Fórum témák
» Több friss téma |
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Sziasztok!
Ez az oldal alapján megcsináltam ezt a kapcsolást. A LED villog párat és nem történik semmi. Annyit módosítottam a kapcsoláson, hogy a board TX lába és a kapcsoláson látható Q1 bázisa közé tettem egy 1K-s ellenállást, mert nem szeretném, hogy bármi is tönkremenjen. Kódban vagy a kapcsolásban lehet a hiba? Köszi
Igen, bocs float-ban van, de az kéne, hogy kerekítse 1 tizedesjegyre.
Csak 1 oldalt kellene itt vissza lapoznod!
Lemaradt egy kerdes, EZ tenyleg mukodik igy ?
Van rá esély, de egyik eszköz sem programozó. Ez kb. azt jelenti, hogy ha van az Atmega328-on bootloader, akkor igen.
Miért ne működne? Ha egyszer felprogramoztad Arduino-val a chipet, akkor az úgy marad az idők végezetéig. Akár ki is veheted és átrakhatod máshová. Egyáltalán nem kell az USB a LED-ek villogtatásához. USB kizárólag a felprogramozáshoz / kommunikációhoz kell, egyébként ha egy telefontöltőre kötöd az Arduino-t úgy is megy.
Mondjuk a kvarc mellé illett volna berakni két 22pF-os kapacitást, mert így azért nekem elég neccesnek tűnik. Nem beszélve a RESET lábról, ami a levegőben lebeg és az AREF-re sem kötöttek kapacitást. Tesztnek jó, de ha panelt építenék, azért nem ebben a szellemiségben drótoznám be. A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2014
Kosz, amit irtal nagyon is ertheto. Tudnal linkelni egy minimum alkatreszbol allo kapcsolasi rajzot ?
Esetleg, habar mar feltettem ezt a kerdest itten de nem kaptam eggyertelmu vallaszt ra, ha lekepezek egy .hex fajlt Arduino alatt, azt egy programozoval (pl: Genius 540 -el rendelkezem) ra tudom tolteni egy megfelelo Atmega IC -re (megfelelo mint amilyennel rendelkezik az a lapka amilyet kivallasztottam a "Board" alatt), na persze ha van rajta bootloader. Vagy, esetleg meg bootloadert is lehet tenni ra vele ? A lenyeg az lenne hogy: Arduino altal szolgaltatott kornyezetbe megirni a progit es utana Arduino lapkatol fuggetlenul hasznalni, mondjuk egy megfelelo Atmega IC -vel. A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2014
Kép: itt
Kb. ez az. Megjegyezném, hogy az Atmega328P kristály nélkül is megy, szóval azt is le lehet hagyni, de ha az Arduinoból veszed ki az IC-t ahhoz kötelező a kristály. Vannak az IC-nek biztosítékai (fuse bitek), ott be lehet állítani, hogy a belső órajelgenerátorról menjen, vagy a külső kristályról. Amikor a boltban megveszed, 1 MHz-re állított belső órajelről megy az IC. Arduino alatt át van állítva, előre fel van töltve a bootloader és a 16MHz-es kristályos üzem, tehát amit onnan veszel ki, az nem fog kristály nélkül elindulni. Értelemszerűen a bolti IC-t átprogramozás nélkül sem tudod Arduino-ba berakni. Ha megveszed az USB-s UART kütyüt, ahhoz szükséged lesz a kristályra. A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2014
Valószínű, én vagyok nagyon béna, de az ott lévő mindkettőt kipróbáltam, és akárhogyan módosítom, nem tudom megcsinálni, hogy 1 tizesesjegy legyen, ne 2.
Sziasztok!
Olyan átalakító vagy "shield" létezik, amivel USB eszközt a TX-RX lábra tudnám kötni, adatokat küldeni-fogadni?
"Arduino USB Host Shield" kifejezésre keress rá!
Találtam.Köszi Nem éppen olcsóság...
OBD2 interface kábelemet rá tudom idomítani, vagy inkább bluetooth-os OBD2-hoz rendeljek BT shieldet?
Koszi, vilagos. Szerinted EZEN milyen bootloader van ?
De, a programozoval, azzal is ugyanilyen a helyzet, vagy azzal nem lehet beoltani az IC -re az Arduino bootloadert ? A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2014
Sokat hiányozhattál a matek órákról!?
![]()
Vagy Arduino UNO, vagy Duemilanove.
Mindenképpen működik, ha berakod az Arduinoba, legfeljebb más alappanelt kell kiválasztanod. Más az UNO és a Duemilanove feltöltési sebessége: 115200 bps és 19200 bps. Ha nem a megfelelőt választod ki, akkor nem megy. A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2014
UNO Bootloader.
Írja is alatta, hogy "A000066-os starter kit-hez", ami náluk az uno. Egyébként rendeltem ilyet tőlük, teljesen rendben van.
Igazad van, valóban annyi. Sosem ellenőriztem, két Arduinom van, egy UNO és egy Nano. Alappanelváltás nélkül nem megy fel rá a program.
A 19200 a terepasztalom feltöltési sebessége. Az 5 méteres kábel miatt nem lehetett magasabb sebességet használni.
Lama kerdes, de, mar megbocsass. Mire valo az f betu a vegen ? Ilyesmire nem emlekszem hogy lett volna matek oran.
Idézet: „uint32 egesz = float_szam * 10.0f + 0.5f;”
Ja, ez már Gcc programozás óra.
![]() A fordítónak constans float (Tizedes tört szám) típus módosító megadása.
De működik Visual Studióval is, ez C szabvány.
10.0f az float 10.0 az double 10l - long 10ul - unsigned long ... A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2014
Bővebben:
Számábrázolás – Lebegőpontos számok
Sziasztok!
Atmega328-at úgy szeretném használni, hogy folyamatosan kommunikál a hardveres UARTon, valamint két szoftveres UARTon, a kérdésem az lenne, hogy ez mennyire terheli le a processzort?
Teljesen.
SW UARTon adok/veszek éppen és a másik SW UARTon adat jön : mi fog történni? ![]() Erre a Mega2560 való (4 hardware UART).
Üdv. Olyan kérdésem volna hogy van itthon egy Arduino Uno R3-as programozóm (328p) és az volna a kérdésem hogy enthernet shield-ből EZ a verzió megfelel az enyémhez? A válaszokat előre is köszönöm.
![]()
UnoR3 programozóra nem. Uno R3 alappanelre igen.
Viszont a forgalmazó/gyártó mintakódjaira mindenképp érdemes szert tenni vásárás folyamán/előtt, mert - többféle reviziós chip van az ENC-ből - többféle panelbekötéssel elérhető. A programkód minimál ethernet kezeléssel 14-18 kbyte méretű.... És kérdés: mire is akarod használni? Arra van e mintakód?
Arra gondoltam lehetne-e az arduino könyvtárából az alapprogrammal indítani,de akkor ezek szerint ez nem a megfelelőbb panel hozzá.
![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |