Fórum témák

» Több friss téma
Cikkek » USB-UART átalakító PIC18F14K50 mikrovezérlővel
USB-UART átalakító PIC18F14K50 mikrovezérlővel
Szerző: icserny, idő: Júl 12, 2009, Olvasva: 16446, Oldal olvasási idő: kb. 2 perc
Lapozás: OK   6 / 6

Az USB-UART átalakítónk használatánál arra kell ügyelnünk, hogy az átalakítónk RX adatbemenetét a kapcsolódó eszköz TX adatkimenetével kössük össze, s hasonlóan, az átalakítónk TX adatkimenetét a kapcsolódó oldal RX adatbemenetével kössük össze.

Természetesen az adatsebességet is egyeztetni kell. Az átalakítónk adatsebessége a PC felől állítható be: a HyperTerminal vagy hasonló alkalmazásban a virtuális soros portra beállított adatsebesség nem a PIC és a PC között USB-n zajló kommunikációjának sebességét befolyásolja, hanem az USB-UART átalakítónk soros porti ki/bemenetének sebességét állítja be. Arra is ügyeljünk, hogy bár a HyperTerminal konfigurálásakor nagyobb adatsebesség is beállítható, a CDC Serial Emulator előrefordított gyári demójában 115200 bit/s a legmagasabb beállítható adatsebesség, az ennél nagyobb sebesség beállítására vonatkozó parancsokat egyszerűen figyelmen kívül hagyja a firmware.

A további lehetőségek közül a szoftveres vagy hardveres adatfolyam-szabályozás volna a legfontosabb a gyakorlati alkalmazások szempontjából. Ez azt a lehetőséget jelenti, hogy a vevőoldal vissza tud jelezni az adónak, hogy betelt a puffer, vagy egyéb ok miatt képtelen az adatok fogadására, s ekkor az adóoldal szünetet tart, amíg a vevő nem jelez, hogy újra kész az adatok fogadására. Hardveresen ez az RTS és CTS (Request to Send/ Clear to Send) kézfogó jelekkel realizálható. Az adatfolyam-vezérlést azonban a Microchip mintaprogramja nem támogatja. Ne tévesszen meg bennünket az, hogy az usb_config.h állományban engedélyezhető egy USB_CDC_SUPPORT_HARDWARE_FLOW_CONTROL nevű makró! Ennek segítségével csak azt tudjuk elérni, hogy a PC felől billegtetni tudjuk a DTR (RB6 láb) és RTS (RB4 láb) kimeneteket. Ebben is van egy kis korlátozás, ugyanis a Windows usbser.sys meghajtója hibás, ezért hiába változtatjuk meg a virtuális soros port RTS jelét, az csak a DTR vonal beállításakor aktualizálódik. Ezért a PC alkalmazásokban a DTR és RTS vonalakat mindig együtt kell beállítani!

További lehetőség az USB-UART átalakítónk kiegészítése egy RS-232 vagy RS-485 szintillesztő áramkörrel, melynek segítségével szabványos illesztőfelülettel rendelkező készülékekhez csatlakozhatunk. Az RS-232 szintillesztő bekötése a 2. oldalon már bemutatott ábrán, a Microchip Low Pin Count USB Development Kit kapcsolási rajzán is megtalálható.

*  *  *

A fentiektől gyökeresen eltérő alkalmazás az átalakított kártya fejlesztői eszközként való használata. A PIC18F14K50 mikrovezérlő felépítésével és programozásával ismerkedni vágyóknak a PICCOLO projekt általam készített tananyagát és szoftver segédletét ajánlom, sok szeretettel!

Az átalakított kártya használatához pedig sok sikert kívánok!

Következő: »»   6 / 6
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem