Fórum témák
» Több friss téma |
Igen, koax kábelen át tudod vezetni, ha kis veszteségű kábelt használsz, 2 - 3 m még nem olyan sok. (tartok tőle, több lesz az a távolság, a koaxot nem lehet légvonalban vezetni, az asszony nem engedi)
Nem használhatsz TV kábelt, az 75 ohmos, neked 50 ohmosra van szükséged. Nem tudod megúszni a "csatlakozókkal való bajlódást", 2,4 GHz en nem lehet a villanyszerelésnél megszokott technikát használni, a 15 cm -en megkopasztott koax nem koax többé, még néhány mm is számít. Az elektroszmog nem az emberi egészségre ártalmas, hanem az érzékeny rádióberendezésekre. Ezek a nemkívánatos (mellékhullámú sugárzások összessége, amik a rádiós átvitelt zavarják. Általában olyan kisszintűek, hogy igen messze allulmúlják az egészségügyi határértékeket. Az egészségre káros sugárzást a nagyobb teljesítményű adók közeli sugárzása okozhatja, ez viszont nem elektroszmog. A koax kábel azért koax kábel, hogy az adó teljesítménye a koax belsejében vezetődjön, ami kívülre esik az veszteség, ami nem kívánatos, a működés szempontjából sem. Úgyhogy emiatt nem kell aggódni.
Köszönöm!
Van régi hálózati koax kábelem (BNC), az esetleg megfelelő? Én arra gondoltam hogy a megkopasztott rész az antenna lenne a másik helységben, hogy ne keljen bajlódni még egy plusz csatlakozóval. Úgy megoldható, esetleg hosszabb rövidebb?
Bár az is 50 ohmos, de nem hiszem, hogy megfelelő lenne. Az eredeti alkalmazásban 10 egynéhány MHz -et kellett átvinnie, most meg 2400 MHz -et. Óriási a különbség. Ezen a frekvencián sokkal nagyobb a csillapítása. A lényeg, hogy a kábelednek minél kisebb legyen a csillapítása, ezért kell használni kiscsillapítású kábelt. A koax típusának adatlapján ezt a csillapítást meg szokták adni a hossz, és frekvencia függvényében.
Ha nem akarsz bajlódni a csatlakozókkal, akkor majd a WIFI működése lesz bizonytalan, vagy esetleg semmi. Sajnos, az RF világ már csak ilyen, a hullámvezető tápvonalaknak vannak fizikai törvényszerűségei. Vagy alkalmazod, vagy nem, vagy bizonytalanul működik. A 2400MHz -nek 12,5 cm a hullámhossza, annak a negyede 3,12 cm. Egy ilyen hosszúságú árnyékolatlan koax darab olyan reflexiót okoz, ami az RF jel terjedését meggátolja. A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2013
Akkor úgy kérdezem, hogy egy darab rézdrót alkalmas-e antennának, max 5-6m távolságra?
Ha igen, milyen optimális hossz mellet, 3.12cm? Vagy ezekben a gyári kis antennákban dipólok vannak, hogy néznek ki?
Végül is a gyári antennákban is "darab rézdrótok" vannak. Csak a kunszt a pontos méreteikben, és az egymáshoz való csatolásában, és annak módjában vannak.
Javaslom ha csak lehet gyári antenna használatát. de ha akár ebben a topikban is körülnézel, találhatsz házilag kivitelezhető antennákat, viszonylag jól dokumentálva. Az ilyen ad-hoc antenna készítéséhez igen nagy gyakorlat kell, nomeg némi szerencse is, ezek hiányában a sikertelenséget borítékolni lehet.
Értem, köszönöm. Kísérletezés előtt még lenne egy kérdésem, gondolom az antenna rövidzárlata nem tud kárt tenni a készülékben? Maximum nem működik.
De tud, a készülék adó végfoka tönkremehet, bár védelemmel rendelkezik. A rövidzár értelmezése viszont megér egy misét. A rövidzár akkor lép fel az adó kimenetén, ha az közvetlenül az adó kimenetén, illetve a hullámhossz felének egész számú többszörösének távolságára van a tápvonalban. Ha ohm mérővel rövidzárat mérsz, az még nem jelent automatikusan rövidzárat az adó kimenetén.
Egy usb-s wifi-n, mennyit javítana egy félkörív reflektor, mennyiszer lenne jobb? Milyet lenne célszerű tervezni hozzá? Gondoltam parabolára is, láttam képeket, de nem találok hozzá megfelelő edényt, fémlemezem viszont lenne.
Esetleg még a konzervdobozos megoldás nem tudom, hogy működne? Lenne olyan D=100mm, l=100mm-es konzerv dobozom. De azt nem tudom össze lehet-e hozni, valahogy usb-s wifi-vel.
Sziasztok
Érdeklődnek hogy valakinek van e tapasztalata a linken megtalálható antenna fejel kapcsolatban. Vajon ebben is egy tüske lehet ? Link
Szinte biztosan.
Van egy hasonló kinézetű lomom, de annak nem oldalt van a csatlakozója, hanem a végén. Nem lehet belelátni, mert tejfehér valami van az elején. Mindenesetre az általad linkelt cuccot felszerelés után kifúrnám, hogy a kondenzvíz ki tudjon jönni belőle (mert x idő után lesz benne...).
Köszi a válaszod.
Esetleg használtad is valamilyen parabolával ? Dilemmázom rajta mit tudhat egy 90 centis prímfokúszós parabolával.
A mellékelt képeken lévőt használtuk sokszor, különböző parabolák fókuszában (szerintem még most is működik jónéhány valahol).
Amit konkrétan tudok mondani: két 90 (vagy 110??) cm-es prímfókuszos antennában volt ilyen fej, melyek egymástól 22 km-re voltak. Egészen sokáig nagyon stabil kapcsolat volt (hozzáteszem, hogy csak kevés adatot kellett küldeni), csak azután a 2,4 GHz zsúfoltsága miatt (túl sokszor volt zavarás), a link 5GHz-esre lett cserélve. A térerőre nem emlékszem, most az 5 GHz-en -50 dBm körüli jelszint van, 40 dB körüli jel/zaj viszonnyal (18/18 Mbps kapcsolati sebességgel). Az antennák között természetesen optikai rálátás van.
Nagyon köszönöm válaszodat.
Biztató amit írtál.
Nem tudok mit hozzáfűzni az alábbi linkhez, építő jellegű alapos leírások.Viszont a 360. oldaltól amiket olvastam kicsit ledöbbentem.
Érdemes belenézni annak akit érdekel téma. Bővebben: Link pdf
Nem kispályások, az tisztán látszik.
És ez egy 2007-es kiadás, vajon mit csinálhattak az elmúlt 6 évben az azóta kapható sokkal jobb eszözökkel? A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2013
Valaki nem épített még 5ghz-ra antennát? Panel vagy más kivitelt? Megosztaná a terveket velünk is? 100m két ház között 150mbit N-es kapcsolatra kellene. Elvileg jó nem? Köszi!
Még egy oldalt sem kell visszaolvasni...
Szerk: Bocsánat, ezt 2,4 GHz-esnek írják, de ilyen formájú 5 GHz-es is van. A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2013
Csak az 5 ghz-snek más távolságok vannak meg más a kialakítása ezért kérdeztem hogy van-e valakinek már hozzá rajza vagy megépített kipróbált változata.
Én már nem építek mert 2,4 még okés, de ilyen antennákat könnyen lehet szerezni. 5g- már kihívás de olyan is akad már használtba. Ebből kifolyólag van nálam egy NanoStation annak le tudnám venni a méreteit, meg egy másik antenna annak is, ha érdekel valakit.
Ha nem nagy kérés azt természetesen szerintem más is megköszönné!
Szia
Ha jól értem 100 méter a távolság?Gondolom nincs saját antennája az eszköznek... Talán ez segíthet,de ez csak ofset tükrökhöz jó . Viszont ezzel szerintem nem száz méter lesz a hatótáv ha van rálátás. Link
Köszönöm a linket. Parabolát nem akarok feltenni . Most ez csak ideiglenesen kellene addig míg be nem kötik a netet. Tegnap építettem egy BiQuad antennát de valami galiba van vele, mert alig látok egyáltalán vele valamit, nem hogy jobb lenne az ereje
Lefotóztam a NanoStation (belső)antennáját, ez 2 poláron nyomja, tehát olyan AP-re valószínűleg nem jó, aminek csak 1 antennája van.
A másikat meg mindig elfelejtem behozni a telephelyről, de az csak egy poláros. Ha valakinek kell az adatai akkor le is mérem.
Ha ez a Nanostation 5, akkor a szoftverből lehet választani, hogy horizontális, vagy vertikális legyen a polarizáció. Jól használható 1 antennás AP-hez természetesen.
(Még sosem láttam belülről, pedig most is van nálam vagy 15 db ...) A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2013
Arról, tudna valaki mondani valamit, hogy mennyire jó egy félkörív reflektor, mondjuk egy parabolához képest? USB-s wifi-hez kellene és rozsdamentes bádog lemezem lenne hozzá.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2013
Mit csinálsz annyival??
Akkor az egyik oldali odavezetést lehet hogy el lehet hagyni...
Egyelőre javítóanyag céljára vannak. Ezeket leszereltük, vagy cseréltük korszerűbbre. Új telepítésként meg már csak korszerűbbet teszünk fel.
Nincs eladó belőlük? Mondjuk vagy 2 db valami jó áron?
Azt nem tudja esetleg valaki hogy hogy tudok egy hálózati kapcsolatot elrejteni? Mármint hogy a routerbe ne látszódjon hogy használom a hálózatot?
Sziasztok!
Ez csak elméleti kérdés lenne, szóval a megvalósításán nem is gondolkozunk, mert szerintem jóval rosszabbul jönnénk ki, mint egy esetleges hasonló méretű antenna vásárlása esetén. Szóval adott nagymama régi kb. 70-80 cm-s parabola antennája és ezt lehetne-e átalakítani úgy, hogy nagy (nagyobb)távolságú vevő egységként szolgáljon. Szóval ezt bármilyen módon rákötném mondjuk a TP-Link WIFI-s USB adapteremre és "kertváros" másik kb. 1-2 km-re lévő végében esetleg lássam a barátom Wifi hálózatát? (Elnézést, ha nagyon hülye a kérdésem.) A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2013
|
Bejelentkezés
Hirdetés |