Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   665 / 3971
(#) Sir-Nyeteg válasza rolandi350 hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Nekem is volt egy:
iránytűs-hőmérős-elemlámpás-vízmértékem
Szintén kínai. 3 hónap után 10 órás töltésre működött fél órát, szétszedtem... Kár volt. Elemszerű cink vagy szén, vagy nemistudommilyen rudak között volt vatta, aminek szúrós szaga volt. Ez volt az akksi benne. Erről ennyit
(#) rolandi350 válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Amúgy ezt tegnap vettem és tesztelem.
Idáig 10 órája világít 8 LED van benne.
Ennyi idő után kb 30%-os a fényereje.
Nekem ha leszolgál fél évet úgy hogy hetente 1x töltöm akkor nekem már megérte
Ebbe nincsen semmi rúd féleség, csak egy kocka akku.


Szerk.: Utána olvastam és több helyen olvasom hogy nem szabad " "mélykisütés" (deep discharge)"-t alkalmazni. Szóval nem meríthetem le nagyon.
De mégis meddig szabad le meríteni?
4V teljesen feltöltve most van 3V-on és már csak 30% fényerő meddig meríthetem 1v-ig?
(#) Sir-Nyeteg válasza rolandi350 hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Használd googlit!Bővebben: Link
(#) rolandi350 válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Használom én pár oldalt már elolvastam de konkrétan sehol nem írják hogy meddig szabad meríteni.
(#) Sir-Nyeteg válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Li-ion:
névleges feszültség: 3.7V
maximális feszültség: 4.1V
Minimális feszültség: 3V
Köbzoli! Tévesek az infóid!
rolandi350:
Amit linkeltem abban benne van, így ne mondd hogy nem kerested! Max lusta voltál beleolvasni az általam belinkelt szövegbe!
(#) rolandi350 válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Na még egyszer köszönöm a segítséget!
Elolvastam amit linkeltél de csak azt ami alul van a Liion részt.
Abba nem találtam olyat hogy mennyi lehet a minimum feszültség.
Akkor itt a minimálist kell nézni ami 3V?
És hogy lehet annyi? 8 LED-es terhelésnél vagy simán?
(#) gtk hozzászólása Okt 24, 2009 /
 
Sziasztok !

Valamit tudtok ajanlani? CMOS min 40V, min 6-10 mA, egy tokban 1.. 8 -ig Koszi.
(#) Sir-Nyeteg válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Elismerem, hogy gyorsan futottam végig az oldalt, amit linkeltél, de nem találtam benne 3.7V-ról semmit, így rákerestem a 7-es számra ís, és abból sem volt találat, egy kivételével: "70%". Így én azt állítom, hogy az oldalon nincs 7-es szám
(#) Sir-Nyeteg válasza rolandi350 hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Ha a közelébe érsz, már töltheted, de akár 3.5V-nál is.
(#) rolandi350 válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Na de hogy mérjem hogy a közelébe vagyok már? Terhelésnél? Vagy üresen? És ha terhelésnél akkor milyen terhelésnél? (ohm)
(#) Dani494 hozzászólása Okt 24, 2009 /
 
Sziasztok!

A rákötött izzók az összes triacos dimmernél ,zizegnek'?
Hogyan oldják meg hogy ne zizegjen?(van egy forgógombos gyári fényerőszabályozó a lakásban,azzal némák az izzók).
Esetleg tudnátok egy működőképes,nem ,zizegő' dimmer kapcsolást?
Köszönöm a válaszokat.
(#) Imi65 válasza Dani494 hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Nem nagyon tudod kikerülni, a fázishasítás miatt rengeteg felharmonikus keletkezik.
(#) Sir-Nyeteg válasza rolandi350 hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Számodra teljesen mindegy. Legegyszerűbb, ha inkább pl 3 naponta töltőre teszed.
De mondok még jobbat: jöjj rá te magad!
Hogy hogyan? Segítségként: mérd le bekapcsolva a feszültséget, majd mérd le üresjáratban. Rá fogsz jönni, hogy mitévő légy Remélem.
(#) Dani494 válasza Imi65 hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Valahogy mégis megoldják.Vagy lehet hogy nem triakkal.Nem tudom,azért kérdezem.
(#) Sir-Nyeteg válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Érdekes, mert profi oldalakon is 3V-ot írnak. Hacsak: nem igazi Li-Ion, hanem valami utánhekkelmény. És azért ha belegondolsz, minden akksinál megvan a min. 25-30%-os feszültségkülönbség a feltöltött és lemerített feszültség között. Ni-mh, ólom, Lypo, Lyfepo, stb
Te meg pont a névleges feszültségnél töltessz. Nem tartom ezt kizártnak, lehetséges. Ez kíméli az akkut.
(#) Imi65 válasza Dani494 hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Akkor nézd meg, de bizonyos hogy triakos. Esetleg mások az égők, kisebb teljesítményűek (pl. 40W).
(#) kadarist válasza Dani494 hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Szia!

A 9.9-es ábraszámú kapcsolást ajánlom zizgés ellen.
(#) _JANI_ válasza gtk hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Szia! Segítene a keresésben ha még néhány paramétert ismernénk. P vagy N-csatornás legyen a CMOS sor. A CMOS vezérlő feszültsége. De egy link is sokat segítene az adott kapcsolásról. ( Egyedi tokozású tranzisztorok nem felelnének meg a célodnak? Mert amit eddig találtam tranzisztor sor ( PL:_4AJ11_ ) viszonylag nagy teljesítményűek. Bár ez ritkán szokott gondot okozni. )

(#) Dani494 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Köszönöm.
(#) Tomi20 hozzászólása Okt 24, 2009 /
 
Sziasztok

Pakolás közben kezembe akadt jópár régi PCI-os videokártya, és a legtöbben található egy 26 pines csatlakozó. itt egy kép, mire gondolok. (a képet nem Én készítettem, de van ugyanilyen videokártyám) Ezen a csatlakozón milyen jelek vannak? Mire lehet használni? Gugliztam is, de mivel fogalmam sincs, mi a neve nem találtam semmit.
(#) kadarist válasza Dani494 hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Szívesen!
(#) kadarist válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Szia!

Külső gyorsítókártyával lehet összekötni a videokártyát. A még régebbi ISA- kártyákon is volt ilyen csatlakozó
(#) Tomi20 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Köszönöm a választ. Esetleg a csatlakozó nevét nem tudod? Vagy mi alapján tudnék erre pontosan rákeresni?
(#) rolandi350 válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Hát nem jöttem rá, hogy mitévő legyek.
Megpróbáltam logikusan gondolkodni.
Lemértem üresen 3,98V bekapcsolva pedig 3,15V.
Na már most a második jobbnak hangzik viszont az lehet több is kevesebb attól függ mit kötök rá tehát mégis csak az első? De az első se lehet mert az akku már elég sokat merült ahhoz hogy ne csak 0,02V -al legyen kevesebb.
Most már csak ez kéne hogy üresen vagy leterhelve ha terhelve akkor mennyire terhelve mérjem?
A minimális feszültségről meg már annyifélét olvastam valahol 2,5V-ot írnak de többnyire 3-at, 3,3-at most akkor mennyi?
(#) kadarist válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Feature connector a csatlakozó neve.
Bővebben: Link
(#) mammut válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Van 2 ilyen kártyám nekem is (4Mb és 2Mb+2foglalat memóriával)...
EZT találtam erről! (S3 Trio64V+ -hoz).
(#) Sir-Nyeteg válasza rolandi350 hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Most kaptál 3.15V-ot. Akkor ezt vedd figyelembe. Tehát akár már töltőre is teheted.
Hogy mennyivel terheld? Teljesen mindegy. Üzemi körülményeket szimulálj neki. pl kapcsold be. Mindegy hogy 1mA-ral, vagy 1A-ral terheled, egyik esetben se essen le 3V alá a feszültsége.
Viszont ne 1mA-nál mérd, ha utánna 1A-t akarsz kiszedni belőle. Remélem ez érthető, hogy miért is.
Köbzolinak is üzenem amit elfelejtettem:
Üresjárásban sosem mérünk akkumulátort!!!
Badarságokat fogsz mérni! Lásd most a 3,98V, vagy köbzoli 3.7V-ja!
(#) Tomi20 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Köszönöm.

Ez alapján már el tudok indulni. Van (lesz) egy 800x600-as felbontású kijelzőm, párhuzamos vezérlésű, és elvileg erre a portra direktbe rákötve működnie kellene. Már csak meg kellene kapnom a kijelzőt, és próbálkoznék.
(#) kadarist válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Sok sikert a projekthez!
(#) lapose válasza rolandi350 hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Szia!

Szerintem ilyen akksid van. És ha nem csal a szemem ez valamilyen kétcellás akku lehet, szerintem zselés ólomakku.

2.jpg

1.jpg
   
Következő: »»   665 / 3971
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem