Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   201 / 289
(#) zenebolond hozzászólása Ápr 19, 2016 /
 
Sziasztok!
Miért hal meg már másodjára a villanypásztoromban a kondenzátor? 10u/400V, motorindító kondi.
(#) erdgab válasza zenebolond hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Mekkora feszültségre töltöd fel? Max. 560V DC lehet rajt,ez a legfelső határ.
(#) zosza18 válasza zenebolond hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Szia!
Üzemi kondit tegyél rá, ne indítót. Szerintem az nem szereti ezt a sűrű használatot és azért megy tönkre.
(#) zenebolond válasza zosza18 hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Szia!

azaz fázisjavító kondit?!
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2016
(#) granpa válasza zenebolond hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Nem fázisjavító, hanem a motor üzem közbeni nyomatékát növelő (állandó üzemű).
(#) zenebolond válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Szia!

320V
(#) zosza18 válasza zenebolond hozzászólására (») Ápr 19, 2016 / 1
 
Granpa leírta. A hiba ott lesz amúgy. Kicseréled és jó fog lenni.
(#) zenebolond hozzászólása Ápr 19, 2016 /
 
Ilyen kondit kaptam bele.

DSC_0751.jpg
    
(#) erdgab válasza zenebolond hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Ez az üzemi kondenzátor,ennek jónak kell lenni sokáig. A fehér színű az üzemi a fekete az indító kondenzátor,legalábbis én ilyenekkel találkoztam eddig. Mivel mérted a kondenzátor feszültség maximumát (?),ha digitálissal akkor az hazudott,becsapott Téged,mutatós analóg műszerrel mérd meg.
(#) zenebolond válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Analóg műszerem csak 40V-ig mérő van.
(#) granpa válasza zenebolond hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Én hallottam valami feszültségosztóról, vagy előtét ellenállás volt?
(#) zenebolond válasza granpa hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Szia!

És hol kell legyen?
(#) skaj hozzászólása Ápr 20, 2016 /
 
Udv lattam valakinel egy pasztort es ha valaki felismerne veletlenul kuldene nekem egy kapcsolasi rajzot
(#) skaj hozzászólása Ápr 20, 2016 /
 
Meg egy kep rolla
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2016
(#) granpa válasza zenebolond hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Az előtét ellenállás a műszerrel sorosan, hogy a műszerre csak az általa bírt feszültség jusson. A feszültségosztó két sorba kapcsolt ellenállás, -a mérendővel párhuzamosan-, és a kisebbik tagról lejövő feszültséget méred a műszerrel. Bár az, hogy el kellett magyarázni, ellenjavallttá teszi számodra ezen megoldás használatát, mert a műszered bánhatja.
(#) kila válasza skaj hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Bővebben: Link
Ilyesmi lehet, annyi különbségel hogy a két trafó között a képeden lévőnél korlátozva van az áram, Kb. 470ohm-1 kohm-os 5W-os ellenállással.- De ezt te látod.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2016
(#) zenebolond válasza granpa hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Szia!

Én azt hittem első felindulásból, hogy a villanypásztorra érted. Valahol a padláson megvan a műszer, de azt elő kellene keresnem. Még suhanc koromban használtam. Majd a fiam ráuszítom, hogy alakítsa át, mert ő elektrotechnika szakon tanul. Nem akarok vele én bajlódni, legalább gyakorol.
(#) erik001 válasza skaj hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Talán ez lehet az Ránézésre van nálam egy hasonló villanypásztor annak ez a rajza
(#) Horvath65 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Szia! Érdekel engem is a kapcsolás. Mekkora frekin megy az inverter, ha nincs ilyen trafóm mivel tudom helyettesíteni?
(#) csibi79 hozzászólása Ápr 28, 2016 /
 
Sziasztok! Villanypásztor építésere adtam a fejem, kecskéimet szeretném jobb belátásra bírni szökéssel kapcsolatosan. Rengeteget olvasgattam ezt a fórumot, mégis jobb szeretném az itthon megtalálható portékákból megépíteni szerkezetet. Van itthon egy skoda fabia sortafóm, hál Isten a családban meg egy működő autó, így a bekötését meg tudtam nézni. 4 láb van: +12V; -12V; valamint két láb vezérlésnek. Szétkaptam a trafót, találtam benne 2db VB921ZVFI névre hallgató gyújtótrafó meghajtót. Kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy ennek a működtetésére tudna e valaki egy megépíthető rajzot ajánlani? Próba jelleggel beüzemeltem 2cm-ről adja a kék villámot. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Karl75 hozzászólása Máj 5, 2016 /
 
Sziasztok!

Szeretném a segítségetek kérni! Van egy gyári villanypásztorom, de a kimenő energia 2,3 Joule, kevés a birkáimnak. Tudna-e valaki építeni nekem birkákhoz villanypásztort, aminek a kimenő energiája 10 Joule körül van?

Köszönettel:
Laczy Károly
(#) erdgab válasza Karl75 hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Szia!
Bár nem tudjuk mekkora a karámod hossza,hány szál van kihúzva,hogyan van kötve,milyen anyag a karámvezeték,gyári szigetelők vannak é,de szerintem nem a 2,3 joule lesz a kevés,inkább a kimenő feszültség.A birka egy különlegesség a pásztor számára,meg kell üttetni keményen,hogy visszafogja,sajnos a jószág nem tanul belőle emiatt újra és újra próbálkozik,ráadásul vastag a bundája is meg a szőre is hosszú.Talán szerencsésebb a horganyzott huzal használata,jobban behatol a szőre közé,nagyobb az esélye,hogy érezze a pásztor "törődését" és akkor a kos vastag szarus homlokáról még nem is esett szó.Nincs az a ménkű ami azt ott megüsse,megy mint a világtalan,tép mindent.Ha gyári pásztorod van,annak a kimenő feszültsége szerintem kevés ahhoz,hogy visszafogja a jószágot (birka),vagy valami nem jó a kerítésben,esetleg lehet próbálkozni magasabb feszültségű pásztorral,garancia,tuti megoldás nincs az esetre,legalábbis én nem tudok róla.Egy 10 joule-os pásztorral vadak ellen már akár 20 hektárt is lehet védeni,de a birka rosszabb minden vadnál.
(#) Karl75 hozzászólása Máj 6, 2016 /
 
Sziasztok! Kb. 1000m-szer 4 szál villanypásztor vezeték van kihúzva, gyári szigetelőkön. Equistop M3 a készülék típusa. Földelőszonda 1,5m hosszú, horganyzott cső + horganyzott drótszál is ki van húzva a 4 szál vezeték alatt a földön. Kutyákhoz tökéletesen működött, de a birkák hülyének nézik. 2007-ben vásároltam a készüléket, azóta folyamatosan működik, változhatott azóta a teljesítménye negatívan?
(#) spikk válasza Karl75 hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Szia!
Egy barátom szerint a birkák annyira hülyék, hogy ha megrázza őket egyszer, akkor is megpróbálják újra. Meg a századik után is.
És mivel elég nagy részüket vastag bunda fedi, sűrűn kell kihúzni a vezetékeket, mert előbb vagy utóbb át tudják dugni úgy a fejüket, hogy ne érje az "arcukat" a vezeték, akkor meg már szétbalhézzák az egészet.
Ő azt javasolta, hogy 10 centinként. És leginkább talajtól nem tudom meddig. Szerintem a 120 cm sem túlzás, mivel elég ügyesen ugranak.
(#) Karl75 hozzászólása Máj 7, 2016 /
 
A bárányokkal van a legnagyobb gond, a nagyok nem mentek át eddig, tisztelték a villanypásztort. A kicsik kezdték el a balhét, és szépen vitték magukkal a nagyokat is. Már kihúztam villanypásztor szalagot is, de azon is úgy mennek át, mint egy madzagon. Nagyobb kimenő energia lesz a megoldás, nincs mese.
(#) erdgab válasza Karl75 hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Idézet:
„Kb. 1000m-szer 4 szál villanypásztor vezeték van kihúzva, gyári szigetelőkön.”

Jobb eredményt érhetsz el,ha a 4 szálat a kezdetnél,a végén és közben is kb. 100 méterenként függőlegesen összekötöd (párhuzamos kötés),egy próbát megér.
(#) deak francis válasza Karl75 hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Szia.Esetleg minden második drótot földnek használni....egy próbát megér.....
(#) Karl75 hozzászólása Máj 16, 2016 /
 
Sziasztok!
Köszönöm az infókat. A párhuzamos kötés meg van. Arra nem is gondoltam, hogy minden második szál föld legyen, de jó ötlet!
Most a legnagyobb problémám, hogy az új készüléken kb. 40.000 volt a kimenő feszültség, és a bolti szigetelők simán elvezetik az áramot. Van ötletetek miből csináljak szigetelőket? KPE csövet ajánlotta a készülék készítője.
(#) Cavalier válasza Karl75 hozzászólására (») Máj 17, 2016 / 1
 
Én meg egy pofánverést ajánlanék a készítőnek, lesszíves utánanézni az ide vonatkozó szabványoknak, pl. a kimenő feszültség maximális mértékére.
(#) Swedhart válasza Karl75 hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Szia a szikra közt összébb kell venni és ez le korlátozza a kimenetet.
Sokszor előfordul ez a gond hogy a tulaj szét csavarja aztán meg csodálkozik.
Következő: »»   201 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem