Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   230 / 849
(#) csabeszq válasza csabeszq hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Bővebben:

http://shallowsky.com/blog/hardware/arduino-nano.html
http://forum.arduino.cc/index.php?topic=61963.0
https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?f=91&t=59420

Az utolsó link érdekes, mert azt írják, hogy vannak nano-k, ahol az FTDI 26. pinjét (TEST) nem földelik le, ezért csak úgy módjával megy a chip. Minthogy maradt otthon még egy utolsó FTDI-s nano, amit eddig nem kukáztam le, megnézhetem, hogy mi van a 26-os pinnel és segít-e neki a földelés.

Túl sokat nem veszthetek a dolgon, mert már kompletten le lett írva veszteségként a panel, szóval ha véletlen szétbuherálnám, az se fájna.
(#) kapu48 válasza csabeszq hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Köszönöm!
Én szeretek tanulni!

Most például 2 utasítást még nem ismertem, ezeknek utána keresek:
strcat_P(str, PSTR("Valami:")); // szöveg hozzáadása flash memóriából
strcat(str, num); // szám hozzáadása

Ezt is gyakorolnom kellene még:
sprintf(num, "%d", 247);
(#) brumbrus hozzászólása Máj 18, 2016 /
 
Üdv!
Azt szeretném kérdezni, hogy arduino megához hogyan lehet az esp-8266-ot hozzákötni? Csak ellenálláson keresztül? Miért?
(#) kapu48 válasza brumbrus hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
A tápfeszültség külömbsége miatt szükséges az illesztés.

A mega 5V-on üzemel 16MHz-val.
Az ESP pedig 3 - 3.6V-al.

A miniatürizálás hátránya.
Az ujjbab chipek kisseb csíkszélességen, kisseb feszültséget és áramot viselnek el.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2016
(#) brumbrus válasza kapu48 hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
De a megán van 3.3 v kimenet nem?

Névtelen.png
    
(#) brumbrus hozzászólása Máj 18, 2016 /
 
Jaj! A logikai jeleknek is 3,3 V-osnak kell lenniük! Ezzel a kapcsolással tudnák vezérelni reléket?

esp8266.png
    
(#) kameleon2 válasza csabeszq hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Szia! Nekem is ugyanaz a tapasztalatom, mint icserny-nek. Nyilván a hamisítvány FT232 driverével adódhattak problémáid, de mivel én minden eszközömbe beépítettem, és eredeti volt garantáltan - soha nem volt hasonló problémám. PL2303-at párosával rendeltem, mint USB/RS232 átalakítót, de nem tudtam, milyen chippel szerelt. Rá is fáztam. Egyszer működött úgy ahogy alacsony sebességen - soha többé azután. Rendeltem helyette egy gyári Aten konvertert - gond nélkül ment. A pl2303 nem ment sem XP sem W10 alatt. Az FT232 mindkettő alatt tette a dolgát. Sőt W7 alatt is egy másik barátom gépén. A hamisítványokról pedig jó sokszor lehetett itt is olvasni. Megjegyzendő, hogy a hamisítványok jobb minőségűek és legalább két generációval újabbak, mint az eredeti. Az FTDI a driverekkel próbálta kizárni a hamisítványokat - inkább kevesebb, mint több sikerrel. PL2303-at meg akkor lássak, amikor a hátam közepét. 400km-t kellett leautóznom miatta.
(#) kapu48 válasza brumbrus hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Neki sikerült:
Bővebben: Link
(#) kapu48 válasza brumbrus hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
De, ehez még Arduino sem kel!
ESP8266 IoT ThingSpeak Control Relay
(#) csabeszq válasza csabeszq hozzászólására (») Máj 18, 2016 / 2
 
Az FTDI-ről:

Kiforrasztottam az utolsó FTDI-s Arduino-mat egy panelből. Lemértem, és az FTDI 26-os pinje tényleg lebegett. Bővebben: Link

Összeforrasztottam a 25-ös és 26-os lábakat (AGND + TEST) és láss csodát, 20-ból 20-szor sikerült csatlakoznia, "unable to enumerate" nélkül.

Levont tanulság:
- az FTDI jól működik
- az Arduino Nano-t hardver buggal tervezték meg, a TEST az FT232RL-en lebegett az olasz nano-n is
- a kínaiak gondolkodás nélkül lemásolták a nano-t, hardver hibával együtt
- gondolom olcsóért próbálnak Ebay-en szabadulni tőlük

Egyrészt igaz, hogy az FTDI megy, másrészt Arduino alatt baj lehet és forrasztásra kényszerülhetsz.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2016
(#) csabeszq válasza brumbrus hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Kizárt, hogy az Arduino 3.3V-járól ESP8266-ot járassál. Fél ampert simán megeszik. Nem LED az ESP8266. Szerintem az ESP-01, ami a képen van nem fog megbízhatóan menni, de majd meglátod. Nekem instabilnak tűnik.

Legelőször rendes tápot csinálj, amely képes az ESP-t kakaóval ellátni.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2016
(#) brumbrus válasza csabeszq hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Miyen tápot csináljak?
(#) kapu48 válasza brumbrus hozzászólására (») Máj 19, 2016 / 1
 
Itt egy cikk magyarul!
Ebből sok kérdésedre választ találsz:
ESP8266 - a WiFi, és ami mögötte van
(#) csabeszq válasza brumbrus hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Fogalmam sincs róla, nekem nem sikerült az ESP-01-et használni. Megvettem az Ebay-en a Nodemcu nevű csodát ESP-12E-vel meg 4 MByte flash-sel, az megy mint atom.

Nekem nem sikerült az ESP-01-gyel elérnem, hogy 100-ból 100-szor csatlakozzon a netre és menjen. A Nodemcu ezt tudja, 1300-ért megkapható.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2016
(#) csabeszq válasza brumbrus hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Most jelenleg egy olyan projekten dolgozom, hogy az esp adja a web UI-t, az Arduino meg számol.

https://github.com/cskarai/esp-link/tree/web_server

Az örök kérdés, hogy sikerül-e berakni az esp-link-be.

A koncepció:
  1. <button id="btn_on" type="button">Turn on</button>
  2.  <button id="btn_off" type="button">Turn off</button>


A javascript kikeresi ezeket a controlokat és átvarázsol egy id-t az Arduino felé. Szóval arduino-n beállítod, hogy a "id" div fieldnek mi legyen a tartalma, JSON-on átmegy a javascriptnek és kirajzolja. Magyarul az Arduino fieldek értékét biztosítja, az ESP-LINK a web szervert adja, a böngésző meg rajzol.

Ez azért kellemes, mert HTML-ben írod meg az oldalt, feltöltöd esp-link-re, az Arduino-ban meg a mezőket értékét kell biztosítani. 90%-ban kész, videót kellene a működéséről szerkeszteni, a fejlesztővel meg megdumálni, hogy átalakítsuk az esp-link-et web-szerverré.

Elvileg nyitott a csóka az elgondolásra, de majd meglátjuk. Sok idő befejezni, mégtöbb idő bevarázsolni a főágba. Elő kell állni valami látványos videóval, ami meggyőzi a fejlesztőt, hogy érdemes energiát fektetni a dologba.

Addig eljutottam, hogy tekerem a potmétert, a web-lapon meg változik, hogy 2.4 V, vagy akármennyi. Az ESP-LINK feladata a web-szerver rész, az Arduino a 2.4V-t adja.

Ha érdekel, még írhatok róla bővebben.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2016
(#) Bakman válasza brumbrus hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
A modul táplábaira, a lehető legközelebb, tegyél 4,7 - 10 µF-os kondenzátort, nekem megoldotta az összes csatlakozási problémám.
(#) kapu48 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Ehez még irdmeg, hogy mi az alaplap tipusa?
Mert mindegyiken más biztosítja a 3.3v-ot. Más max mA képességel.
(#) troby hozzászólása Máj 19, 2016 /
 
Valaki használ itt Visual studiót arduino debug-olására? Sehogyan sem tudom működésre bírni és a neten sem találok számomra érthető leírást, hogy hogyan kell beállítani. Letöltöttem a vMicro kiegészítőt ott beállítottam mindent a COM porton már kommunikál de nem tudom VS ből feltölteni a programot. Annak ellenére, hogy fent van a vMicro nekem nem az arduino felületén megszokott loop, setup, függvényeket kell használnom hanem maint? Köszönöm.
(#) Bakman válasza kapu48 hozzászólására (») Máj 19, 2016 1 / 1
 
ESP-01 -ről volt szó, azon nincs semmilyen tápfeszültséget adó cucc. Én a 02-es modullal játszottam, azon is segített a dolog. Apropó, a kondenzátort a tüskesorra, az alkatrész oldal felöl.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2016
(#) brumbrus válasza Bakman hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Szia!
Tudnál egy képet csatolni?
(#) Szikra Lacika hozzászólása Máj 19, 2016 /
 
Hali. Most jött meg az Arduino csomag és az Lcd-vel van egy kis gondom. Rákötöttem ahogyan kell az arduino.cc oldal által és csak ilyen katyvaszokat ír ki. Az arduino program egyik példáját próbáltam ki.
(#) kapu48 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Éppen ezért mert nincsen rajta!

Valamivel csak meg kellett táplálnod?

Hiszen ez dönti el a biztos stabil működést!
Nem pedig a kényszer megoldásból rá ültetett + elko!
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2016
(#) Bakman válasza brumbrus hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
A kondenzátor, lehetőleg tantál, lábait olyan rövidre vágod, hogy a tüskesorra éppen rá lehessen forrasztani. Ennyi, nem több. Fényképet nem tudok mutatni, mert a szerkezetet már elvitték, másik modul pedig csupaszon ül a fiókban. Hasonlóan járj el, mint a mellékelt képen lévő NRF24L01-es modullal (az is szereti a kondenzátort).

NRF24L01.jpg
    
(#) kapu48 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Ez csak látszatmegoldás!
Amíg az asztalon egymás mellett van a 2 modul.

Próbáld meg elvinni egymástól 10 – 20m-re.
Vagy tedd ki az ablakon az egyiket. És borult a biztosnak hit összekötetés.
(#) Bakman válasza kapu48 hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Mint írtam, nem tudok fényképet mutatni, mert elvitték, azóta is működik stabilan. Igaz, én a 02-es verziót használtam, mert annak van normális, külső antennája. Nem modul-modul, hanem Router-modul összeköttetésben megy vígan.

A szerinted látszatmegoldás a modul stabilitását biztosítja (kipróbált, működő dolog), nem a Wifi jel stabilitását. A kettőt azért válasszuk ketté. A kis, NYÁK fóliából készűlt antenna, mint az NRF modulok esetében is, a dolog egyik buktatója. A másik, éppen a tápfeszültség stabilitása. Nem kell a modulnak 2,5 A-es tápegység, mint azt itt-ott írják, hibásan, csak egy kondenzátor. Ezek a modulok nem folyamatosan fogyasztanak, hanem falatoznak, időnként nagyobbat harapva a tápegységbe. Ezekben is mikrokontroller van, ami éppen úgy kér enni, mint az Arduino.
(#) kapu48 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Medő vita!

Gondosan titkolod, hogy hány mA-val tápláltadmeg a modúlt?
Hiszen ez lett volna a kérdésem!
(#) brumbrus hozzászólása Máj 19, 2016 /
 
Üdv!
A következő projekt megvalósításához kérném a segítségeteket(azt leszámítva, hogy egyenlőre még az ESP-01 et sem bírtam működtetni):
Adott:
arduino mega 2560 ( Bővebben: Link )
ESP 01 ( Bővebben: Link )
2.4" TFT LCD Shield ( Bővebben: Link )
8 csatornás DC 5V relé modul ( Bővebben: Link )
A terv:
1.Szeretnék egy webszervert, amiről a telefonról vagy gépről bírom a reléket nyitni, zárni. Meg-e lehet csinálni ESP-01-gyel, hogy az arduino kimeneteinek logikai magas vagy alacsony értéket adjon, úgy ahogy én azt a webszerveren beállítom?
2.A relék aktuális állapotát szeretném az lcd-re is kiírni, illetve azt is szeretném, hogy a kijelzőn és a webszerveren is megjelenjen a fogyasztók által elfogyasztott áram(kWh) minden relé esetében külön-külön.(Ezt úgy gondoltam, hogy a relé nyitása óta eltelt időt megszorzom a fogyasztó teljesítményével amelyet előre bekér a webszerver kW-ban).
3.Azt is megkérdezném, hogy a fentebb belinkelt kijelzőt lehet-e mint bemeneti eszközt használni megához, azaz, hogy arról is nyithassam a reléket).
Tudom igen sok a követelés és igen kezdő vagyok, de segítenétek? Egyáltalán kell még vennem ehhez valamit?
Köszönöm!
(#) kapu48 válasza brumbrus hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Az ESP-01-röl már próbáltunk itt többen is lebeszélni!
Ezen meg bukhat az egész project.

A többi választott alkatrész megfelelő a célra.

De ha még az LCD-n levő touch padról és kezeléséről sem hallottál?
Ez így nagyon keserves és hosszú lecke lesz, amihez sok-sok kitartás és rengeteg idő kel.
(#) brumbrus válasza kapu48 hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Milyen wifi modult ajánlasz? Tudnál linkelni tananyagokat amelyekkel elsajátíthatnám a touch pad kezelését. És valóban lehetne egyidejűleg webszerverről és touch screenről vezérelni a reléket?
Köszönöm!
(#) Bakman válasza kapu48 hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Nem vitatkozom, a tényt közlöm, hogy a modul stabilitását lehet garantálni, a Wifi "erejét" már nem könnyen.

3,3 V-tal (stabilizátoron keresztül), a terhelőáramot pontosan nem mértem, de a stabilizátorról csak a modul ment. és egy LED. Sokat nem fogyaszthat, mert a hűtőborda nélküli IC nem melegedett egyáltalán, sőt, hideg maradt. A NYÁK-on szerepelt még "pár" alkatrész, összességében az egész olyan 3-400 mA-t fogyasztott 5 V-ról, emlékeim szerint.
Következő: »»   230 / 849
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem