Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   496 / 2208
(#) Danaman válasza nikolatesla hozzászólására (») Márc 31, 2009
Kérlek használj VÁLASZ gombot fent van a hozzászólás sarkában hogy válasz és oda kattints így nem tudjuk kinek vállaszolsz
(#) nikolatesla hozzászólása Márc 31, 2009
és ez jol szol?
(#) nikolatesla válasza Danaman hozzászólására (») Márc 31, 2009
ja jó
(#) nikolatesla válasza Danaman hozzászólására (») Márc 31, 2009
jolszól
(#) Danaman válasza nikolatesla hozzászólására (») Márc 31, 2009
Tömören röviden: Jól!

De kell neked egy kimenő trafó is ez az amit nehezebb beszerezni, a csövet lényegesen könnyebb, építettél már erősítőt(bármilyet)->Ez nem sértés csak érdeklödés
(#) nikolatesla válasza Danaman hozzászólására (») Márc 31, 2009
igen texsast a,b,d osztályót
(#) llaci56 válasza nikolatesla hozzászólására (») Márc 31, 2009
Máris hallod?
(#) sturbi válasza Danaman hozzászólására (») Márc 31, 2009
Ebbe kicsit belekeveredtél alighanem.
Az anódhoz legközelebb a fékezőrács van, kb. testpotenciálon, a fűtés körül még ott a katód is, a fűtés és a katód is kb. testpotenciálon. Képtelenség, hogy az anódfesz a fűtésre áthúzzon a csőben, megkerülva a fékezőrácsot és a katódot.
Az anód a fékezőrácsra szokott áthúzni, a katód a fűtésre szokott áthúzni (ha a katódpotenciál lényegesen eltér a fűtés potenciáljától, ez a kényesebb amúgy).
(#) Danaman válasza sturbi hozzászólására (») Márc 31, 2009
Látom te is csak anyira vagy itt mint én (félig) azt írtam hogy a katód ütött át a fűtésre
Azzal tisztában vagyok mi "fölött" mi van.
(#) Moderátor hozzászólása nikolatesla hozzászólására (») Márc 31, 2009
Megtennéd azt a szívességet, hogy a fórumon lévő, SZÁMODRA válaszoló egyéneket megtiszteled azzal a jövőben, hogy előre jól megfontolt szándékkal nyomkodni fogod a Shift billentyűket annak rendje és módja szerint, ha hozzászólást írsz?

Illetve, ha valakinek a hozzászólására reagálsz, abban az esetben megnyerőbbnek tűnik a nagyközönség számára, ha a Válasz gombra kattintva ügyködsz!

Kösz a megértést és a figyelmet!
(#) nyikolaj válasza CHZ hozzászólására (») Márc 31, 2009
Bevált az általad ajánlott módosítás.
Megváltoztattam a GU50 elő fokát is.
Így több benne a tartalék.
A 6P3S csövet sikerült jobban kivezérelnem de max 4W
jöhet ki belőle fülre.


(#) CHZ válasza nyikolaj hozzászólására (») Márc 31, 2009
Ennek örülök ..
Gyorsan megcsináltad a változtatást .
Így visszacsatolással is játszadozhatsz , az előző kapcsolásod erősítése alig volt elegendő .
Én ezzel a megoldással + kiegészítve egy katódkövetővel , GU50 PSE-t hajtottam (18W) igen jó eredménnyel .
(#) lpcollector hozzászólása Márc 31, 2009
Ha a fűtést földfelé kiközepelve sem tűnik el a brumi, és akkor is megvan, ha az előfok csövét kiveszem, ez azt jelenti, hogy nem elég jó az anódtápom zavarszűrése? Ugyanilyen táppal és fűtés kiközepeléssel az EL84SE-ben el tudtam zavarni a macit. Az is és ez a G807SE is a tápot leszámítva lábtól lábig légszerelt.
Mit tehetnék?
(#) mark.budai hozzászólása Ápr 1, 2009
nikolatesla: Az ECC85 az előerősítőcső, akárcsak a többi ECC! Az EL84 a végerősítőcső, vagy építhetsz PCL86-ból is, ezelé nem hell előerősítés, vígan megy az MP4-ről is (nem kell ECC). Én majd mostanában hallgatom meg az EL41-et úgy, hogy egy rádióból kiveszem az AM-es csöveket, és az EL41-re adok jelet (zenét).

Belenéztem a rádiókba, amiket kaptam, az egyikben nem találtam EL41-et, beletettem azt, ami használaton kívül van, de meglett az "eredeti" cső is, csak letört az az "üvegcsepp" róla, ami a helyére rakta a rimlock (8 lábú) foglalatba a csövet, ezért kiment a getter, a levegő meg be. Nem én törtem le, már így kaptam meg.
(#) nyikolaj válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Köszönöm még egyszer a segítséget.
Volt egy kis szabad időm azért a gyorsaság.
Ha nem kérek sokat akkor megnézhetném azt a PSE kapcsolást amit említettél.
(#) CHZ válasza lpcollector hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Már jóval nagyobb áramot igényel ez a végfok ..
Az egyenírányítás után mekkora terhelt feszültség az SU508 tranyók kollektorán ? Ha nem jóval több mint az emittereken , akkor nem hatásos az átersztők brumm elnyomása.
Azt látom , hogy a kimenőt nem szórhatja meg a hál.trafó , de földpontok helytelen kialakítása is okozhat brummot .
(#) CHZ válasza nyikolaj hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Fentebb már látható volt .
Cak így mutatnám , hogy ne legyen gond az ismétlésből ..
GU50 PSE MEGHAJTÁS
Ha a vége is fontos azt is felteszem .
(#) lpcollector válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Most nem tudom megmérni, mert nem vagyok otthon. Legutóbb amikor 200mA próbaterhelésen mértem (két 230V-os izzó sorban) az első szűrőkondik után (kvázi a kollektorokon) 438V-ot mértem, akkor a terhelésen a biztik után 410V-ot adott le. A közös földpont az első kondipár föld felöli NYÁK szigetén került kialakításra, ide forrasztottam a földvezetékeket. Képet erről is csak este tudok küldeni.
(#) Action2K hozzászólása Ápr 1, 2009
Hu de disznóul néz ki! (jó értelemben) Bővebben: Link
(#) nyikolaj válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Igen érdekelne a vége is.
Azért ezen látszik hogy sokkal komolyabb a terhelhetősége.

(#) mark.budai hozzászólása Ápr 1, 2009
Olcsó !!!
Azért ez már nem szép dolog!
^A börzén 5-600Ft-ért adják, Ő meg !
(#) Imi65 válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Márk, a börze árait ismerjük talán 300-an? Szerintem nem nekünk tette fel.....
(#) Cavalier válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Dehát olyan van a Marshall JCM 900-ban is!
(#) mark.budai válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Ez igaz, de ott is van 900Ft-ért is!
Cavalier: Oké, hogy olyan van, dehát ugyan az, mint a 400Ft-os. Meg aztán mert egy márkás erősítőben olyan van, azért még nem kell annyiért adni, mint a 300B-t ! De én gyári cuccba nem tennék olyan csövet, amit másra használtak, mert tudjuk, hogy a GU-50-et adócsőnek használták. Igaz minden csövet lehet hangfrekire használni, amiben van rács.
(#) Gubán_Gábor válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Ebben ki kell hogy ábrándítsalak, mert nem minden csövet lehet hangfrekire használni, hiába van benne akár 1 nél több rács is...
(#) CHZ válasza nyikolaj hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Igen 2db. GU50 már jobban terheli , 2db. 220k rácslevezető ellenállás párhuzamosan kapcsolódik ..
Én ECC81 és ECC88 csövekkel csináltam , de az első cső helyett simán ECC85 is mehet .

GU50 PSE VÉGFOK
(#) mark.budai válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Akkor a következő egy em84 vagy 34 lesz !
(#) Ricsi89 válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Ez nem igaz! Imi írta múltkor, hogy egyszer egy EM80?-at használt előfokcsőnek.
(#) Cavalier válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 1, 2009
A helyzet az, hogy én nem találkoztam olyan Marshallal amiben GU-50 lett volna, aztán lehet, hogy ő is viccnek szánta, április elsején.
A ikon is neki szólt. Nagyobb gitárerősítőkben általában EL34, 6L6, 6550, KT66-88 szokott előfordulni, gu50-el legfeljebb valami sufnituning másolat lehet. Persze szólhat jól is, de attól még nem Marshall. Na meg a Marshall sem egyenlő a jólszólással.
(#) otlm válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Sziasztok!
Érdekelnének a pl509-es csövek!
Ki a bácsi aki árulja és mi az elérhetősége?
Köszi a választ!
Következő: »»   496 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem