Fórum témák
» Több friss téma |
WinAVR / GCC alapszabályok: 1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile" 2. Soha ne érjen véget a main() függvény 3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van 4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron 5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás 6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et Bővebben: AVR-libc FAQ
Hello!
A pdf-ben a isp csatin nézd meg a feliratokat, az avr-en is nézd meg (adatlap), most már csak össze kell kötözgetni őket Az Stk200-nak a céláramkörből kell kapni a tápot !
Hello!
Tudnál mondani olyan parancsot, amitha cygwin alól adok az AvrIsp-nek (com portra), akkor egy meghatározott válasz jön rá? Kellene keresnem valami értelmes módszert, amivel tesztelni tudom, hogy egyáltalán jó porton van-e... Köszi előre is!
i vagy I betüre a holmi az azonosítóját dobja vissza terminal alatt.
Sziasztok! :help:
Egy kérdésem lenne, mégpedig: Assembly-ben programozok ATmega 128-at. A szubrutinból való visszatéréssel van gondom. Olyan mintha a "ret" utasításra nem találna vissza a meghíváshoz. :nezze: (Stack beállítva, valamint interrupt-ok működnek helyesen. Már kipróbáltam másik uC-ert is /mega8/ de az is ugyanígy viselkedett) Én nem állítok még be valamit? :nemtudom: Köszi!
Hali. Kezdő vagyok , de nem kicsit !
A kérdésem : STK 200 kisfeszültségű programozó (ugye ). NA akkor mi a nagyfeszültségű és a stk200 közötti különbség?? Mert ugye az adat oda vissza , órajel az ~TTL , a reset ugye 0 volt Vagy a restet 12v jánál tudja az awr hogy jön a program (mint a pic-nél) ? : Idézet: „STK 200 kisfeszültségű programozó (ugye )” Igen. Idézet: „NA akkor mi a nagyfeszültségű és a stk200 közötti különbség??” Az STK SPI-n dolgozik (TTL, LVTTL) A nagyfeszultsegu 12V-ot is hasznal, es parhuzamos programozasnak nevezik, adatlapokban megtalalhato.
Szerintem elenőrizd le, hogy a stack-et megfelelően használod-e. Interruptoknál a pl. elmented-e a státusz regiszter tartalmát az interrupt elején, és visszatöltöd-e a végén? ...
Megépítettem egy puffer IC-t használó párhuzamos programozót. Van arra mód hogy leellenőrizzem így, céláramkör nélkül, vagy csak a uC programozásakor derül ki, hogy mindent jól csináltam-e? AVR Studio 4.13 SP2 Build571-et installáltam. Ebben írogattam a progit
A sejtésem az bejött , de okosabb nem lettem .
Nézzünk 1 gyakorlati példát: AT tiny13 ; lehet 6 portom ha a reset is pl. kimenet lessz . És most jön a gondom : STK200 al betöltöm a programot , működik is csinálja amit kell de viszont a csipbe hogyan tudok másik programot küldeni ?? A reset kimenet lett!! Megint csak nem értem mit takar a nagyfeszültségű programozó ? És honnan tudja az awr , hogy programozni fogom?? mi az a spi ? Lehet fárasztó vagyok a sok kérdéssel , de aszt hiszem erre is való a fórum. Előre is köszi a segítő válaszokat.
Na igen .
Nekem ez akkor derült ki igazából mikor az első proramot küldtem az awr felé. Szerencsére jól működött , lévén elég egyszerű áramkör. Persze előtte mértem szakadásmérővel és logikai ceruzával (ttl áramkör )
http://elm-chan.org/works/avrx/avrxp8.png
talán ez Jól elbeszélgetek magammal Idézet: „de viszont a csipbe hogyan tudok másik programot küldeni ?? A reset kimenet lett!!” Nem szoktuk a RESET labat IOnak hasznalni,.. De, olvasd el pl. a ATMega8 adatlapja 226. old.-tol kezdodoen irja a parhuzamos programozas minden lepeset. Idézet: „mi az a spi ?” Serial Peripheral Interface .
Ez hasznos volt .
Köszi. Ezek szerint a párhuzamos programozás = a magas feszültségű programozással. ? Hi. nekem csak 22 oldal a mega8 doksija
érdekes már láttam ATTiny13 nál IO-nak használni a reset kivezetést.
Itt nem lehet úgy használni mint a Pic 12c508 nál, Egyszerű léptetési feladatokra kellene nekem ez a 8 kivezetésű tok
Nagynehezen kiderült mi a gond:
nem ugrottam át az interrupt vektorokat. Rápakoltam a főprogramot... Most már megy...
Hol kapok én attiny85-öst? Szegeden nem találtam. MSC-nél sincs feltüntetve.
AT29C010 atmel flashbe írok és olvasok Atmega128-cal és az a problémám, hogy beírok egy adott címre vmit, kiolvasom, ok. Aztán beírok valamit egy másik címre, kiolvasom rendben. Ekkor kiolvasom az első címre beírt adatomat és ott már 0xFF van helyette.
Tehát mindig csak a legutóbbbi írási ciklusom eredménye marad meg. Ha egyszerre többet írok, akkor azok mind megmaradnak, de csak a következő írásig, hiába írok más címre. Mi a baj? :no:
Hello
Sokat keresgettem már AVR-eket bemutató projektek után, de eddig semmit sem találtam az alap ledes villogón kívül. Létezik valami bemutató oldal, amiben meg lehetne tanulni az AVR-ek alapvető alkalmazását? Mint például gombmátrix kezelése, bemenő jelszint változás érzékelése és mérése, A/D használat, léptetőmotor meghajtás, és egyéb kezdő alkalmazások. Igazából nem a bekötés érdekelne, hanem ezeknek a programpéldái C-ben, vagy Basicben. Példa nélkül nem megy a tanulás. Tud valaki segíteni?
Üdv.
Kezdésnek tudom ajánlani Ezen az oldalon található bascom könyvet, és a bascom fordítót (basic).
Srácok!
Létezik olyan hogy nem sikerül sehogy beállítanom a code protectet mega162-n? Azt akarom megvalósítani, hogy írni és olvasni csak törlés után lehessen bele... Tehát a kész kódot sehogy ne lehessen kiolvasni belőle, csak törölni.
Már kezdek magamban kételkedni.
A Lock-biteket beállítom 00-ra. Ez a jövőbeni programozás és olvasás letiltva funkció. Beégetem a kódot, majd visszaolvasom ISP-vel error... Ez oké. Visszaolvasom JTAG-el és olvassa és ráadásul jót... Hogy lehet ez? A Lock biteken átküzdi magát a JTAG? Vagy a Chip Erase dobná el a lock bitet? (Bár nem mintha meghívnám JTAG esetén) Elvileg ha 00 a lock bit, akkor se prog se read, de sima erase device-al újra programozható (persze program elveszve)
Hülye tipp: Mi van, ha letiltod a JTAGot is?
A Fuse-ban amit állítasz az a következő: - Serial or paralell programming disable - OCDen (OnChipDebug) disable - JTAG disable - ISPdisable - SPM/LPM disable in boot sect - SPM/LPM disable in application Az OCDen engedélyezve van, a JTAG hozzáfér a chiphez. SPM/LPM tuda állítani a biztosítékbitet (ez a flash önprogramozás (pl. bootloader)). Az adatlapban keress a "Lock Bit" és az "ODCEn" kifejezésekre. Jól szét van szórva h a JTAGon át mikor mit tudsz csinálni.... Ha ezeket beállítod, akkor csak soros/paralell nagyfesz programozóval tudod alaphelyzetbe rakni a chipet. ha a ISP-t megtarod, akkor azon keresztül is tudod még _törölni, majd újrapropgramozni_.
Nekem csak az kell, hogy kiolvasni ne lehessen, és írni csak akkor ha előbb törölted a programot.
Hal!
Nem tudjátok, h az Atmel.com-ról most letölthető AVR Studio aktuális verziója telepíthető w98-ra?? AVR Studio 4.13 SP2 (build 571) (45 MB, updated 12/07) AVR Studio 4.13 Service Pack 1 (build557) (37 MB, updated 09/07) Nekem v-miért nem sikerült
Senki??
Na jó, akkor ezt nemnek veszem. Esetleg akkor tudja v-ki, h honnan lehet letölteni w98hoz való AVR Studio-t Idézet: „Nekem v-miért nem sikerült” Mit ertesz ezalatt?
Üdv!
Már megrémültem, h meghalt a topik! Installkor kiírta a telepítő, h v-mi dll vagy v-milyen hiba, és leállt a telepítés - már az elején Lehet, h a rendszerem rosszalkodik Elég sokat szemeteltem már a regisztribe....
Ja, meg még valami!
Csak ámulok, h milyen profik írnak ide a fórumba, de szerintem sok kezdőt az érdekelné, -gondolom nem vagyunk kevesen-, h honnan lehet elindulni a assembly programozással-nulláról ??? Azt azért ne mondjátok, h előveszitek az angol nyelvű AVR doksikat, aztán már programozzátok is a prockókat. Basic-ben már programoztam, meg teljesen hülye sem vagyok, de a assembly azért feladja a leckét rendesen így segítség nélkül elsőre |
Bejelentkezés
Hirdetés |