Fórum témák

» Több friss téma
Cikkek » Linksys WRT54G firmware frissítés
Linksys WRT54G firmware frissítés
Szerző: Tom-ee, idő: Feb 3, 2009, Olvasva: 49583, Oldal olvasási idő: kb. 2 perc
Lapozás: OK   7 / 8

Célszerű a firmware-t is és a CFE-t is a program mellé tenni. Feltöltés előtt nem árt, ha mindent eltávolítunk, ami a memóriában van, az erase paranccsal. Ezt ugyan elvileg megteszi a program is automatikusan, mielőtt feltöltene bármit, de jobb a béke.

Ha előkészítettük a terepet a boot-fájlnak, feltölthetjük a flash paranccsal. Itt jegyezném meg, hogy célszerű minden parancs után a /noemw kapcsolót is bepötyögni. Minden parancs előtt lefut egy komplett ellenőrző folyamat. Ez a kapcsoló kikapcsolja a memóriaírást a teszt során, ami azért lehet fontos, mert ennél a pontnál nálam rendszerint lefagyott a művelet.

A kötelező tesztelés során jókora gépi kódot látunk majd, az első oszlopban egy folyamatjelző opcióval. (Százalékosan írja, hogy hol tart a folyamat, okos ötlet ) Ha végzett, indítsuk újra a vasat (egyszerűen húzzuk ki néhány másodpercre a tápot)!

Újra tápot adva a szerkezetnek – elméletileg – már csak a POWER LED villog, a LAN-hoz tartozó LED-ek már rendeltetésszerűen működnek (azaz csak akkor villognak, ha az UTP kábelt csatlakoztatjuk).

Ha minden rendben van, jöhet a fw. Ezt 2 módon is feltehetjük: egyrészt az imént használt wrt54g megfelelő parancsával, a JTAG-on keresztül, de ez meglehetősen időigényes, mivel a párhuzamos port elég lassú (a v5 fw-je 1,6 MB körül van, ennek a feltöltése JTAG-gal olyan másfél óra); a másik módszer az ftp-s adatátvitel egy speciális formája a tftp (Trivial File Transfer Protocol). Az XP parancssoros üzemmódban tudja ezt a funkciót, de léteznek külön kis kliensprogramok is. Ezen keresztül a fw feltöltése olyan 5-8 másodperc. (Ugye, hogy van különbség?! )

 

Érdemes rápingelni a szerkentyűre, mielőtt elvégezzük az utolsó műveletet, hogy lássuk, minden úgy történt-e korábban, ahogy szerettük volna. A CFE fájl alapból a 192.168.1.245-ös címet adja a routernek, de ezt egy hexeditorral ellenőrizhetjük a fájl elején. (A PC hálózati beállításait is ennek megfelelően módosítsuk!)

 

A ping-elés beállításai és eredménye (a képen látható adatvesztés szándékos volt )

Ezután gépeljük be a következőt: 

tftp –i 192.168.1.245 put „firmware fájl neve”

Ezzel feltöltődik a fw is. A router 1-2 percen belül automatikusan újraindul, és a 192.168.1.1 címen a webes felületen elérhetővé válik. Ezt abból is látjuk, hogy a POWER LED végre valahára abbahagyja az eszeveszett villogást. Ha nem így lenne, akkor a feltöltés során valami hiba történt, ami a tftp végén megjelenő üzenetből nem feltétlenül derül ki. (A v5-ben 2 MB-os flash található, ennek ellenére mindenféle hibaüzenet nélkül sikerült feltöltenem rá a 3,2 MB-os firmware-t is; persze nem működött.) Ezen segíthet az eddigi műveletek megismétlése, illetve másik, megfelelő méretű fw keresése és feltöltése.


A cikk még nem ért véget, lapozz!
Következő: »»   7 / 8
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem