ide?
(#) Hurkafej1 válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Lehet rossz általános iskolába jártam, hogy nem mondták, meg, hogy hogyan kell ellenálásból és feszültségből leden átfolyó áramot számolni.
Nem engedett valamiért szerkeszteni, ezért maradt le a led*
(#) gg630504 válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Próbáld ki, milyen eredményt ad.
(#) phowwad hozzászólása Máj 15, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy nagyon szimpla, kísérletszerű kapcsolóüzemű tápegységet tervezek éppen. A képen látható, hogy lesz egy segédtáp, mely olyan áramkörök tápellátásáért lesz felelős, mint pl.: a kapcsoló FET PWM jelének előállítása stb... A problémám az lenne, hogy mind a Primer, mint a Szekunder oldalon levő áramot, feszt mérni akarom műveleti erősítők (nem feltétlenül LM324, bármilyen olyan, aminek nem kell szimm.táp) segítségével, majd AD konverterrel, vagy PIC-el. Tehát mind a 2 oldal, és a segédtáp nulláját, valahogy közösíteni kellene. Előzőleg már óva intettek, hogy nem köthetem csak úgy össze a Primer, Szekunder és a segédtáp 0-ját, mert ugyan nem okozna nagy gubancot, de nagyon veszélyes. Kérdésem az lenne tehát, hogy a piros nyilakkal jelölt diódák (D6; D7) kiküszöbölnék-e ezt a problémát, ugyanakkor emellett a műveleti erősítők működni fognak-e? A rajz még egyenlőre hiányos, apróságokat ne figyeljetek, a FET azért van 12 volton, hogy szemléltessem, honnan kapna feszkót (persze szaggatva). Tehát működne e mind a Műv.Er.-k, mind a FET, és még énis életbe maradok-e?

Válaszotokat köszönöm.

smps.PNG
    
(#) gg630504 válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Idézet:
„Lehet rossz általános iskolába jártam”

Semmi baj, itt egy tananyag, direkt neked: Bővebben: Link.
(#) qvasz2 válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Nem tudom mi az a led*
Tehát megméred a led előtét ellenállásán a feszültséget, és elosztod az ellenállás értékével. Ha SI-ben számolsz, akkor kapsz jó értéket. pl a feszültség, amit mérsz 6V, az ellenállás 1 k ohm, akkor 6 / 1000 = 0,006 A, vagyis 6 mA.
(#) kamaro hozzászólása Máj 15, 2011 /
 
Sziasztok! Tehát az lenne a kérdésem hogy láttam a neten Felszültség szabályzó IC-t és nem értem hogy hogy működik ... nekem elsőre egy sima stabilizátor IC-nek tűnt de akkor hogy lehet vele változtatni a feszültséget ? Itt egy példa.
(#) Tarbur hozzászólása Máj 15, 2011 /
 
Sziasztok!
A led előtét ellenállás számító progival lehet máshová is ellenállást számolni? Konkrétan pl egy 9v-os elemből nekem csak 3-3,5volt kellene (szóba sem jöhet semmi más csak ellenállás, és kizárólag 9v-os elem), ha a led helyére az áramkör paramétereit írom akkor használható lehet az eredmény?
(#) qvasz2 válasza kamaro hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Úgy, hogy ez olyan változtathatós fajta. Vannak fixek is mint a 7805, meg vannak kapcsoló üzeműek, meg vannak low drop outosak, és még jó néhány. nézegesd az adatlapját ( pdf ), és ott van alkalmazási példa, és méretezés is.
(#) gg630504 válasza Tarbur hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Persze. Azzal tisztában vagy: ha a terheléknek csökken az áramfelvétele, akkor nő rajta a feszültség.
(#) Tarbur válasza gg630504 hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Köszi a gyors választ! Ami azt illeti nem, és valami halvány sejtésem van csak, hogy ez mit jelenthet. De nem hiszem hogy csökkenne az áramfelvétele, mert miért csökkenne? Arra gondolsz, ha pl elszállna egy led, vagy hasonló, és az általa elhasznált feszültség többletként ráterhelődik a többire? Vagy az ellenállásra? Nemigen tartok ilyesmitől.
(#) B.I válasza Tarbur hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Ezt úgy kell érteni, hogy ha csökken a táplálandó fogyasztó áramfelvétele akor megnő a ráeső feszültség.
(#) Tarbur válasza B.I hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Értem. Ledes villogóról van szó esetemben, nem hinném, hogy ennek valaha is csökkenne az áramfelvétele.
Annyi kérdésem lenne még, hogy az ellenállást melyik pólusra kell bekötni? Pozitív vagy negatív?
Következő: »»   1330 / 3972
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem