Fórum témák
» Több friss téma |
Ha nagyon profi programot akarsz, akkor OrCAD-et is letöltheted. Mi az egyetemen azzal tervezünk. Csak rohadt módon bonyolult. Viszont mindent tud ez is az égvilágon.
Felteszek ide egy kis segítséget. Egy jóval régebbi verzióhoz íródott, de annak idején én ez alapján kezdtem el foglalkozni vele. Egy könyvtárban megtalálod a saját magam által készített alkatrészeket is.
Köszi!
Amit most szedek le, abban van egy használati útmutató szerencsére
3 napi szenvedés után elkészült a digitális rész NYÁK-ja!
Letölthetitek itt: http://forum-masterfoxx.fw.hu/forum/scope.zip lehet hogy majd szólnak hogy a tárhely nem zip tárolására szolgál ezért gyorsan szedjétek le ha meg akarjátok nézni Átnéztem párszor eddig nem találtam benne hibát.... A mérete pontosan 160*100 mm, kétoldalas, ráadásul sajnos néhány vezetősávot manuálisan kell behúzni, vagyis vezetékelni kell, sehogy se tudtam összehozni 2 odalra Holnap megyek, kinyomtatom a NYÁK filmet és elkezdem összerakni... Nekiesek az analóg résznek, de ott minden SMD lesz...
Tuti jó lett a panel!
De nekem nem tetszenek ezek a ferede vonalak. Én a 0, 45 és a 90 fokos huzalozás híve vagyok.
Ez most így sikerült, de lehet hogy még majd kijavítom. Amúgy én se szeretem a ferde vonalakat...
Jól néz ki.
Az én kedvenc áramkörtervező programomban még nem sikerült rájönnöm hogy tudom kitölteni az egész nyákfelületet. Kézi módszerrel csináltad?
Egyébként éppen a PC-s programot írom az egyszerűsített szkópomhoz. Sorosporton veszem az adatokat. Egyenlőre egy tömbe íratom be az értékeket , majd onnan egy TextBox-ba. Már a TL071-sel is időnként behülyűl a hardware. Csupa 255-ket küldözget. Aztán magától visszarázódik a helyes 115-117 értékre. Még nincs fémdobozolva.
Jó lett a nyák nagyon, a ferde vonalaktól eltekintve. Nem is gondoltam hogy ilyen bonyolult lesz. Kézzel nehéz lesz legyártani. Én is dolgozok egy nyákterven, de nálam minden DIP tokos lesz, hogy egyszerű legyen megépíteni. Sajnos a sok vezetősáv meg busz miatt nekem is kétoldalasra kell csinálnom, mert nem akarom szalagkábelezni összevissza. Muszáj lesz átállnom a fotós technológiára. Csak az a baj hogy itt nem lehet szerintem fényérzékeny nyákot kapni. Fotólakkom mondjuk van, de sose dolgoztam még ezzel a módszerrel. Valami előhívót is be kell szereznem akkor majd.
Előhívónak bármilyen erősen lúgos anyag jó. Jelenleg hidegzsíroldót használok erősen felhígitva.
Azóta egy kicsit javítottam a ferde vonalakon...
Kinyomtattam meg minden, majd nekiesek a fotózásnak. Gory: Szerintem minden áron szerezz be gyári fényérzékeny panelt az a biztos (elsőre). Én előhívónak TN140-et használok, amit lehet kapni a boltokban. 1 ilyen kupát felhígítottam 4.5 liter vizben, beleraktam egy kannába, és így használom már vagy 1.5 éve. Alig fogyott belőle fél liter. Most vettem TN160-as kémiai ónozót, Kipróbáltam egy darab nyákon, és lenyűgöző milyen jól lehet utána forrasztani
Hogyé adják a TN160-as kémiai ónozót?
Szegeden a Szatellit kft-nél kb 750 Ft.
Köszi . Ez nem drága. Nekem is kell.
Holnapra tolódik a nyák készítés , a fénymásolószalonban a pauszpapirra nem mérethelyesen ment ki a rajz (pár tized mm a tévedés, az atmega128-nál nagyon jelentős eltérés) amit meg fóliára nyomtattam, az meg szerintem túl átlátszó
A pausz hő hatására megváltoztatja a méretét. Nem?
Régebben lézer nyomtatót használtál. Nem lehet az erősséget növelni?
Elképzelhető. A sima A4-es papír és a fólia az eredeti méretben maradt. De az biztos hogy holnap másik helyen próbálkozok. Anyukám munkahelyén ahol eddig nyomtattam (most ezt nem tudom megoldani) egy sima otthoni használatra való HP lézernyomtató volt, de azzal tök fekete volt a fólia. Egy ilyen spéci nyomtató meg ne tudja ugyanazt vagy jobbat?
Bosszantó....
Nekem van itthon egy ilyen HP nyomtatóm, csak az összes toner rossz, vagy nem tudom, de nagyon szarul nyomtat újabban. Csíkos, pedig direkt ezért utántöltettem. Fóliára nem lehet tintasugarassal nyomtatni?
A nyákot mégis csak egyoldalasra tervezem, mert két oldallal se lehet rendesen elvezetni a vezetékeket. Elrendezem valami normális módon a buszokat, és szalagkábelezni fogom. Nem tudtok valami olyan csatlakozó fajtát, amin egy sorban vannak az érintkezők, és van aljzat meg dugó is? Valami olyasmi kéne mint a szalagkábel csatlakozó, amit csak össze kell nyomni, csak egysorosban, 4 és 8 érintkezős kivitelben.
Én egysoros DIP sort használok. Tulajdonképpen egyben aljat és dugó is. Olcsó és kis helyet foglal. Az egyszerűsített szkópnál is azt használtam ha megnézed. Hőre lágyuló ragasztóval teszem kezelhetővé a dugóként funkciónáló részt.
A nyomtatókról annyit. Az utántöltött patron minősége semmiképpen nem érheti el az eredeti minőségét, mert a patron egyszerűen annyi időre tervezik amíg ki nem ürül belőle a festék. (fúvókák eltömödnek.) A lézernyomtatóba való fólia nem jó a tintasugaras nyomtatóba és fordítva. És mindkettő rohadt drága.
Hello!
Bocsánat, hogy berondítok! Nekem is HP-s tintasugras nyomtatóm van.Úgy teszem olcsóbbá a dolgot , hogy a fólia (tintasugras) sima felére nyomtatok, igaz így vigyázni kell, mert a festék könnyen szétkenődik( csak a fólia felületén lesz), de megvilágítás után egyszerűen letörlöm, alkoholos ronggyal alaposan letisztítom.Így következő alkalommal is használhatom.
Azért szólok. hogy a helyes beállításokat eltartott 1 darabig megtalálni! De utána ....
Na, máma voltam egy másik fénymásoló szalonban. Kinyomtatták, nagyon király lett! Csak annyi az összes baja, hogy a mega128-lábai között egy kicsit mintha kevés lenne a hely, de nem baj. Nekiestem inekcióstűvel és megkapargattam. Mostmár nagyon jó . Kisérletképpen kinyomtattam pausz papírra, és itt is összébb ment a rajzolat Valószínűleg a pausz nem szereti a meleget. Ez mondjuk hagyományos alkatrészeknél nem is annyira baj, de a nagyon sok lábú SMD-k nél eléggé nagy probléma
Leméred hány%-al zsugorodik és annyival nagyobbra nyomtatod ki.
Na én nagyjából megvagyok a nyák tervvel. Elvileg az analóg és digitális rész is kész van. Persze nem vagyok elégedett, mert nehezen utánépíthető. Sokat kell szalagkábelezni, ezért lehet hogy újra neki kéne állnom, és jobban átgondolni. Így most kb 160*100-as méretű nyákr elfér minden. Ahogy számolgattam saccra olyan 3000 Ft-ból kijönne dobozolás nélkül az anyagköltség. Persze még nincs kész, az analóg részhez nem lehet itt kapni 74HCT4051 multiplexert, szóval azért majd fel kell mennem Pestre. Meg nem is vagyok még biztos abban hogy így jól működik a kód ahogy van. Szóval úgy kb két hónapot még rá kell szánnom suli mellett.
Én is rájöttem hogy az egyszerűsített szkópomnál nem vettem figyelembe hogy a szükséges címzés 15 bites, a pic programban meg 16 bites van és így felülírja a tárterület egy részét. Szerencsére kevés utasítást kell beszúrnom a kódba. Már jól kéne müködnie és mégsem müködik jól. Nem találom a hibát.
Elkészültem a digitális panel NYÁK-jával. Egész jól sikerült összehozni a két oldalt Csak pár tized mm az elcsúszás Beledobtam az ónozóba, olyan mint ha a gyárból hoztam volna
Holnap elkezdem összerakni. Előbb a procit rakom bele, és megnézem hogy felismeri-e a programozó
Ez igen. Nagyon profi.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |