A fejlesztés során több eszközt kell használnunk, melyeket a be- és kimenetüknél fogva láncba (chain) kell fűznünk, innen a toolchain elnevezés. A GCC pedig a GNU Compiler Collection rövidítése.
Az ismertetésre kerülő toolchain ábrája jól mutatja a függéseket.

Következzen a szöveges magyarázat:
Első lépésben a [.c] kiterjesztésű fájlból, a fájba be-include-olt egyéb forrásfájlokból és könyvtárakból a [C fordító] generál egy object [.o] fájt. Több forrásfájlunk is lehet, de egy .c-ből egy .o készül. Ezekben már futtatható kód van, de így, önmagukban nem megyünk velük sokra. Ezekből az [.o] object fájlokból, valamint az AVR-GCC szerves részét képező, előre lefordított [AVR libc] könytárakból állítja össze a [Linker] a teljes programot, melynek kimenete egy [.elf] állomány.
Ebben a futtatható kód mellett - többek között - a debuggolást segítő információk is vannak. Azokra most nincs szükség, de az ábrára rátettem, hogy lássuk, nem a lépések számát növelendő van rá szükség.
Az [.elf]-ből ki kell szedni ezeket a plusz információkat, ezt meg is teszi nekünk az [Object copy] nevű eszköz. Ennek a kimenete egy Intel [.hex] fájl, amit már csak le kell töltenünk a [Céláramkör]-ünkben lévő mikrovezérlőbe a [Programozó]-nk segítségével.
A cikk még nem ért véget, lapozz!
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!