Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2164 / 2208
(#) 6C4C válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 2, 2020
Ebben igazad van, vannak "névtelen" fejlesztők is
(#) TAttila77 válasza 6C4C hozzászólására (») Jan 2, 2020
Miért kell kötözködni belekötni abba aki éppenséggel építeni mer valamit és esetenként meg meri írni a SAJÁT tapasztalatát véleményét sgítés képp mások számára, ha éppen érdekli azokat amit éppen csinál? Az én cuccom épp "valaminek" lett lehurrogva mert még éppenséggel nincs kész állapotban. /Mellesleg majdnem kész és tökéletesen működik./ Az ilyen embernek számomra semmiféle érdemi véleménye semmis a témáról. És még finom és nőies voltam. Cak azért írtam mert engem érint.
(#) granpa válasza 6C4C hozzászólására (») Jan 2, 2020
Csak az stílus, csak azt tudnám feledni.
(#) 6C4C válasza granpa hozzászólására (») Jan 2, 2020
Aki értette amiről írtam, az értette. Ha tunerman nagy tapasztalat szülte segítő hozzászólásaira ez a reagálás akkor nincs miről beszélni. Persze az tény hogy bizonyos dolgokra az érzékenységünk nem egyforma
(#) Ge Lee válasza tunerman hozzászólására (») Jan 2, 2020
Hát, a TDA az nem épp a világ teteje, sem a jel/zaj viszonyát sem a csatornák áthallását tekintve.
(#) Ge Lee válasza granpa hozzászólására (») Jan 2, 2020
Ugyanarról beszélünk. A csöves témában én teljesen kezdő voltam, és amilyen tanácsokat kaptam a "tapasztaltabbaktól" attól nem előre hanem hátra léptem (volna) kettőt, ha elhiszem amit mondanak...
(#) Ge Lee válasza 6C4C hozzászólására (») Jan 2, 2020
Ezt most úgy általánosságban írom, nem csak konkrétan rá értve. Elég nehéz úgy bárkinek bármiféle "tapasztalat" vagy akármi szülte hozzászólását segítőnek tekinteni, ha az legkisebb részében sem egyezik azzal amit az ember saját maga tapasztal. Hogy értsd is mit mondok. Ha nekem pl. a triódás SE hangja jön be a csövesek között, akkor ne akarja már nekem senki megmagyarázni se a tudomány se a misztikum szintjén hogy az eleve miért nem is lehet jó, meg miért vagyok én süket és hasonló nyalánkságok.
(#) 6C4C válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 2, 2020
Nem baj. Amúgy én is SE kedvelő vagyok, abból is a DC csatolt dolgokat kedvelem
Kívánok MINDEN audioamatőr kollégának boldog újévet és sikeres projekteket!
(#) TAttila77 válasza 6C4C hozzászólására (») Jan 2, 2020
Akkort ketten már vagyunk, mert nekem is Full DC csatolt az EAR. Érdekes nagyon szép hangú erősítő.
(#) 6C4C válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 2, 2020
Ennek örülök
(#) tunerman válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 2, 2020
Idézet:
„Hát, a TDA az nem épp a világ teteje, sem a jel/zaj viszonyát sem a csatornák áthallását tekintve.”

A hallása az embernek az egy dolog, de azért a fotókon szemmel láthatóan a fehér kerámia TDA1540 DAC-ból kettő darab(!) van a Philips CD100 panelján
Mit jelent ez? Hááát....dual monó az istenadta, az áthallás kiértékelését az itteni topiktársakra bízom.
TJ.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2020
(#) sutemenyx hozzászólása Jan 2, 2020
Higyjétek el, hogy tunerman itt rendkívül visszafogottan és segítőszándékkal ír. Privátban beszélgetve vele sokkal nehezebb.
Szóval hajrá... a tapasztalatát valóban igen nehéz megkérdőjelezni.
(#) CHZ válasza sutemenyx hozzászólására (») Jan 2, 2020
Ki nem hitte el?
(#) sutemenyx válasza CHZ hozzászólására (») Jan 2, 2020
Nekem úgytűnik, hogy néhányan azt gondolják fikázni tér csak be néha.
(#) MacGiver válasza tunerman hozzászólására (») Jan 2, 2020
Idézet:
„Természetesen ennek a csatorna szétválasztási és szeparációs elvnek a mérése objektív előny - a valóságban pedig az egymástól 3 méterre lévő két monoblokk között nem fog senki áthallást”

Az egymástól 3m-re lévő monoblokkok-nál tényleg nem az áthallás jelent problémát..
Más problémák fognak gondot okozni. És ragozhatjuk a végtelenségig.
(#) 6C4C válasza MacGiver hozzászólására (») Jan 2, 2020
Te tudod... Én csak két problémát látok. Az egyik az ár... A másik az I. év osztályból adódó földhurok. Most Te jössz: mik a problémák szerinted a monoblokkal???
(#) MacGiver válasza 6C4C hozzászólására (») Jan 2, 2020
A monoblokkokkal nincs problémám.
Az ár...Hobbi oldalon vagyunk.
Földhurok. Két különálló monoblokk, ha máshol a láncban nem követünk el hibát, valóban okafogyottá teszi a földhurkot, mint problémát. Más kérdés, hogy két monoblokkot akár közös házban, egy hálózati trafóval, szeparált szekunderekkel is meg lehet építeni.
A 3 m-es távolság inkább problémás, mert ebben a felállásban (amit nem ismerünk) két végfokot kell meghajtani több méter kábellel, alacsony impedancián. Ami teljesen más problémákat vet fel, és megint csak erősen szubjektív lehet. Lazítsunk.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2020
(#) 6C4C válasza MacGiver hozzászólására (») Jan 2, 2020
Ugyanmár... Egy jó preamp és... Mik a "más problémák"... Kíváncsivá tettél...
(#) MacGiver válasza 6C4C hozzászólására (») Jan 2, 2020
Idézet:
„Egy jó preamp”
...Jó üzlet...Csak már régen okafogyottá vált, pár sznobnak még eladható. Részemről vége.
(#) cua válasza sutemenyx hozzászólására (») Jan 2, 2020
Ezzel vitatkoznek.
En egyszer beszeltem vele valamikor a 90-es evek kozepen, akkor ha jol emlekszem egy OTL erositovel haknizott es kozben azt hangsulyozta milyen nehez jo kimenot venni/tekertetni, tulsagosan befolyasolja az erosito minoseget/hangjat.
Szemelyesen teljesen maskepp viselkedett (ok, ez mar ~25 eve volt), de annyira hogy sokaig nem jottem ra hogy o a 'tunerman' neven futo forumtag. Igaz kozben a velemenye is sokat valtozott de ez elfogadhato, mindenki valtozik. Szoval anno biztos hogy jobb volt szoban mint manapsag virtualisan
(#) 6C4C válasza MacGiver hozzászólására (») Jan 2, 2020
Te tudod... De vannak, akik ennek ellenére mégis használnak elő/vonalerősítőt a rendszerükben
Az egy dolog hogy sokan feleslegesnek tartják a használatát...
(#) Ge Lee válasza sutemenyx hozzászólására (») Jan 3, 2020
Én elhiszem. Viszont kérnék egy olyan véleményt is (akár a listából is választhatsz), hogy akkor a többiek hogy írnak? Mert a saját tapasztalatom szerint, 10 ember 10 félét mond. Akkor most ők:
- nem segítőszándékkal írnak?
- tapasztalatlanok?
- süketek?
- balfékek?
- kicsit sem értenek a dologhoz?
- szándékosan akarnak félrevezetni?
Vagy akkor hogy is van ez, mert én tényleg nem értem.
(#) Ge Lee válasza 6C4C hozzászólására (») Jan 3, 2020
Idézet:
„Egy jó preamp és... Mik a "más problémák"”
Hát, az már önmagában elég nagy probléma. Vannak akik szerint nem az előfok (hogy egyébként az minek nem is értem), de még egyetlen hangerőpoti is nagyobb eretnekség a jelútban mint egy csatolókondi. Leírja a delikvens büszkén, hogy ő biza a DC csatolásra esküszik, nem tesz egyetlen kondit sem a jelútba mert az a hanggal ezt meg azt teszi. Aztán közbe, meg tesz egy A5-ös méretű nyákot a jel útjába, ami tele van mindenféle bemenetválasztó relékkel, aktív meg passzív elemekkel, előfokkal akármivel. Az nem csinál semmit a jelútban. Áááá, dehogy.
Nálam egyetlen alps poti van csak az erősítő előtt, és bizony, van különbség ha átkötöm egy darab ezüstözött dróttal. Tehát a következő készülő erősítőm ami ugyanez lesz, ennek a tesója, abban hangerőpoti sem lesz, csak az RCA lesz a forrás meg az erősítő között. Aztán most lehet ezzel is vitatkozni.
(#) djhans hozzászólása Jan 3, 2020
Egészen jó párosítás lett a PCL86 SE a Fostex FE126E hangszóróval épített polcsugárzókkal. Nem megy le olyan mélyre a hangsugárzó ahol az erősítőnek már problémái lehetnek. Egészen kellemesen szól. Háttér zenélésre tökéletes.
(#) tunerman válasza cua hozzászólására (») Jan 3, 2020
Idézet:
„En egyszer beszeltem vele valamikor a 90-es evek kozepen, akkor ha jol emlekszem egy OTL erositovel haknizott es kozben azt hangsulyozta milyen nehez jo kimenot venni/tekertetni, tulsagosan befolyasolja az erosito minoseget/hangjat.”

Az OTL erősítővel való "haknizás" helyszíne az 1996-os és 1997-es High End Show volt....ennyivel kiegészíteném cua topiktársunk hozzászólását.
TJ.
(#) pucuka válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 3, 2020
Ha megváltozik az erősítés bármilyen okból, megváltozik a hangkép is. (Fletcher görbe)
(#) cua válasza tunerman hozzászólására (») Jan 3, 2020
Nem lehuzasbol, vagy lenezesbol neveztem haknizasnak, szoval legyen inkabb bemutato korut
Nekem jol jott az info, mert a kimenokkel hadilabon alltam es akkor en is az OTL-ben lattam a megoldast.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2020
(#) Ge Lee válasza pucuka hozzászólására (») Jan 3, 2020
És az mitől változik vajon meg, ha mindkét esetben ugyanakkora szintű meghajtójelet kap az erősítő? Az átkötöm, az nem egyenlő azzal, hogy a bemenőjelet nem csökkentem arányosan vissza a forrásban...

Egyébként pedig, nagyon "okos" ember leírta már nekem valamelyik topikba azt is, hogy a F-M görbesereg egy hülyeség, mert miért kéne már 30-40dB mély emelés a hangképbe ha nagyon kicsire leveszem a hangerőt. Ugyanez az "okos" ember írta azt is, hogy ő sehova nem tesz a félvezetők közé kondit, mert teljesen elrontja a hangzást. Majd tervezett egy olyan végfokot, amiben a hang egy hatalmas elkókupacon át jut a hangszóróra, majd megállapította hogy ez az eddigi végfokjai netovábbja, mintha elhúztak volna a hangszórók elől egy függönyt az előzőek hangjához képest. Most ide kellene biggyesztenem vagy 20db hahotázó fejet, de csak egyet teszek.
(#) pucuka válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 3, 2020
Mert a potméter, meg az átkötő vezetéked nem ugyanakkora ellenállású, tehát az ugyanazon bemenőjelet más osztással viszed tovább.
Aki meg azt állítja, hogy a Fletcher görbék hülyeség, azzal nincs mit vitatkozni, az maradjon meg a hitében. Egyébként a létét meglehetősen sok, és alapos (Nobel díjas) kutatás támasztja alá, mert igen nagy a befolyása a hírközlésben az érthetőségre.
Nemmellesleg a mobiltelefonokban nyelvspecifikus szűrőket használnak az érthetőség javítására.
De Te biztos jobban tudod, alapos tanulmányokat folytattál ebben a tárgyban.
(#) Ge Lee válasza pucuka hozzászólására (») Jan 3, 2020
Nem csak hogy vitatkoznom kellett a görbeseregről, hanem még az mellé álltak aki azt állította hogy hülyeség, az ő hozzászólását lájkolták, nekem szinte nekem estek. De én már semmin nem csodálkozom, a minap már majdnem örökmozgót építettek itt többen, mert hát ha valamibe energiát viszek be (melegítem) és azt még tartom is, az nem veszteség, és sokkal jobb (összességében olcsóbb) mint ha ezt az energiát be sem kell vinnem egyáltalán. És ott is a hülyeség nyert...
Következő: »»   2164 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem