Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   467 / 1273
(#) kadarist válasza pitro hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Örülök a sikernek!
(#) leeheel válasza moele hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
szia
ezt a számot kaptam a cimkén
NOKIA 7161 S VT nem tudom ez segit _
(#) moele válasza leeheel hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Szia !
Ment a rajz az e-mailodra, mert a mérete miatt itt nem fért el. Jó munkát !
Üdv.: moele
(#) pali_2006 hozzászólása Márc 22, 2011 /
 
Köszönöm mindenkinek aki segített , egy ellenállást kellet ki cserélni a készülékben most már tökéletes.
(#) kadarist válasza pali_2006 hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Melyik ellenállást? Kérlek áruld el!
(#) en_e hozzászólása Márc 22, 2011 /
 
Képcsöves tv megcsináltatása kb. mennyibe kerül? Egyáltalán érdemes megcsináltatni?
PANASONIC 100 hz 72 cm-es televízió
(#) Béci81 hozzászólása Márc 22, 2011 /
 
Sziasztok! Nem tudom hogy jó helyre írom-e de olyan gondom van, hogy vettem hdmi kábelt, és összekötöttem a hdready lcd tv-vel a számítógépet. Klónra állítottam be a gépet, így a számítógépen és a tv-n is ugyanazt kéne látni, de sajnos ez nem így van, a tv-n pár rész nem látszik, például a startmenü sem(nem lehet képméretet állítani). Ha nem klónozom csak simán a tv-t kötöm össze, akkor is ugyanaz a helyzet. RGB kábellel jó volt, nem tudom miért nem működik a hdmi kábellel.
A választ előre is köszönöm.
(#) norbeat hozzászólása Márc 23, 2011 /
 
Sziasztok a segítségeteket kérném.
Orion t2950 flat tv. Tünet: bekapcsoláskor sok vizszintes fehér csík látható "szürkés" háttér, gyorsan világosodik majd kikapcsol a mindez kb. 3mp. A primer oldalon az összes elko cserélve, nem találtam egyéb zárlatos vagy szakadt alkatrészt, mit probáljak még keresni?
(#) kadarist válasza norbeat hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Szia!
Hiányzik 200V-os katódtápfeszültség a képcsőpanelról. A sorkimenőtrafóról jön ez a feszültség, kövesd végig az útját.
(#) biowizard válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Üdv.Ma teszteltem amit ajánlottál.Idézet:"Ha közvetlen a hangvégfokra kötsz egy hangszórót,akkor szól?Ha megtapizod a hangvég IC bemenetét,akkor van zizegés?A hangvég IC-nek van mute lába?Ha igen ki kellene kötni,és úgy kipróbálni."Oda kötöttem a hangszóró a Tevion-nál ahova mutattad a rajzon.Először volt hang,jó is volt.Tehát a hang ic működött.Azért múltidő,mert mikor legközelebb teszteltem volna mielőtt összerakom nem jött hang ki belőle.Gondolom,hogy akkor cserélhetek egy TDA7495-öt.Szerintem valami oknál fogva elment az ic.Nem hinném,hogy rövidre zártam volna amikor teszteltem.Ha van ötleted,hogy mit tehetnék kérlek oszd meg velem.Köszönöm.
(#) csabablaga hozzászólása Márc 23, 2011 /
 
van egy beko tv-m es csikos vizszintesen a kepernyo zold csikok vannak vizszintesen rajta mi a teendo ki talalkozott ilyennel?legyen szives segitsen koszonom elore is ha valaki van a ki segithet!!!
(#) norbeat válasza kadarist hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Köszönöm a választ, már korábban irtad hogy ezt a feszt egy kondin kell mérni, de itt van három elko illetve egy folia kondenzátor, és egy ötforintos átmérőjű kék kerámia, melyiken? a képcsőpanelen lévő összes ellenállást kiszedtem és kimértem azok jók. de van itt egy soklábu (kb 8-10 lábú egysoros talán philips emblémás alkatrész azt nemtudom mi), és egy tranzisztor és diodák is, a diodák jók. A sorvégröl megy két vezeték is direktbe erre a panelra. Sajnos most nincs elöttem a készülék majd holnap reggel megnézem még mert van egy fehér szinü ellenállás kinézatü valami aminek nincs ellenállása viszont csak alig olvashato betük vagy számok lehetnek rajta ezt sem tudom mi. Ne haragudj hogy hosszu lett. A méréssel igyekeznem kell mert pár másodperc alatt tulságosan kivilágosodik és lelövi magát védelmböl. A biztositék nem megy ki.
(#) nagyimre10 válasza csabablaga hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Szia!
Hiányzik 200V-os katódtápfeszültség a képcsőpanelról. A sorkimenőtrafóról jön ez a feszültség, kövesd végig az útját.
(#) kadarist válasza csabablaga hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Lehet, hogy ez a baj: Bővebben: Link
(#) kadarist válasza norbeat hozzászólására (») Márc 23, 2011 / 1
 
Nézd meg, hogy nincs-e megszakadva a sortrafó 4-es lábára csatlakoztatott biztosíték-ellenállás (RD03).
(#) moltam hozzászólása Márc 23, 2011 /
 
Helosztok.
Kaptam egy Orion AT961 est javításra. A hiba: a tv nem indul, semmilyen életjelet nem produkál. A táp nem sipol. A táptranzisztor és sortranzisztor jó. A pufferen a hálózati fesz ott van. Valaki már járt előttem a televízióban. A 10k s indítóellenállás áthidalva, C705 2*50k soros ellenállattal helyettesítve. Az általam nézett rajz (Televízió javítás Orion AT1561 AT961) nagy valószínűséggel hibás, C705 negatívja a rajzon földön van. Mi lehet a baj?
(#) Morpheus hozzászólása Márc 23, 2011 /
 
Sziasztok.
Van egy régebbi Philips tv-m, néha elment a kép+hang, de a piros led világított a bekapcsoló gombnál, és csak pár nap után tudtam bekapcsolni újra. Most meg már be se kapcsolódik, de a piros led most is világít ha kikapcsolom a tv-t akkor is.
Valakinek valami megoldási javaslat?
(#) kadarist válasza moltam hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Szia!
Az R703 a C705- el sorba van kötve.

AT961.TIF
    
(#) moltam válasza kadarist hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Tudom, csak a rajzon c705 negativja földelt, így a táp sohasem kaphatna indítóimpulzust. Talán primerhiba? Holnap kicserélem, hátha.
(#) kadarist válasza moltam hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Az én rajzomon nincs földelve, csak simán sorbakötve az ellenállással. Lehet még szakadt ellenállás a pumptranzisztor emitterén, vagy lehet zárlatos a bázisoldali zener is.
(#) moltam válasza kadarist hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
A zener jó, az emitterellenállás is. Átnézem majd a kondikat is, bár szerintem primer hiba de nem biztos.
(#) Swedhart válasza moltam hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Szia nekem megvan ennek a szervizkönyve az ugy irja:elsö lépés kösd le a bu326-ot pl bázis-emitter ezután kapcsolj 24v ot egy ampermérövel sorbakötve a 470uf-es c601 kondira max áram felvét 1,6-1,8A lehet ha több valami tulterheli az én tapasztalatom szerint malomkerék hiba szokott lenni.üdv Tamás
(#) moltam válasza Swedhart hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Helo.
Nekem is. (Televízió javítás Orion AT1561 AT961) Ki fogom próbálni, csak kerítenem kell 24V os tápot.
(#) Swedhart válasza moltam hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Mondanám adok eggyet gyorsan még biztos van a szekrény mélyén régebben volt egy hordozhato avval jártam javitani ,régi szép idök....Ha kell van csövem hozzá adom ingyen meg még 1-2 dolog hozzá már nincs rá szükségem.
(#) moltam válasza Swedhart hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Na kipróbáltam. 1.8A. Viszont valami bú van, nincs fény.
(#) Swedhart válasza moltam hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Képcsö feszültségek megvannak?
(#) moltam válasza Swedhart hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Szerintem hiányzik az egyik fesz, a kis glimm se gyújt. De sebaj, majd ha megy hálóról, akkor megcsinálom. Viszont az a tény hogy jár 24V on, kizárja a primerhibát? Mertugye a primer oldal is ketyegett, a táptranyó melegedett.
(#) Swedhart válasza moltam hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
A táp hoz nézd meg a 10 om-osokat és a potit is szakadt-e.
(#) moltam válasza Swedhart hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Minden állat jónak tűnik. A poti is. Vissza fogom alakítani az indítóáramkört is eredeti állapotára. A kondikat is ellenőrizni fogom. A 24V os teszt során hang sem volt, úgyhogy vannak még a táphibán kívűl egyéb problémák is.
(#) adri23 hozzászólása Márc 23, 2011 /
 
Sziasztok,

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e a problémámmal...
A szüleimnek van egy hagyományos philips tv-je (típust nem tudom), ami kb 2 hete érdekes dolgokat produkál. Egy idő után a kép kicsit bevörösödik, majd újra normális lesz, később pedig elzöldül, végül eltűnik teljesen.

Mit gondoltok, mivel lehet probléma? A képcsővel? Illetve lehet-e ezt javítani, és megéri-e, vagy újat kellene venni
Következő: »»   467 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem