Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   478 / 2208
(#) Imi65 válasza Müszi hozzászólására (») Márc 21, 2009
Nem, a 6P45Sz-hez azt használtam.
(#) korgs2 hozzászólása Márc 21, 2009
Akkor még keresgélem kell.. pedig már kezdtem örülni,hogy sikerült találom megfelelő vasat Nembaj majd jó lesz 807PP-nek.
(#) llaci56 válasza Danaman hozzászólására (») Márc 21, 2009
(Pffff... A hegesztő trafóm - Co - 36-os.)
Nem is viszi a mélyeket!
(#) CIROKL hozzászólása Márc 21, 2009
Sziasztok: Ma végre "már" dobozba öntöttem a GU50 se maradványait !Lehet kicsit duva lett a szin kombináció de most eggyenlőre így marad ? Majd később a trafótakarókkal el kell követni szerintem egy újra szinezést ? Most ez a külalak amivel szemezgetek , nem olyan vészes élőben ! Köszönet minden kedves fórumtársnak aki ennek az erősítőnek a megalkotásában segítkezett valamely formában ! /Djhans,CHZ, fleta1/ TÖBB foto a már megszokott képtáramban látható !
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 21, 2009
Ez kivül és belül is szép lett .
Szinuszos teljesítményéről és hangjáról is írhatnál valamit .
(#) Danaman válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 21, 2009
Szép lesz, nekem az alap lemez tetszik benne a legjobban.
(#) CIROKL válasza CHZ hozzászólására (») Márc 21, 2009
Sajnos csak hallgatózásos erdményről tudok beszámolni !Méréseket még nem végeztem mert nekem kapásból nincs ithon szkópom ? még eggyenlőre . Ezért csak azt tudom ami hallható , ez az eredmény teljes mértékben szerintem helyén való. Nagyon korrektül szépen szól , a teljesítménnyel is megvagyok elégedve .
(#) fleta válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 21, 2009
Ha az enyém így állna!
(#) mark.budai válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 21, 2009
Oké!
Köbzoli: Köszi, hogy ennyire aggódsz!
(#) jandark hozzászólása Márc 21, 2009
Sziasztok!
Nekem van egy 24cm2es vasam,,segitséget kérnék tőletek a kimenő tekeréshez,,Apx 100 hoz....
Mindent segitséget elfogadok...
(#) Imi65 hozzászólása Márc 21, 2009
Holnap talán eljutok odáig, hogy pár triódát mérjek. A tápfeszültség 260V lesz, többek között, az ECC 82-83-85-88, a PCC189, az EABC80, az ECH81, és a PCF80, 82, 802, valamint a 6F1P, és a kis orosz szingli trióda. Statikus, és dinamikus méréseket is szeretnék elkövetni, valamint 20Veff. kimenőfesznél torzításértékeket (1kHz) mérni. A munkaellenállásokat is 47k-220k között változtatom. Megpróbálom táblázatban összefoglalni a eredményeket.
(#) Imi65 válasza jandark hozzászólására (») Márc 21, 2009
A múltkor már leírtam. Az ábrán láthatóval megegyező elrendezésű, de menetszámban, huzalvastagságban mutatkoznak eltérések. A primer egyenként 220 menet, 0,45-ös drótból, a szekunderek 37 menetesek, 1,2-es huzallal, 6 Ohm -os hangsugárzó esetén.
(#) fleta válasza jandark hozzászólására (») Márc 21, 2009
Ezt ismered? Ha nem, érdemes tanulmányozni.
Saját trafóját is át lehet alakítani
(#) jandark válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 21, 2009
Nagyon szépen köszönöm!
Tehát jó lessz az én vasamra is ugy néz ki...
Még anyit kérdeznék tőled,hogy ez a 6ohmos illesztés elég,ha teszek majd rá 4ohmos hangfalat is?
Mit kellene változtatni 4ohm-hoz ?
Gondolom kisebbre tekerés esetén a nagyobb ellenálás nem okozhat problémát,,viszont lefelé nem kisérleteznék,,,
Igaz csak egy pár Sony van ami 4ohmos a többi mind 6és 8ohmosak...
Szigeteléshez prespánom van ithol,,megfelelő e a tekercsek elszigeteléséhez?Ill mit használtok még erre a célra?
Olvastam száritott kondipapirt stb....
További szép estét!
üdv
(#) jandark válasza fleta hozzászólására (») Márc 21, 2009
Belebujok és átböngészem!
Nagyon rendesek vagytok,Le a kalappal :yes:
Köszönöm szépen..
Nekilátok és majd közben jelzem az eredményeket mire jutok...
A legjobbakat neked is..
üdv
(#) Imi65 válasza jandark hozzászólására (») Márc 21, 2009
Ha semmit nem változtatsz rajta, akkor sem lesz rossz, a csöves kapcsolások másképpen "reagálják le" a kisebb impedanciát, tönkre nem mennek.
(#) jandark válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 21, 2009
Rendben akkor ezek szerint nekilátok...A vas tiszta a huzal megvan,,holnap kezdek...
Köszönöm!
(#) Imi65 hozzászólása Márc 22, 2009
Folyamatban van a triódák mérése. Nem is biztos, hogy kész lesz ma, találtam jó sok potenciális alanyt.
Szerk: 260V-os tápfesznél 140V-ra állítom az anódfeszültséget. Mérem a katódfeszültséget. 100mV-ot adva a rácsra, mérem katódkondival a kimenőszintet (feszerősítés), ill. 20V kimenőjelet beállítva a THD-t (katódkondival, és nélküle). Az anódellenállások rendre 47k, 68k, 100k, 150k, 220k.
(#) Ricsi89 válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 22, 2009
Az szép! Nem fogsz unatkozni akkor délután. Jó kis időtöltés.
(#) Imi65 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 22, 2009
A kis ruszkival vagyok meg csak. Az eleje mindig elég körülményes, de utána már jobban megy. Most a foglalatot is át kell kötnöm, aztán mehet a mérés tovább. Ha minden lehetséges csövet megmérek, megosztom, felhasználható lesz, mint adatbázis. Ha van ötlet, milyen csöveket mérjek, akkor szívesen bevonom a "játékba" azt is. Csak novál csöveim vannak.
(#) mark.budai válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 22, 2009
Idézet:
„A kis ruszkival”

Miért, orosz cuccból létezik kicsi ?!
(#) llaci56 válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 22, 2009
Létezik olyean miniatűr is, (nem cső, hanem pl. komplett katonai adó-vevő és műholdas átjátszó berendezés,) hogy elfér egy kabátgombban. (Csak az akksit viszi utána 2 KRAZ teherautó. )
(#) mark.budai válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 22, 2009
(#) llaci56 válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 22, 2009
Igen, ismerem a viccet. :yes:
(#) jandark válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 22, 2009
Szia!
Most szedem szét a magot,,tegnap elfelejtettem valamit,szükséges e a 6.5voltos tekercs a müködéshez?vagy ami az átalakitásban van leirva hogy az égő csere 24voltosra és a kimenetre téve elégséges?
ill a védelme fog e müködni ugyanigy?
Köszi
(#) Imi65 válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 22, 2009
[OFF]Azért nem csak nagyok voltak a ruszki cuccok, tudtak is valamit. A MiG25-ös nehézvadász lokátorát a földön tilos volt bekapcsolni, miután rájöttek, hogy 1 km-ről még simán kinyírja a nyulakat a pálya túlsó végén. Ez emberre sem lehetett túl egészséges.
(#) Imi65 válasza jandark hozzászólására (») Márc 22, 2009
A működéshez semmi szükség a 6,5V-os tekercsre. Az a vonal megszakadása esetén letiltotta az erősítőt. Szerintem az elegendő, ami a leírásban van.
(#) mark.budai válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 22, 2009
Képcsöves TV/monitort kéne velük csináltatni!
(#) jandark válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 22, 2009
Rendben!
Folytatom ezek szerint ..
Köszi szépen..
(#) jandark hozzászólása Márc 22, 2009
Lassan de biztosan...
A cséve már kész van kezdem a tekerést....

100_4443.JPG
    
Következő: »»   478 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem