Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Diagram beszúrása - Diagram típus Pont (X Y)
Köszönöm, azt hiszem megtaláltam.
Sziasztok
Ez így működőképes? Köszönöm.
Igen, működőképes, csak pazarló. Ha már mikrokontroller kimenet, akkor a programból egyszerűen átírható a kimenet vezérlése aktív alacsonyról aktív magasra, így az első fokozat (AO3400) akár el is hagyható.
Szerintem nem. A kimeneti 3,3V annyira le van osztva, hogy az első MOSFET csak lesni fog.
Szerintem elnézted valahogy, mert szinte semennyire nincs leosztva (a 10k-hoz képest a 220 Ohm mintha ott sem lenne). Az a fet pedig már 2V gate feszültségre kinyit.
Nézegettem az IRL2905 adatlapját, valószínűleg 3V-al is vezérelhető (nem tudjuk mekkora áramot kell kapcsolnia), és így kihagyható az első fet, ahogy Bakman írta.
Kedves Fórumtársak!
Most épülő 20 A-es tápegységemhez hálózati LC szűrőt szándékozom alkalmazni, mely 2x10000µF elkóból, és közöttük 40 mHy induktivitásból állna. Számításaim szerint a brumm 20 A-nél 6 mV (!) körül alakulna. Ez talán csak akkor lenne igaz, ha az induktivitás hipersil magjában a mágneses indukció nem haladná meg az 1-1,5 Teslát... A számított érték az adott vasban 12,5 T 20 A-nél... Ez megengedhető, vagy így olyan lesz, mintha ott sem lenne az induktivitás? Köszönöm szépen.
Megértem a problémát és jó hogy gondoltál rá.
Szerintem tudod Te a választ: Ennyire brutálisan túlgerjesztve olyan mintha ott sem lenne. Légrés kell, de akkor sokkal több menet kell, nagyobb vas és talicskával fogod csak szállitani...
Légrést használj, és/vagy nagyobb vasmagot. Így rosszabb, mintha ott sem lenne az induktivitás, a telítés miatt sok felharmonikus keletkezik.
Az egyenirányított 230V-ra akarsz 10.000µF elkókat rakni? Nem olcsó mulatság.
Miért fontos ott a 6mV brumm? 325V DC 20 amperrel a táp kimenete?
Sziasztok!
Egy projektben futottam össze a TO220-as tokozású LF50CV-vel. Áramfelvétele az eszköznek ~120-200mA között mozog. A bemeneti feszültséget stabil tápról kapja meg, egészen pontosan 6V-ot. Kérdésem a következő lenne: - Kell-e bárminemű hűtés pluszban az IC-re, vagy ezt az áramot el fogja bírni a gyári bordával? ~1 V-ot ejt az eszköz és 200mA megy át rajta állandóan, de még a peak sem megy 300mA felé. - Sajnos úgy lett tervezve az eszköz, hogy a bemeneti oldalról hiányzik a kondenzátor, mondván hogy úgyis stabil tápról kapja az áramot. Viszont az LF50CV után már van egy 100 nF-os fólia kondenzátor... Ez így elfogadható? Vagy mindenképpen kell elé kondi? Egyáltalán ami utána van elegendő? Elektronikában nem vagyok túl erős, ha lehet a válaszokat ennek megfelelően kérném Köszönöm!
Plusz hűtés nem igen. Már egy TO99-es tok is elbír ennyit, pedig milyen pici. A stabil táp kimenetén alapból van kondenzátor a kimenetre sem kell puffer. Csak a gerjedés megakadályozása a cél.
Köszönöm szépen kedves Barátaim, hogy ismét fejemen találtátok a szöget...
Időközben leltem egy SM102b, 300 VA-es hipersilt. Ha az AL 4000 nHy/menet2 körül lenne, akkor számításaim szerint 40 menet 6,4 mHy körül alakulna, és 7 A-nél lenne az indukció 1,76 T. Ha a kondikat megnövelem 20000-20000 µF-ra, akkor 7 A terhelésnél 74 mV lesz a búgófeszültség. Amatőr gyakorlatomban nem is emlékezet ekkora áramigényre, kivéve az akkumulátor töltését, ott meg nem nagyon izgat... Köszönöm szépen még egyszer! U.i.: A táp 2x80V, 10+20 A-es, disszipatív, 5 voltonkénti előválasztós lesz. Ha lesz...
És a lényeg: szerintetek jól számoltam???
Köszönöm szépen!
Köszönöm a gyors választ.
Akkor ezek szerint a hőmérséklettől nem kell tartanom, a beszerelt 100 nF-os kondi pedig kárt akkor ezek szerint nem okozhat. Másik kérdésem: ha egy eszközt párás helyen használnak, akkor a NYÁK lapot mivel kezelhetem le biztonságosan oxidáció ellen. Egyáltalán ez működhet úgy, hogy a nyáklapot kiveszem a dobozból, lefújom valamivel, visszateszem és már védve is van? Most áll bent egy rendelésem a Hestore-nál, tudnátok onnan linkelni ilyen védőspary-t, mert akkor hozzácsapnám a kosárba... Nagyon szépen köszönöm! A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2021
Mezei akril lakkot használok. Később a forrasztás problémás, de száradás után jól véd.
Tedd az érzékeny részeket légmentesen záródó dobozba. Plastik 70 jól védi a vezetősávokat, könnyű vele dolgozni de ettől még az alkatrészek (lábai) korrodálódhatnak.
A lakk számomra is szimpatikus megoldás lenne. Tehát ha jól értem miután minden forrasztással, javítással végeztem fogom, és az egészet telibe fújom?
Arduino, pár ellenállás, fólia kondik, csatlakozók, fesztab ic van csak a nyákon. Az arduinora is fújhatom telibe?
Fújhatod telibe az egészet, ha már nem akarsz módosítani rajta.
A csatlakozókat burkold le (és ha van rajta pl. potenciométer, azt is), a többit lefújhatod. A mozgó, érintkező alkatrészeknek árthat a lakk, a többinek nem. Akár több rétegben, vastagon is lefújhatod, én is csináltam már ilyet, erdőben használt áramkörrel.
Bocs, ismét itt vagyok...
Az SM102b-re kísérlet képen tekertem 38 menetet (ilyen hosszú volt a huzal). Ebay-os univerzális induktivitásmérő 53 mHy-t mér (AL~40.000!!! lenne), a garanciális bolti MAX25304 mHy állásban nem képes megmérni, Hy állásban 0,003 Hy-t mér. Az "etalon"ként használt bolti 10 mHy-t mindkettő 9,9 mHy-nek méri. Hol a hiba?? Köszönöm szépen!
Szerintem a Hy-ben (bocs, de nem tudtam kihagyni)
Igazad van Tbarath! Én még "H"-nak tanultam (ha megtanultam volna...), de egyre többször találkozom a "Hy" "mértékegységgel", sőt, mi még tanultunk "daN/cm2 (deka Newton) is. Hát persze, hogy eltévedek ebben a "computeres - gitáros" világban...
A hiba ott van, hogy mezei olcsó induktivitásmérő, vagy multiméterbe kiegészítő funkcióként meglévő ami egyetlen frekin (1KHz) képes csak mérni (a régi analóg mérőhidakat is beleértve), azokkal nem lehet a vasmagos induktivitásokat megmérni, ugyanis azokat 50-100Hz-es frekin kellene mérni, de azt a műszer nem tudja. Nagyjából a legolcsóbb ami tudja az a DER EE DE-5000.
Szóval ha ki is ír valamit a műszered, az az érték biztos hogy valótlan. Ha érdekel holnap majd mutatok példát is.
Fórumlakók !
Egy olyan eszközre lenne szükségem, ami egy (másik szinten lévő, kábellel jól elérhető) ajtó kinyitásakor rövid hangjelzést, illetve az ajtó nyitva tartása alatt fényjelzést adna. Létezik ilyen gyári (nem vészes árú) eszköz ? Milyen néven kell keresni ? Köszi M.
Hello! Lehet ilyesmit bagóért kapni. Ez ugyan nem tudja egészen azokat a funkciókat amit szeretnél, de alapvető dolgok benne vannak. Úgy mint a mágnes, a Reed kontakt, és a nyikorgó. Ha ezt kiegészíted a mellékelt áramkörrel, akkor azt fogja tenni amit szeretnél. 10uA alapfogyasztásával, egy 9V-os elemről akár 20000 órát is működhet (ha nem nyitnák ki az ajtót).
Ajaj... Letorkolltak itt minket már többször is a "hozzáértőbbek", hogy ilyen hogy félvezető hamisítás nem létezik, mi találtuk ki, meg egyébként se értünk hozzá azért megy tönkre...
Hello.
Ezt a krimpelni való hüvelyt hogyan tudnám a leggyorsabban/legegyszerűbben levágni a gyűjtő csíkról? Köszi. |
Bejelentkezés
Hirdetés |