Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   717 / 3965
(#) Moderátor hozzászólása Dec 7, 2009
 
Még egy PC-s kérdés ebbe a topicba, és a beírója repül, mint a győzelmi zászló!
(#) Frankye válasza csatika hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
6,3A T = 6,3 A-es biztosíték, lomha kioldású.
L1, L2 = induktivitások. A bal alsó sarokban le van írva, mekkorának kell lenniük.
A "Védelem" nevű egy sima, egyáramkörös kapcsoló.

Ne vedd sértésnek, de ha ennyire nem vagy tisztában az alapokkal, akkor ne egy ilyen, effektíve bonyolult szerkezettel kezdj ismerkedni. Kezdd az egyszerűbbekkel, míg megtanulod, mi micsoda, mire jó, stb.
(#) csatika válasza Frankye hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Köszönöm szépen a segítséget! Én csak a nyáklapot csinálom egyik haveromnak ,de teljesen igazad van!
(#) szulek válasza kadarist hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Helló!

Én ezt az időkapcsolót arra akarom használni hogy van egy kompresszorom aminek a motorja nem bír elindulni csak akkor ha egy szelepet kinyitok ezáltal leveszem róla a terhelést. Ezt a műveletet eddig nyomógombbal csináltam de találtam ezt a relét és ezzel szeretném vezérelni a mágnes szelepet. Tehát az A1-re a fázist az A2-re a 0-át , és innentől hogyan tovább? Elolvastam azt amit küldttél de nem nagyon jöttem ki belőle. A kompresszorom 230V-os. Előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza szulek hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
A szelep úgy nyílik ki, hogy áramot kapcsolsz rá, vagy úgy, hogy leveszed az áramot róla?
(#) szulek válasza kadarist hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Úgy nyit ki hogy áramot kapcsolok rá.
(#) kadarist válasza szulek hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Az A1-A2 kapcsok addig legyenek feszültség alatt, ameddig a motor áramot kap(A2 nullán legyen), tehát teljes üzemidő alatt.
A B1-B2 kapcsokat kösd össze fixen. Köss fázist a 15-ös pontra. A 16-os pontot kösd a szelep tekercsének egyik kivezetéséhez, a nullát a másik kivezetéshez.
(#) szulek válasza kadarist hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) kadarist válasza szulek hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Szívesen.
(#) akos_b hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
Hello!
Több kapcsoláson is láttam, hogy az áramforrás + sarka és a föld közé egy kondit tesznek. Ez mire jó?
És láttam feszültségszabályzó áramkörnél, hogy diódát raknak be amin a feszültség esik. Az ellenállás nem jó?
(#) Bélu hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
szaiasztok lenne nekem egy Clatronic márkájú Tv-m. A Kép alja kb.10cm-en fekete csík van a többi képen (pl:egy alak úgy néz ki mint ha törpék lennének a kép felső része viszont meg van nyúlva). Azt szeretném megtudni mit kéne kicserélnem ahhoz hogy újra jó kép legyen.Ha bekapcsolom és nem melegszik be akkor még rosszabb a kép mihelyst melegszik ezt csinálja. válaszotokat előre is köszönöm :
(#) gg630504 válasza akos_b hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
* Csökkenti a tápegység belső ellenállását. Legyen egy IC, amihez hosszú ( pár cm ) vezetéken megy a tápfeszültség. Ő ennek ellenállásáával és induktivitásával kapja a tápfeszültséget. Ez gyakran túl sok. A változó terhelés miatt változik a feszültség a fogyasztón. És a mellette lévő többin is. Kivéve, ha egy kondenzátor nem csökkenti a belső ellenállást. Hirtelen terheléskor abból vesz fel töltést.
* A dióda nem lineáris áramkör, ha változik a rajta átfolyó áram, a rajta eső feszültség csak kis mértékben változik ( megfelelő munkapontban ). Pont ez a stabilizálás lényege.
(#) kadarist válasza Bélu hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Szia!

Gyere át az egyik tévéjavítós topicba!
(#) kocici17 válasza Bélu hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Bélu a képeltérítésnél vagy a tájánál van a hiba, de ne ebben a topicban.
(#) akos_b válasza gg630504 hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Kösz. A kondit éertem. A dióda kicsit zavaros, de a lényege megvan. Kösz a választ!
(#) kadarist válasza akos_b hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Szia!

Egy kis olvasnivaló:Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) TheBartucz hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy építettem egy zárt "dobozt" amibe beraktam egy mp3 lejátszót, nem lehet majd kinyitni... De az áramellátással gondok vannak, illetve már van egy ötletem, csak szeretném megérdeklődni, hogy tönkremehet-e ettől, tehát:

Beraktam egy újratölthető elemet, azt rákötöttem az mp3 lejátszóra... majd a doboz falára ráfaragtam egy két pólusú táp csatit, majd ugyancsak erre rákötöttem az elemet... kérdés: ha KIKAPCSOLT állapotban a külső csatlakozón keresztül elkezdem tölteni, az elemet, ami ugye rá van kötve az mp3-ra akkor lehet valami baja az mp3-nak?


névtelen.JPG
    
(#) gg630504 válasza akos_b hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Bővebben: Link
Itt van egy csomó grafikon, ami azt mutatja, hogy nagy áramerősség változáshoz ( függőleges tengely ) kis feszültségváltozás ( vízszintes tengely ) tartozik.
(( Az ellenállás lineáris. ))
(#) szabolcsmate válasza TheBartucz hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Heló!
Ha állandóan feszültség lesz rajta akkor minek bele elem?
Azért lehet, hogy kell, de szerintem nem. Hogy építő jelegű megjegyzés is legyen, én beraknék egy előtét/korlátozó ellenállást, hogy mekkorát az függ az mp3 áramfelvételétől, és az elemtöltő feszültségétől is!
remélem segítettem!
Máté
(#) TheBartucz válasza szabolcsmate hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Bocs, azt nem tettem hozzá, hogy ezt szeretném hordozgatni, tehát azért kell bele az aksi. Majd ha kész felrakok pár képet, a "Ki, mit épített?" topic-ba és akkor láthatod, mire gondoltam.
(#) szabolcsmate válasza TheBartucz hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Szia!
Így már teljesen érthető! Az ellenállás akkor nem feltétlenül kell, ha ahány volt jön a töltőből, annyi kell az mp3-nak is, gondolom 1,5 V
Máté
(#) saraha hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
Hali.
A képen látható kapcsolást átalakíthatom úgy,hogy az elejéről lecserélem a 4k7 ellenállatot 2db paralel 10k-ra és ide adom a sztereó jelet?
Ja, a clip indikátorról van szó,az alsó.
(#) sprofan válasza szabolcsmate hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Az mp3 lejátszók nem 1,5V-ról mennek, ha nem van egy beépített step-up konverterük ami nagy általánosságban 3-5 V-ot állít elő. Tehát még 3V-ról is biztonságosan működtethetőek.
(#) Directors hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy a háromfázisú asszinkronmotoroknál a motor fékezésen hogyan történik?

A dinamikusnál az állórészre egyenáramot kapcsolunk.
Az ellenáramúnál és a generátorosnál ez hogyan történik?

Az asszinkronmotoroknak milyen fajtái vannak és a "szlip"
az mit jelent?
(#) kadarist válasza Directors hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Szia!

Egy jó doksi először is:Bővebben: Link
Generátoros üzemben a tekercskivezetések rövidre zárásával lehet fékezni.
A szlip a szinkronfordulatszámtól való eltérés (lefelé) százalékban.
(#) csatika hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
Sziasztok Mesterek !

Segítséget szeretnék kérni . Feltettem egy képen amin bekarikáztam egy jószágot és a kérdésem vagyis inkább kérésem az volna hogy tudtok e valamit mondani erről az alkatrészről meg esetleg melyik webáruházból tudnám beszerezni. Segítségeteket előre is köszönöm !

2.jpg
    
(#) kadarist válasza csatika hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Szia!

Nézd csak:Bővebben: Link
(#) gsxr400 hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni (nem tudom jó helyen kérdezem...)
Egy Pioneer VSX 908 RDS THX 5.1 erősítőre , frontra ráköthetem-e a Jamo Cornet II 80-st? Mert a Pio 8 Ohm, a Jamo pedig 6 Ohm...
A többi hangsugárzó 8 Ohm-os.
(#) Sir-Nyeteg hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
Építettem egy fetes hidat, (kép). Egy mikrovezérlő PWM-mel vezérli, frekvenciája 1khz. A gondom: a P-csatornás fetek melegednek. Mitől lehet ez?
12V-os tápot kapnak. Kb 1A folyik át rajtuk fullon nyitva.
Köszönöm!
(#) proli007 válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Hello!
És hol a kép? De lehet a "P" csatornásnak nagyobb az RDSon ellenállása, rosszul, vagy lassabban van hajtva...
üdv! proli007
Következő: »»   717 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem