Fórum témák

» Több friss téma
Cikkek » Kétrétegű Nyomtatott Áramkörök tervezése
Kétrétegű Nyomtatott Áramkörök tervezése
Szerző: DrotosToth, idő: Kedd, 12:57, Olvasva: 590, Oldal olvasási idő: kb. 2 perc
Lapozás: OK   1 / 29
Néhány, a tervezéssel, gyárthatósággal kapcsolatos észrevételt szeretnék megosztani az alábbi, hasznos kis projekt oldalvizén

Kétrétegű Nyomtatott Áramkörök tervezése

   Néhány, a tervezéssel, gyárthatósággal kapcsolatos észrevételt szeretnék megosztani az alábbi, hasznos kis projekt oldalvizén. Konkrét, szoftverspecifikus how-to helyett Inkább gyakorlati tanácsokat sorolnék fel azoknak, akik már túl vannak a legalapvetőbb dolgokon, de szeretnének tovább fejlődni tanulva mások hibáiból. Maga a példakapcsolás egészen egyszerű, mégis jó szemléltető lesz temérdek vargabetű kikerüléséhez.
   Az áramkör lelkének választott IC egy igazi őskövület, így pár dolog értelmetlen túlbiztosításnak tűnik, de ha egyből egy közepes, mikrovezérlős projektnek ugranánk neki, ahol ezek azonnal értelmet nyernek, sokakat talán eltántorítana a saját NYÁK-terv elkészítésétől, beültetésétől a szoftver és égető-hardver hiánya. Pedig a legtöbbet a leggyorsabban így lehet megtanulni. Ne csak tervezzünk, gyártassuk is le, majd forrasszuk be az alkatrészeket mi magunk! Sőt, rontsuk is el, hogy mindjárt a javításba, alkatrészcserébe és azoknak a tervezéssel kapcsolatos vonzataiba is belekóstolhassunk.
   Egy NYÁK tervezésénél az egyik legfőbb cél, hogy robusztus panelt kapjunk kézhez, extra felárak nélkül. A felsorolt támpontok döntő többsége a kis szériás (50-200, de 2 000 db alatt), kis-közepes teljesítményű, jellemzően tisztán digitális, mikrokontrolleres projektekig bezárólag használhatóak jól, de akár finomabb rajzolatú, 4-rétegű megoldásra is átültethetőek. Fontos, hogy a legtöbb pont csak kifejezetten erre, analógot nem tartalmazó belépőszintre érvényes; igyekszem én sem elkalandozni olyan irányba, ami implementálása csak méregdrága lufihámozásban kulminálódna.
   Nem utolsósorban, a megépített panelt felhasználhatjuk elektromos záraink önálló vezérlésére; a piacon kapható kész megoldások zöme is nagyjából ezekkel a tulajdonságokkal bír. (A példakapcsolásban nincsenek I/O- és PWR-szűrők, ezeket ízlés szerint adjuk hozzá.)

   Kicsit több lesz a szöveg, mint a gyakorlat, de ez szükséges az elején a miértek megértéséhez. Az írás több helyen is éles vágással ugrik más területre, ha mindent szépen átfűznék, abból könnyen könyvnyi terjedelem születne, ahhoz pedig írói véna szükségeltetik... Inkább csak vázlatosan rámutatnék azokra a pontokra, amelyeket a legtöbbször rontunk el.
   A releváns kifejezéseket több helyen angolul írom, így sokkal több találatot ad majd a kereső azoknak, akik részleteiben is utána szeretnének nézni egy-egy témának. Aki ezt csak fedősztorinak gondolja, annak igaza van. Szégyen, de soknak sajnos nem tudom a becsületes magyar nevét.


A cikk még nem ért véget, lapozz!
Következő: »»   1 / 29
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem