Fórum témák

» Több friss téma
Cikkek » PIC-ador: gyakorló panel a 28 lábú PIC24 mikrovezérlőkhöz
PIC-ador: gyakorló panel a 28 lábú PIC24 mikrovezérlőkhöz
Szerző: icserny, idő: Máj 24, 2012, Olvasva: 22532, Oldal olvasási idő: kb. 1 perc
Lapozás: OK   2 / 6

A PIC-ador kártya elvi kapcsolási rajza az alábbi ábrán látható. (Kattints a képre a nagyobb felbontáshoz!)

2. ábra: A PIC-ador kártya kapcsolási rajza (v1.1)

Figyelem! A fenti rajzon az alkatrészek sorszámozása nem egyezik meg a beültetési rajzzal, mivel a kapcsolást az Eagle tervezőprogramban újra kellett rajzolni.

A kapcsolási rajz baloldalán a PIC24 kísérleti áramkör látható, amelyet egy korábbi cikkben már részletesen ismertetem. A PIC-kwik projekt mintaprogramjainak futtatásához ugyan nincs szükség arra, hogy a PIC24 mikrovezérlőhöz külső kvarc rezonátort kapcsoljunk, de a kártyán kialakítottuk a helyét, hogy igény esetén beépíthető legyen. A D1 jelzésű LED szerepe kettős: folyamatos fénye jelzi, hogy tápfeszültséget kap a kártya, a mintaprogramok futásuk közben pedig az RB15 kimenet segítségével periodikusan villogtatják a LED-et, jelezve, hogy fut a program (életjelző funkció). Ehhez azonban az RB15 kimenetet nyitott nyelőelektródás üzemmódba kell kapcsolni!

Az ábra felső részén a tápegység látható. A D2 dióda gondoskodik arról, hogy dugasztáp csatlakoztatásakor az USB csatlakozó +5 V-os vonalát automatikusan leválasszuk. IC2 az egyetlen  felületszerelt alkatrész, a SOT223 tokozású LD117S33 feszültség-stabilizátor, emiatt ezt a kártya forrasztási oldalán helyeztük el. Az ábra jobb oldalán a PIC18F14K50 mikrovezérlővel kialakított  USB-UART protokol konverter látható. A D3 és D4 jelű LED-eknek az áramkör működése szempontjából nincs jelentősége (akár el is hagyhatók), pusztán az USB kapcsolat állapotának vizuális visszajelzésére szolgálnak.

A szaggatott vörös vonallal bejelölt összekötés nem kötelező, csupán kényelmi szolgáltatás, amelyet a v1.1 változatnál vezettem be (más különbség nincs az 1.0 és 1.1 verziók között). Ez arra szolgál, hogy modemvezérlő paranccsal (az RTS jel aktív állapotba billentésével) a számítógép resetelni tudja a mikrovezérlőt. Erre programletöltéskor lehet szükség, hogy ne kelljen a RESET gombot kézzel megnyomni ahhoz, hogy átlépjünk a bootloader módba a Progamming gombra kattintás előtt.


A cikk még nem ért véget, lapozz!
Következő: »»   2 / 6
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem