Fórum témák
» Több friss téma |
igen. 1től 16ig állíthatod a kis dipkapcsolókkal. használtam már 1-2-3as villanásoknál, tökéletes
Szóval kérdezném, hogy EHHEZ van esetleg nyákrajz meg ilyenek. Találtam én is egy régi vakut itthon s gondolom ezzel meg tudom oldani, hogy működjön az én digi gépemmel. Ezt amúgy a vakupapucsra kell kapcsolni? vagy szét kell berhelni a vakut?
Bocsi az amatőr kérdésekért, de nem vagyok nagy master a témában. THX
Készítettem ehhez a kapcsoláshoz nyákot anno, ha érdekel felteszem. Kis változtatások voltak, pl. 4 vakut lehet rákötni. Én úgy tudom ez a vakuszinkron mint szolga működik. A fényképező gépeden lévő vakut követi. Nem kell a vakupapucsra kapcsolni, ha nem akarod.
Rém egyszerű. Nyisd meg az oldalt amit belinkeltél. Kattints rá az áramkör rajzára, amit akkor megnyit egy új ablakban, nagyobban. Majd a kép felett a Next image gomb. Beültetési rajz-nyák rajz-kész panel-a doboz összeállításának rajza-előző készen- majd összeszerelés- előlapi rajz-elem elhelyezése.
Szóval az egész fel van téve nyákrajz
A gépemen nincs vakupapucs, ezért gondoltam, hogy készítek ilyet. A kérdés arra irányult, hogy a vakunak a "papucsára" kell kötni vagy szét kell szedni a vakut és ezt csak a villanóra kell kötni!?!
Köszi a tippeket spetihun-nak, nem vettem észre, hogy több kép van. Esetleges kérdés még: feltétlen 9V kell, vagy lehet eltérő is? Inkább csak a kíváncsiság miatt kérdezem ezt már.
Ezt csak a vakura kell rákötni. Ha nincsen a vakudon szinkronkábel csak az alján a papucs-csatlakozó, akkor vehetsz hozzá szinkronkábeles átalakítót, amit pl egy sima kis mono jack csatlakozóval összekötsz. Ha meg tudod bontani a vakut (nagyon vigyázz a kondira, nehogy hozzáérj) és be tudsz tenni egy kis jack aljzatot, akkor még olcsóbb.
nekem tökéletesen működik ez a kapcsolás. csináltam pic-es vakuszinkront is, de közel nincs ilyen jó.
Hát én szétkapom, azon nem múlik, de azért tisztázzuk akkor, hogy is van ez...
Ez a kütyü ad egy impulzust a vakunak, ami hatására az elvillan? A vakut másra nem használom, szóval hozzáforrasztom a kábeldarabot és kész. Amúgy meg van a vakupapucs "oldalán" egy kisütő gomb, meg magát a papucsot is meg lehet bontani s ott is lehet hozzákötni ezt-azt. Néztem google képkeresőben a szinkronkábel, hogy néz ki s van a papucs oldalán egy lyuk amiben méllyen elrejtve van egy csatlakozó szerű valami ami erősen hasonlít a szinkronkábelen látottal. (mint egy kis antennacsatlakozó) Gondolom erre utóbbira kell rákötni az elkészült kütyüt ugye?
Igen, az a kis csatlakozó a szinkronkábelé lehet, oda kötheted az áramkört. A kütyü nem impulzust ad, hanem összezárja a vaku kontaktusait így az elsüti magát.
Oksa, köszi a kifejtést. Kinyomtatom az áramkört aztán beszerzem a megfelelő cuccokat hozzá s nekilátok. Ha van valami gond, úgyis jelentkezem.
Na meg is építettem a cuccot, már csak be kell dobozolni. Először fordítva kötöttem a fotodiódát, de most már működik. Működik, de van egy apró hibája, ami zavar... nem világít soha a "ready" jelző LED. Amúgy működik, tényleg nem világít a ledecske. Ez miért van, miért lehet?
Megoldódott a probléma. A pn200-as helyett bc640-et kaptam és nem volt feltüntetve a lábkiosztása, így sikeresen elnéztem. Pedig direkt neten megnéztem, csak rossz nézetre gondoltam. Minden király, frankón megy.
Na megcsináltam én is
Nagyon jól működik, két digigéppel is lehet lőni a témát, teljesen irányfüggetlen, egyszóval király! Az élesztésnél szívtam egy kicsit vele, nem akart elsőre működni, aztán kicseréltem a fotodiódánál lévő tranyót (BC 337) egy 640-es bétájú BC 547C-re és jó lett. A PN200 helyett BC 327 van benne. Íme egy kép róla, ezt már vele csináltam, mennyezetre irányított másodvakuval.
Nagyon pöpec lett. Nekem egy kicsit gány lett a dobozolása, de siettem vele, mert vittem "nyaralásra" bevetni. Azt is megszívtam, hogy a dobozt amit szerváltam azt a közepén kell összefogatni s ott pont nem fúrhattam ki a nyákot, de aztán megoldottam. Tegyél fel képet a dobozolásodról, hátha tanulok belőle valamit.
Jól néz ki ez a nyák ! Hogyan készült ? Mitől zöld a közepe ?
Köszi!
A nyák és az alkatrészoldal, vasalással készült. Az eredeti beültetési rajzot PS-pal bezöldítettem, hogy "gyáribbnak" tűnjön Gabesz86! A dobozoláskor sajnos az eredeti kivitelezést próbáltam követni, de nem lett túl praktikus. Délután teszek fel róla képet.
Vagyis szines lézerrel lett nyomtatva, majd rávasalva a zöldség ?
Pontosan :yes:
A4-es Agfa fotópapírral, remekül átragad a színes festék és nem is kell sokáig áztatni. (a 10x15-ös valamiért nem jó)
Ezt a vasalást egyszer én is próbáltam, csak én pauszpapírral, de az nehezebben ázott le. Másik, hogy sima feketével nyomtattam, egy nyákot ráadásul rosszul is vasaltam. Tényleg... az a rávasalt szép fekete "tinta" mi a nyavajával jön le? Mert én már a spec zsírtalanítótól az acetonos körömlakklemosóig mindennel próbáltam, de csak a csiszolópapír segített.
Acetonos vattával le lehet dörgölni, bár tényleg nehezen adja meg magát.
Nitrohigító a legjobb. Az mindent visz könnyedén, alig kell belőle.
Oksa, majd rápróbálok valamelyik nap, feltéve ha van itthon.
én ezt használom. Befújom, várok 15másodpercet, letörlöm. ennyi
(ne kérdezd hol lehet venni, mert kaptam)
Na ismét itt vagyok. Idő közben bővítettem a vakukészletemet s több áramkört is szeretnék elsütni a megépített vakuszinkronnal. Találtam is egy baráti oldalt, ahol vagy egy kapcsolási rajz, de rákérdeznék van e esetleg valami egyszerűbb megoldás vagy valami?
ÍME AZ OLDAL
Sziasztok!
Az előző hozzászólók javaslatai lapján megépítettem ezt: Vakuvezérlő De nem akar működni. A hiba az hogy ha rákötöm a vakut egyből elsül, és azután nem is tölt újra ( tehát rövidre van zárva a szinkroncsati. ) Gondoltam arra is, hogy nemjó tirisztort kaptam: Bt169d LINK róla Lehet hogy ennek nem olyanok a tulajdonságai mint a kapcsolásban szereplőnek ? Üdv: Peti
Mérd meg műszerrel is, hogy tényleg rövidre van e zárva a cucc. Nem lehet, hogy a tranyó vagy a tirisztor lábait rosszul kötötted be? Először nekem is ilyen gondom volt, bár nem ezzel a kapcsolással.
Abban tudtok segíteni, hogy a fentebb belinkelt egyszerűbb kioldóba valóban szükség van két fotódiódára? Illetve ezek egyenértékűek egy szolár lámpa napcellájával?
Megépítettem én is ezt a kütyüt, működik is, de csak látszólag, mert túl korán süti el a vakut (talán pár µs lehet, mert csak az elkészült képen látszik, hogy nem jó időben sül el).
Van valakinek valami ötlete a megoldáshoz?
Egy olyan külső vezérlő egységet szeretnék a fényképezőgépemhez amivel teljes biztonsággal akár több vakut is rá tudok csatlakoztatni.
Ami fontos: Ha esetleg egy öregebb vaku "visszarúg" akkor az a vázhoz semmiképpen se juthasson el. Egyszerű vezetékes rendszert szeretnék építeni beltéri használatra. Ha lehet akkor modul alapú legyen hogy a vaku kimenetek száma tetszőleges lehessen. A méret nem mérvadó a projekt alatt viszont lehetőleg ceruza elem/akkumulátoros tápforrást szeretnék alkalmazni. A segítséget előre is köszönöm! |
Bejelentkezés
Hirdetés |