Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1114 / 1271
(#) kadarist válasza bogumil13 hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Sortranyó is bent van?
(#) bogumil13 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Igen bent!
(#) kadarist válasza bogumil13 hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Sortápfeszültség hogy alakul? A 11AK30 sor és táphibáiról: Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2016
(#) bogumil13 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Igy tudom mérni nem száll el vmi a villogás miatt?Vagy vegyem ki és úgy?Képcsö nélkül is villogott pittyegett.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2016
(#) kadarist válasza bogumil13 hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Tessék mérni így!
(#) bogumil13 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Standby

D802 10,2v
808 13,1
810 0,9
805 1,1
806 0,9
803 9,3
opto 1 Láb 9,3v
opto 2 láb 8,2

Csak standbyban mertem mérni
(#) kadarist válasza bogumil13 hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Így nem vagyunk előrébb. Olvasd el a mutatott weblapot és nézd meg az ott található csatolmányokat is!
(#) bogumil13 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Rendben holnap folytatom!Szia
(#) Near hozzászólása Jan 22, 2016 /
 
Üdv!

Kifogott rajtam egy Panasonic viera tv. Ránézésre kondenzátor hibásnak tűnik viszont érdekes jelenségeket produkál.
Gyári kondikkal hajlandó a videón látható hibából életre kelni és egy idő után tökéletes lesz a képe. Gondoltam kicserélem a kondikat. Az összes nagyobb feszültségűt kicseréltem mind a tápon mind az x-y SUS paneleken.
A végeredmény a következő lett. Amikor az Y-SUS panelon cseréltem ki őket jobb lett a helyzet nem kellett várni a jobb képre de még néha vissza jött a hiba és akkor úgy is maradt csak teljesen fehér képpel lehetett vissza hozni. Gondoltam a tápon is lehetnek problémák mivel elég meleg helyen vannak a a kondik így kapott egy cserét az is. A betápon mindegyik 450v os kondit cseréltem stabilabb lett a dolog már nem vibrál a kép mint előtte még jó volt a kép bár a hiba vissza vissza jött. Aztán a 151V os ágon miután kicseréltem a kondikat hirtelen vissza jött a hiba és azóta csak ez van.
Minden kondi ugyan olyan értékű, feszültség tűrésű, típusú mint a gyáriak csak kinézetben másak.
A hiba egyébként érdekes. A fekete részeket zöld színnel míg a fehéret lilával tölti ki.
A kijelzőnek 180V VSUS és 151V Ve feszültségek kellenek a papírja szerint. A 180V max fényerőn ugyan 178V ra csökken de gondolom ez nem probléma hiszen 90% os fényerőn is meg van stabilan a 180V. Sajnos a 151V ot nem tudom hol kéne mérnem ahol biztosra tudok menni.
Annak a hiánya okozhatja ezt?
Válaszaitokat előre is köszönöm!

TV Típusa: Panasonic TH42PA60E
Csatoltam videót a hibáról és képet a belsejéről.

VIDEÓ: Bővebben: Link

mod: A válaszablakban van egy LINK gomb, használd merészen, javítva.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2016
(#) kadarist válasza Near hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Szia!
Idézet:
„Aztán a 151V os ágon miután kicseréltem a kondikat hirtelen vissza jött a hiba”

Nem cserélted vissza az eredetire?
(#) Near válasza kadarist hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Talán megtaláltam a probléma forrását.
A régi kondik vissza rakása sem oldja meg a gondot. Az Y-SUS alján lévő sárga kis trafó után 0 V egészen végig. A bemenetén jobb esetben 50V van. Ez nem tudom, hogy elég e neki de a trafó halkan cirmog és utána semmi tápfesz mint amikor egy kapcsoló üzemű táp nem tud indulni. Gondolom a kondi csere után az elsődleges hiba előjött. Most már csak az a kérdés, hogy mi lehet az oka, hogy nem indul el az a rész.

Megj.: Most méricskéltem a feszeket ekkor lettem erre figyelmes.

Ez hátha segít kicsit jobban behatárolni a problémát.
A képen bejelöltem, hogy hol nincs fesz egyáltalán.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2016
(#) Near válasza Near hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Ó bocsánat. későn vettem észre, hogy mekkorát bakiztam. A bekeretezést javítani kell.
Azon a részen nincs táp. Azon a részen ami korábban bele lógott 70-80V van.
Még egyszer elnézést tegnap este óta nem aludtam a tv miatt.
Az itteni mérőponton és a környező alkatrészeken a kereten belül 0V a fesz.
Gondolom ezért nem tudja rendesen meghajtani a kijelzőt. Ha van bárkinek bármi ötlete szívesen fogadom és nagyon köszönöm. Mára viszont abba hagyom mert még a végén félre is mérek nem csak félre szerkesztek.
(#) kadarist válasza Near hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Nézd meg, hogy ennek a segédtápnak a kimenetén van-e zárlat. Egy egyszerű multiméteres méréssel meghatározható, tehát a kimeneti pufferen mérj.
(#) Near válasza kadarist hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Rendben holnap neki esek. Ma már inkább nem nyúlok hozzá kettőig alig látok. Ezer köszi, hogy szakítasz rám időt.
(#) bogumil13 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
szia,ugy tünik hibás az STX-112,BC639 van az jó lehet helyette?
(#) kadarist válasza bogumil13 hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Jó szokott lenni.
(#) bogumil13 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Rendben be raktam mértem tápot üzemben ami eléggé váltakozó

D802 114v
D808 110-111v
D810 10-11v
D805 6-7v
D806 4-5v
D803 7,3-7,4V
OPTO 1 7,3-7,4V
OPTO 2 6,2-6,3v

Ahol két érték van az azért,mert folyamatosan ingadozik a kettö között.Elakadtam most nem tom merre.
Köszi az eddigi segitséget is!
(#) kadarist válasza bogumil13 hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Most próbáld meg azt, hogy egy 60W-os izzót sorba kötsz a sortápfeszültséggel, tehát úgy, hogy a sortrafó primer tekercse az izzón keresztül kapja meg a villanyt (áramkorlátozás). Ennek a tekercsnek a másik vége megy a sortranzisztor kollektorára. Ha így beáll a a tápfeszültség fix értékre, akkor a trafó lesz zárlatos.
(#) bogumil13 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Rendben köszönöm már csak holnap esek neki most hiv a házastársi kötelezettség!
Jó éjt!
(#) Near válasza kadarist hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Sehol sem mértem lényegében zárlatot szinte minden alkatrészt átmértem amit tudtam és ide tartozik.
Csatoltam egy közelebbi képet róla pár infóval.
A második képen az ott lévő IC lábait fényképeztem. Google nem igen adott ki rá semmit amikor beírtam azt ami rá van írva így nem tudom, hogy a zárlatok amiket mérek rajta problémák-e vagy sem. (Részletek a képeken)
Szerinted okozhatja ez a gondot?
Vagy esetleg az nem lehet, hogy a trafó nem kap elég feszültséget? A 151V Ve feszültséget ami kéne a kijelzőnek sehol se találtam meg. Vagy annak a Z-SUS on kell lennie? Bocsi az értetlen kérdésekért egyébként kondi cserén kívül még nem nagyon kellett mélyebbre matatnom plazma tv ben. Hobbista volnék tanulni jöttem.
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2016
(#) kadarist válasza Near hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
A trafótól jobbra van egy álló fekete valami, az micsoda. Egyébként nem kell csodálkozni, ez egy többrétegű nyák.
(#) miklos.csaba hozzászólása Jan 23, 2016 /
 
Sziasztok lenne egy olyan kérdérsem hogy az alábbi képhiba hogyan javitható? Csak a sötet képeknel észlelhető.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2016

2.jpg
    
(#) Near válasza kadarist hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Datasheet
Tranzisztor. Mérésre zárlat nincs. :/ Előfordulhat, hogy ennek a hibájából nincs fesz? Gondolom ez hajtja azt a részt.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2016
(#) stevepapa válasza Near hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Húzd le az Y-sus ról a bufferpanelokat. Ha valamelyik ic zárlatos a bufferon akkor sem indul az Ysus.
(#) eyess válasza Near hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Idézet:
„A 151V Ve feszültséget ami kéne a kijelzőnek sehol se találtam meg. Vagy annak a Z-SUS on kell lennie?”


Mind a kettő , tehát az Y , és a Z modulon is meg kell legyen ez a fezsültség.
(#) Near válasza stevepapa hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Lehúztam mindkettőt semmi változás.
(#) stevepapa válasza Near hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Akkor a tápon mérni, megjönnek e a feszültségek Vs, Va. Szintén lehúzni az Z, és Z modulokat, ha úgy megjelennek a feszültségek akkor a hibás modulom a feteket, igbt-ket kimérni.
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Z-SUS on a következő feszültségek vannak.
Fentről lefelé haladva a mérő pontokon: 179V, 69V, 149V,
A 151V helyett itt 149 van, 180 helyett 179, a 69 az nem tudom mi helyett van.
Az Y-SUS mérőpontjai szintén fentről lefelé haladva: 178-180V, 14-15V, 0V (Ez van a nem induló résznél),
Kezdem azt hinni itt a táppal van valami gáz.
Ugye a VSUS nak 180V kell nem 179V bár gondolom ez nem mérvadó de a Ve nek,
1. Meg kéne lennie az Y panelen is.
2. A Z-n meg nem 149V nak kéne lennie.

Neki állok a tápnak.

Szerintetek merre lenne érdemes tovább keresgélni? Ha lejjebb veszem a fényerőt meg a kontrasztot a 179V ból 180 lesz. A 149 ből, hogy 151 lesze-e ha leveszem a fényerőt azt nem próbáltam.

Nagyon köszönök minden segítséget.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2016
(#) BarnaPili válasza miklos.csaba hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Ez tunerkép,vagy AV?
(#) miklos.csaba válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Tunerkép
Következő: »»   1114 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem