Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 6W-os erősítő TDA2003-as IC-vel
Lapozás: OK   10 / 12
(#) razor1995 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 10, 2013 /
 
Egyenirányítás? hmm... ez nem jutott eszembe, valószínűleg akkor ezért volt rossz az enyém (csatolva). Abban még tudsz segíteni hogy az egyenirányítást hova kellene tenni? Ugyan úgy kell mint hálózati váltónál igaz?

kivez3915.jpg
    
(#) kadarist válasza razor1995 hozzászólására (») Ápr 10, 2013 /
 
Az általam linkelt rajzon ott van minden.
(#) razor1995 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 10, 2013 /
 
Tényleg! Elnézést,de nem figyeltem. (Este van már ) Nagyon szépen köszönöm!
(#) kuka88 hozzászólása Jún 13, 2013 /
 
Sziasztok,
Valaki tudna adni gy tda2003 bridge nyáktervet?
Keresgéltem elég sokat,de nyomtastásra kész tervet nem találtam. Készítéshez pedig nem nagyon értek sajnos.
Nagyon sokat segítene.
Köszönöm!
(#) kadarist válasza kuka88 hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Szia!
Szerintem lehet ilyet találni.
(#) kuka88 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Köszönöm,
Rossz kulcsszavakat használtam: O
(#) gaboca323f válasza kuka88 hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
19 hozzászólást kellett volna visszaolvasni csak.
Bővebben: Link
(#) razor1995 hozzászólása Aug 29, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!
A csatolt kapcsolásban a 10µF-os bemenő kondit ki lehet cserélni 1µF-os fóliára? Az elkó háza szerintem túl sok zajt összeszed, mert ha hozzáérek erősen búg.
(#) reloop válasza razor1995 hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Szia! Kicserélheted, de a tapasztalt jelenség nem rendellenes.
(#) razor1995 válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
A csatolás lemaradt, bár a gyári kapcsolásról van szó. Azért gondoltam hogy az a hiba mert van benne valami állandó búgás. A bemenet árnyékolt vezetékkel van. Esetleg 100n szűrésnek a tápra segíthet?
(#) reloop válasza razor1995 hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Mit tapasztalsz akkor, ha a bementet (a rajzon vi) közvetlenül az erősítő panelen testre kötöd?
A tápegységed hogyan néz ki?
(#) razor1995 válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Akkor is búg, ha ott kötöm testre. A táp pedig egy kb 30-35Wos trafó 12VAC (egyenirányítva 16VDC) van egy 470nF-os szűrőkondi és 4*4700µF puffer. Hogy földhurok lenne azt kétlem mivel a táp nem védőföldes.
(#) reloop válasza razor1995 hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Ha ekkora puffer mellet is búg, akkor a táp huzalozásával komoly gond lehet. Lefotóznád?
(#) razor1995 válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Kiszedtem az árnyékolt kábelt és két kis darab vezettékkel összezártam azzal csendes volt. Ha rádugom a PC-re akkor búg. (Azért írtam hogy összekötve is búg mert nemrég próbáltam és búgott, de most nem). Megnézem más jelforrásról is, hátha az a gond. Képet is küldök majd.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2013
(#) razor1995 válasza razor1995 hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Annyi van még ami most tűnt fel hogy a potméternek van agy bizonyos állása amikor nem zúg... lehet az a ludas? Csatoltam képet az egészről, sajnos a trafó elég rossz helyen van, de csak oda fért el. (A 220V-os kábel nem zavar semmit mert ha elveszem onnan akkor is ugyan az.)

DSC_0079.jpg
    
(#) zolika60 válasza razor1995 hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Jaj ez rémes. Legalább egy biztosítékot tehetnél bele.
(#) razor1995 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Van benne csak be vannak tekerve a foglalatok szigszalaggal mert nem volt itthon már nyák a a puffereknek és a többinek.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2013
(#) zolika60 válasza razor1995 hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
A primer oldalra gondoltam. Elfüstöl a trafó és birkózógép lesz a bádogdobozból.
(#) reloop válasza razor1995 hozzászólására (») Aug 29, 2013 / 1
 
Elsőként a tápszűrést kell rendbe rakni. Komoly gond van a sorrenddel. Az egyenirányító hídról először (minél rövidebb vezetékkel) a pufferkondira kell vezetni az áramot, és csak közvetlenül a kondenzátor lábáról szabad az erősítő felé vinni a plusz és a mínusz ágat. Erre azért van szükség, mert az egyenirányító és puffer közötti vezetékszakaszon óhatatlanul búgófeszültség jelenik meg, ezt érdemes kikerülni.
A puffer negatív lábától minél rövidebb kábelekkel csatlakozz a végfokokra!
Az IC-k el vannak szigetelve a háztól? A poti fémburkolatú?
(#) razor1995 válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Értem, akkor átalakítom (ez egy kis idő lesz). Az IC-k el vannak szigetelve ilyen szürke lappal (nem tudom mi a szakmai neve) és ezüstös színű pasztával vannak kenve (nem vezet a paszta). A poti az műanyag 50k-s. Ami még érdekes lehet hogy összezárva szinte semmi búgás nincs ellenben, ha bármit rádugok búg mint a fene, poti nélkül is.
Szerk.: Ezt nem hiszem el, a jack-RCA kábel szivat szerintem mert nem jó azzal a kábellal gyári hifin se. Attól hogy eltörik a kábel csinálhatja ezt?
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2013
(#) zolika60 válasza razor1995 hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
A bemenetről a jelet árnyékolt kábeleken kéne az erősítőbe vinned. A vezeték is lehet rossz ettől függetlenül.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2013
(#) reloop válasza razor1995 hozzászólására (») Aug 29, 2013 / 1
 
A közös tápról üzemeltetett kétcsatornás erősítőben elkerülhetetlen a földhurok, mert a tápnál a föld kettéválik és a jelbemenetnél újra egyesül. Körültekintő huzalozással azért minimálisra szorítható a zavarófeszültség.
Ha túl vagy az első lépésen, annak eredményét látva fogunk tovább haladni.
(#) razor1995 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Azon megy a Bemeneti csatitól a potiig és a potitól egészen az erősítőig.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2013
(#) zolika60 válasza razor1995 hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Akkor csak nem láttam jól a pókhálóban.
(#) razor1995 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Hát igen elég kusza lett a kábelezés, de most újra csinálom
(#) razor1995 válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Nos, megcsináltam úgy ahogy írtad, trafó->puffer->erősítő. A puffernek a lábára van a csillagpont csinálva (onnan indul ki minden az erősítők fele és oda megy a diódahídról is a táp), kivéve a jelföld, az a panelon van. Hogy jó lett-e azt még nem tudom mert nincs megfelelő kábelem egyenlőre.
(#) reloop válasza razor1995 hozzászólására (») Aug 29, 2013 / 1
 
Addig pár kérdés. A készülékház hogyan csatlakozik a testre, a bemeneti csatlakozók test pontja el van-e szigetelve a háztól?
(#) razor1995 válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Nem, eddig nem voltak elszigetelve, de tervezem valahogy megoldani. A ház nincs testre kötve. Kellene?
(#) reloop válasza razor1995 hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Csak annyi a lényeg, hogy a fém kaszni egy helyen találkozzon az erősítő földpontjával. Ez lehet a jelföld is. Talán a csillagpontról testelés szerencsésebb. Majd meglátod átkábelezés után hogyan viselkedik, addig ne módosíts.
(#) razor1995 hozzászólása Aug 31, 2013 /
 
Na megvan minden. Az normális hogy a féltáp kint van a kimeneten terhelés nélkül? Bár folyamatosan csökken kb 8V-ról, de szerintem akkor se jó. Mind a 2 modulon kint van és ugyan annyi.
Következő: »»   10 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem