Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Témaindító: csonthulye, idő: Dec 1, 2005
Témakörök:
Eagle leírások a neten:
Eagle alkatrész-könyvtárak: http://www.snapeda.com
és a leírás hozzá.- http://www.piclist.com/images/www/hobby_elec/e_eagle.htm - http://pa-elektronika.hu/hu/cikkek/75-eagle.html
Ez erősen saját vélemény (és totálisan hamis).
A panelon lévő rézkeresztmetszet "ráforrasztással" történő utólagos növelése teljesen elfogadott megoldás. Persze az nem mindegy mit és hogyan forrasztunk rá, de a módszer létezik, és működik. Szélsőséges esetben még külön vezetéket is ráforrasztanak a rézrétegre, aminek ettől megsokszorozódik a terhelhetősége.
Egy vezetősáv "áramtűrésének" növelése bevett módszer a felónozás.
Alkotó és tbarath:
Persze, hogy bevett... egy vasalt, meg fotózott, meg proto panelen. De egy konkrét kész cuccon .... Hát még egy komolyabb nagyáramú dolgon se láttam ilyet. Pedig volt a kezemben már pár. " a módszer létezik, és működik. " Nem a működését kérdőjeleztem meg, mert az fizika... A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2018
Ezen kár vitázni.
Az sem érv, hogy Te még nem láttál, és az sem, hogy Én már igen. Sőt én már olyat is láttam, ahol egy réz-sín volt a panelre forrasztva élére állítva (kb. 1x5 mm keresztmetszetű volt). Ráadásul egészen jól nézett ki -ami megint ízlés kérdése-. A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2018
Létezik, működik, de alapesetben kerülendő.
Ha már használatos, akkor a lehető legrövidebben vezetve mert húzza a sávot rendesen, + bimetál
Bővebben: Link
A videó elején ezt mondja: "In a recent teardown video - power supply teardown - I mentioned that a cheap, simple and very common way to decrease the resistance and increase the current-handling capability of PCB traces..." Alatta kommentben: "i worked in the power supply industry for most of my life. We always used 2oz copper for our PWB's and always left the solder mask off high current traces to increase the current carrying of those traces." DE ha beírod a gugli képkeresőbe a "psu pcb solder side" szavakat, akkor magad is találhatsz képeket erről.
Egyértelmű hogy van ilyen, én is láttam több helyen. Nincs mondjuk tapasztalatom sima vezetés mekkora ampert bír.
(10A lenne szükségem, nem tudom ahoz milyen vastag vezeték kellene ráónozás nélkül.) A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2018
A vékony vezeték is elbír 10A-t, csak melegedni fog, feszültség esik rajta. Neked kell megválasztanod, hogy mennyi hő keletkezhet, mekkora feszültség eshet. Az sem mindegy, hogy ez a 10A 3.7V-on vagy 230V-on értendő. 3.7V-nál 2.5 - 4-es drótot használnék erősítés gyanánt, hossztól függően, míg 230V-nál lehet 1.5-ös drót is elég lenne, mivel a százalékos feszültség esés utóbbi esetben elenyésző.
Az ónnal való erősítés magában nem sokat segít, mivel az ón rosszabb vezető a rézhez képest, így a réz drót tud jelentősen segíteni! A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2018
A panel külső rétegén, 35um vastag rézrétegre, 20°C hőmérséklet növekedést megengedve, lakkozás nélkül, 3,5 mm széles vezetősáv kb. 10,5 A-rel terhelhető.
Sziasztok
Próbált már valaki ovális rögzítőfuratot tervezni Eagle-ben? Fontos, hogy Gépi megmunkálással készül majd, tehát CAM kompatibilis megoldásra lenne szükségem. Van erre beépített menü vagy valami trükkel esetleg? Köszönöm a segítséget!
Szia!
Akármelyik rétegen tudsz poligont rajzolni, azzal menni fog. Válaszd ki hozzá a milling réteget, szerintem az lesz a nyerő ehhez a feladathoz. A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2018
Az viszont kérdéses, hogy ezt legyártatáskor pluszköltségért fogják-e megcsinálni, ugyanis ez már inkább marás. Nekem a DC aljzat lábaihoz kellett volna hosszúkás furat, de nem bonyolítottam az életem, raktam oda nagyobb, kör alakú lyukat, egyik fórumkolléga tanácsára.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2018
A költsége nem érdekes, csak a megvalósíthatóság. De jó az ötlet, meglátjuk reklamálnak-e a külföldi kollégák gyártáskor.
Bővebben: Link
És két rétegű nyák tervezésekor/gyártásakor alapból a lyukak olyanok hogy egyik oldalról átvezetnek a másik oldalra, vagy azt külön kell megcsinálni?
Két különböző neve van a dolgoknak. Az egyik a lyuk, az nem vezet át a két oldal között, a másik a via, furatgalván. Amit leraksz a terven, olyat gyártanak le.
Jó tudni. Akkor nekem ez kell, igaz?
Idézet: „Válaszd ki hozzá a milling réteget, szerintem az lesz a nyerő ehhez a feladathoz.” Szerintem meg a Dimension 20 rétegre kell az ilyeneket rajzolni.
Teljesen mindegy, mert a két réteget egy fájlba kell konvertálni.
És valóban a beépített CAM processzor ezt is beteszi a marófájlba!
Természetesen mivel a 20. réteg a board outline / vázlat.. körvonal a 46. réteg a belső maró réteg.
És ez a két réteg a végén összetartozik.
Kérdés: milyen név alatt találom ezt a föld vagy test szimbólumot?
Supply könyvtár GND-k közül az egyik. A pontos nevét nem tudom hirtelen
Azokat néztem, ott nincs benne.
Jogos, nekem is csak azért van, mert feltettem azt a library-t. Mellékleten megtalálod és GND2 néven fut.
Megkönnyíted a keresést, ha ezt írod.be: *gnd*
Ekkor lehet a gnd előtt és után bármi szöveg, ki fogja dobni a kereső!
Érdekes ... ???
Ebben van hasonló: SparkFun-Connectors.lbr
starboard_ground néven.
Ebből több fajta is létezik ? Nekem ilyen nevü nincs a SparkFun-Connectors.lbr -ben
Tessék, használd ...
|
Bejelentkezés
Hirdetés |