Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1822 / 2208
(#) gerleimarci válasza mofesa hozzászólására (») Nov 14, 2015
Mértem egy párat. Én úgy látom normálisak a jelalakok. Az előfokot nem tudtam túlvezérelni, a fázisfordító után jelszint szerintem elégséges a végcsövek kihajtásához.
(#) mofesa válasza gerleimarci hozzászólására (») Nov 14, 2015
Pedig túl lehet, persze ahhoz nagyobb bemenő jelszint kell. Láttam már szebb szinuszt is. Az egyik fele kevesebbet erősít.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2015
(#) bta válasza gerleimarci hozzászólására (») Nov 14, 2015
A 3. kép szerint a ff erősen túlvezérelve jelentős aszimmetriát mutat, de hogy ez miként jelentkezik "normális" kivezérléstartományban, arra csak a fokozat torzításmérése adhatna kielégítő választ.
(#) bta válasza mofesa hozzászólására (») Nov 14, 2015
A 3. kép alapján én ezt nem venném biztosra, hiszen még a második is túlvezérléses mérés. Másrészt, a szimmetriának nem feltétlenül itt kell jónak lenni, hanem a kimenőtr. féltekercsein, a gyakorlatban (többnyire) nem igazán egyformára válogatott végcsövek eltérő erősítési tényezőjével együtt.
(#) valaki2233 hozzászólása Nov 18, 2015
Sziasztok, tudtok mondani/ajánlani olyan előerősítő fokozat erősítő kapcsolást ami alacsony feszültségről is működik? pl 20-30-40-50 volt Előre is köszi
(#) FordPrefect válasza valaki2233 hozzászólására (») Nov 18, 2015
ECC86 alkalmas de drága és ritka. ECC/PCC88-al keress keress kapcsolást, az kis jelszinten elmegy 40-50 V-al.
(#) Peter_S válasza valaki2233 hozzászólására (») Nov 19, 2015
Ha az ECC86-nál olcsóbbat szeretnél, akkor szovjet csövekre nézz kapcsolást, pl. 1Ж24Б, 1Ж37Б.
Vagy az USA eBay-ről elérhető náhány cső ami megfelelne neked: 12AE6, 12AE6, 12AJ6, ezekkel készült kapcsolásokra is érdemes rákeresni.
Bár ha úgyis van az áramkörben hálózati trafó a 12-20-30-40-50V miatt, akkor már érdemes egy "rendes" csöves trafót használni a szokványos csövekhez megfelelő feszültséggel, és egyből tágabbak a lehetőségek csőválasztás terén.
(#) Csillagnyee válasza Peter_S hozzászólására (») Nov 19, 2015
Feszültségtöbbszörözőt is be lehet építeni néhány elkó és dióda alkalmazásával, de ezt sokan nem szeretik, mert néha 100Hz zajt okoz. Annyira egyszerű kapcsolás, hogy egy próbát szerintem megérne.
(#) CHZ válasza valaki2233 hozzászólására (») Nov 19, 2015
Csatolt kapcsolast javasolnam.

XD10.jpg
    
(#) kergebeeka hozzászólása Nov 21, 2015
Sziasztok.kis segítségre lenne szükségem van nekem egy régi böhm regent 30h erősítőm,de nincs meg az erősítő része,gondoltam után kéne építeni,és ehhez kérnék segítséget pl.:milyen trafók kellenek bele,ez volbna a legfontosabb számomra először.
(#) Imi65 válasza kergebeeka hozzászólására (») Nov 21, 2015
Konkrétan nálam is hányódik egy ilyen erősítő, bár nem az enyém. Körül kéne nézni, hátha van valahol.....
(#) CIROKL hozzászólása Nov 30, 2015
Csöves ismét ... Az alkatrészek a fiók mélyéről , azért olyan amilyen a célnak tökéletes !
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2015
(#) gerleimarci válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 30, 2015
Ő ki és milyen csövekkel?
(#) CIROKL válasza gerleimarci hozzászólására (») Nov 30, 2015
Nem watt mániásoknak való pici erősítő ! Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 30, 2015
Valahonnan nagyon ismeros.
(#) ticseboy válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 30, 2015
Ezt már nem fogod kinőni (az épitést). Szép és biztos jó lesz ez is.
(#) Orbán József válasza CHZ hozzászólására (») Nov 30, 2015
Nem is értem, valahogy elharapózott ez a munka - is...
Thanks!!!
(#) CIROKL válasza CHZ hozzászólására (») Nov 30, 2015
Nem véletlen , szerintem màr làttad !
(#) gerleimarci válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 30, 2015
Ezt a kifejezést előszeretettel használom az ismerőseimre. Én személy szerint nem érzem magam 'wattománnak', de ha az erő nem megy a minőség rovására, akkor miért ne?
Szép és gondosan megtervezett erősítőnek látszik.
A link egy kicsit összezavar. Most akkor egy régebbi erősítődet építed meg mégegyszer?
(#) CHZ válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 1, 2015
Ennyire slager, mindenki ezt epitgeti?
Ha nem mutogatjatok, mar teljesen elfelejtettem, hogy volt ilyen is.
(#) Orbán József válasza CHZ hozzászólására (») Dec 1, 2015
Azt mondták, ez a csövesek menő-manója...
Kötelezően megépítendő darab.
(#) gerleimarci hozzászólása Dec 1, 2015
HI-FI EXPO 2015 Sofia Bulgaria
Mintha a második képen 'lefejezett' GU 50-eket látnék.
(#) keszeg01 válasza gerleimarci hozzászólására (») Dec 1, 2015
Jó estét.
A 128-as képen jobban látszik, szerintem is az.
(#) gerleimarci válasza keszeg01 hozzászólására (») Dec 2, 2015
Azért nem semmi, hogy bekerült egy McIntosh mellé. És akkor még azt mondják, hogy elfogult vagyok a csővel.
(#) ngyzoli válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 3, 2015
Nem ez szerepelt jópár éve egy Kecskeméti találkozón? (a buszpályaudvar mellett volt megrendezve) Mert ha igen,akkor ennek brutálisan jó hangja van.Utánépítésre melegen ajánlott...
(#) vikipapa hozzászólása Dec 3, 2015
Sziasztok. Egy kis segítséget kérnék. Van egy velence de luxe kimenő trafóm, aminek nem tudom pontosan a bekötését. Csatolok egy képet az ellenállás értékekkel amiket mértem a kivezetéseken. Azt tudom hogy a 400 Ohm-os tekercs a primer, de a szekunderbe nem vagyok biztos. Segítséget előre is köszönöm.
(#) Imi65 válasza vikipapa hozzászólására (») Dec 3, 2015
Ilyenkor adj rá (pl. a primerre 24V-ot) váltófeszültséget, és mérj áttételt. Jobban kifejezi a helyzetet, mint a bizonytalan ellenállás-mérés a szekunderen.
(#) Peter_S válasza vikipapa hozzászólására (») Dec 3, 2015
Egy kis segítség csatolva, talán ezen a fórumon találtam.
A primert szerintem jól gondolod, a szekunder két szélső kivezetését használd.

Egyébként én is vettem egy ilyen rádiót az ócskapiacon egy doboz cigi áráért donornak, de aztán nem volt szívem szétbontani.
Rendbeszedtem, most a magyar rádiózás napjára össze is állt a szerkezet, a csöveket az ECL86 kivételével sikerült NOS Tungsramokra cserélni.
(#) V1rusH válasza Peter_S hozzászólására (») Dec 3, 2015
A rajzok az "enyéimek", vagy is én rajzoltam a gyári dokumentációt felhasználva.
A rajz fejlécezése hibás annyiban, hogy csak az egyik Velence, a másik Harmónia de Lux. Ha jól tudom a Harmónia az előd, a Velence az utód.
(#) Andrei1181 válasza V1rusH hozzászólására (») Dec 3, 2015
Nekem RA2102-esem van és nagyjából a jobb oldali rajzon ismerem fel a rádiómat, aminek a végfokát gitárerősítőnek használom.
Növelni szeretném az ECL86 triódájának az erősítését, hogy kapjak egy kis torzított hangot, amire azt a javaslatot kaptam, hogy a katódellenállást kössem át egy megfelelő kondival. Sajnos nincs ellenállás a katód és a föld között, így ez a megoldás nem működik.
Hogyan lehetne mégis erősíteni egy kicsit a triódán?
Következő: »»   1822 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem