Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   468 / 1271
(#) Swedhart válasza moltam hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Addig ne tedd vissza 24 röl tőkéletesen kell müködnie különben nem lessz jo hidd el tapasztalat.Amugy a hang tápja az a zéner és két tranyo ott jok a feszültségek?
(#) pitro hozzászólása Márc 24, 2011 /
 
Üdvözlöm az Urakat!

Újra itt A végén még rákapok a tv bütykölésre. Szóval adva van egy Orion masina 11ak37 belsőséggel. A hibajelenség az,hogy bekapcsolás után csak villog a piros led és annyi. Esetleg zárlatra dolgozik a táp és ahogy elindulna a terheléstől le is áll? Körülnézek a sorvégfok környékén hátha ott van valami zárlat de egy kis biztatást ,eligazítást szívesen vennék.
Nagyon köszönöm!
(#) sero12 hozzászólása Márc 24, 2011 /
 
üdvözlett:van egy samsung tv be van pirosodva,kicseréltem a szin panel ic-ét de semmi véltozás ha valaki tudja a megoldást elöre is meg köszönöm.hello
(#) moele válasza sero12 hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Szia !
Milyen tip. Samsung ?
(#) harcsy hozzászólása Márc 24, 2011 /
 
Szervusztok!
Van egy Grundig TV-m, nem mai darab.
Az alant betett képen remélem látszik, milyen hiba van a képernyőn.
Csak annyi segítséget szeretnék kapni, ha műszerészt hívnék, tudja-e javítani és talán, ha lenne tipp, kb milyen árra számíthatnék?
Mivel nyugdíjas vagyok, csakis ez az oka az anyagiasságomnak.
(#) moele válasza harcsy hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Szia !
A kép alapján szinkron hiba és sorpárosodás látszik. Csak műhelyi javítás lehetséges, helyszíni nem . Árat nem lehet rá mondani sok mindentől függ.
(#) harcsy válasza moele hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ !
(#) sero12 hozzászólása Márc 24, 2011 1 /
 
hello:










kiskép ernyös CB-5079T,tip.
(#) csabablaga válasza kadarist hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
hogy nezzem meg mert ha rakatt a link re akkor nem ad semmit mit kell megneznem? koszonom elore is a valaszt es az udvariassagot!!!
(#) csabablaga válasza kadarist hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
ez egy LCD tv es nincs katod +200 volt nincs ennel s akkor mi a teendo ?
koszonom!
(#) norbeat válasza kadarist hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Szia! Köszönöm a segítséget tényleg az volt a hibás. Minden elismerésem. Már csak annyi a probléma hogy nem reagál sem a távirányítóra, sem az oldalso kezelögombokra, de remélem csak rossz helyre lett dugva a kábele, vagy lehet még más miatt is?
(#) kadarist válasza norbeat hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Szívesen! A kábelek csatlakozásait mindenképpen ellenőrizd!
(#) kadarist válasza csabablaga hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Ha LCD-nél van fehér kép, akkor kondenzátor-ellenőrzés és a púpos kondik cseréje.
(#) moele válasza sero12 hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Szia !
Cseréld a TDA6107Q - IC-t a képcső nyakán levő panelon.
Mérd meg az IC 1-2-3-lábain a feszültséget és a vezérlést 9.1V=. Nézd meg, hogy az IC 7-8-9-lábaira menő R510-R511-R512, 100 ohm -e ? Ellenőrizd az R501-R502-R503, 1.8Kohm -e ?
(#) kadarist válasza csabablaga hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Kiad egy bekeretezett hozzászólást, ahol az a 200V-os feszültséghiány van megemlítve.
(#) csabablaga válasza kadarist hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
nagyon koszonom a valaszod de vegigneztem a kondikat az egeszet a taprendszerben de minden ok kovetkezo lepes kerlek!!!
(#) csabablaga válasza kadarist hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
a kep minoege szuper nagyon is jo de vannak ezek a csikok vizszintesen nemertem mi lehet...
(#) kadarist válasza csabablaga hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
A következő lépés az, hogy szerelőhöz kell vinni.
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Helosztok.
Visszaalakítottam a televíziót. 22u 250V-4.7u 315V + 8.2kOHM ot raktam bele indítónak. Egyszer valahogy beindult. Kihúztam, bedugtam újra indult. Feltettem a hátát és többé nem volt hajlandó indulni. Most csak akkor megy, ha a képcsőpanelt lehúzom... Mire utal szerintetek a hibajelenség? Beterhel a tápnak a képcsőfűtés?
(#) sero12 válasza moele hozzászólására (») Márc 25, 2011 / 1
 
üdv:nagyon köszöm a segitséget
(#) moele válasza sero12 hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Szia !
Nagyon szívesen, esetleg, ha kell rajz a készülékhez akkor elküldöm az e-mail címedre mert elég nagy terjedelmű és ide nem fér el.
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Franc! Kicseréltem a "primert", kicsit csendsesebb lett a tv, de ugyanúgy nem indult csővel. Leszedtem a szekundert, gond nélkül megy így... Van a pincében színes tv kimenőm ugyan ilyen magon, csak az összes tekercs egymásra van tekerve. Szerintetek ha a többi kivezetését leszigetelem jó lehet ide? Vagy túl kis feszt ad? Ha utánakötnék egy junoszty sokszorozót?
(#) soos csaba hozzászólása Márc 25, 2011 /
 
Sziasztok, ma kaptam egy Beko NR BK 21S-típusú tv-ét, a problémája az volt hogy az alimentálás részben el szált a K3562-es mos fet tranyó, ki cseréltem de mikor be forrasztottam a helyére akkor az R625-ös SMD ellenállás a Source lábbal sorosan el pattant, és most nem tudom hogy milyen érték kel is oda, ebben szeretném kérni a segítségeteket. Köszönöm előre is
(#) bladzser2 hozzászólása Márc 25, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy CRT projektoros Tv-m.
Nincs stand by. Se kép Se hang.

Szerintem villám áldozata lehetett, nem mondtak róla semmit sem mi történt vele.
Kicseréltem benne egy KA4558-as műveletierősítőt. Az ME két lába közé volt rakva egy "üvegtokos"1N4004-es dióda, cseréltem ugyanilyenre csak szilícium a dióda anyaga, remélem ez nem nagy baj.

Összeraktam a tv-t, visszadugdostam a 26 millió vezetéket, kapcsolom be továbbra is se kép se hang.

A tv- mint rájöttem úgy működik van egy 230-ból stabil 5V-ot előállító része. Ha ez valahogy az előlapon található gombsoron keresztül földre kapcsolódik akkor, egy relé behúz, amely kapcsolja a TV-főtápját.

Az 5V, lemértem, megvan. De viszont elöl nem világít semmi standby led.

Ezzel nem foglalkoztam földrezártam a relé megfelelő lábát. A relé behúz, és a főtápból nyüszögő, süvítő hang hallatszik, de csak 1 mpel a relé behúzását követően. Amikor a relé behúz a sortrafón megjelenik100 akárhány volt, majd szépen lassan leesik 0-ra mintha kondenzátor sülne ki. A sortrafóból pedig hallatszik, hogy indulna, de (feltételes) rövidzár miatt ez nem történik meg.
Az STK Ic-k közüll az egyik melegszik mint az őrült, a másik jég hideg.

Az STK-nál lenne valami zárlat, és ez nem engedi indítani a tv-t?

Valaki légyszíves segítsen.
Samsung SP47W3HFX a tv.
Nemtudom most hová kellene belebabrálnom, vagy mit kellene megnéznem, hogy pl. a standbyval mivan, mert 5V az viszont megvan A standby lenne a legfontosabb.

:help:
(#) biowizard hozzászólása Márc 25, 2011 /
 
Sziasztok.
Még mindig a Tevion-nál tartok Mai napon már két végfokot kicsapott TDA 7495.Valaki tud nekem segíteni?
(#) sero12 válasza moele hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
üdv:megköszöm a kedvességét és el fogadnám a rajzott . elöre is köszönöm
(#) moele válasza sero12 hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Üdv.: ment a rajz, jó munkát
(#) bladzser2 hozzászólása Márc 27, 2011 /
 
sehol senki?

Valójában rájöttem a hibára. Villám belécsapott. Cseréltem egy halom alkatrészt de a proci sérült. Annak a komplett paneljét kellene meglátásom szerint cserélni. Nemtudom kompletten ilyen panelt honnét lehetne szerezni? Valakinek nincs bontva?
(#) gida hozzászólása Márc 27, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy Hyundai tévém
Tip:HU-T29
A hiba jelenség hogy bekapcsolás után elő jön az automata sávkeresés
Érdeklődnék hogy mi lehet a hiba
javítható e és mennyibe kerül a javítás körülbelül.
(#) soos csaba hozzászólása Márc 27, 2011 /
 
Sziasztok, tud akkor nekem valaki segíteni?, jó volna ha tudnám annak az ellenállásnak az értékét, anélkül sajnos nem fogom meg csinálni a tévét, és az új tranyót nem szeretném el pukkantani. Köszönöm.
Következő: »»   468 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem