Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1585 / 3962
(#) janikukac válasza golem hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Ó, szóval az sok ellenállás, ami a belsejébe van az nekem nem is kell rárajzolni? Király..
Köszike!

A többire is kérek egy megnyugtató választ, ha lehet..
(#) Denzel22 hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Sziasztok!
Volna egy amatőr kérdésem. Van egy tesla hangváltom,egy tesla mély-közép és egy sal közép. Ezt szeretném valahogy összekötni. Mellékeltem egy képet, Nem tudok kiigazodni rajta,semmi jelölés + vagy - .

IMG3000.jpg
    
(#) golem hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Sziasztok! Van egy 6 voltos akkumlátorom és ezt fel szeretném tölteni. 12 Volt bol LM317 tel csináltam 6,5 Voltot simán rá akaszthatom az akkura vagy kel még valami hozzá.

LM317.JPG
    
(#) jandark válasza Zeus SH hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Szia.Ez a tranzisztor 40v 1 wattot tud,elképzelhető hogy melegedne 6db 1w-os led-nél már..Tehetsz ha van egy nagyobb teljesítményű 5-10wattos tranzisztort ide..(egy bd139 nem túl drága) Azt már nyugodtan terhelheted..
(#) jandark válasza Denzel22 hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Szia.Ennek a kondenzátornak nincs polaritása,a sal hangszóró mélyét szeretnéd levágni gondolom,ide a hangszóróra menő vezeték egyik szála közé kell tenned sorosan..Kiegészítettem a képet..

közép.JPG
    
(#) jandark válasza golem hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Szia.Az lm317 1,5Ampert tud,hűtést mindenképp tegyél rá,
Én mindenképp sorba kötnék vele az egyik ágban egy 6voltos motorkerékpár izzót,hiszen áramkorlát nincs más.és nem automata..
(#) Denzel22 válasza jandark hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Köszi!
Már kapizsgálom egy kicsit, egy pontosabb rajzot kérhetnék?mindkét hangszóróval. S a jelet hová kössem,egyből a mély-középre és azt vezessem a kondira? na jó kicsit még magas,még bonyolult számomra
(#) janikukac hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Szóval, nagyjából mindent értek. Közben nem az alapkapcsolást, hanem az enyhén szűrtebbet ( Figure 5- 9. oldal) rajzolom. Az a 2 kérdésem maradt már csak, hogy az Rs mekkora legyen akkor? Datasheet azt mondja, hogy bármi lehet, pl 2k. Valami Hz-ekkel dobálózik, nem értem mi a lényege neki... Mit ajánlotok?
A második kérdés pedig az, hogy akkor hogyan kössem majd a trafót? Ugye lesz +10V, 0, -10V. Melyik hányas lábra fog majd menni?

üdv!
(#) Zeus SH válasza jandark hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Köszönöm szépen az infót, akkor cserélni fogok. Az ügyben esetleg kell figyelnem valamire, hogy kétféle fényerővel gyújtja ki a ledeket? Tehát van egy olyan üzemmódja, mikor halványan világít, s nagy fényerővel belevillan.
(#) Denzel22 válasza jandark hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Na közben megterveztem
Így gondoltad?

hangfal.png
    
(#) El_Pinyo válasza janikukac hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Az 5-ös ábrán aszimmetrikus táplálás van és nem szimmetrikus (+/GND/-)!
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Köszönöm ! Szóval, akkor Rs 2k, 5. lábra a +10V, 7. -10V, illetve a közös földre a 0?! Köszike !
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Akkor így lesz. Köszi még egyszer!
(#) hibbantpasi válasza golem hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Szia!

Az LM317 adatlapján van egy egyszerű akkutöltő kapcsolás is 6V-os akkuhoz (14. ábra) lm317
(#) gkari válasza Digheads hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
A kiváncsiságod dicséretes, de ezekre a kérdésekre a jó válaszokat megtalálod a tématopicokban(itt nagyon nagy terjedelem kellene),de mindenekelőtt javasolom,hogy tanulmányozd át az alapokat(pl. Ohm-törvény). A pufferkondik ált. elektrolitkondenzátorok,mert ezek lehetnek elegendően nagy kapacitásúak-kis méretekkel,és alacsony költségüek. A tápfesz(és áram)igény az adott konstrukció kérdése.
(#) orsi1965 hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Segítség!Szerelőnél van a kerámia kemencém,melynek elektronikája elromlott.Állítólag túlfeszültséget kapott,de amit kölcsön kaptam belevaló(cserélhető)elektronikát,azt is tönkre tette.A szerelőnél van 3 ilyen egység,de van még 1 működőm.Na ennek a még jó EPROM-ját akarja a szerelő leolvasni(most vásárolt leolvasójával).Félek,hogy valami baja lesz a készülékemnek,ha helytelenül csinál vele valamit.Elképzelhető ez a félelmem????
(#) mark.budai válasza lorylaci hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Idézet:
„Csöves erősítőt minimális elektornikai ismeretekkel bárki tud csinálni.”

Háhhháá!! Én kérek elnézést!! A kezdőzést meg légyszíves hagyd abba mert egyrészt nem ismersz, másrészt meg segítséget kértem, nem le ócsárolást, de ha nehezetekre (vagyis nehezedre) esik, köszönöm a közreműködést! Azt hiszem lesz ember akinek a szavára adok is, illetve tényleg megmondaná, hogy talán mégse kéne tudod mit maradok a saját ágamban azt hiszem és a minimális elektronikai ismeretemmel (hát még mindig röhögök rajt, ez jó volt ) csinálok talán egy 200W-os PP-t.. Lehet hogy drága a KT8, de a két kezemmel épített gitárjaim behozzák az árát. Lehet nincs cikkem, de engem legalább nem bombáznak ...bizonyára a magam fajta full kezdők.. a kérdéseikkel.. (Nem is nézek le senkit..)
Kösz!!
(#) sgt hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
4094-nél ha a strobe-t rákötöm az órajelre, akkor egy 8 bites érték beléptetése után a legutolsó órajel lefutó élére fog a 7. bit is megjelenni (0-6 bitek értelemszerűen már hamarabb megjelennek)? Vagyis ha nem akarom túl bonyolítani az áramkört akkor elég a strobe-t rákötni az órajelre?
(#) sgt válasza orsi1965 hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Ha valamit is konyít a dolgokhoz, akkor nem lesz baj. EEPROM-t csak akkor lehet törölni ha ténylegesen akarja.
(#) sgt válasza sgt hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Félre értettem, mert negative edge és positive edge-ről van szó, de akkor kérdem én, hogyan működhet így hiszen a D tár CLK bemenetére van kötve a strobe? Vagyis valami fel-le futó éleknek kellene lennie, nem?
(#) Endlos válasza X-ecutor hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Ez a srác eléggé titkolózós fajta, nagyon magában, és a szabadalmi jogvédelem alatt tartja a dolgokat, rosszul áll hozzá, ennek hatására az amcsik szinte mindent másolnak, lopnak el tőle, amit kivisz a harwardra megmutatni, vagy nem is tudom, milyen műszaki egyetemeken volt a cuccaival, nem akarok hülyeséget mutatni, de inkább arra vannak az amcsik ráállva, gondolva tanulva Ford esetéből, hogy jobb, ha az ötletet maguk dolgozzák ki, és akkor elmondhatják, hogy vannak saját feltalálóik is )
(#) jandark válasza Denzel22 hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Igen,jó lesz így.Az a hangfal amiben ez a tesla hangszóró, és ez a kondenzátor volt nem is volt más..
(#) jandark válasza Zeus SH hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Igazán nincs mit. (hasonlatképp,a puding próbája az evés) Üzem közben elválik,de nem kellene hogy gondja legyen,
(#) Zeus SH válasza jandark hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Dehogynem... Számomra nagy segítség ez is, mert én kb annyit értek az elektronikához, hogy a páka melyik vége való forrasztásra. Viszont tetszenek a "fényes játékok", s szinte csak saját összerakás által lehet jó dolgokhoz jutni.
(#) djhua válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Probaltam mar , vagy 9 szamitogepen , midegyiken ezt irta ki .... De szerintetek megeri megcsinaltatni ? ... tobbe kerul mindha egy ujat vennek ....???
(#) jandark válasza Zeus SH hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Minél több a sikerélmény,annál több az ösztönzés is..
Előbb utóbb a szükséges tudást is elsajátíthatod..
Ha van időm szívesen segítek..
(#) havranarpi hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy Em 84-es varázsszemem.
Bővebben: Link
De nem tudom ,hogy mit jelentenek a fekete téglalapban a számok. Valaki megmondaná?
(#) jandark válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Szia.Egész pontosan gondolom ezt keresed..
A fekete kockába írt számok a szükséges áramot jelentik,pl a 6,3v-os fűtéshez 0,27A szükséges minimum..
Bővebben: Link
(#) havranarpi válasza jandark hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Okés köszi akkor ha jól értelmezem a 4-5-ös láb között
6,3V van 0,3A-al.
6-os lábnál pedig 1,8A
(#) janikukac válasza Bigpeterson hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Sziasztok ! Kicsit régen kaptam ezt a választ, de lenne most még egy kérdésem hozzá:
Egyen, vagy váltó fesz jön ki 10V-ba belőle? Sajnos nem tudom szétszedni a tápegység dobozt, mert nem csavarozva van.

Üdv !
Következő: »»   1585 / 3962
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem