Fórum témák
» Több friss téma |
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Igyekszem átrágni magamat az adatlapon, de nem egyszerű. Pár hónapig eltart, mire megértem, hogy miről is ír az a 16 oldal.
Azért ajánlottam a tesztet, az hamarabb meg van.
Sziasztok!
Arduino-val szeretném megmérni a hálózati feszültséget (230V) leválasztó trafó nélkül, szerintetek az alábbi kapcsolással működhetne a dolog?
Szia.
Ez a kapcsolás igen bátor dolog. Én beleépítenék egy optocsatolót galvanikus leválasztásként. Például ilyesmi kapcsolást lemásolnék vagy megvennék: Bővebben: Link Továbbá a bejövő jel mérését is átgondolnám a felbontás és skálázás tekintetében.
Nem, bele ne tegye, mert robban! Ez ugyanis tölteni próbálja, mert LIR2032-re tervezték. Vagyis akkumulátort vár, nem elemet.
De az akksit is kinyírja, mert egy ellenállás és egy dióda van benne, nem igazi töltőáramkör. Idézet: „DS1307 based RTC without LIR2032 battery” Ki kell venni a töltő diódát. A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2017
Nekem dugdosós próbapanelen is működik akármilyen, éppen a kezembe akadt kondival.
ÉS valóban.
Bocsánat a félretájékoztatásért, eddig még nem fújt elém ilyet a szél.
Köszi mindenkinek, találtam egy ilyet és a leírtak szerint módosítottam a modult. Működik.
Attól még ott marad a feszültségosztó, viszont az osztott fesz is elegendő neki, az adatlapja szerint.
Sziasztok! Egy olyan fordult meg a fejemben, hogy egy időjárás állomást csinálnék, kis 128x64es oled kijelzővel, de az adatokat nem mérném, hanem letölteném netről és azt jeleníteném meg. Ez nem újdonság:példa csak nekem az időkép adatai kellenének. Létezhet erre megoldás, vagy nem tűnik kivitelezhetőnek? Van az időképnek elvihető tartalma, első körben elég lenne a min/max hőmérséklet is esetleg az 'égkép'.elvihető
Simán megoldható, lekéred valamilyen http client-tel a számodra szükséges oldalt és parse-olod.
Kulcsrakész, next-next-finish jellegű megoldás szerintem nincs rá
Köszönöm a választ, kulcsrakész megoldást nem vártam. Csak kíváncsi voltam van-e értelme foglalkozni vele.
![]()
Én is gondolkodtam ilyenen, bár nem oled és nem ESP lett volna alatta.
Végül annyi készült el belőle, hogy csináltam egy w.html nevű file-t a szerveremre ami a weather.com és az accuweather budapesti óránkénti előrejelzésére linkel. Ezt reggel átfutom és eldől hogy maradhat-e nyitva az ablak és hogy kell-e esernyőt vinni. A gépesítésről részben azért is mondtam le, mert volt hogy az egyik - jó eséllyel - esőt jósolt mondjuk 2 és 4 óra közöttre, a másik szerint 0% eséllyel lesz eső. Tapasztalatom szerint a weather.com közelebb van a valósághoz. Nyilván ha van api akkor az nagyon jó, az openweathermap is megfelelhet. Én az IBM Watson fantázianevű fellegével játszottam anno (ha jól tudom az időjárás része ugyanaz, mint a weather.com), remek dolgokat lehet kihozni belőle, csak hát fizetős.
Esetleg az OpenWeatherMap.API ingyenes változata?
Szia,
nem tudom, hol laksz, találsz-e közelit, repterek időjárását a NOAA gyűjti, és a neten publikálja. Pl. Ferihegy: http://tgftp.nws.noaa.gov/data/observations/metar/decoded/LHBP.TXT Összes: LHBC.TXT: Bekescsaba, Hungary LHBP.TXT: Budapest / Ferihegy, Hungary LHDC.TXT: Debrecen, Hungary LHKE.TXT: Kecskemet, Hungary LHPA.TXT: Papa, Hungary LHPP.TXT: Pecs / Pogany, Hungary LHSN.TXT: Szolnok, Hungary LHUD.TXT: Szeged, Hungary Figyelni kell: nem mindegyik frissül, és nem szabad, de nem is érdemes gyakran letölteni, mert kitiltanak. Van nem-dekódolt formátumban is: http://tgftp.nws.noaa.gov/data/observations/metar/stations/LHBP.TXT Ezek rövid fájlok, egy ethernetes/wifis Arduinoval van esély letölteni, kielemezni, kijelezni. A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2017
Köszönöm nektek, már van kiindulás, a NOAA jó lenne csak nincs benne a városom, többiről nem tudom milyen pontos, az időkép meg nekem eléggé be vállt, azért szerettem volna azzal, de egyelőre túl bonyolultnak tűnik kinyerni onnan arduino számára használható infót. Üdv!
Inkább erre egy SBC panelt lenne érdemesebb használni már .Ami OLED kijelződet hajtja meg.
Tudsz rá scriptet is írni ami a városod adatait wgettel lele töltögeti webről ![]()
Igen, ez jó ötlet. pinoroni.com, 10 GBP alatt van a pi zero w, 4 GBP a szállítás, pár nap alatt itt van. Egy levetett telefontöltő és egy levetett uSD kártya kell még mellé. Sokkal erősebb, mint egy mikró. Némi linux tudás nem árt mellé, de nélküle is el lehet lenni. Valamilyen nyelven programozni se árt, de az mikróra is igaz. Ezt még TV-re is kiteheted, ha nagyban akarod látni, és nem csak azon a körömnyi kijelzőn.
Ne add fel!
Megnyitottam az idokep.hu-t, Budapestre 13 fokot ír. Megnyitottam az oldal forrását, és gyönyörűen olvasható. A 260. sortól van ez:
Itt az utolsó előtti sor a jelenlegi hőmérséklet, az a 13 fok amit mostanra mutat. Ezt kellene kitúrnod a saját városodra vonatkozó URL-ről.
Sziasztok!
Szeretnék csinálni egy mérleg elektronikát. Lényegében az lenne a feladata, hogy egy relét kéne vezérelni. Lenne egy mérleg szenzor ami továbbítaná a jelet egy Ardunio Uno felé majd azzal kéne egy relét vezérelni olyan módon, hogy például ha a szenzor eléri a 15kg-ot akkor azzal kapcsolja a relét. Ehhez kéne nekem egy példakód, vagy ha valaki tud segíteni benne akkor egy teljes kód, mert nem értek a C/C++hoz.
Sziasztok!
Van egy Adruino Nono-m és egy GY-521 (mpu6050) egységem. Néztem libeket hozzá. Volt ami csak simán kifagyott, volt ami meg le sem fordul rendesen, de a végén majdnem önmagában a Nano fele memóriáját megeszi. Így a projectel házasítani esélytelen. Létezik hozzá valami kevés memóriát evő lekérdezési osztály, ami már valódi X,Y,Z értékeket ad (nem nyers adatokat)? Előre is köszi.
Üdv!
Szeretnék egy olyan projektet csinálni, amiben gombokkal lehet egy menüpontot görgetni egy LCD-n, és azon belül is vannak menüpontik, és lehet ezeken belül a kimeneteket kapcsolni. A kijelző vezérlését arduinoval értem, de nem tudom, hogy hogyan kellene kiindulnom. Ehhez szeretnék tanácsokat, esetleg kódrészleteket. A válaszokat előre is köszönöm! A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2017
Köszönöm!
Esetleg magyar leírást kaphatok hozzá?
Elindulnod szerintem úgy kellene, hogy részenként összerakod a dolgot. Először tanulj meg nyomógombot kezelni (prellegés, stb.), aztán kijelzőt, és ha ezek mennek akkor már csak össze kell rakni a kettőt.
Amit javaslok: nano, 1602-es kijelző, nyomógomnok, illetve én lehet hogy inkább egy nyomógombos rotary encoder-t használnék. |
Bejelentkezés
Hirdetés |