Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1584 / 3963
(#) NVP hozzászólása Feb 9, 2012 / 1
 
Köszi a segítséget!
(#) kendre256 válasza golem hozzászólására (») Feb 9, 2012 / 1
 
Ez jelzi, hogy töltődik az akku. Vélhetőleg elalszik a LED, mikor feltöltődött. Mindenesetre az átfolyó áram gyújtja ki a LED-et, ha csökken az áram, csökken a LED fénye is, vagy el is alszik. De ez függ attól is, hogy mekkora a bejövő feszültség.
(#) palpatrik.ka hozzászólása Feb 9, 2012 /
 
kezdő vagyok,de már szereltem 230v-os készülékeket.nagyon szeretem az elektronikát és már vagy 7 éve szerelgetek.bocs de ezt muszáj volt hozzáfűzni,csak a weblapon vagyok kezdő!!!egyébként tud vki valami elektronikával kapcsolatosat mondani az alapokat már tudom,vmi érdekeset
(#) jandark válasza palpatrik.ka hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
A mondatok nagybetűvel való kezdése,pontosan olyan fontos mint,az a szándék amivel ismereteket szerzel..
Ha pontosak a megfogalmazásaid,és helyesek,a segítség is igazodik hozzá..
Az elektronika, mindig tartogat tanulnivalót,az alap jó,ehhez sok sok gyakorlat - tapasztalat társulhat..
Érdekeset,újat tud minden kedves fórumtárs mondani,kérdés az, mi az érdeklődési köröd,ezt behatárolva,egy adott téma is érdekes lehet, kivesézve..
(#) blackdog válasza palpatrik.ka hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Építs egy rendőrlámpát állítható zöld/piros idővel.
És használd szépen a szép Magyar nyelvünk. Ezt itt nem MSN, IRC, ICQ, Facebók stb...
(#) BD249 hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Sziasztok!
Valaki meg tudja mondani , hogy áramköri szinten cserélhető-e a CD4049 HEF4049-re?
Az adatlapok szerint kompatibilisnek tűnik.
(#) jandark válasza BD249 hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Szia.cserélhető,a HQ is megerősiti..Bővebben: Link
(#) golem válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Szia!
Tegnap este teszteltem ezt a szerkezetet 1-1,5 Voltot
ejt a szerkezet.6 Voltbol csinált 4,5-5 Voltot.
12 Voltbol Lm317 tel előálitok 7,2 voltot simán rá köthetem az akkumlátora hogy fel töltsem.
Vagy csináljak inkább 8 Voltot és a szerkezeten keresztül kösem az akkura.
(#) kisagyi hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Sziasztok.
Érdeklődnék hogy az új LCD TV-ken miféle érzékelők vannak elhelyezve a keretben hogy az érintésre reagálnak?

Péter
(#) janikukac hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Sziasztok!

TDA7480-as IC-nek nem lenne elég 10V, 2A? A neten sokfélét láttam, valahol 20-at ír, valahol kevesebbet is.
(#) jandark válasza janikukac hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Szia.Minimum +-10volt - maximum +_16volt..A 20volt egy általános az ajánlott kapcsolásban..
(#) janikukac válasza jandark hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Rendben, akkor megépítem 10V, 2A-os táppal. Erre még borda sem kell..
(#) jandark válasza janikukac hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Egy kis segítség..Bővebben: Link
(#) janikukac válasza jandark hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Köszi ! Ezt néztem épp! Csak nem tetszik az alapkapcsolás, keresek másikat.
üdv!
(#) Barney Stinson hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Sziasztok!
Vettem 2 db 200W hangszórót.
Azt szeretném kérdezni hogy ez az erősítő elég-e hozzá?
LINK
(#) janikukac válasza Barney Stinson hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Elégnek elég, de nem fogja meghajtani teljesen a hangszórókat.
(#) jandark válasza Barney Stinson hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Szia.Szerintem elég..A hangszórókat legalább másfélszer túlméretezik az erősítőhöz képest..
A hangszóróktól is függ elbírják e a rájuk szabott feladatot..
(#) Zeus SH hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Sziasztok! Vásároltam egy ledes villogtató kit-et. A ledek egy SS8050-es tranzisztor egyik lábáról kapnák a negatív táplálást. Az lenne a kérdésem, elvisz-e ez a tranzisztor 6db 1W-os ledet? Vagy ha nem, van-e valami alternatívája, vagy egyáltalán hány darabot tehetek rá "büntetlenül"?
(#) Barney Stinson hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Köszi
(#) Digheads hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Sziasztok!
Remélem jó topikba írok . Nagyon sok kérdésem lenne. Villogót és sok más dolgot, legnagyobb részt elemmel is működő csecsebecséket építettem már, és valami érdekesebbre szeretnék áttérni. Mostanság a hangszóró-erősítők érdekelnek, viszont nagyon sok kérdés nem hagy nyugodni.

Sok kapcsolási rajzon, ha jól értem egyenírányított feszültséget jelölnek pl.: +-15V, vagy +-15V....35V, miben különbözik az előbbi az utóbbitól? A másodiknál én választom meg magamnak a feszültséget? Ilyenkor mi az optimális?
A leírásokban szoktak jelölni pufferkondikat a tápegységekhez. Az miben különbözik egy szimpla konditól (már, ha van ilyen )?
Hozzászólásokban néha azt látom, hogy a tápegység teljesítményéről beszélnek, az a transzformátor teljesítményét jelöli vagy már az egész tápegységét? Mitől függ, hogy nekem mekkorát kell használnom, van rá esetleg képlet (mondjuk, ha 2x50 wattos végfokra szeretném kapcsolni)? Utolsó kérdésem, hogy hogyan lehet kiszámolni a transzformátorból kijövő feszültségből az egyenírányított feszültséget, van rá képlet vagy az ugyanakkora marad (itt azt értem, ha van egy transzformátorom, ami ~220-230V-ból csinál nekem 14V-ot, akkor abból egyenírányúsítás után mennyi lesz)?

Remélem tudtok adni nekem ezekre választ. Nagyon hálás lennék érte. Üdv!
(#) Szipoly válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Rendben, köszönöm!
(#) janikukac hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Helóka!

Bővebben: Link Ezen a 8. oldalon található kapcsolásnál miért van az 5. lábra kötött elkó fordított polárral kötve, illetve ugye jól értelmezem, hogy a 3. láb a föld, és a -VP a -, a +VP a + a 8. oldalon található kapcsolásnál a háromszögbe rajzolva. Nameg, hogyan is megy ennek a táplálása? Utána érdeklődtem, azt mondták, hogy a tápom ameleyen az írja, hogy 10-0-10V, az jó ide. Hogyan kössek akkor, és mit, hogy jól kapja a feszt?
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Nincs az fordítva kötve. Nézd meg a rajzot. Az az elkó -Vp tehát negatív tápon van.
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Hát, oké. De akkor is a + része van földelve az elkónak..
A többire is kapok választ? :pirul:
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
De akkor nem lesz kavarodás az egészben. A datasheet azt írja min.7V, max 16V. Szóval ha te mondod, akkor összeadódik, lesz 20V. Az ugye így nem gond. ?
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
A pirossal bekarikázott jelek hányas lábra utalnak???

11kerdes.JPG
    
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Az az IC belseje. A vastag téglalap, ahol számozva is van, na azok a kivezetések.
(#) janikukac válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Akkor nem értem, hogy ott ahol a 4-es lábról a 20k ellenállás le van csatolva a "-"ra akkor hányas lábra csatoljam. Illetve arra következtetek, hogy akkor a 8-asra, amit a földre kell húzzak. Nem? A "+" pedig a 9es. Illetve ha még ezt is jól értelmezem, akkor pedig az 1es illetve a 9esre kell rakjak egy 20k-t, amelyeknek a közepét a 3as lábra kell kössem, amit szintén földellnem is kell. Ugye?
Illetve azt szeretném kérdezni, hogy itt akkor a trafómat úgy kell majd kötni, hogy lesz egy +10V-om, egy 0(test(föld)) illetve egy -10V-om. A +10V megy majd a 7es, a -10V az 5ös, a 0 pedig a 3. lábra, ugye?

Köszi mindent, üdv !
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Hogy érted ezt Zoli bácsi? Rakjak akkor elé stabot, pl 5Vosat, és akkor azok majd csinálnak 2*5V-ot, és 10V lesz? Vagy hogy érted? :|
(#) golem válasza janikukac hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Szia!
Az ic-t igy kel bekötni a belsejével nem kel foglalkozni.
Következő: »»   1584 / 3963
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem