Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 5
(#) Bakman válasza Jancsika hozzászólására (») Okt 7, 2023
Általában nem az eredeti festékporral van gond, hanem az utángyártottal. Ebbe a hibába én is beleestem annó. Normál papírra is necces volt a nyomat de írásvetítő fóliára/fényes felületű papírra használhatatlan volt. Nagy valószínűséggel a tonerben lévő hengerek egyike volt gyenge minőségű de az eremény szempontjából lényegtelen. Többen panaszkodtak már utángyártott tonerre.
(#) hjan válasza Toroco hozzászólására (») Jan 17, 2023
Melyik utángyártott tonert használod? Nekem is utángyártott 12A tonerrel megy a nyomtatóm, de gyengécske a nyomat.
(#) Toroco válasza XND hozzászólására (») Jan 12, 2023
Szia!

Én HP1020-ast használok utángyártott tonerrel. Nekem teljesen bevált.
(#) KBal76 válasza XND hozzászólására (») Jan 11, 2023
Lehet alkalmatlan is a nyomtatód, nem ismerem. De, nekem pl. van egy ezeréves HP1100 nyomtatóm, az W10 alatt szenvedôs, "de nem úgy". (Ez egy ôskövület, LPT portos, amit USB átalakítóval használok, csak pcb készítésére.) Szóval szinte minden használatkor (ami azért nincs gyakran..) ki kell törölnöm a gépházban a nyomtatók közül, mert hiába van ott, nem tud vele nyomtatni. Ha letörlöm, majd bekapcsolom a nyomtatót, megjelenik ismét, és akkor jó. Megjegyzem olcsó utángyártott tonerrel is teljesen jó. Van egy színes lézernyomtatóm amivel szintén kalandos volt az élet, (ez egy bitang szépen nyomtató darab, kb. fénykép minôséget ad fénymásolólapra, HP LJ CP1515n) viszont alapból a driverje képtelen színesben nyomtatni, vadászni kellett hozzá egy olyant ami tud.
Szóval ki tudja, lehet ha a sima szöveget szépen nyomtatja, és pcb terveken vékony vonalakat is, és csak a telibe fedetteken nem takar akkor tényleg a nyomtató a ludas, de ha az átlagos vékony vonalak is rosszak, akár driver is szórakozhat.
(#) XND hozzászólása Jan 11, 2023
Igazatok van,Én sokszor mikor venni akartam valamit,elolvastam a vásárlók által írt véleményeket,
és még bizonytalanabb lettem mint előtte. Tízen dicsérték,kettő ledöngölte, Most mi legyen.
Most akciós a Xerox, valószínű meg veszem azt,és ha szerencsém lesz,jó ha nem majd bosszankodom tovább. Az egyik ismerősömnek aki párat már kinyomtatott nekem, Samsung gépe van a tipust nem tudom, de talán a legolcsóbb,és tökéletes sűrű feketét nyomtat.Ha jól emlékszem már utángyártott toner van benne.
(#) morgo válasza XND hozzászólására (») Jan 11, 2023
Én is Xerox 3020-at használok. A gyári toner hibátlan nyomatot ad. utángyártott toner is használható, de egy keveset javítgatni kell laminálás után.
(#) Lamprologus válasza erik001 hozzászólására (») Dec 11, 2022
Papírnak csakis kínai sárga transfer papír!

Nyomtató nálam Samsung ML2020 (bár nem tudom kapható-e még)... utángyártott tonerrel is használható a kínai papírral.
(#) Lamprologus válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 18, 2022
Azért lehet kivétel is!
Nekem pl Samsung M2020 utángyártott tonerrel, kínai sárga papírral, ugyan úgy müködik mint az redeti tonerrel működött!
(#) Lamprologus válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 15, 2021
Érdekes ez a "koppanásig feltekerem ...", ez Nálad hány fok lehet?
Amikor vasalóval csináltam, leg kisebb fokozatra (selyem) volt állítva a vasalóm, és úgy is működött (160-230 fok között ingadozott, ahogy a bimetál ki-be kapcsolgatott).
Laminálóval most 160 fokon dolgozom, utángyártott tonerrel.
(#) nedudgi válasza duke hozzászólására (») Dec 27, 2020
Én a 120-130g műnyomót használok (Hestore), Xerox nyomtatóval. A nyomtatón az "Archív papír" beállítást használom, takarékosság kikapcsolva. (Xerox Phaser 3020, Xerox tonerrel)
A Target 3001! programot használom, TIFF export után, egy őskori Ulead Photoimpact szoftverrel montírozok össze egy A5 oldalra valót. A 3:8 arány nálam elsőre működik, de nem tartom kizártnak az arány módosítását, esetemben működik, ahogy előtte a Samsung CLP 300, majd CLP310 nyomtatókkal is, melyekkel utángyártott tonert használtam. Jó darabig nem fogok nyákot gyártani, így a Xeroxot nem tudom tesztelni utángyártott tonerrel.
Gond lehet az áztatás mikéntje, nekem az volt először a gond, hogy túl vékony papírtörülközőt tettem a műnyomó, és a nehezék közé.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2020
(#) mezga hozzászólása Dec 16, 2020
Sziasztok,

egy ideje én is a műnyomóval csinálom, de kifogyott a toner. Tettem másikat és a következőket tapasztaltam: a maratás után a festéket ,-ahogy itt javasolta valaki- nitrós ronygyal letörötem.
De a mostani festék kiröhögte a nitrót. Egyszerűen valahogy nem oldotta, hanem túrós lett..
Csiszoló szivacssal kellett leszednem és ráadásul alá is mart.
Szóval a tonerekkel kapcsolatban van valakinek tippje, milyen utángyártott típus jó? HP2055, vagyis 505A toner. Most vettem valamilyet, kipróbálom, a fedése eddig jó.
(#) PEXESO válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 21, 2020
Teljesen igazad van ami azt illeti,hogy mostanában alig lehet tiszta vegyszert venni.Pl.az SK-ban van a C6000 jelzésű nitro oldószer,az összetétele különféle acetátokból van,nem aceton.Úgy lett gyanus,hogy zöldes a szine.A múltkor sikerült vennem az összetétel szerint tiszta acetont,de azt csak kevés helyen árulják.Mi a véleményed ez jó lehet? Vagy van a tiszta benzines ruhatisztító,ez szerinted megfelelne a célra.Víz nem lehet benne mert zavaros volna.
A másik dolog amivel hozzád fordulok az a nyomdám,Samsung CLX-3185.Jobban utánanéztem a dolgoknak összesen kb. 3800 oldalt nyomtatott ki,az egyes részek cseréjére 12500 oldalt irnak,ezek még nem lehetnek rosszak.Észrevettem,hogy csa 1 db nyomatot csinált rosszul,raszteres lett,a fastéket pontokban adagolta nem tudom miért,ezt láttam szürkének nem feketének a nyomatot.Azt észrevettem,hogy a legjobb nyomat,otthoni,kicsivel gyengébb mint a profi másolóval készített.Ez normális? Lehet,hogy az utángyártott toner az oka?Mi a tapasztalatod az utángyártott tonerekkel kapcsolatban?
(#) niedziela válasza PEXESO hozzászólására (») Nov 19, 2020
Az utángyártott toner nem véletlenül olcsóbb 10-15eFt-al.
Másik, hogy ha jó látom a toner és a fényhenger nincs együtt, tehát a tonercsere alkalmával az nem cserélődik.
A harmadik, hogy az ECO mód, és minden takarékos módot érdemes kikapcsolni ha panelhez nyomtatsz.
(#) Bakman válasza djadji hozzászólására (») Nov 4, 2020
Ha kapsz, arra figyelj, hogy a titntasugaras nyomtatóba való írásvetítő fólia egyik felére lehet csak nyomtatni. A nyomtatható felület enyhén érdes. Továbbá utángyártott, töltött patronokkal a legritkább esetben működik, egyébként nagyon jól használható.

Fontos, hogy meg kell várni, amíg a tinta megszárad. Nálam ez sem volt elég, egy nagyon puha ecsettel egy-két késhegyni hintőport kellett szétteríteni a tintán, különben az úgy összeragasztotta a fóliát és a fényérzékeny réteget, hogy feltépte a lakkot a panelről. A felesleget le lehet fújni, az a lényeg, hogy ecsettel kend szét a hintőport.
(#) kaqkk válasza gaboca323f hozzászólására (») Okt 30, 2020
Nem cseréltél tonert a nyomtatóban ? Nálam az utángyártott toner hozott ilyen "eredményt"
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2020
(#) Bakman válasza mhl hozzászólására (») Szept 15, 2020
Minden is számít. utángyártott általában nem jó. Nem mindegy, milyen a réz felülete (tisztaság, érdesség), nem mindegy, hogy milyen a papír, a nyomtató, a toner, a vasaló hőmérséklete, az időtartam amíg vasalod, az erő amivel nyomod a vasalót és talán még a csillagok állása is beleszól.

Magyarán masszív kísérletezgetés kell, néhány iránymutatás alapján. Lapozgass a témában, a java úgy is a vasalásról szól.
(#) mhl hozzászólása Szept 15, 2020
Sziasztok!
Nyák vasalással próbálkoztam, de nem sikerült. A rajzot kinyomtatták nekem, a papír vékony műnyomotnak néz ki, a nyomtatás fényes.
Ha itthon nyomtatom ki, utángyártott patron is jó? Esetleg a nyomtató típusa is számít?
Kösz!

nyák01.jpg
    
(#) Bakman válasza morgo hozzászólására (») Ápr 14, 2020
Ami biztosnak tűnik, az az utángyártott toner, miszerint azzal nagyon nagy valószínűséggel gond lesz.
(#) kaqkk válasza janigel hozzászólására (») Okt 27, 2019
Az biztos hogy csak eredeti gyári tonerrel működik jól ez a technológia , én is akkor álltam át a DRY fóliára amikor cserélni kellett a tonert és utángyártottat kaptam ...
(#) usane válasza Pumuckli hozzászólására (») Ápr 12, 2019
Erről is volt már szó itt a témában. Pauszra ne nyomtass az változtatja a méretét nedvességre stb.
Sima fehér papírra vagy valami vékony áttetszőbbre is lehet, a levilágítási idő nyilván növekedni fog, a kontrasztot nem tudom milyen lesz, én még nem próbáltam, majd aki így csinálja ad tanácsot milyenés hogy érdemes. Ami a fóliát illeti, igen ahhoz is jó toner kell. Egyedül Bakman kollégának megy egyszeri nyomtatásra, neki valami hiper-szuper nyomtatója van, eredeti tonerral. Én is fóliára nyomtatok egy HP nyomtatóval, de sajnos már utángyártott tonerral, és több példányban nyomtatom ki majd a 2 legjobban egymásra illőt összeragasztom, így tökéletes.
(#) Bakman válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 26, 2018
Más okok miatt de már váltottam lézernyomtatóra. Amíg a tintasugaras volt, mindig eredeti patront vettem bele. Egyszer próbáltma az utángyártottat, négy - öt lap után ki is dobtam a francba a patronokat.
(#) bakondi hozzászólása Dec 17, 2018
Az utángyártott tonert én sem tudom használni NYÁK-hoz. Különösen a transzfer papírnál, törik, lepattog, kenődik. Szerencsére, kivettem a gyári tonert, és azt csak NYÁK nyomtatásnál használom. Szöveghez tökéletes az utángyártott (töltött). Samsung M-2022
(#) kaqkk válasza CHZ hozzászólására (») Dec 15, 2018
Szerencsések vagytok , én csak két utángyártott tonert próbáltam a hp nyomiban ,de sem vasaláshoz sem levilágításhoz nem volt elég egyik sem ...
(#) Travolta válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 15, 2018
5. éve használom az utángyártott tonert a HP1020 as nyomtatóban, 130g-os műnyomóval.
Soha nem volt gond a vasalással és a kész nyákkal sem.
(#) CHZ válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 15, 2018
Lehet, hogy leírták, én évek óta használok utángyártottat és nagyon jó, HP LaserJet 4L....
(#) kaqkk válasza sdrlab hozzászólására (») Dec 15, 2018
Már vagy 26-an leírták ebben a témában hogy az utángyártott toner nem jó vasaláshoz
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2018
(#) sdrlab válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 15, 2018
A szelén henger és a lehúzó rész együtt szoktak kopni. Hogy melyik jobban, azt esete válogatja..., egyiket sem egyszerű házilag eredményesen javítani. Sokkal egyszerűbb és meggyőzőbb venni egy utángyártott tonert(töredék áron), semmint utángyártott kétes eredetű(ám szintén olcsó) porokkal feltölteni egy régi, kiürült, kikopott tonert!
(#) martin96 hozzászólása Dec 14, 2018
Sziasztok!
Van egy Samsung lézernyomtatóm. Kifogyott benne a toner. Az eredetivel lehetett vasalni nyákokat, viszont ha veszem az lenne egy 20-as az eredeti.
Kinéztem még sokkal olcsóbban a victory, iconik, meg zafír utángyártott tonereket. Ezek is jók vasalásra? Vagy arra csak az eredeti?
(#) usane válasza janigel hozzászólására (») Okt 8, 2018
Igen, ezt már többször beszéltük. Nem mindegy milyen a toner. Van amelyikel álom dolgozni van amelyiket meg inkább nem minősítem. utángyártott, utántöltött tonerek általában nem túl jók.
Az utángyártott legtöbbje kiröhögi a 160 fokot.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2018
(#) Bakman válasza kpbendi hozzászólására (») Máj 28, 2018
Úgy tűnik, a többségnek nem jöt tbe az utángyártott/töltött toner: Bővebben: Link.
Következő: »»   1 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem